nemari 2016 nov. 07. - 18:10:49 Előzmény Kit Fisto
(364/404)
Az OFF-ra
Most a csatorna neve melletti piros szívecskékkel jelölheted ki a kedvenceket. A vízszintes elrendezésen meg dolgoznak állítólag.
Ezekrõl itt találsz többet (elég pocsék lett az egész, és alig találtam meg az infókat).
http://port.hu/cikk/magazin/nem-vilagos-nem-megy-az-uj-oldal-kattints-segitunk/article-42891
7/10
Ljerk 2016 nov. 05. - 15:22:11 7/10
(363/404)
Ez lehet csak félig igaz és csak a nemesekre értendõ - a félsziget déli részén azért szinte már mediterrán klíma van (pálmafák stb.), a fizikai munkát végzõk valószínûleg rövidebbre fogták a hajzatuk hosszát.
7/10
Ljerk 2016 nov. 05. - 15:17:58 7/10
(362/404)
A császárság kincse délután 14:15 körül kezdõdik minden hétköznap, nem lesz ütközés. Van már külön topicja is - elvileg a topic címére kattintva be lehet állítani az értesítések küldését. Nem tudom, most mûködik-e. Egyébként Koreában az a sorozat kb. kétszer nagyobb nézettséggel ment, mert sztárszínészek szerepelnek benne valamint a ruhák/díszletek miatt.
Cafee. 2016 nov. 05. - 13:17:22
(361/404)
Kang Joo Sun hajat kivegzese elott levagtak hatul, hittem en, milyen gyakorlatiasak, gondoltam, igy konnyebben lehet lefejezni. Igenam, de percekkel kesobb a fegyvergyari munkasok egyikenek a haja is csak a vallaig ert hatul, ez csalas.. tudtommal a ffiak nem vagattak le a hajukat soha, ezt mondtak a Rooftop Prince- ben.
offtopic
Kit Fisto 2016 nov. 05. - 12:10:11
(360/404)
Az külön jó, hogy bár férfi vagyok, nõt írnak ki, és az életkorom 2016! :DD Pedig a beírt adatokat elmentették állítólag..
Kit Fisto 2016 nov. 05. - 12:06:27
(359/404)
Köszönöm, ez aztán az örömhír! Mindkettõ, csak nehogy ütközzenek.. GHa lehet, nézni fogom mindkettõt! Akkor azért nem tudom, ki volt máskor az a színésznõ, mert eddig nem láthattuk pedig teljesen ismerõsnek tûnt :) Akkor csak hasonlít valakire. Ez a koreai kosztümös téma nagyon bejön, tetszenek a helyszínek, építészet, ruhák, kultúra, színészi játék, karakterek, történet, a lányok.. minden.

*** OFFTOPIC***
Nem tudod, most akkor már nem is lehet egyéni beállítást csinálni késõbb sem a mûsorújságban, mint ezelõtt? Mert akkor jól elrontották, az elveszett elõzõ azonosítónkról és a hozzá tartozó komentek eléhetõségérõl már nem is beszélve.. Nekem 8 mûsor volt megadva, azokat kilistázta egyszerre és az úgy nagyon jó volt. Ja, és persze a régi felületrõl, amit szívesen megtartottam volna. Ha ez így marad, lehet hogy átmegyek az Animare-hez.. Azt hiszem, ott lehet valamennyire testreszabni. Na meg hiába van megadva az indapassban avatar is, itt nem jelenik meg, de azért az a kis egyszerû egyen-avatar igen.. ennek semmi értelme. A korábbi profil infó oldal is jobb volt. Visszafelé fejleszteni nem egy nagy mutatvány :P
7/10
Ljerk 2016 nov. 04. - 16:59:16 7/10
(358/404)
A Duna Tv-n pedig 14.-én indul egy újabb koreai sorozat A császárság kincse (Empress Ki) vetítése is.
7/10
Ljerk 2016 nov. 04. - 16:57:24 7/10
(357/404)
Hétfõtõl ismétli ugyanaz a csatorna az 1. résztõl kezdve. Egyébként a hercegnõt alakító színésznõ nem játszott olyan sorozatban amit nálunk vetítettek.
Kit Fisto 2016 nov. 04. - 16:50:24
(356/404)
Nagyon tetszik ez a sorozat is, ahogy eddig mindegyik amit láttam. PÉ, KH, KHT. Vannak ismerõs arcok, általában tudom is, kik voltak máshol, (pl. Bong udvarhölgy) de pl. a hercegnõ nagyon ismerõs, de nem tudom hova tenni. Melyikben és kit játszott a három sorozatból ? Ugye nem õ volt Dong Yi? Az egy másik, aki szintén szerepel ebben is? Mert volt úgy, hogy mintha õ lett volna akit láttam. Sajnos eddig csak három részt láttam, túl késõn vettem észre, hogy van! Most majd várhatom, mikor ismétliik.. :)
K. Judit 2016 nov. 03. - 10:40:06
(355/404)
talán most
K. Judit 2016 nov. 03. - 10:39:16
(354/404)
A történetben szereplõ négy király tényleg élt és uralkodott, a személyiségük szinte minden drámában hasonlóra van rajzolva, ugyanis az ismert történelmi tényeket belefoglalták a drámába. Tehát volt Imjin háború (még Gwanghae apjának uralkodása alatt, amikor Gwanghae visszaverte a japánokat), volt két Manchu invázió ez alatt az idõszak alatt. Amennyire visszaemlékszem (most külön nem kerestem rá), a hercegnõ családjával is megtörtént, ami ennek a drámának a kezdete.
És létezett Jo ágyas (Lady Jo-nak is szokták nevezni), õt is említik a krónikák, ismerjük más drámákból is. (Õt a bûneiért tényleg Bomgrin végeztette ki.) Kim Ja-jeom is létezett, volt árulás is. Injo királynak tényleg le kellett borulnia a barbárok elõtt kilencszer és a két fiát tényleg elvitték túsznak 8 évre.
Az is igaz, hogy Gwanghae-t számûzték, az is, hogy Sohyeon herceg gyanús körülmények között halt meg, és nemcsak õ, hanem a felesége és két fia is, a harmadikról, a legkisebbrõl úgy tudjuk, hogy (legalábbis akkor) megmenekült.
Létezett az a csin, (vagy csing, vagy qing) tábornok is, akivel a legtöbb filmben viszonylag "normálisan" együtt lehetett mûködni (Yong Gol-Dae).
Persze ki kellett találni a sztorihoz még szereplõket, politikai ellenfeleket, más motivációkat. Kellett bele szerelem, sõt kellett egy harmadik is, aki ártatlanul de veszít, kellettek jóhiszemû, nagyon egyszerû emberek (a nép:), aztán kellett még több gonoszság, és szokás szerint kellett egy kis sámánizmus is.
Hogy aztán a sorozat milyen lett filmen, azt mindenki maga dönti el.

