PriemRyeest 2007 márc. 12. - 21:41:03
(25/425)
Saját kritika:

A Pan's Labyrinth egy mese. Mese...felnõtteknek! Aki ismeri Del Toro alkotásait, /Hellboy, Blade 2/ annak ez sem fog meglepetést okozni. Ezt persze csakis a stílusjegyekre értem, hiszen a történet már nem is lehetne egyedibb. Ezért elég nehéz is lenne bekategorizálni egyetlen mûfajba. Jellemzõ rá a horror, thriller, de leginkább a háborús dráma. Tökéletesen van keverve a két történet: A brutálisan bemutatott háborús valóság, és a kissé félelmetesre sikerült fantáziavilág. Mindkettõben megtalálhatjuk a szépséget, de méginkább a veszélyt. Egyik "szálon" nyomon követhetjük a fasiszta kapitányt, kinek egyetlen célja leszámolni a lázadókkal, és a kis Oféliát, aki megismerkedik egy régi legendával. Szerettem volna többet látni a történet misztikusabb felébõl /Pl a Faunból vagy Pale-man-bõl/, de rá kellett jönnöm, hogy ez így volt tökéletes. A több mint 2 órás idõtartam, más filmeknél gyakran megerõltetõ, ám itt úgy túnik gyorsan elszáll, mivel állandóan megy a történet, nincsenek benne fölöslegesen elhúzott jelenetek.
Nem egy könnyed délutáni mozi, így inkább azoknak ajánlom akik nagyobb volumenû alkotásra vágynak, és szeretik a fantázia és a morbidság keverékét.
9/10

priemryeest@freemail.hu
kurtvampire 2007 márc. 12. - 21:21:51
(24/425)
Hát nem tudom ti sokan milyen filmet néztetek.. én tegnap néztem meg.. elsõre, mikor weblapon olvastam az elõzetest, gondoltam ezt hanyagolni fogom, mert valami gyenge narnia koppintás.. eltelt pár nap, utánaolvastam, kritikákat, többek között itt is, és mondom, hûû de jó, jól hangzik, megnézem..
Szörnyûbb a film, mint amire elõször gondoltam, narnia legalább élvezhetõ volt, ez meg 2 óra tömény unalom...
Valahol eltévedt a film a sci-fi és a mûvészfilm között, de a kettõnek valami szörnyû keveréke lett. Szinte semmi mögöttes dolgot nem fedeztem fel vele, csak hogy milyen szörnyû volt az az idõszak, és hogy az emberek álmokban éltek. Ennyi, két óra témája...
béé1 2007 márc. 12. - 18:04:55
(23/425)
Ez itt egy egész jó írás róla. A kislány mondjuk fura.. Francba, már hozzászoktam én is a helyesebb kislányokhoz.. Egyedül a lakoma-jelenetben vagyok megelégedve vele, mert ott van mimikája. Nektek bejött? Mmint.. Értitek.. : )

<a target="_blank" href="http://kretamagazin.hu/drupal/node/575" title="http://kretamagazin.hu/drupal/node/575">kretamagazin.hu</a>
slacio 2007 márc. 12. - 17:05:15
(22/425)
Mégis mit vártál a filmtõl? Egy új Frodót csinos spanyol pofival és izmos felsõtesttel? :) Úgy ülj be egy filmre, hogy nem tudsz róla semmit és nincsennek elvárásaid, különben számolnod kell a csalódás lehetõségével.
farkas1978 2007 márc. 12. - 16:50:30
(21/425)
szerintem eleg jo a film, a kozhelyekrol annyit, hogy spanyoloknak elnézzük ugye...
egészen más egy közhely egy spanyol filmben.
a másik dolog, hogy tulajdonképpen az egész fantasy részt a lány képzeli s ettõl teljesen uj értelmet nyer a dolog.
nem gyuruk ura s az elobbiek miatt nem is lehet hasonlova tenni hozza, a kivitelezés csak eszköz a történet szemléltetéséhez és mint ilyen, tokeletesen megfelel a célnak.
a masik a nyelv volt ami tetszett, jo volt hallani a spanyolt.
az angoltol mar kicsit kivagyok.
szoval szerintem jo a film, elgondolkoztato, de ne ugy uljetek be ra hogy ez egy új fantasy film.
thozaur 2007 márc. 12. - 14:02:56
(20/425)
Az egész film nagyon szépen van fényképezve, a szörny-figurák ötletesek és nagyon jól vannak megcsinálva, de a film elõnyei ennyiben ki is merülnek. A sztori közhelyes és unalmas, a fantasy-vonal teljességgel ötlettelen és érdektelen, csak a feleslegesen brutális, fröcsögõs-nyisszantós jelenetek ráztak fel álmomból.

