olahmiki1959 2014 jún. 04. - 21:25:46
(60/80)
Tulajdonképpen igazad van azokban az okfejtésekben, amiket leírtál, engem inkább a dolog érzelmi oldala érdekelt, mármint, hogy mennyire õszinték a családi kapcsolatok Amerikában, milyen kimondatlan feszültségek húzódnak meg egy látszólag szépen élõ család külvilág felé mutatott harmonikus életének a felszíne alatt.
(Ha bonyolult volt a mondat, elnézést érte).
Nekünk vannak rokonaink "odaát", és tökéletesen megfeleltek ennek az amerikai szokásnak, viselkedésnek, beidegzõdésnek.
Egy fiú, két lány, - ma már mindenki 40 felett élõ, családos ember - a fiú a 60-as években 17 évesen! beállt az amerikai hadseregbe tengerészgyalogosnak, és elment Vietnámba harcolni, csak hogy ne kelljen odahaza laknia, a két lány is azonnal lelépett otthonról, amint tehette.
És amikor megkérdeztük õket, hogy miért, mindegyikük azt mondta, hogy nem bírták az otthoni légkört, a szigort, az "ameddig az én házamban laksz és az kenyeremet eszed, azt csinálod, amit én mondok!" szólamnak a fejükhöz vágott, mindennapos gyakorlatát.
Lehet, hogy ez nemcsak Amerikában van így, hanem szinte mindenhol.
A szülõk - még a legjobb szándékúak is - valószínûleg jogosnak tartják, hogy ameddig õk viselik a felelõsséget a gyermekeikért, addig õk mondják meg, hogy a gyerek mit csináljon és mit ne, hogyan viselkedjen és hogyan ne, hova mehessen el, és hová ne.
Én is csak azért említettem meg ezt az egész dolgot, mert itt is felfedezni véltem az amerikai társadalom végtelenül álságos és képmutató mivoltát, a külvilág felé megjátszott tökéletes családi harmóniát, miközben a felszín alatt akár egész életre kiható kibeszéletlen feszültségek, gátlások, frusztrációk is meghúzódhatnak.
tortura 2014 jún. 04. - 19:13:35 Előzmény olahmiki1959
(59/80)
"Amerikában pedig talán el kellene gondolkodni azon, hogy nincs-e a gyerekek nevelésével valami nagyon nagy baj, amikor - nem csak ebben, hanem gyakorlatilag az összes olyan filmben, amiben ez elõfordul, - a gyerekek tûkön ülve várják a pillanatot, amikor betöltik a 18. életévüket, és azonnal elmenekülnek a szüleiktõl, elhúznak otthonról ezerrel, hogy végre a saját életüket élhessék..."
Nos, én úgy tudom, az USA-ban 21 év a nagykorúság határa, nem 18. Ha tévednék, bocs.
A másik, amit fentebb leírtál - én itthon nevelkedtem, és én is alig vártam, hogy önállósodjam. Hidd el, ezer egy oka lehet. Sajnos erre 25 éves koromig várnom kellett. A mai eszemmel már sokkal elõbb meglépném, mert sokkal elõrébb tartanék minden téren. Semmivel nem voltam elõbbre azzal, hogy otthon laktam.
Tudod, engem inkább a másik véglet döbbent meg. Mikor még 30, de akár negyven, sõt ötven éves kisfiúk is otthon laknak és az idõs édesanyjuk ugrálja körül õket, mert nincs senkijük. Az még nem is lenne baj, de attól még élhetnének önállóan, elláthatnák magukat. Nem egy idõs embertõl elvárni, hogy mosson, fõzzön, vasaljon, takarítson rájuk. Sõt, amelyik nem dolgozik, még az öreg szülõjével tartatja el magát. Hát az ilyen egyedek az igazán taszítóak szerintem, nem pedig a homoszexuálisok, mint ahogy azt sokan érzik.
offtopic
tortura 2014 jún. 04. - 18:18:53 Előzmény meso999
(58/80)
Amennyiben bírsz az olvasás képességével, láthatod, hogy nem az.
Edmond Dantes 2014 jún. 04. - 09:18:25
(57/80)
Már csak picit kell lejjebb görgetned és 47 is a tiéd...ami azért (is) fontos, mert 48 meg az én "válasz"-om neked :)
Valszeg a cím nem elég ütõs, mert elsõre = amikor "csak" azt láttam h hsztál és AZ fölkeltette az érdeklõdésemet, szóval én sem tudtam címbõl beazonosítani, csak kinyitás után. A két "lyány" jó volt, kb. ennyire emlékszem.
olahmiki1959 2014 jún. 04. - 01:30:22
(56/80)
Nem is emlékeztem arra, hogy láttam a filmet.
Aztán legörgettem a hsz.-eket, mert érdekelt, hogy milyen hozzászólásokat írtak a többiek, és akkor láttam, hogy a 50. számú hsz. az enyém.
Elolvastam, és azt kell mondanom, minden szavammal egyetértek!... (poén...:)))
De az biztos, hogy ebben - és nem csak ebben - az amerikai filmben iszonyatosan mesterkéltek a párbeszédek, és az is igaz, hogy Mark Ruffalo tényleg a legszimpatikusabb szereplõ.
