GRIGOR2 2008 szept. 21. - 13:32:13
(77/657)
ez nálem ****. a ki vagy doki ott a végitéletnapja ***** csillag nagyon jo volt avagy kiborg-daleks.

Az eddigi (beleértve a harmadik évadot is) legmeghatóbb, legfájdalmasabb rész. A Doktor körül összecsapnak a hullámok: két õsellenségének hadserege is támadásba lendül, és érzi, hogy Rose Tyler már nem maradhat vele sokáig
GRIGOR2 2008 szept. 21. - 13:27:06
(76/657)
nagyon izgalmas. szeretem az ilyen filmeket. ki vagy doki azuiz ilyen film. keresetek az internetet videokat.
7/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 21. - 12:57:36 7/10
(75/657)
Olyannal szavaztam, csak láttam, hogy téged izgat a kérdés, és még nekem sem jelentek meg a csillagaim.
7/10
pozsizsuzsi 2008 szept. 21. - 12:49:32 7/10
(74/657)
7-est nálam megér. Jó lesz?
7/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 21. - 12:28:05 7/10
(73/657)
Esetleg mûkritika. :)
8/10
Dantes 2008 szept. 21. - 12:27:03 8/10
(72/657)
Szerintem akik fanyalognak, hogy ez film nekik nem tetszik, azokból csak a hülye amerika-fóbia beszél.
Semmi más.

Mert mi a is a rossz ebben a filmben? Debil mese írja valaki...miért lézerkardozó faszik sincsennek...meg fénysebességel sem lehet utazni...ennyi erõvel minden debil mese.

Azt sem értem miért baj, hogy az elnök egy kissé csöpögés, de lelkesítõ dumát nyom...mit kellet volna mondania? Azt hogy elk*rtuk?

Szóval, az itt baj, hogy egy amcsi filmben az amcsik a jó fiúk...akarom mondani akiinek ez baj, szerintem menjen dili-dokihoz és kúrálja ki az amcsi-fóbiáját XD
7/10
pozsizsuzsi 2008 szept. 21. - 11:00:58 7/10 Előzmény arnold-ka
(71/657)
Igen, ha az ember elõször nézi, tényleg bosszantó, de sokadszori nézésre simán figyelmen kívül hagyom, észre sem veszem oszt kész.
9/10
arnold-ka 2008 szept. 21. - 10:02:06 9/10
(70/657)
Ez a film nagyon ott van a helyén,bár kissé túl sok benne az amerikai hanta.Gondolok itt arra,hogy a Földönkívûliek a Szabadságszobrot,Empire State Building-et,White House-t lövik szét....
Jah és az elnök az a tipikus jófiú,aki csak jót tud tenni,és szinte hallhatatlan,George W.Bush-t megnézném,hogy ilyen helyzetben hova szaladna....
Szóval jó film,érdemes megnézni(akár többször is),csak túl sok benne a Hollywood-efekt.
Magyar szinkron kitûnõ!
ver_krisz 2008 szept. 21. - 08:57:40
(69/657)
Jó film volt ez. Nekem tetszett. :D
7szünyü 2008 szept. 21. - 07:09:23
(68/657)
Ja, és a forgatókönyv silánysága egy film esetén nem éppen a "kis részlet" kategória. Mint ahogy a rendezõ, az operatõr, a vágó, a dramaturg "munkája", meg a színészek... ööö... "alakítása" sem.
7szünyü 2008 szept. 21. - 07:00:50
(67/657)
Általában úgy jövünk hozzá, hogy szeretjük a sci-fi filmeket. Meg is néztünk vagy 1000-et, ezek közül kb. 10-15 jó film, 100 mondjuk elfogadható, a maradék meg olyan celluloid-hulladék, mint a szóban forgó összetákolt tömény hülyeség. Attól meg, hogy egy film Oscar-díjat is kapott, nem szoktam elájulni. Láttam már meglehetõsen hitvány Oscar-díjas filmet, meg olyant is, ami nem kapott semmiféle díjat, de veri (talán) az összes Oscar-ost.
Ezt a filmet meg nem csináltuk volna meg sem jobban, sem rosszabbul. Sehogy sem csináltuk volna meg. (Hacsak úgy nem, hogy keresünk valakit, akiben van elég tehetség jó forgatókönyvet meg dialógokat írni + egy frankó dramaturg, aki vigyáz, hogy ne legyenek túl nagy hülyeségek a sztoriban.)
Ha neked tetszik, akkor nézd bátran, sokszor. Dícsérheted is, nyugodtan, engem nem zavar. A véleményed hál' istennek fikarcnyit sem befolyásolja az enyémet.
És elnézést, hogy Túrin helyett magamra vállaltam a riposztot.
7szünyü 2008 szept. 21. - 06:34:15 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(66/657)
Nem akadékoskodásképpen, de aztat a vírusot egy Macintosh-ról küldték :-)))
A film meg valami iszonyat sz@r. Iskolapéldája annak, hogy csak effektekbõl nem lehet filmet csinálni (vagyis lehet, csak nem érdemes.) Moziban kínlódtuk végig néhány haverommal, utáltak is minket rendesen, mert minden cikis jelenetnél hangosan felröhögtünk. (Különösen az "elnöki beszéd"-en...) Igazából persze nem lenne bajom vele, ha a mûfaj megjelölésénél a 'sci-fi' helyett a 'debil mese' szerepelne. Vagy valami. Ebben a sztoriban még a 'fiction' is harmatgyenge, 'science' meg egyáltalán nincs benn. Összességében szerintem egy olyan B-kat. film, amire túl sok pénzt költöttek.
feelgoodincorproation 2008 szept. 20. - 23:12:06
(65/657)
Nem nem csinálta volna jobban... Miért csinálta volna jobban??? A látványvilága szép a filmnek (még akkor is ha az operatõr nem volt egy túl beválalós típus), az effektek (többségében) jók, de a történet..a forgatókönyv (ami még így is jobb mint a Világok Harcában) és minden más ami a látványtól eltér az katasztrófa! A szíészek Bill Pulmann, WILL SMITH és Jeff Goldblum is már megértek nagyobb alakítást (az se volt, hú de nagy, de....) na mindegy a lényeg, hogy a film az elviselhetõ kategória legalát súrolja... Nézzétek meg a 10,000 B.C.-t egy az egyben ugyanaz a kaptafa: elképesztõ fordulatok, hihetõ emberi megnyilvánulások és cselekedetek...
10/10
Tocso721 2008 szept. 20. - 23:09:41 10/10
(64/657)
Lehet! De nekem is van! :D
10/10
Tocso721 2008 szept. 20. - 22:55:26 10/10
(63/657)
Hej te arc! Honnan jössz te, hogy így leoszd a filmet? És mit akarsz azzal mondani, hogy Jeff Goldblum az õ tudásával jobbat is vállalhatott volna. É Will Smith vagy Bill Pullman õk is nagy szerû színészek és szerintem jobbak is mint Jeff Goldblum. De a filmre visszatérve szerintem jó film és nem kell minden kis részleten fennakadni. Tedd fel a kérdést te jobban megcsináltad volna?
Kovács kolléga 2008 szept. 20. - 22:53:44
(62/657)
Már sokadszor láttam az ID4-et, és még mindig nem unok rá (leszámítva azt a jelenetet, amikor az Elnök szózatot intéz néphez). Elsõ osztályú kalandfilm, amit hihetetlenül lehet élvezni, ha az ember nem a realitásokat keresi benne, hanem úgy áll hozzá, hogy ez olyan, mint egy Star wars-mozi.