Egy kb. 100 évvel késõbbi, 1756-os térkép a "barbárok" által elfoglalt területekrõl.
6/10
napraforgó 2016 nov. 03. - 06:08:24 6/10
(353/404)
Örülök, hogy valahogy azért kapcsolódik a valósághoz, a korhoz, igen, ilyen a jó történelmi történet. Tudom, hogy ezek a sorozatok nem dokumentumfilmek, úgyhogy csak többé-kevésbé találkoznak a valósággal. De azért nagyon elrugaszkodott történeteket sem kedvelem...
6/10
napraforgó 2016 nov. 03. - 06:07:54 6/10
(352/404)
Örülök, hogy valahogy azért kapcsolódik a valósághoz, a korhoz, igen, ilyen a jó történelmi történet. Tudom, hogy ezek a sorozatok nem dokumentumfilmek, úgyhogy csak többé-kevésbé találkoznak a valósággal. De azért nagyon elrugaszkodott történeteket sem kedvelem...
Krisztina Kádárné Buga 2016 nov. 02. - 21:29:37 Előzmény napraforgó
(351/404)
Az Empress Ki tartalmaz történelmi elemeket is nem teljesen fikció! Bár a történészek sok mindent kiderítenek a világ, és az országok múltjáról, azért mindent nem tudhatunk. Tehát a valóság mellé mindig fikció is társul ilyen történelmi sorozatokban.
Tegu 2016 okt. 29. - 10:21:59
(350/404)
Azért van történelmi háttere is, a fõszereplõk és néhány kulcsszereplõ létezett a valóságban is.
6/10
napraforgó 2016 okt. 29. - 05:13:41 6/10
(349/404)
Szia Wonder!
Én is várom, szeretem ezeket a színes, látványos - és fõleg a mozgalmas! - történelmi sorozatokat. Ebben nálam a Silla a No.1.
A fény hercegnõje talán méltatlanul kapta ezt a címet, mert itt valóban a politikai irányvonalakról, az érdekekrõl, a pálfordulásokról szól a történet. Az angol cím (Splended Politics), a Fényes politika valóban jobban kifejezi, mirõl is szól a történet, csak gondolom, az kevesebb nézõt érdekelne...

Ahogy itt hallom, az Empress Ki igazából egy fikció, egy kitalált történet, valós alapok nélkül, de ez nem baj, ha elég izgalmas és látványos lesz.
vondermonarchi 2016 okt. 29. - 01:48:11
(348/404)
Szia !

Nezzed, majd elemezzük, nekem is ujdonsäg lesz :)

Csodälkozom, hogy adjäk, biztosan ugy kaptäk meg csomagban ezzel a färadt Feny hercegnöjevel együtt. Vagy viszitek ezt is vagy nem kapjätok meg az Empress Ki-t :)))))
6/10
napraforgó 2016 okt. 28. - 09:02:03 6/10
(347/404)
Kösz, de én most csak arra gondoltam, hogy nyilván a Chin (csin) szóból ered a Kina név is. Tudom én is, hogy a kínai porcelánt is china-nak hívják a legtöbb nyelven és lehet, hogy még ige is lett belõle valahol.
Korea, meg Kina történelme is elég érdekes, kár, hogy mi ezekrõl a keleti államokról nem tanulunk az iskolákban. (na persze õk se tanulnak a mi honfoglalásunkról, államalapításunkról, államfejlõdésünkrõl... Jó, ha tudják egyáltalán, hogy kb. merre van a mai Magyarország...)
K. Judit 2016 okt. 27. - 22:04:25
(346/404)
Sajnos pontosan már nem is emlékszem az utolsó részekre, de nem is akarok spoilerezni. Mindenesetre a legnagyobb baj - Sohyeon koronaherceg halála - már megtörtént, de azért lesznek még gonoszok is, akik pórul járnak ...

A China szó jelentése különbözõ nyelveken mást jelent (franciául még ige alakja is van), õk maguk úgy emlékszem Középsõ Királyságnak, ill. Császárságnak nevezték az országot. Az elsõ császár idõszámításunk elõtt 221-ben nevezte ki magát császárnak. (Az Agyaghadseregérõl talán mindenki hallott már.)

Az Empress Ki-nek örülök én is, egy biztos, jóval mozgalmasabbra emlékszem, mint amilyen a Hwajung volt (bár lehet, hogy egy tengerparti lovaglás maradt meg élénken az emlékezetemben). Viszont több mint 300 évvel korábban játszódik ...
Rhubarb 2016 okt. 27. - 19:30:20
(345/404)
Bori, betennéd a dalokat?
A magyarral...:)
Ide-oda...