borkasztik 2014 dec. 21. - 08:33:41
(97/317)
Az a baj hogy itt a többség mindenáron össze akarja hasonlítani a Gyûrûk Urával, holott ez csak elõzménye annak és teljesen más fajsúlyú történet. Ez lényegében sokkal inkább mesés volt és akció dúsabb történet is mint a Gyûrûk Ura trilógia, akár könyvben nézem akár filmben.
Azt hogy 3 részre szedték a filmet szerintem is túlzás volt elég lett volna 2 részre max, de ha már így alakult akkor élvezzétek a kalandot. Lényegében az alapfelállást és a történetet teljes mértékben megfilmesítették ami a könyvben volt, szóval ilyen volt az írott anyag is amivel dolgoztak, persze rengeteg kibõvített szálakkal.
Ezt a filmet ugyan úgy egyben kell látni az elõzõekkel, tik is írtátok az elsõ volt a felvezetés a második a hajszásabb és az utolsó pedig a csatákban csúcsosodott ki. A könyv is így volt felvezetve még ha tömörebben is. Egyszóval minden részének meg volt a maga célja, voltak lassabb nyugodtabb részek, de itt már egyértelmûen a csatákról kellett hogy szóljon. Nem is értem mit is vártatok már ettõl a résztõl, amikor még a könyv olvasók számára is ez világosnak kellett hogy legyen. Ott is már csak a csata volt semmi más meg a vissza út.

Számomra sokkal élvezhetõbb volt mint a Transformers féle agyatlanság. Itt azért meg volt a cél és a logika tudtuk hogy miért így történik. Itt is megvoltak a nyugodtabb részek is benne ha még kevesebb is pl Spoler , mikor ugye elmélkedik Bilbó átadja e az "arkenkövet" vagy sem vagy Thorin vívódása.
Szóval a Hobbit történet minden szála tényleg itt csúcsosodott ki akárhogy is nézem. Fogadjátok el és élvezzétek, mert nem hiszem hogy ezután kapni fogunk valaha is egy ilyen hatalmas részletes és izgalmas fanatsy mesét mint ez. Becsüljétek meg.

UI. Spoler az meg hogy voltak benne túlzások ettõl én már nem is lepõdtem meg, de akkor is elfogadhartóbb , ha végig gondoldok az idei év filmfelhozatalit. plusz a Gyûrûk Ura részelben is voltak jócskán elferdítések és kihagyások és túlzások elég ha csak Legolás kalandját említeném a Király vissza térben azzal az "olifánttal". VAgy pedig szörfözõs jelenetet a Két toronyban csatájában a lépcsõn stb stb.
6/10
Adamo 2014 dec. 21. - 00:01:40 6/10
(96/317)
Tökéletesen egyetértek, a 6 film közül ez volt a leggyengébb.
1/10
VagoDurbints 2014 dec. 20. - 23:32:32 1/10
(95/317)
Peter Jackson 2 trilógiáját úgy jellemezném, mint amikor én lenyomok 60 fekvõtámaszt:
az elsõ 30 szabályos, teljesen rendben van. 30tól 40ig elfogadható. 40tõl 50ig még éppen elmegy, az utolsó 10 pedig értékelhetetlen.
8/10
cardas 2014 dec. 20. - 19:59:03 8/10
(94/317)
Igen, a végénél nekem is hiányérzetem volt, mert csak Bilbó szemszögébõl ért véget a film.
9/10
Andrew8 2014 dec. 20. - 16:26:49 9/10
(93/317)
Gandalf-Thráin vonal Dol Goldurban benne van bõvített Smaug pusztaságában! A 3. résznek is lesz egy +30 perces változata jövõre! A legnagyobb Hobbit bõvítés lesz.
7/10
blake11 2014 dec. 20. - 15:28:21 7/10
(92/317)
A film hozta az elsõ kettõ rész színvonalát, ami nem túl erõs, fõleg akkor nem, amennyiben az elõd trilógiához hasonlítjuk. A Hobbitnak nem sikerült megváltania a világot, de mindenképpen kellemes csemege tud lenni.
A helyszínekre, látványra avagy a színészekre fõként: Martin Freeman és Richard Armitage-re nem lehet panasz. Zsákos Bilbo nálam simán kenterbe veri Frodót, szvsz egy sokkal céltudatosabb és fifikásabb karakter õ, mint Frodó aki inkább volt drámai karakter.(Valószínûleg Bilboban több a tuk). Thorin vívódása jól lett a képernyõre víve, csak nem kapott túl nagy szerepet, akárcsak a sárkány. Kicsit olyan érzése volt az embernek, mintha mindenbõl egy kicsit kevesebbet kapott volna és azt is túl gyorsan/ túl hamar. Mondjuk a Hobbit kb 200 oldalas könyvébõl ez is eredmény.
Azonban negatívum több is volt. Az egyik legfõbb az a törpök háttérbe szorulása, korántsem voltak annyira hangsúlyosak mint eddig, ami nekem személy szerint kissé fájt(Középfölde legérdekesebb teremtményei, akikrõl a legkevesebbet tudunk és láttunk).
SPOILER!!!
A sztoriban alapvetõen a legnagyobb gond, hogy nem igen volt gördülékeny az átmenet. Jött a sárkány aztán ment is, BOSS harc a 9-el majd kapcsolták Thorint végül pedig egy kis hadi felvonulás. Nem igazán tudtad megvetni magad, mert folyton máshol voltál sztori tekintetében.
De aztán jött a harc, ahol aztán Jackson elengedte a CGI gyeplõjét és adott az emberek arcába, többnyire túl sokat. Valahogy hiányzott az a fajta "realitás", ha lehet ezt mondani, ami mondjuk egy Minath Tiris ostrománál megvolt. Élvezhetõ volt szó ne essék az ellenkezõjérõl(fõleg azoknak akik nem igen rajongói Tolkien világának, avagy csak ki vannak éhezve egy kis Marveles aprításra). A csata bizonyos jelenetei pedig kifejezetten WTF jellegûek voltak, mintha nem az történt volna amit láttunk. Példának okán Suhatagot elárasztják az orkok egy csekély ember valamint vmivel jelentõsebb tünde sereg védi. Eközben a törpök akik szintén nem voltak kifejezetten sokan(ezzel nem kívánom kétségbe vonni harci értéküket) simán bírják, hogy több oldalról is õket támadják, miközben egyedül hagyták õket a csatamezõn. Ilyenkor eszembe jut Osgiliath a 3. részbõl és meg kell jegyezni Tolkien valóban szerethette a hõsies helytállást, vagy csak az arányokat felejtették el a készítõk?!
Visszakapcsolódva a filmre a szerelmi és baráti szálak elõbbi nem indokolt utóbbi kihagyott ziccer újabb fekete pont. Elmélkedhetünk arról mi az igaz szerelem és mi nem. Miközben ennél sokkal fajsúlyosabb karakterektõl vettek el játékidõt.
Ami pedig hozzá tudott volna adni pluszt azt elfelejtették átemelni a készítõk: Gandalf megtalálja Thráint Dol Guldurban. Vagy pl. azt, hogy Azogot a vaslábú öli meg és nem Thorin.
A befejezése pedig valahogy nem volt indokolt és itt most nem Bilbo házának árverezésére gondolok, mert az rendben van. De ha már ilyen merészek voltak simán bele tehették volna egy 5-10 percben, hogy mi lett a törpökkel(mert ugye õk itt már csak mellékszereplõk) avagy egy röpke kitekintés Mordorba.
6/10
horipapa. 2014 dec. 20. - 12:03:53 6/10
(91/317)
Szerintem fos volt, rengeteg sablonnal és hülyeséggel.
A trilógia közül a Váratlan utazás volt a legjobb, nagyszerû elsõ (felvezetõ) rész, a másik kettõ csalódás.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 20. - 10:20:20
(90/317)
"számomra pl a törp-elf szerelem tett be"

