8/10
napraforgó 2016 nov. 19. - 04:48:01 8/10
(215/715)
Ugyan, miért ne lehetne kedvelni a herceget. Nem csak hibái vannak. (Ráadásul csinos fickó...)
1. Aggódik, hogy Vang Ju király magával viszi Szün Nyangot Tecson szigetérõl, aggódik, mert már megkedvelte a kis fickót, aki megmentette az életét a merénylõtõl. Itt még magát félti, hogy egyedül marad.
2. Kétségbeesik, amikor Ki Dzsao bezáratja a kapukat és kétségbeesetten kiabál, hogy Szün Nyang még benn van! Kicsit megnyugszik, amikor a Sakál is átugrik a falon, onnantól állandóan a karjába kapaszkodik és szalad a nyomában. Itt már a "fiúért" (is) aggódik.
3. Elszalad orvosságért, legyõzve a félelmét, át az erdõn, a városon, gyógyszerészt (gyógyfûárust) keres és mindenféle kis stikliket is kitalál, hogy megszerezze az orvosságot, amikor a Sakál elájult a sebláztól. Itt már a barátság munkál benne. És aztán ott alszik a puszta földön, elkényeztetett herceg létére, átengedve a Sakálnak azt a földre fektetett paplanszerû ágyat, aki betegen, sebláztól gyötörve alszik rajta.
Szerintem elég helyes fickó, csak születésétõl elrontották. Dzsingisz és Timúr (Temürdzsin) kán utódjaként született, nagy luxusban, széltõl is óvva élt egy palotában, ki volt szolgálva mindenben (még a fütyijét se kellett magának elõvenni a pisiléshez), a világról semmit se tudott, soha semmi megeröltetõt nem kellett végeznie, stb. Most meg itt a másik oldal, menekülnie kell az életéért, erdei bogyókon, meg gombán kell élnie napokig, puszta földön aludni és csak a Sakálnak köszönheti, hogy nem kapják el, nem ölik meg és nem tudhatja, mit hoz a holnap.
A kis elkényeztetett életéhez képest azért elég rendesen beletanul a dologba és egyre kevesebbet panaszkodik. A menekülés kezdetén még csak kolonc, de aztán egyre együttmûködõbb lett. Nem egy bátor harcos, ez igaz, de azért olyan kis szerethetõ figura.
Persze vicces, hogy annyi alkalom ellenére egyszer sem jön rá, hogy a megmentõje nõ, már hány mosakodás, sebkezelés, élesztgetés adott volna alkalmat a lány leleplezésére.
------
Taltal viszont nagy koponya. Hogy rájött egybõl, hogy meghalt a gyermekcsászár, és El Temûr azért jött, hogy a trónörököst is eltegye az útból, hogy aztán nyugodtan ráülhesen a sárkányos trónra.
R.mara 2016 nov. 18. - 21:35:09
(214/715)
Kíváncsi voltam, hogy mások mikortól kezdik kedvelni a herceget. :)
Mindig azt gondoltam, hogy elfogult vagyok vele. Mert szinte hihetetlennek tûnik olyan valakit kedvelni, akinek jóformán csak hibái vannak. De valahogy ezek a hibák egy olyan elegyet alkotnak, amitõl az ember elõbb-utóbb megszereti.
Persze ebben jócskán benne van a színész kisugárzása is. Temürön kívül gyakorlatilag mindenkit lejátszik a képernyõrõl.
reay 2016 nov. 18. - 20:40:21
(213/715)
Ideje volt már, hogy valaki elõtt lebukjon Szün Nyang. Remélem nem az lesz, hogy még 30 részen keresztül se a herceg, se a király nem jön rá mi az igazság. (Aki már látta el ne árulja!) Én kezdem csípni a herceg fejét, hasonlít a Repülõ tõrök klánja c. filmbõl az egyik fõszereplõre, ráadásul íjászkodik is. Ez a Temür (?) igazi gengszter figura, érzem. :)
Rhu Barb 2016 nov. 18. - 19:07:06
(212/715)
Ez azért meredek volt. Képileg is.
Túlzó volt a mélység a szememnek. Hamar a vízbe estek.
bori4 2016 nov. 18. - 18:58:06
(211/715)
.
bori4 2016 nov. 18. - 18:57:18
(210/715)
.
bori4 2016 nov. 18. - 18:54:58
(209/715)
Ez a "menet" nagyon élvezetes rész volt, jól érzékeltették, hogy szegény Togon egyáltalán nincs tisztában a helyzetével. Azt hiszi elég a trón elfoglalásához a származása... Mintha burában tartották volna :) Sakál eddigi nehéz sorsa, élete nem volt hiábavaló - már most lehet látni, hogy "lát a pályán"... pár évvel idõsebb is a hercegnél.
bori4 2016 nov. 18. - 18:14:06
(208/715)
Talán a legszebb, legszomorúbb kísérõzene a sorozatból...
(a videóból kivágtam egy kis kakukktojás képet :)) )

https://www.youtube.com/watch?v=dfiw6aRFC8A
Rhu Barb 2016 nov. 18. - 17:17:33
(207/715)
Az elsõt én ki tudnám magyarázni, hogy a "csatazajtól" nem hallotta, mit beszélnek.
Hiába volt közel, hiába hallottuk mi is.
De az biztos, feltûnt Togonnak, hogy bizalmas viszonyban állnak.

