1/10
Newcastle United 2007 júl. 05. - 15:58:43 1/10 Előzmény Vikke
(174/434)
Ez a film/könyv nemcsak a katolikus egyházat támadja keményen, hanem az egész keresztény hitet, az Újszövetséget.
egy normális ember 2007 júl. 05. - 15:35:32 Előzmény Redfield
(173/434)
Teljesen egyetértek. Ez a film nem érte meg a belépõt.... Fõleg a könyv után, ami BAROMI JÓ!!!!
7/10
Zolkó 2007 júl. 04. - 22:22:38 7/10
(172/434)
Így van ez. Úgy látszik, hogy idõnként egy bizonyos kort el kell érni ahhoz, hogy egyesek felfogják, ha negatív kritikát írsz egy filmrõl, azzal nem õket akarod sértegetni:) Valószínûleg ez a második durcás korszak:)
Redfield 2007 júl. 04. - 20:17:25
(171/434)
már bocsáss meg, de a f*sz se akarta megmondani, hogy ez most neked nem fog tetszeni és punktum! Csak leírtam a véleményem, ami tartalmazza azt, hogy nem értem: miért tetszik neked (esetleg felvilágosíthatnál, hátha nekem is kellene, hogy bejöjjön, csak elkerülte valami a figyelmem). de mostanában mindenki úgy van vele, hogy ha egy filmet oltok, akkor az õ személyét sértegetem és támadom. támadja a halál...
Johnny Depp rajongó 2007 júl. 04. - 14:17:59 Előzmény Redfield
(170/434)
már bocsáss meg,de nem te mondod meg,hogy nekem mi tetszet,és mi nem!hadd én döntsem el,ok,hogy mi tetszik nekem ,s mi nem??!!
Vikke 2007 máj. 13. - 17:24:53
(169/434)
Nagyon megoszlik a véleményem errõ a filmrõl.
Egyrészt tetszik mert egy jól megalapozott történet, remek alakítások, izgalom, jó zene.
Másrészrõl mivel magam is katolikus vagyok eléggé szembeszegül a hitemmel és megértem, hogy a Katolikus Egyház támadja.
Mindenképp érdekes, szerintem látni kell.
vkata 2007 máj. 09. - 10:48:37 Előzmény kessy6
(168/434)
engem a barátnõm vitt el moziba h nézzük meg. nem volt hozzá sok kedven de aztán annyira megtetszett a történet meg jó volt a film h megvettem a könyvet és elolvastam !!!!!! szerintem mindkettõ nagyon szuper, bár a könyv jobban magyaráz de ez érthetõ, mert ha a filmben minden benne lenne , akkor több órás lenne!!!
szerintem Tom Hanks remekül alakította szerepét, meg a többiek is! azóta megvan dvd-n és sokszor újta megnézem !!! :)
kessy6 2007 máj. 06. - 10:57:09
(167/434)
En a konyvet azert olvastam el,mert kivancsi voltam ra,hogy lehet az,ami honapok ota,ennyire lazba hozza az ambereket.Hogy mindenk errol beszel.Kulonosebben nem erdekekelt a tema.
Aztan elkeztem,es egy nap alatt sikerult elolvasnom.Nagyon tetszett.nagyon jo volt.
Es mondjon barki barmit,lehet,hogy en vagyok tulsagosan hitetlen,de meg ha a 2000 eves Bibliaval vetekszik is,szamomra emberibb es hihetobb.
A filmtol nagyon feltem,hogy ugy fogok jarni,mint mar nagyon sokszor,hogy csalodas lesz,mert atirjak a konyvet,a nagyreszet kihagyjak,stb.
DE nem kellett csalodnom,a film tokeletes adaptacioja a konyvenek,kiveve,hogy a magyarazatok le vannak roviditve,de ahogy Tom Hanks mondta: "Filmben nem lehet elmondani,amit Dan Brown tobb 10 oldalon keresztul megtehetett."
Gondolom,mostanra mindenki rajott,hogy nekem nagyon tetszett mindketto.
Tobbek kozott azert,mert ( a konyvvel ellentetben) a film nyitva hagyja a kerdest.Nem allitja,hogy ez a felteves igaz,
"mert a vegen megiscsak az a lenyeg,amit hiszunk."
mezsge 2007 máj. 05. - 22:53:36
(166/434)
Sziasztok! :)
én mikor olvastam a könyvet, le sem bírtam tenni, nagyon tetszett, alig vártam a filmet :) de csalódnom kellet... Tom Hanks-et nagyon szeretem, szerintem zseniális színész, de most nem erõltette meg magát.. csak éppenhogy eljátszotta, ha mondhatjuk így... és nekem nem is az a bajom, hogy kihagytak egy csomó mindent, hanem hogy át is írták. nekem a könyv úgy tetszett, ahogy van :) moziban láttam elõször, és éppen most láttam dvd-n, anyám még nem látta és kikölcsönööztük. neki tetszett, õ nem olvasta az eredetit.
szóval szerintem nem olyan tragikus, mint haogy egyesek állítják..csak olyan tipikus akciófilmes kasszasiker.

