Téma: A Dal

mulao 2012 febr. 05. - 20:53:53
(242/1642)
Ha mondjuk úgy dõlne el, hogy kimegy, hogy valakije a szponzor, akkor a zsûri úgy adja a pontjait, hogy megmondják neki, hogy kire hányat mutassanak? Szerintem Adrien dala semmivel nem volt jobb, még magyarul se igazán van értelme, és ha Csézy angolul énekelt, gondolom ezt választotta volna Adrien is, akkor meg még úgyse lett volna értelme a szövegnek. Csézy dala legalább szép volt. Hangban nem sok különbség van köztük, jó hangja van mindkettõnek.
2/10
elizabeth 2012 febr. 05. - 18:08:16 2/10
(241/1642)
Emlékszem 2008-ban (azt hiszem)Szekeres Adrienn és Csézy csapott össze a fesztiválon való indulásért. Senki nem értette hogy lehetséges hogy Csézy nyert.Adrienn és dala toronymagasan jobb volt.Azután mint minden titokra fény derült. Sajnos egy szörnyû teragédia kapcsán. Megtudtuk hogy az eurovíziós fesztivál fõ szponzora Csézy kedvese volt.
Vajon a mostani döntõnek ki a szponzora? Nem Király a vezetékneve? Nem tudom csak kérdezem.Jó lenne megtudni hogy ne hülyítsék már az embereket azzal, hogy van beleszólásuk a dolgokba.
2/10
elizabeth 2012 febr. 05. - 18:04:33 2/10
(240/1642)
Emlékszem 2008-ban (azt hiszem)Szekeres Adrienn és Csézy csapott össze a fesztiválon való indulásért. Senki nem értette hogy lehetséges hogy Csézy nyert.Adrienn és dala toronymagasan jobb volt.Azután mint minden titokra fény derült. Sajnos egy szörnyû teragédia kapcsán. Megtudtuk hogy az eurovíziós fesztivál fõ szponzora Csézy kedvese volt.
Vajon a mostani döntõnek ki a szponzora? Nem Király a vezetékneve? Nem tudom csak kérdezem.Jó lenne megtudni hogy ne hülyítsék már az embereket azzal, hogy van beleszólásuk a dolgokba.
Ysu 2012 febr. 05. - 17:31:55
(239/1642)
És milyen jó, hogy nem nyerünk. Tessék csak elképzelni, hogy milyen döntõt tudnánk megrendezni, ha egy helyi elõdöntõn a mikrofonokat nem bírjuk rendesen beállítani!
1994-ben ezt még tudták, Friderikát úgy küldték ki, hogy szerepeljen jól, de lehetõleg ne nyerjen, mert nincs pénz döntõt rendezni. Aztán amikor a sokadik 12 pont jött be, akkor kezdtek feszengeni. :)
Szerintem nem lényeg, hogy elsõk legyünk. Legyünk jók, és érjünk el jó helyet, valahol a 2-12. hely között. Annyival megelégednék.
Mondjuk a zsûri döntéseit elnézve ez idén nem fog összejönni.
magicvoice 2012 febr. 05. - 16:54:56
(238/1642)
Nagyjából egyetértek Veled, csak azt felejted el, hogy a bakui verseny elsõsorban pofára megy majd, meg persze aszerint szavaznak, hogy ki melyik országot képviseli. Ezért gondolom, hogy Királyék esélytelenek lennének. Én a tegnap látottak alapján nagyon drukkolok Fábián Juliéknak. Sokat kell dolgozni rajtuk, hogy nagyszínpadon is látványos legyen a produkciójuk, de egy ennyire szuggesztív énekesnõ, ilyen bársonyos hanggal olyanok szavazatait is hozhatná, akik egyébként nem szeretik a magyarokat.
1/10
bumpee 2012 febr. 05. - 16:49:40 1/10
(237/1642)
Amit nem értek, hogy bár elmondták már az elején, hogy a dal versenyez, mégis, nem egyszer az elõadókat minõsítik. Elég képzavaros a zsûri, mintha nem értenék miért vannak ott. Objektív ítéleteket várnék, ehelyett megy a látványos f...szopás, mindenki annyira jó... A számok zöme hulladék, érthetetlen, hogy kerülhetett be a 20 közé? Úgy látszik, van, akinek kötelezõ bejutnia. Szánalmas.
1988 2012 febr. 05. - 16:28:31
(236/1642)
A nyolc döntõsbõl szerintem elég egyértelmû, hogy kinek kellene mennie.
Eleve Caramel, Tóth Gabi dala plágiumgyanús, kár volna, ha kizárnának minket emiatt a versenyrõl. A Compact Disco dala bármennyire is tetszik, sajnos szintén eléggé Coldplay utánérzés, Heincz Gábor dala pedig Travie McCoy-t juttatja eszembe, vele kapcsolatban semmi eredetit nem lehet szóba hozni.

