perry 2010 ápr. 30. - 20:48:09
(63/203)
ja és bocs Off Topic
perry 2010 ápr. 30. - 20:47:33
(62/203)
Jogászkám, egy pert meg kell nyerni amíg ez nem jön össze addig csak ordító egérnek "teccik" lenni.
pdtdi5 2010 ápr. 30. - 20:12:56
(61/203)
Nem huznak hasznot?!?!??Akkor a MÁV elleni pert is csak megszokásból kezdték,mi?
offtopic
poobie 2010 ápr. 30. - 18:32:38
(60/203)
Csak annyival egészíteném ki egyetértve, hogy nem pár ezer, hanem több millió... És emellett cigányokat, politikaikat, betegeket, "másokat"...

Kellenek ilyen filmek, ha máshogy nem megy...
bogib 2010 ápr. 30. - 18:15:37
(59/203)
A zsidók semmibõl se húznak hasznot a holokauszttal kapcsolatban.
Azért volt régen a zsidó irtás, mert Hitler rossz szemmel nézte, hogy nekik jobban megy a sorsuk. Míg a zsidóknak volt munkájuk, az úgymond ária fajból meg lettek olyanok, akik elvesztették állítólag miattuk a munkájukat.
Több ezer zsidót, fogyatékost és homoszexuálist öltek meg, mert ezek az emberek úgymond csak rosszat tettek az emberiségnek.

És egyet értek az elõttem szólóval, hogy igenis kellenek ilyen filmek, hogy ez ami megtörtént soha se történjen meg még egyszer.
A filmnek igaz vannak hibái, de ennek ellenére nagyon jó, és ajánlom.
1/10
efzoltan 2010 ápr. 30. - 17:37:19 1/10
(58/203)
Egy újabb agitprop film.
Valeboss 2010 ápr. 30. - 14:05:48 Előzmény Hannibal Lecter
(57/203)
És mi a helyzet az SS tisztekkel, akik maguk mondták a háború után, idézem:
"I would like you to believe me. I saw the gas chambers. I saw the crematoria. I saw the open fires. I was on the ramp when the selections took place. I would like you to believe that these atrocities happened because I was there."

Ebben leírja, hogy igenis voltak krematóriumok, és gázkamrák, mert a saját szemével látta, az idézet egy volt SS-Rottenführer-tõl származik, nyilván ez sem 100%-s bizonyítás, de felmerül a kérdés, miért hazudna?

Az érveid és gondolkodásfolyamatod egyébként tetszik, látszik, hogy nem elvakult, de én valahogy nem tudom elfogadni ezeket az indokokat, a Youtubeon más archív felvételek is vannak, például a jenki katonák felvételei miután felszabadítottak egyes táborokat, egyábként jártam személyesen anno Auschwitz-Birkenau és Dachauba is, gázkamrát csak Dachauba láttam, Auschwitz-ba csak a romjait.
Tako1952 2010 ápr. 30. - 13:36:32
(56/203)
Így van! Hannibal mondta meg a tutit!
Dinocska777, te meg csókold meg a zsidókat. Elítélem amit velük tettek, de azt hadd ne hagyjam már, hogy évtizedekkel késõbb is még mindig ebbõl húzzanak hasznot.
Lili02 2010 ápr. 30. - 11:17:42 Előzmény Hannibal Lecter
(55/203)
Milyen érdekes hogy Hannibál megjegyzését nem is kommentálta senki pedig érdemes lenne elolvasni azoknak akik itt habzószájjal elítélnek mindenkit akik kicsit máhogy látják a dolgokat!! Eleve az hogy a holokauszt fogalma összefonódott teljes egészében a 2. VH-val meg a zsidó "népirtássa" már elnézést de ott van pl a kamboddzsai holokauszt vagy az örmény vagy ugye ami minket sokkal inkább érintett, a kommunista "tisztogatás"!! Egyébként érdekes hogy a legtöbb ember aki egy kicsit is jártasabb a történelemben és kicsit többet olvasott a témában és GONDOLKODOTT az mind látja hogy ezek az elméletek több ponton sántítanak. Szóval sztem nem árt kételkedni abban amit a történelem könyvekben olvas az ember. És lehet itt nácizni meg hasonlók de sztem ennek az ideje már kezd lejárni és el lehetne kezdeni objektíven gondolkodni ezekrõl a dolgokról (kinek és milyen haszna származott a 2. VH-ból, német újjáépítés EU alakulása). az éremnek mindíg két oldala van és jahh nem csak a propaganda filmeket kell megnézni meg olvasni a sajtót, hanem olyanokat is amik valamiért el vannak rejtve és csak kalóz módon terjednek.
perry 2010 ápr. 30. - 08:00:05
(54/203)
Bizonyára ki van neki, de érdemesebb efes kritikáját idézni:

Kinek ajánljuk?
- Boncáknak, valamint Boncák barátainak.
- Emberi történeteken megrendülni tudóknak.
- Emberi történeteken megrendülni akaróknak.