(Ha meleg lennék, biztosan bele tudnék esni, de hát "ott még nem tartunk")...:DDD
savernake 2013 júl. 15. - 13:18:53
(55/80)
Csak én találom idegesítõnek ezt a filmet? Úgy éreztem, a színészek görcsösen próbáltak eljátszani egy átlagos családot, ahol a szokásos párkapcsolati meg gyermeknevelési konfliktusok vannak, de nagyon erõltetettre sikeredett az egész. A párbeszédek életszerûtlenek, a szituációk sablonosak, a fõszereplõ anyák meg képmutatóak: miközben egyfolytában arról biztosítják egymást, hogy mennyire felvilágosultak, elfogadóak meg rugalmasak, valójában frusztráltak, agresszívek és tele vannak elõítéletekkel. A Julianne Moore által játszott figura simán csak gyáva, hogy felvállalja a Mark Raffalo-val való kapcsolatát - (fordított coming-out - ez még viccnek is rossz). Raffalo játéka a film egyetlen pozitívuma.
offtopic
Pickwick 2013 júl. 13. - 19:11:18
(54/80)
"Az a baj, hogy az olyanok mint te, nem látják a fától az erdõt." Ezt én is írhattam volna neked. Egyébként tökéletesen értem, vagyis felfogom, az álláspontod. Megérteni, azonosulni vele viszont nem tudok. "Pá!"
Pickwick 2013 júl. 13. - 07:04:13
(53/80)
Tudom, ismerek meleg párokat. De azért ott általában jellemzõ, hogy nagyon igyekeznek jól teljesíteni gyereknevelés terén, már csak azért is, mert nem keveset kellett/kell nekik küzdeni érte.
Szerintem ezer dolog miatt kiközösíthetik az embert óvodában/iskolában. Nem tudom a "Júúúú, a te apád csak utcaseprõ, az enyém meg orvos! Csóró kukások vagytok!" jellegû beszólások miért fájhatnak kevésbé... Szerintem el lehetne ezt magyarázni otthon a gyereknek. Egyébként én kérdeztem errõl olyanokat is, akiket azonos nemû szülõk nevelnek. Meglepõdtem, amikor mondták, hogy teljesen jól fogadja mindenki és soha nem bántották õket emiatt. Persze pl. Magyarországon ez biztosan nem így lenne. De valahol csak el kellene kezdeni, mert ha nem, akkor sosem fogják megszokni az emberek.
Érthetõ a véleményed, sejtettem, hogy ezeket az érveket fogod felsorakoztatni, ill. emiatt kifogásolod. De szerintem az butaság, hogy azt fogja hinni az a normális családmodell. Ez kb. olyan, mint amikor azzal dobálóznak, hogy ilyen családban a gyerek is meleg lesz (dehogy lesz). Pontosan tudni fogja (és tudják is sokan, mert hiszen már léteznek ilyen családok), hogy a klasszikus értelemben vett családban egy nõ és egy férfi van, nem két anyuka, vagy apuka. De tudni fogja azt is, hogy az övé azért más, mert az a két ember (a szülei) szerették (és szeretik) egymást annyira, hogy összekössék az életüket.
Mellesleg érdekes, hogy - állításod szerint - nincs bajod a melegekkel, de ha õk is boldogok akarnak lenni és családot akarnak, akkor azt azért már ne akarjanak. :D
7/10
M.Zs.F 2013 júl. 12. - 00:41:38 7/10 Előzmény Tibag05
(52/80)
Õ az aki minden filmben mindig mindent visz.......abszolút esetem a pali....:-DDD
Pickwick 2013 júl. 11. - 02:51:37
(51/80)
A házassággal kapcsolatban pedig csak annyit, hogy ha már minden éretlen kis hülye házasodhat x hónap "ismeretség" (alig ismerik egymást, mert hiányoznak a mély, tartalmas beszélgetések) után, aztán persze elválnak - sokszor abból sem tanulnak és pár hónap után megint házasodnak - , akkor nem értem, a melegek miért ne tehetnék. A sok meggondolatlan idióta nem szennyezi be a házasság szentségét? Hagyjuk már...
Pickwick 2013 júl. 11. - 02:44:33
(50/80)
Érdekes, én azoknak nem engedném, akik verik a gyereket, akik inkább cigire költik a pénzt és nem adnak neki enni, vagy nem vesznek neki ruhát, vagy pl. akik csak a segélyért szülnek, vagy akik azzal sincsenek igazán tisztában, hogy mibõl lesz pontosan a gyerek, mégis szülnek és még sorolhatnám.
A legtöbb árvaházban vagy erõszakos, alkoholista szülõknél felnõtt ember azt mondja, hogy szívesen nevelkedett volna inkább azonos nemû szülõknél.
offtopic
Pickwick 2013 júl. 06. - 03:58:35 Előzmény kasoko koscivaka
(49/80)
:D Köszi.
kasoko koscivaka 2013 júl. 01. - 09:13:48
(48/80)
A film amúgy egy egész tûrhetõ alkotás, ezt még akkor is tartom, ha engem nem fogott meg igazán. Annak pedig különösen örülök, hogy a topicban többségében vannak a normális hangvételû hozzászólások, olvastam pár elgondolkodtatót.