de a ZENE emberek! az vmi eszméletlenül jó!! hans Zimmer megint nagyot alkotott ;)
és be kell hogy valljam, nekem tetszik az összeesküvés-elmélet.. lehet, hogy csak azért, mert vmi hihetetlenül újat és megdöbbentõt keresek, de tényleg tetszik :)
csole 2007 ápr. 28. - 22:08:43
(165/434)
Könyvben olvastam nagyon jó volt,szinte le sem tudtam tenni.De a film...Moziban néztem meg pont meló után és úgy be aludtam a közepétõl hogy az nem igaz.Azóta se vágytam rá hogy megnézzem végig.
Redfield 2007 ápr. 22. - 17:16:34
(164/434)
Igaznak hiszik, mert megtehetik, és mert ez is egy kicsit kiszínezi az életüket, a vágyaikat. Közben meg miért ne lehetne igaz? :) csak baromira valószínûtlen, ellenben: hatalmas fogás bárkinek, aki pénzt akar keresni.
1/10
Newcastle United 2007 ápr. 22. - 17:12:01 1/10
(163/434)
Nekem 100 forintba került, de az is sok volt. El is bóbiskoltam a végén.:)
1/10
Newcastle United 2007 ápr. 22. - 17:10:57 1/10
(162/434)
Könnyedén baromság az egész. Kalandregény, fikció, kár hogy sok ember igaznak hiszi a médiahecc miatt.
Redfield 2007 ápr. 22. - 17:00:47
(161/434)
Ajjaj... sok sikert a filmhez. Én megbántam, hogy kiadtam rá a pénzt.
Zizou fan 2007 ápr. 22. - 16:52:03 Előzmény Redfield
(160/434)
Én olvastam a könyvet. Fantasztikus. Nagyon lekötött. Hihetetlenül jó. A filmet ma fogom megnézni DVD-n.

Eddig talán ez a legjobb könyv azok közül amiket olvastam - pedig nem kevés van - ráadásul könnyedén igazak lehetnek az állítások.
Redfield 2007 febr. 23. - 20:28:04
(159/434)
Mert nem olvastad a könyvet. :)
bebi0606 2007 febr. 23. - 20:17:43
(158/434)
Sztem ez egy tök jó film!!!Eleve szeretem a történeteket és a kalandokat és ebben én igen is találtam!!!!NEm ismerem s könyvet éd azt hittem a filmrõl is kész rémálom de nem!!!!Sõt nekem nagyon tetszett és nem értek azokkal együtt aki ocsárolják azt a filmet mertNAGYON NAGYON JÓ!!!!!!!!!!!!!!!
Redfield 2007 febr. 15. - 16:16:46
(157/434)
Én viszont igen sajnos. Tudod, biztos nagyok az elvárásaim, és csak a falnak beszélek, meg magamból indulok ki, de egy filmrendezõ legalább ennyire ne legyen nyílvánvalóan k***a. Spielberg is csinál látványos hollywood-i történeteket, volt már feldolgozása is, és nem lett túl jó sztem, oké. De most akkor velem van a baj, hogy nem tudtam élvezni ezt a "filmet"? Valahogy nem tudok jól szórakozni valamin, ami (szerintem sokkal gyengébb, mint az eredetije) de állatira nem látszik benne semmi igyekezet, mert az egész film csak üzlet. Én nem tudok jól mulatni egy látványos, de igénytelen kizsákmányoláson. A könyv is valóban elég hollywood-i, de kérem... akkor talán nem kellett volna eleve filmre vinni. Van eszük a készítõknek... de nem tudom megbecsülni azt, aki erre használja.
Redfield 2007 febr. 14. - 22:23:16
(156/434)
Hát az elvek? Csak a pénz számít? Elénk nyomnak valami szart, mert tudják, hogy egy jegyet miindenki váltani fog rá, és akkor már jól jártak? De komolyan. Egy cseppet sem eröltették meg magukat, semmi fantáziájuk nem volt, még annyi sem, hogy normálisan bemutassák a dolgokat. Gyorsan lezavarták, és kész. Hidd el: ha olvastad volna a könyvet, tudnád: mirõl beszélek. Ez számomra elég pcsék, és sértés is. Nem több, mint aljas pénzhajhászat, hiába volt nagy húzás, nem tudom megbecsülni. A reklámok is bírnak szuggesztív erõvel, hát ennek a másik filmjére is biztosan sokan elmennek majd... sajnálom õket. Most számomra teljesen jó péla jött, hogy a nagy nevek nem garanciák semmire.
Redfield 2007 febr. 14. - 18:42:25
(155/434)
Héé.. Én is hiszek Istenben! :) Csak nekem nem írják elõ mások, hogy hogyan.