Azt viszont csöndben megjegyezném, hogy mindössze 75 millió dollárból készült, ami már a kilencvenes években sem számított túl magas összegnek. Sõt az egész világ a csodájára járt, hogy tudott ennyi pénzbõl Emmerich ilyen látványvilágot kihozni. Az eredményrõl annyit, hogy a legjobb vizuális effektusok kategóriájában az ID4 Oscar-díjat is kapott, a filmtörténet pedig úgy tartja számon, mint a speciális effektek egyik forradalmi alkotását, valahol félúton a Jurassic Park és a Titanic között.
1/10
Túrin 2008 szept. 20. - 22:35:32 1/10
(61/657)
Most komolyan, mi a jó ebben a filmben?
Ha eltekintünk attól, hogy a hollywood-i hagyományok legnívótlanabb megjelenítése, olyan szinten, hogy az már önmaga nem kívánt paródiájába fordul át, amin az ember hajlamos elröhögcsélni?

Mert a történet banális, a karakterek annyira dimenziótlanok, h fekete lyukként még õk jelentenek veszélyt a világegyetemre, az ûrlények meg annyira ostobák, h a Monty Python puddingjai lealáznák õket.

Mit lehet még mondani róla? A vágás szar, az operatõri munka szar, a forgatókönyv fájóan szar, és az is szar, hogy Jeff Goldblum a maga tehetségével képes volt egy ilyen szerepet felvállalni.

A logikától messzebb áll, mint egy PMS-ben szenvedõ nõ, és még a trükktára is szegényes, rengeteg béna festményt használ, esküszöm, a T2 jobban volt renderelve.


Szal összességében az egyetlen szórakoztató faktora tényleg az elsõ gondolat, de azt is csak akkor tudja élvezni az ember kínjában, ha akkora hasfájása van, mint ma nekem...
pagani 2008 szept. 20. - 22:32:40
(60/657)
A többi ország meg ölbe tett kézzel várta hogy a hõs nemzet megmentse a világot a teljes pusztulástól.
8/10
kol3 2008 szept. 20. - 22:18:11 8/10
(59/657)
Azt nem tuddom hogy egy számitogépes virus menyire kompatibilis egy idegen technikával...de Lehet hogy az én Xp is oda vágta volna a pajzsot:? NA eszt már soha nem tuddjukmeg....
Csintalan 2008 szept. 20. - 22:02:45
(58/657)
szeretem ezt a filmet pedig egy ötvencsillagos pirosfehérkék mócsing