Gyurcsik Tibi dala egyszerûen dögunalom. Elsõként esett ki a srác itthon is egy tehetségkutatóból, most komolyan, az Eurovízión mire lehetne számítani? Nika ugyanez a kategória, de nála még további mínuszpont, hogy biztosan lesznek hasonló jellegû szerelmes balladák, csak azokat nála sokkalta jobb hangú, szebb csajok fogják énekelni, teljesen esélytelen lenne õ is.

Fábián Juli szuper választás lenne, bombanõ, szuper hang. DE a dal sajnos gyenge. Még itt a hazai mezõnyben is az, nemhogy Bakuban...

Maradnak a Királyék. Lássuk be, sokaknak nem szimpatikus a család, de egy ilyen helyzetben ez az utolsó utáni szempont. Van egy egészen jó daluk (ami legalábbis nem lopás, a mai trendeknek megfelelõ, egyáltalán nem ciki), Király Linda tegnap megmutatta, hogy még mindig baromi jó énekesnõ élõben is. És ami még nagyon fontos: összehoztak egy nagyon meghökkentõ, érdekes kinézetet ill színpadképet.

Szerintem az Eurovízión való jól szerepléshez 3 szempontnak kell teljesülni: legyen egy aránylag jó dalod, élõben is nagyon jól tudd elénekelni, illetve legyél emlékezetes valamivel a színpadon, amivel kitûnsz a többi 24 versenyzõ közül. Ezek alapján egyedül a Királyék lehetnének esélyesek a versenyen.

Fábián Julinak és Tóth Gabinak pedig ajánlott lenne jövõre is benevezniük, csak valami megfelelõbb dallal.
vikco 2012 febr. 05. - 16:27:58
(235/1642)
csapó 2 m2-ön most megpróbálom a rejtett tehetséget megkeresni a királyékban:D
1988 2012 febr. 05. - 16:10:46
(234/1642)
Az elsõ elõdöntõ végeredményével nagyjából egyetértettem, de a tegnapin eléggé meglepõdtem. Elég gáz, hogy olyan lagymatag, semmitmondó tucatdalok, mint Nikáé meg a Gyurcsik Tibié továbbjutott, a Királyéknak ill. Fábián Juliéknak meg erõlködniük kellett.
mulao 2012 febr. 05. - 15:19:09
(233/1642)
Nem kell lovagolni nagyon a Királyékon. Hiába esett ki miattuk Juli, hiszen a közönség õket juttatta tovább. Kérdés inkább az, hogy fordított esetben a közönség tovább juttatta volna-e Királyékat. Nekem a daluk tetszik és talán a legnagyobb show-t õk csinálták. Attól még, hogy ott vannak a döntõben nem biztos, hogy õk is nyernek, hiszen csak 1 elõadó nyerhet a legvégén. Egyébként szerintem a pontozáshoz a színpadkép is hozzájárul, biztos vagyok benne, hogy a zsûri is így gondolja. Pl Carameltõl nem voltam eljálva, amíg csak a dalt hallottam a youtubon, de a színpadkép összhatása után változott a véleményem. Vagy Dancs dalát szerettem, szurkoltam neki, de a produkciója nagyon nem jött be.
Mummin 2012 febr. 05. - 15:18:27
(232/1642)
Katasztrófa ez a zsûri véleményem szerint, kivéve Rakonczai Viktort. Nekem annyira tenyérbe mászóak (Wolf-Rátkay-Csiszár), hogy miattuk alig bírtam nézni a mûsort, pedig a fellépõkre kíváncsi vagyok. Kapócs Zsókát is elfelejthetnék, az egyik kereskedelmi adón is leszerepelt már, mint mûsorvezetõ, most sem remekel. Nekem a fellépõk közt a Király testvérek voltak a leggyengébbek, számomra valahogy nagyon nem szerethetõek külön-külön és együtt sem. Még akkor sem, ha azt mondják, profi volt a produkció...
Ysu 2012 febr. 05. - 14:58:32
(231/1642)
Ellent kell mondjak, én inkább azon lepõdtem meg, mennyire NEM nyomták a Király testvéreket. Majdnem kiestek, nem sok híja volt. Õk voltak az utolsónak fellépõk, pontosan tudták, mennyi pontot kellett volna adni nekik, hogy biztosan továbbjussanak. Egyébként nem vagyok Király rajongó, de ebbõl a mezõnybõl Királyékat vagy Julit tudnám elképzelni, hogy képviseljenek minket, mert az õ dalukban legalább volt valami karakteres, emlékezetes. Gyurcsik és Mónika dalában/elõadásában, akiket a zsûri százszor jobban nyomott, semmi eredetiséget nem bírtam felfedezni.
De úgyis mindegy. Abban a pillanatban, hogy Rúzsa Magdi bejött, egyértelmû volt, mekkora távolság választja el a mezõnyt az igazi tehetségtõl.
CsizmásPandúr 2012 febr. 05. - 10:19:49
(230/1642)
Többszöri hallgatás után, nálam ilyen a pontozótábla:

3/10 | Compact Disco
5/10 | Gyurcsik Tibor
5/10 | the Kiralys

6/10 | Heincz Habi - Learning to let go
7/10 | Nika-This Love
8/10 | Caramel - Vízió

9/10 | Fábián Juli - Like a child
9/10 | Tóth Gabi - Nem kell végszó

Remélem senki nem maradt ki.
mulao 2012 febr. 05. - 10:06:56
(229/1642)
Egyetértek, Magdit kéne újra kiküldeni. Ádok nem volt sikeres, Csézy se, a Nox feloszlott, szóval õ az egyetlen, aki már volt Euróvízión és még esélye is volt. Jövõre írni kéne neki egy jó dalt és kiküldeni. :)
2/10
Deszpina 2012 febr. 05. - 07:02:31 2/10
(228/1642)
Kapócs Zsókát elfelejtették megfésülni vagy szabin van a fodrász? Nagyon gáz az a nõ úgy, ahogy van.
Nekem a Királyék száma bejött.
mushi 2012 febr. 05. - 00:41:01
(227/1642)
Mondtam is anyunak, na a Királyéknak mennyire fognak benyalni. Hát, nagyon. Profizmus - ja, mert a Linda már akkor énekelt, mikor én még barbiztam. Persze, hogy tudtak hozni x színvonalat, ami, megjegyzem, a többieknél is ugyanúgy megvolt, max nem úgy látszott a zsûri szemében. A mai felhozatalból egyébként senki se tetszett különösebben, Puskás Peti dalát kicsit elcseszték a hangosítással..
pötyöslabda 2012 febr. 05. - 00:21:11
(226/1642)
tisztelt m1 vezetõség rem.. olvassák ezt az oldalt
mert elõször is: A kiraly klán szar volt. a lindike úgy nézet ki mintha rá pisilt volna a konnektora és nem kezdtek semmit a hajával.
másodszor: Csiszár mért nem mondta a döntés hozatalnál hogy elkapcsolási faktor azt hitem h tökösebb.
és ja látom már más is írta h nem ment neki az smsezés! nekem se amikor a klán ellen kellet volna szavazni!!! Ezért hétfõn bemegyek a szolgáltatóhoz és utána járok mért nem ment el a szavazatom vagy elég csak annyit mondani h a klán család megint bundázott?? na ezért nem jutunk az 1-röl a 2-re mert a "CÖLÖPÖKET nyomatjuk".A Wolf Kati nem odavaló ez világos minta nap mert körülötte sötétség honol.
Milibindi 2012 febr. 04. - 23:06:08
(225/1642)
Nem veled van a baj !Nekem is Kiss Gina és még Tolvai Reni tetszett a legjobban akiket jól lepontoztak!

Múlthéten meg Kállay Sanders András volt a legjobb õt is leponták , rá célba ért az sms-em, de hiába sajnos. Pl múlthéten csak néztem mikor Heinz Gábort (???) úgy felpontozták ritka sz *r volt a dal már nem is azért.
Milibindi 2012 febr. 04. - 23:01:41
(224/1642)
Szerencsés voltál nekem 1 se.
pillangókisasszony 2012 febr. 04. - 22:54:16
(223/1642)
A mai este legjobbja egyértelmûen,kimagaslóan Magdi volt.Õstehetség a csaj,a dal is nagyon jó,nem lehetne megint Õt küldeni?!?!:)

Ez a zsûri hallás és ízlés nélküli tagokból áll,gratulálni tudok a beszervezésükhöz.
Egyébként milyen már hogy egy Xfaktor 3.helyezett zsûriz egy Megasztár 1.helyezettet.
A másik meg hogy milyen blama az,hogy egy X faktor utolsó helyezettet akarnak kiküldeni egy nemzetközi dalversenyre.Még magyar színvonalban is kritikán aluli a gyerek...!A dal is szörnyû,tehetsége 0,erre úgy felpontozzák.Nem tudom vajon kinek a kije...

Juliék nekem nem tetszettek,a dalban volt egyediség,de a nõ szörnyû hamis volt sajnos végig.A zsûri nagyon azt sulykolta a nézõk felé hogy õket juttassák tovább,bejött. :(((

Az Anti Fitness-ben pozitívan csalódtam,egészen jók voltak,pedig kimondottan cikinek tartottam õket.Örömmel láttam hogy a kölyök egész kulturáltan nézett ki.Szívesen meghallgattam volna õket még egyszer,nekem tetszettek.

A többivel nagyjából egyetértek,a Királyék nagyon tehetségesek,a dal is jó volt,szerintem velük komoly esélyünk van egy kevésbé szégyenteljes helyezést elérni.Valamiért kevésbé szerethetõek,de engem ez nem érdekel,mert tényleg profik.


Összességében úgy érzem,hogy a felhozatal nagyon gyenge,de az e heti elõdöntõ minden szempontból erõsebb volt.