Érdekes módon én sem érzem tisztességesnek azt, ahogy a végén a férfival bántak, bár ebbe nem vagyok képes semmilyen világszintû feminista összeesküvést belelátni. : - ) Abból ítélve, ahogy a lánya az utolsó beszélgetésük alkalmával beszélt vele, szerintem azért nem volt lehetetlen helyzetben, egy kis idõt hagyva nekik még kialakíthatott a gyerekeivel normális kapcsolatot.

Tetszett a filmben a karakterek jellemfejlõdése is, a fickó végül is itt változott felelõtlen, alkalmi kapcsolatokat hajhászó kisfiúból érett férfivá, és az Anette Bening alakította szereplõ is képes volt végül kilátni a saját fejébõl. : - ) Ami furcsa volt, hogy a Julianne Moore által megformált karakter követte el a legtöbb hibát, õ viselkedett a leggyerekesebben, néhány szempontból mégis õ volt a legérettebb.

SPOILER

Arra gondolok például, hogy képes volt bocsánatot kérni azért, amit tett, vagy hogy mikor a fiuk megkérdezte, hogy miért néznek férfiakat ábrázoló filmeket, õ volt az, aki komolyan próbált válaszolni a kérdésre.

SPOILER
kasoko koscivaka 2013 júl. 01. - 08:55:37
(47/80)
SPOILER SPOILER SPOILER

A világon semmirõl nem maradtál le. Beszállnak a kocsiba és elmennek, aztán vége is a filmnek.

SPOILER SPOILER SPOILER
Pickwick 2013 júl. 01. - 03:44:59
(46/80)
Valaki le tudná nekem írni, hogy lett vége? (Természetesen spoiler jelöléssel, azok miatt, akik még nem látták.)
Addig láttam, hogy

* SPOILER *
a lány elköltözik és odakint búcsúzkodnak, a két nõ sírt is.
Kb. hány perc volt még a filmbõl ez után, és mik történtek? (Direkt végig akartam nézni, de muszáj voltam már kiszaladni a mellékhelyiségbe, így pont lemaradtam a végérõl...)
olahmiki1959 2013 jún. 30. - 17:53:32
(45/80)
Megnéztem a filmet, és felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban.

