Téma: A Dal

slywer 2013 márc. 02. - 20:56:13 Előzmény Keeley
(742/1642)
Teljesen mindegy,milyen nyelven énekelnek---de az angol mindenhol elfogadott;úgyhogy 2tökmindegy2,hogy itthon magyarul énekel-e,vagy nem.Kint úgyis angolul fog. Mégis:a nyertesek nagyrésze mégis a sajt nyelvén adta elõ a dalát. Friderika '94-ben magyarul énekelte a dalt,amivel 4. helyezett lett(igaz,Rúzsa magdi angolul énekelte fel magát 9-re).

http://www.youtube.com/watch?v=iEYt1kd1K1g
pneklara 2013 márc. 02. - 20:52:14
(741/1642)
Ja. Remélem, angolul jobban mutat a dal, nem tûnik fel annyira, hogy a szöveg prozódiája, a zene hangsúlyai és az elõadó nyelvet kerékbe törõ elõadása sehogy nem stimmel.
Szegény Gigit megfegyelmezték, már nem mert megmozdulni sem, belekapaszkodott a mikrofonjába.
5/10
metzj 2013 márc. 02. - 20:45:53 5/10 Előzmény pneklara
(740/1642)
Kállay - országkép formázó image - csak még magyarul nem tanult meg...
Keeley 2013 márc. 02. - 20:45:30 Előzmény pneklara
(739/1642)
egy pillanatra néztem a tv-re Ildi közben (mert hallgatni nem bírom) és olyan szerencsétlen képet vágott, hogy nem kéne hagyni, hogy egész Európa rajtunk röhögjön!
slywer 2013 márc. 02. - 20:45:12 Előzmény pneklara
(738/1642)
...hát igen: "eszi,nem eszi" (tényleg nem kap mást).De szakértõ zsûri? khmmmm A sanders..."világsláger"? ..szakértõ zsûri....hátpersze
pneklara 2013 márc. 02. - 20:38:19
(737/1642)
Ildikó nagyon akar, már zenén kívüli hanghatásokat is belevitt a dalba.Nyögött, meg egyebek.
pneklara 2013 márc. 02. - 20:35:51
(736/1642)
Nem rossz ez a Tamás által elõadott nóta. Nem csodálkoznék, ha politikai nagygyûlések lelkesítõ nótája lenne a jövõben - pártállástól függetlenül. Valóban nagyszabású musical dal, Elton John is megirigyelhetné.
Keeley 2013 márc. 02. - 20:25:04
(735/1642)
Radics Gigi után szóljon valaki, addig nézhetetlen és hallgathatatlan :D
Keeley 2013 márc. 02. - 19:17:30
(734/1642)
Sziasztok!
Ugye a versenyen angolul kell énekelni mindenkinek? Ha igen, jó lenne, ha ma úgy is hallhatnánk :) Teljesen más úgy. Hajrá Rácz Gergõ, vagy Dénes-Szilvi!!!! Muszáj nektek menni :D
1/10
leopardreni 2013 márc. 02. - 19:00:10 1/10
(733/1642)
A zsûri sztem ezt a 4-et választja ki: Kállay, Gigi, Keresztes és vagy a Dénes-Szilvi, vagy Vastag gyerek.
Nekem 8, de ne a Keresztes nyerje.
focusghia 2013 márc. 02. - 18:15:33
(732/1642)
Egyetértek a hozzászólásoddal. Elsõ körben nem néztem a mûsort, csak hallgattam a mûveket, és egyik sem tûnt igazán méltónak arra, hogy meg is nézzem ki énekli - Kállayn kívül. Nem vagyok egy Kállay fan, de azóta többször is hallottam a számot a rádióban, és kimondottan kellemes a dallama, szerintem az angol változat akár európai szinten is szerethetõ lehet. (Igaz, tavaly a Compact Disco számára is felfigyeltem, tetszett, de mégsem ért el különösebb eredményt a versenyen, ahogy Kati sem, aki szintén jó volt.) Ma meglátjuk,ki lesz a nyerõ. De remélem nem az elõadót értékelik (Gigi és Keresztes), hanem a dalokat.
Texas Bill 2013 márc. 02. - 17:07:59
(731/1642)
Azért marhaság az egész, mert mindig ugyanazt a dalt adják elõ. Ezét akit a zsûri kiejtett, és a közönség beszavazott, ugyanott van, ahol a part szakad. Mivel a zsûrinek másodjára sem fog tetszeni, ami egyszer már nem tetszett, a közönségszavazati ág értelmetlen...
CsizmásPandúr 2013 márc. 02. - 16:43:33
(730/1642)
Na ma minden kiderül! Azaz, hogy Kállay vagy Gigi. Hát kíváncsi leszek.
pneklara 2013 márc. 02. - 08:11:09
(729/1642)
Kíváncsi leszek erre a szavazásra. Mert elképzelhetõ, hogy a zsûri azt a négy fõt viszi be a döntõbe, akiket eddig is favorizált, de õk nem feltétlenül a közönségkedvencek. És akkor már "eszi, nem eszi" alapon megszabják, kikbõl kell választani. És még ott marad az örök dilemma: tisztességes-e egy ilyen szavazatszámlálás? Én elfogadom, ha a szakértõ zsûri jelöli ki az egyetlent, s akkor vállalja is a döntéséért a felelõsséget. Elfogadom, ha a népakarat alapján jelölõdik ki az az egy, csak akkor ne nyúljanak bele a szavazásba, ne manipulálják! És akkor a közönségünk ízlése lenne a meghatározó. De ezt a hibrid megoldást én nem tartom célravezetõnek. Nekem is van egy jelöltem, majd meglátjuk...
slywer 2013 márc. 01. - 17:08:39
(728/1642)
Most nézem a Duna tv-n a "Térkép" címû mûsort. Éppen A Dal mûsorról beszélnek...eszméletlen:amelyik dal már itt van,tulképp. bármelyik mehetne Malmöbe----ja;mert egyforma szar mindengyik.