A második már valóban meredek.
Sajnos nem tudok erre mit mondani.
Egy harcos mellkasán kötés van.
Ennyivel lezárja.


A helyzet az, hogy ha valaki másnak adta ki magát, mint aki, halállal büntették.
Fõleg, ha paraszt nemesnek vagy nõ férfinak.
Ezért ezzel a lehetõséggel igazából nem is számolnak.
R.mara 2016 nov. 18. - 16:41:32
(206/715)
Azért azt nem állítanám, hogy a történet többi szála egy helyben toporgott volna. Hiszen meghalt a gyerekcsászár, megjött Temür, és jól beletaposta a koreyrói királyt a földbe. Így jobban belegondolva, totál csiki-csuki helyzetet csinált az öreg. Legyen bármilyen ravasz is Sakál terve, eleve bukásra van ítélve. Ezzel csak Togont tudja megmenteni. A herceg pedig túl gyenge ahhoz, hogy magával együtt õket is kihúzza a szarból.
werzsi9 2016 nov. 18. - 16:22:53
(205/715)
A királyi ház titka fórum elnevezése ma már szimbólumnak számít. A filmet, ami a nevét adta, valóban már többször lejátszotta a TV. Sok újat mondani róla nem lehet, de lehetséges bárkinek. A szimbolikus cím helyet ad más koreai filmek tárgyalásának is. Elõnyben vannak a történelmi, vagy kosztümös filmek, de bármelyik korban játszódó filmek kitárgyalásának, elemzésének. Más topikok, amelyek egy konkrét színész nevét viselik, szintén helyet adnak minden , a színész személyétõl eltérõ témának.

Jelen esetben a naponta nézett film olyan hatással van, hogy nem fogunk egy teljesen más filmrõl, vagy benne nem szereplõ színészrõl pletyka híreket hozni. De a történethez valamilyen fokon kapcsolódó más film eseményeit miért ne lehetne elmesélni, hiszen lehet, hogy hozzájárul a filmünk jobb megértéséhez. Egyébrõl valóban nem kellene beszélni.

A mai rész remek volt. Volt részünk izgalomban hõseink menekülése, üldöztetése miatt, de sok humorban is. Hercegünk megtapasztalja, hogy az életét mentve le kell mondania a kényelemrõl, és úgy tûnik, jó tanítványa a Sakálnak. Szokatlan élményekben van része, még holmi érthetetlen szexuális vonzalom érzésében is. De az igazi barátságot is megtapasztalja. A cselekmény többi része csak egy helyben toporgott. Még az jelentõs, hogy már nem teljes titok, hogy Szüngnyang lány. Az õ jellemét különösen megismerhettük azzal, hogy súlyosan megsebesülve igyekezett teljesíteni a herceg megmentését a nyafogásai, kényeskedései ellenére.
8/10
napraforgó 2016 nov. 18. - 15:51:01 8/10
(204/715)
Visszanéztem a Médiaklikken. A 46 perctõl van ez a jelenet, Ki Dzsao menekülésre biztatja Szüngnyangot, meg, hogy vigyázzon a hercegre. Beszél a tengerparton lévõ bárkáról, és itt mondja, hogy fogadj szót atyádnak, lányom. Togon herceg ott áll a lány háta mögött, van olyan pillanat, amikor világosan látszik, hogy nagyon-nagyon közel van. Mindent hallhatott a szinkron jóvoltából.
Ehhez képest még akkor sem esik ls a tantusz, amikor késõbb meglátja a lány betekert mellkasát...
8/10
offtopic
napraforgó 2016 nov. 18. - 13:53:45 8/10
(203/715)
Off
Nem akartalak bántani, sem téged, sem mást, de... A királyi ház titkai már többször ment adásba, talán harmadszor játszák le most. Így azon a fórumon nem zavar, ha más koreai filmekrõl, sorozatokról is beszélgettek. Mint ahogy ott minden másról folyik a csevej, csak a címadó sorozatról nem....
De a Császárság kincse most látható elõször a Tv-ben, magyarul, nekem, és nyilván sok más nézõnek is nagyon új. Engem kifejezetten zavar, ha egészen más történeteket is behoztok, tárgyaltok meg itt. Majd ha már lefutott mind az 51 rész, akkor már ez sem fog zavarni. ennyi figyelemmel ti is lehetnétek a többiekre. Ha lehet itt és most csak a címadó sorozatról beszélgessünk, esetleg kis háttéranyagról, de más filmek és sorozatok tartalma azért ide nem szüremkedjék be. Lehetséges ez?
9/10
K. Judit 2016 nov. 18. - 12:07:35 9/10
(202/715)
Nekem címezted, ezért elgondolkodtam: a téma tulajdonképpen nem is vág ide, de közben pedig mégis idevág. Ugyanennek az országnak kb. egy emberöltõvel késõbbi eseményeirõl beszélgettünk. Néha akaratlanul is visszatérnek a gondolataink a látottakhoz, jár az agyunk, keressük az összefüggéseket, és a történelmi háttér miatt sokszor nehéz meghúzni a határt, fõleg ha több sorozat is kapcsolódik ugyanahhoz a korhoz. Amirõl szó volt, az egyenes következménye a filmbéli két Wang, az akkori kínaiak, az akkori mongolok, türkök stb. háborúzásainak.
De mert udvariasan kérted, elmondom, hogy egy nyilvános fórumon jobban jár az ember, ha elviseli, hogy nem minden hsz. arról szól, amirõl szeretnénk.
Mindenki kerülget néha hsz-eket, mindenki próbálja megszûrni, hogy kit és mit olvas el és mi az, amit érdemesebb átugornia...
Rhu Barb 2016 nov. 18. - 08:57:46
(201/715)
Persze. :)