Egészében véve feledhetõ film, és nem éri meg a jegy árát (hacsak nem a jópofa mesefigurák miatt).
Dors 2007 márc. 12. - 08:58:02
(19/425)
Az év legjobb filmje helyett inkább az év legnagyobb átverése. Becsalogatják a nézõt a fantasy-mézesmadzaggal (én is erre haraptam rá), aztán a film háromnegyed részében a spanyol polgárháború borzalmaiban lehet "gyönyörködni". Ráadásul a rendezõ úgy tûnik, nagyon koncentrálhatott, amikor a borzalmakat kiötölte, mert a fantasy-s részre már csak néhány közhely futotta. Viszont volt levágott láb, üveggel összezúzott arc, és a fõfõ gonosz premier plánban varrja össze a saját száját. Ez lenne a filmmûvészet?
Wolfy 2007 márc. 11. - 17:08:17 Előzmény Blájen
(18/425)
Hát lehet hogy senki nem készül fel rá a trailerbõl, de a 16os karika kiszúrhatná a szemüket! Én ugyan még csak 13 lettem nyolcadikán, de nagyon tetszett a film, azóta is a hatása alatt vagyok. Mindenképp elgondolkodtató, és ugyanakkor szép a kivitelezés. Az is nagyon rátett a hangsúlyra hogy eredeti szinkronnal volt. Mindenbõl pont annyi, amennyi kell, és ahogy kell. Lehet hogy undorítónak, helyenként naturálisnak nevezhetõ, de pont ez kellett ahhoz, hogy azt közvetítse a film, amit. Meg hát tulajdonképpen egy filmre bekommenteljük hogy naturális, kegyetlen, gusztustalan, morbid jelenetek vannak benne, de simán az életre is kommentelhetjük ugyanezt. És az 1944-es fejezet pont errõl szólt. És itt látszik, hogy az embereknek kell néhány gusztustalan szörny, és már megbotránkoznak. Hát szerintem így pláne nem felejthetõ a film, még annak sem, aki a mélyebb értelmet nem fogja fel.

Amúgy az alakítás, a zene és a táj is nagyon pro. A kislány nagyon jól játszik, és persze Sergi López is hozta a formáját.
feketepanna 2007 márc. 10. - 09:11:55
(17/425)
nagyon el van minden találva.imádnivaló.
Alice22 2007 márc. 09. - 20:07:13
(16/425)
szerintem elég durva,
és nem a szörnyekre célzok hanem amit az emberek mûvelnek benne
kobax 2007 márc. 08. - 22:51:10
(15/425)
Kifogástalan!
Tényleg, abszolút 10 pont. Le a kalappal...
Végre egy újabb nézhetõ (mi több élvezhetõ), nem amerikai, nem sablonos film!
Értelmes, követhetõ történet, ahol a valóság és a fantasy megfelelõen keveredik, végig kellõ elegyet alkotva.
Mondjuk nem véletlen az (azt hiszem) 16+ -os besorolás, mert van benne néhány nagyon durva, nyers, gyomorpróbáló jelenet.
Abszolút nem gyerekeknek való, még a helyenként mesés tartalom ellenére sem.
Aki elsõsorban fantasyt vár, annak sem kell csalódnia, de azért érezhetõen a valóság és annak drámája uralja a filmet.
A film végére az embernek leesik az álla (én legalábbis így voltam vele).
Olyan csönd volt a végén a feliratok alatt, amit utoljára a "Bukás - Hitler utolsó napjai" végén tapasztaltam!
Patrick Bateman 2007 márc. 06. - 16:11:18
(14/425)
Mondjátok csak: barátnõvel érdemes megnézni?
Mirax 2007 márc. 06. - 15:57:45
(13/425)
Azt hiszem, ebben a kategóriában (már ha létezik benne más film is) ez a darab, merem állítani, hogy a legjobb, de mindenképpen a legmaradandóbb élményt nyújtó alkotás volt. Úgy ültem be, hogy nem tudtam semmit, bevallom, egy kissé sötétebb árnyalatra vett Narniát vártam, hát nem... Hálistennek, az elsõ képkockán rájöttem, hogy ez bizony nem az lesz, és elragadott. Most sem értem, mi fogott meg annyira benne, talán hogy a gyerekszoba sötét zugainak a szagát éreztem rajta és a megelevenedõ félelmekben, meg azt a rengeteg mesét, amit azóta összeolvastam, vegyítve valami nagyon "spanyolossal".
A látványvilága tökéletes, a hangulata szomorú és drámai.
AMi a brutalitást illeti, azt hiszem sajnos nem volt ez túlzás, és valahogy sokkal jobban mellbe vágott az emberi kegyetlenség meg úgy egyébként a háború, mint bármelyik háborús-partraszállós-fogolykínzós filmben.
Must see.
nahum 2007 márc. 06. - 11:12:24
(12/425)
Szerintem egy nagyon jó film ráadásul mindenkire hatással van akár pozitív akár negatív! Szerintem érdemes meg nézni bár a filmnek vannak durva részei dehát 1944-ben vagyunk!
Blájen 2007 márc. 05. - 10:32:59
(11/425)
Az a helyzet, hogy nem láttam a film utolsó kb. egyharmadát, mert képtelen voltam továbbnézni. Amitõl egyedi ez a film, ami miatt tényleg nagyott üthet (és nem pozitív értelemben), az a végtelen beteges brutalitás, amire senki nincs felkészülve, aki a reklámoktól megvezetve egy fantasy-re számít a moziban. Egyébként pedig kliséhegyekeket láttam, és nem értem, hogy lehet ennyire túlértékelt.
slacio 2007 márc. 05. - 07:59:31
(10/425)
Kellemes csalódás volt! Érdemes megnézni!
pattycica 2007 márc. 03. - 18:15:45
(9/425)
meglepett... nem tudtam róla semmit, nem láttam trailert, nem is olvastam kritikát, de valamiért úgy döntöttem, +nézem. egy helyes kis mesének indult, a végén + köpni-nyelni nem tudtam. abszolút 10 pont!!
roceskori 2007 márc. 02. - 11:11:42
(8/425)
Mestermû!
Bodza 2007 febr. 21. - 20:26:09 Előzmény Ronaldo
(7/425)
Egyetérek, inkább dráma, mint fantasy kategória, de abban a jobbik fajta, érdemes megnézni.
no-brainer 2007 febr. 11. - 19:36:13
(6/425)
Ez egy viszonylag jól sikerült, fantáziával dúsított film

<a target="_blank" href="http://filmbuzi.hu/archives/2007/02/03/a-faun-labirintusa/" title="http://filmbuzi.hu/archives/2007/02/03/a-faun-labirintusa/">filmbuzi.hu</a>