Kinek nem?
- Holokauszt-tagadóknak.
- Kikapcsolódni vágyóknak.
- Dühöngeni vágyóknak.
10/10
moncsi.23 2010 ápr. 27. - 10:01:58 10/10 Előzmény Seraphin
(53/203)
Ha ilyen "propaganda" filmekre van szükség ahhoz, hogy a mai ifjúsággal megértessük mi volt a múlt század legborzasztóbb eseménysorozata, akkor igenis megéri az olcsó költségvetés, a speciális effect nélkülözése, a drámaiatlanság (amit jelzem észre sem vennének a filmben és nagyra sem tartanák). A minap hallottam a hírekben, hogy Oroszországban egy a második világháború témájú falinaptárt készítettek (fiatalok) és a "felszabadító" oroszokat összekeverték a német katonákkal, ergo a német katonákat ábrázolták nemzeti hõsnek, az oroszokat meg a náciknak. Mikor kiderült a tévedés, nemes egyszerûséggel azzal védekeztek, hogy túl fiatalok hogy tudják hogyan nézett ki egy német katona a háborúban.
Nos, ha csak azért, hogy megtudják különböztetni az ellenséget és saját nemzetük katonáit, akkor megéri, de legjobban azért, hogy mindig legyenek emberek, akik ezt a "rég" megtörtént és "elcsépelt" dolgot fontosnak tartsák. Mert kitudja mi lesz itt 50-100 év múlva. Lesz egy jó pár idióta, aki azt meri mondani csak propaganda volt 1935-1945-ig, esetleg filmet forgatott Holywood. :) Kit tudja?
Seraphin 2010 ápr. 09. - 23:37:36
(52/203)
Heló.
Én nem fogok belemenni a zsidó konspirációba, ha a film X és Y nemzetrõl szólna, akkor is szar lenne, egy giccshalmaz.
Fiatalokkal lehet ezt nézetni, hogy elszörnyülködjenek azon, milyen szar más embereket politikai okokból fizikailag és lelkileg terrorizálni, de én elvárnék valami egyediséget mondjuk a rendezésben, látványban, ne legyenek fos dialógusok, hiteltelen jelenetek, az erõltetett brutális finálé pedig iszonyatos volt. Vagy inkább nevetséges. Semmi mûvészi érték nincs a filmben, a rendezõ valamit megcsillanthatott volna, mert a feszültség mûködik, viszont így csak egy popcorn mozi. Holokausztdráma a multikban. És igen, nekem is eszembe jutott az, hogy ez a filmtermék is talán politikai propaganda céljából készült el. Vagy mert a téma divatos (volt 10-15 éve), olcsó kivitelezni, támogatás lehet rá kapni, sok országba el lehet adni.
10/10
donbosco 2010 márc. 04. - 21:45:01 10/10
(51/203)
Nagyon szeretem ezt a filmet, sokáig a hatása alatt voltam, mindenképp látni kell!!!
Melange 2010 febr. 21. - 16:12:00 Előzmény timcyykee
(50/203)
Kedves timcyykee!
Kérdezem én, hogy ha a cím ismeretében voltál, akkor mégis minek ültél be erre a filmre? egy plazamoziban ráadásul..?
Úgy gondolom, és véleményem szerint nemcsak én gondolom, hogy a csíkos pizsamához nem egy tinivígjátékot, vagy egy divattal foglalkozó közönségfilmet asszociálunk, hanem egy sokkal mélyebb tartalmat. Emberi intelligencia részét képezi az, hogy a legjellemzõbb jegyeit ismerjük annak a bizonyos borzalmas idõszaknak..
wwxxww 2010 jan. 31. - 14:54:02
(49/203)
nagyon szép film...és nagyon szomorú:(
amúgy szerintem jobb, mint a könyv.
offtopic
ernesztin 2010 jan. 03. - 07:26:26 Előzmény Rahar
(48/203)
"már az a képtelen ötlet is az eszembe jut, hogy részben azért csinálták a 2. világháborút, hogy a késõbbiek során annyi filmet és játékot el lehessen adni." - ez zseniálisan szürreális ötlet :))))))))
csenerezi 2010 jan. 03. - 01:39:35
(47/203)
Remélem nem váltok ki ellenszenvet a hozzászólásommal, de nekem gagyi volt a vége. Eltekintve a tragédiától, szerintem gagyin fejezték be.
6/10
Rahar 2009 dec. 19. - 00:28:15 6/10
(46/203)
Nekem összességében nem tetszik ez a film, az alaptörténet jó, a képi megjelenítés közepes, a színészi játék jó, de az egésznek olyan propaganda szaga van, néha már az a képtelen ötlet is az eszembe jut, hogy részben azért csinálták a 2. világháborút, hogy a késõbbiek során annyi filmet és játékot el lehessen adni. Egyébként osztom az elõttem szóló Hannibal Lecter és YCE fedõnevû kolléga véleményét. Valamint annyit megjegyeznék, hogy bár annyi filmet csinálnának például az amerikai õslakók kiirtásáról, a nagy szent inkvizíció áldásos hatásairól, a jólelkû törökök népirtásáról, stb., szerintem erre a jelenségre tipikusan ráillik az elfogultság kifejezés vagy a pozitív diszkrimináció :)
Künge 2009 okt. 06. - 19:51:16 Előzmény YCE
(45/203)
Akkor gondolom te a magyar területi revízió ellen is vagy?
Künge 2009 okt. 06. - 19:49:44 Előzmény YCE
(44/203)
Akkor gondolom te a magyar területi revízió ellen is vagy?