Azt vettem észre, hogy 4 részben 3x mosdott Nyang... :))
Csakhogy minket bosszantsanak, hogy senki se látta meg.
8/10
offtopic
napraforgó 2016 nov. 18. - 07:50:37 8/10
(200/715)
Lehetséges lenne, hogy ITT nem írkáltok egészen más témákról, mint ez a sorozat? Én nagyon hálás lennék érte.
Soha, mégcsak Offal sem jelölitek, ha nem idevágó témáról van szó. Azt már megszoktam, hogy a Királyi ház titkaiban ez megy, de ha kérhetném, itt ne legyen így. Legalábbis egyelõre....
9/10
K. Judit 2016 nov. 18. - 07:16:27 9/10
(199/715)
Ez az a templom.
9/10
K. Judit 2016 nov. 18. - 07:14:36 9/10
(198/715)
Na most beugrott Sambong, mire jó a hajnal. (Tényleg egy éneklõ, nem túl rokonszenves figura játszotta a TGS-ben.)
És ugye az sem volt rokonszenves, hogy a király tanácsadójaként, ha indirekt módon is, de õ indította el a sok évig tartó véres testvérháborút Taejo fiai között. A politikai elképzelései az ország irányításáról viszonylag modernek voltak, de az eszközei finoman szólva nem voltak túl tisztességesek. Fondorlatos módon vette rá ugyanis a királyt, még a feleségét is felpiszkálta, hogy biztos lehessen a sikerben. Így gyõzte meg Taejot, aki jóhiszemûen hallgatott rá, hogy ne az elsõ házasságából született fiai közül válasszon koronaherceget, hanem a két legfiatalabb, tíz év körüli kisfia egyikét nevezze ki. Gondolom a felnövésükig, ha úgy adódik régensként próbálta volna megvalósítani a terveit.

Bangwon viszont átlátott rajta, talán megtalálom annak a hídnak a képét, ami beugrott a továbbiakkal kapcsolatban. Megvan ma is.

Innen már viszonylag könnyû kitalálni, kiket jelképezhet a hat repülõ sárkány... Meg is nézzük szerintem.
Nem csoda, hogy a király bánatában hosszú idõre elvonult egy buddhista szentélybe, magára zárta az ajtót, hogy véletlenül se jussanak el hozzá az otthoni hírek. Sambong igazi neve még nem ugrott be, de emlékszem, létezõ történelmi személyiség volt.
8/10
napraforgó 2016 nov. 18. - 06:15:42 8/10
(197/715)
Az biztos, hogy Taltal okosabb lehetett Bajánnál, de ez utóbbi volt a hadvezér (vagy tábornok, ahogy itt a fórumon mondták) és ha valóban rokonok voltak, segíthették is egymást. Taltal eszesebb lehetett, Bajan meg erõsebb, jól kiegészítették egymást. Kiváncsi vagyok, melyikbõl mi lesz.
8/10
napraforgó 2016 nov. 18. - 06:13:21 8/10
(196/715)
Én hálás vagyok neked a médiaklikk linkért, itt visszanézhetem ezt a filmet is és mást is.