Bizonyos szempontból nagyon jó film, bizonyos szempontból viszont nagyon gyenge.
Jó és érdekes a sztori, ha az elsõ meghökkenésen túl tudunk lépni, amit az okoz, hogy két leszbikus nõ gyerekeket nevel, ennek minden groteszk, szokatlan és megmosolyogtató vonatkozásával, helyzetkomikumokkal, félreértésekkel, a melegség kimondott és csak sejtetett vonatkozásaival, akkor élvezhetõ, szórakoztató, a spermadonor apa pedig kifejezetten rokonszenves figura, nekem például az egész társaságból õ volt a legszimpatikusabb.
Ami viszont nagyon nem tetszett, az a megvalósítás.
Végig nagyon figyeltem, és azt mondhatom, hogy - fõleg a két nõ vonatkozásában, - szinte egyetlen életszerû, hétköznapi párbeszéd el nem hangzik az egész filmben, állandóan egyetemi kiselõadásszerû, filozofikus mélységû illetve magasságú fejtegetéseket hallhatunk, a legegyszerûbb helyzetekben is, vacsora vagy vásárlás közben, vagy akár a kertésszel való beszélgetés alatt is.
Így nem beszélnek emberek a való életben!
Az amerikai forgatókönyvíróknak és dramaturgoknak meg kellene mondani, hogy nézzenek talán több európai filmet, és tanuljanak belõlük...
(Tegnap egy másik csatornán megnéztem az "Õk sem voltak szentek" címû filmet is, a csodálatos Sophia Lorennel a fõszerepben, na, abban hús-vér embereket láttunk, és életszerû párbeszédeket hallhattunk!)

Amerikában pedig talán el kellene gondolkodni azon, hogy nincs-e a gyerekek nevelésével valami nagyon nagy baj, amikor - nem csak ebben, hanem gyakorlatilag az összes olyan filmben, amiben ez elõfordul, - a gyerekek tûkön ülve várják a pillanatot, amikor betöltik a 18. életévüket, és azonnal elmenekülnek a szüleiktõl, elhúznak otthonról ezerrel, hogy végre a saját életüket élhessék...
A percenként elmondott, csöpögõs, és végtelenül devalválódott és kiüresedett "szeretlek!" kifejezés ellenére, ami csak egy lózung, és ezek szerint nincs mögötte igazi tartalom és érzelem...

Összességében tetszett a film, bár sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni.

Engem egyébként a melegek hidegen hagynak. (Ez poén volt, állítólag ketten nevettek...:))
Barahalom 2013 jún. 29. - 22:24:33
(44/80)
Nem hinném,hogy manapság keresztény népbutítás folyna.Annál inkább most megszólalhatnak a keresztény beállítottságúak is.Nem úgy mint a múltban.Akkor büntették ôket ahogy a "más" beállítottságúakat is.Akkor csak a komcsi vezérek váltogathatták a feleségeiket számolatlanul.Most mindenki szabadon élhet,szólhat,de elszabadultak a nagyon hülyék is ám!
Edmond Dantes 2013 jún. 29. - 19:10:41
(43/80)
Nosza, be lehet hozni a Zelmúlt 40 évet, -ami azért már 23-24 éve tovatûnt ugyebár-...ezzel a filmmel máris el lehet kezdeni, de nem kötelezõ! Kétszer is vetítik most. Ah, a közszolgálatin!! Bár az MTV Részletes (vagyis a "hivatalos") újság filmismertetõjébõl ránézésre nem látszik a "lényeg", már ha a leszbikus vonal a lényeg. Szórakoztató nyáresti film, nem több és nem kevesebb,és nemcsak nyáron. Tanulságok levonása, eszmei mondanivaló keresése stb. szabad, de nem kötelezõ az sem. Kereszténynek és nem-kereszténynek, konzervatívnak és egyéb eszmeáramlathoz vonzódónak egyaránt...a hipokrízis(ünke)t viszont hagyjuk a konyhában :) Felhõtlen szórakozást mindenkinek!
olahmiki1959 2013 jún. 29. - 16:34:39
(42/80)
Ebben az országban kb. 40 évig NEM keresztény, és NEM konzervatív volt a népbutítás...
De népbutítás az volt, dögivel...
Tibag05 2013 jún. 29. - 16:27:57 Előzmény M.Zs.F
(41/80)
M.ZS.F.: "No és ott van a gyönyörû Mark Ruffalo....:)2

jó csattanó volt