Szilvia (vagy hogy hívják) igazán felvehetne egy szemüveget---de lehet,hogy erre "hajaznak";így hatásosabb,hogy egy vak "kislány" megy az eurovizióra.

Õszintén szólva,remélem,be sem jutnak a döntõbe(az elsõ körben kiesnek)---olyan szar dalokat választottak;talán a zsûri gyakorol egy kis önkreitikát és jövõre más zsûritagok lesznek..vagy nem pontoznak és a megaszar,vagy a csilagos alapján,a nézõk szavazatai alapján jutnak tovább az énekesek.Úgy nem égünk le annyira;mert nem 5 ember szavazata alapján választják ki,hogy ki énekel az eurovíziós dalfesztiválon.
szuzi53 2013 febr. 28. - 15:35:33 Előzmény olahmiki1959
(727/1642)
Jaj Miki!ne haragudj ha ridegnek tûnt a válaszom! Nagyon örültem neki, mert inkább kicsit megnyugtatott, hogy itt marad a pop szakmában és nem kanyarodik el a komolyabb zene felé. Szeretem azt is, de számomra és úgy látom sokunk számára így sokkal többet tud adni, mint például egy tenor a sok közül. Köszi még egyszer!
olahmiki1959 2013 febr. 28. - 04:37:22
(726/1642)
Elolvastam a belinkelt cikket, és meghallgattam a videókat.
Hát, ez bizony "akkora lopás, mint ide Lacháza" - ahogy mondani szokták.

A refrén jellege, ritmikája, és fõleg, amikor a dallam felugrik, ugyanoda, mint a régi, eredeti változatban, teljesen ugyanaz.
Az meg, hogy a hangneme más a két dalnak, az meg olyan gyerekes védekezés a menedzsertõl, Joós Istvántól, hogy nem is akarom elhinni, hogy ilyet mondhat egy magát komoly szakembernek tartó illetõ.
Ugyanis a hangnem - C dúr, vagy G dúr, vagy más - abszolút lényegtelen, minden számot el lehet játszani bármilyen hangnemben, - ezt a laikusoknak mondom, - általában az illetõ énekes hangfekvésének, hangterjedelmének megfelelõen választják ki a hangnemet.
Sokszor a megírthoz képest, kicsit mélyebben fekvõ hangnemet választanak, azért, hogy ha például sok a magas hang a dalban, akkor az énekesnek ne keljen erõlködnie, hogy ki tudja-e énekelni, vagy sem.
Ez tehát nem érv.
A ritmus szintén nem, a dalokat mindenféle ritmusban el lehet játszani, rockosan, szvingesen, vagy akár latinosan, ez általában a régi számok feldolgozásánál jön ki, ahogyan például a múltkor Judy és zenekara egy lírai olasz dalt lendületes rock & roll stílusban adott elõ, és nagyon jó volt.
A dallam a lényeg, a melódia.
És bizony, Gigi dala ilyen vonatkozásban nagyon hasonlít a régi dalra.

Mindenesetre, ez egy új fejlemény, kíváncsi vagyok, mi lesz belõle.
Amíg a magyar bulvárszerkesztõségeken belül marad az ügy, meg a vita, addig nincs különösebb baj.
Ha viszont a román énekesnõ fülébe jut a dolog, és úgy gondolja, hogy egy kicsit megkavarja a szart, akkor mindjárt érdekesebb lesz a dolog, mert azt már nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Ha jogi útra tereli az ügyet, és nemzetközi szakértõket kér, akkor nekünk is lépni kell, és az évszázados magyar sorsot, meg pechszériát figyelembe véve, - mármint, hogy mindig mi húztuk a rövidebbet a történelem folyamán, bármirõl is legyen szó, - lehet, hogy Gigi dala "ugrik", és másikat kell választani, amelyik kimehet Malmõbe...

Sõt, lehet, hogy meg sem kellene várni a döntést, hanem eleve ki kellene szedni az indulásra esélyes dalok közül, amellyel persze egybõl nyitottá válna a verseny, és megnõne a többiek esélye.
Ha ez megtörténne, akkor viszont szerintem, - hogy meglegyen a létszám a döntõben, - Polyák Lilla méltatlanul kiejtett számát kellene Gigi dalának a helyére visszatenni, és végül kiküldeni, mert magasan a legjobb dal ebben a mezõnyben, a nyivákoló Kállay Saunders András, a dekoratív, de néha hamis hangokkal teli Cserpes Laura, vagy a nagyon kedves, de egyenletlen teljesítményt nyújtó Pál Dénes-Agárdy Szilvia duó helyett.
Józsila 2013 febr. 27. - 11:01:04
(725/1642)
olahmiki1959 2013 febr. 27. - 01:27:07
(724/1642)
Ebben nincs közöttünk vita, sõt.

Szakmai értékelést kértél tõlem, aminek úgy-ahogy, igyekeztem megfelelni.
Pál Dénes egyéniségét, kisugárzását, a hangjának egyediségét, rendkívül kellemes mivoltát, és az õ elõnyös külsõ megjelenését nem kérdõjeleztem meg.
Én is nagyon szívesen hallgatom õt, akár szólóban, akár Agárdi Szilviával duettben.
szuzi53 2013 febr. 26. - 22:05:21
(723/1642)
Szia!
Nagyon köszönöm válaszod. Rajongásom továbbra sem szûnik meg Dénes felé, a hangja, személyisége, külleme így kerek egész, elvarázsol (nagyon sokunkat)és ebbõl számomra semmit nem von le egy-egy hamis hang. Ahogy írod Õ egy okos srác, tudni fogja milyen dalokat vállaljon be. Megjelent a Voice-os CD-je ami szerintem kiváló munka, és ekkor mondta a facebookon, hogy a következõ lesz az igazi amin saját számai is lesznek. Ez arra enged következtetni, hogy van ebben a srácban még bõven és nem tiszavirág életû lesz a karrierje. Az hogy most hakni hakni hátán ez természetes hiszen a rajongóinak tesz eleget. Ha nem tenné rögtön jönne, hogy máris elszállt magától. A tv2-höz is 1 vagy 2 év szerzõdés köti, oda is akkor ráncigálják amikor akarják. Ezeknek mind eleget kell tenni. Biztos vagyok benne ha ez a nagy felhajtás véget ér még nagyobb lendülettel fog a zenével, énektanulással foglalkozni,(és ott van még az egyetem is). De ha még sem, nekem ezen a szinten is gyönyörû a hangja és sokáig szeretném még hallani. Üdv! Zsuzsa