Értelmezz.
offtopic
Túrin 2014 dec. 19. - 21:37:33
(89/317)
"Végül is igazad lehet. Miért kellenek egyáltalán érzelmek egy filmbe?"

Végül is igazad lehet. Miért is kellene egyáltalán a valódi hozzászólásra válaszolni?
ToklászMongol 2014 dec. 19. - 21:03:32
(88/317)
Azért a falat befejelõ troll, vagy a önjáró lövegnek használt trollok kicsit betették nálam a kaput. Ja, meg a harci denevérek LOL. A sárkányos rész egész jó volt, de utána kezdett kicsit abszurddá válni.
Egyszer nézhetõ.
6/10
kid joe 2014 dec. 19. - 20:35:34 6/10
(87/317)
Remekül szórakoztam a filmen, hozta amit elvártam, de messze ez volt leggyengébb az összesen hat film közül. Az elsõ két Hobbit filmet kifejezetten kedvelem, de ebbe valahogy annyi butaság került bele, hogy néha hangosan felnevettem és nem voltam ezzel egyedül. 1-2 drámai rész (ami a könyvben teljesen okés, mivel az egy mese) itt nagyon bénán hatott. A pénzt megéri a moziba, de ennyi.
8/10
cardas 2014 dec. 19. - 20:04:29 8/10
(86/317)
Érzelem nem feltétlenül szerelmet jelent. A hobbit egyáltalán nem szól szerelemrõl, szóval egyáltalán nem is hiányozna belõle ha nem tették volna bele. A mostani részben is volt érzelem, az arany irányi vágy, a társak iránti bizalom és bizalmatlanság, a különözõ népek közti kapcsolatok és ellenségeskedések. Az elsõ részben pl a hobbit, mint kívülálló lenézése a törpök részérõl, és Bilbó bizonyítási vágya hogy teljes értékû tagként fogadják el. Szóval a szerelem nélkül is maradna benne érzelmi töltet, csak ki kell használni.
9/10
Andrew8 2014 dec. 19. - 14:34:30 9/10
(85/317)
Már van egy kép a bõvített változatból ilyen korán? :D Erõs spoiler, hogy mirõl szól. (Nyáron vagy tavasszal már megjelenhet, vannak ilyen pletykák. + 30 perc 10 óra extra)

Nem is linkelem ezért be.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 19. - 13:39:15
(84/317)
Végül is igazad lehet. Miért kellenek egyáltalán érzelmek egy filmbe?
8/10
cardas 2014 dec. 19. - 09:10:44 8/10 Előzmény Pappaya
(83/317)
Szerintem ha valakinek nem tetszik a Szmaug pusztasága, teljesen érthetõ, számomra pl a törp-elf szerelem tett be, a "bármi lehet a nadrágomba" beszólás egyáltalán nem gyerekmesébe illõ, ez rontotta, és a végén vagy 15-20 percnyi teljesen fölösleges sárkányakció volt, amit kihagytam volna, mert fájdalmas volt nézni ahogy nyújtják a dolgot. A városi politika is töltelék volt, a mérgezett seb, az orkok támadása... egyáltalán nem volt hobbit hangulatú.
Pappaya 2014 dec. 19. - 01:47:36
(82/317)
Na ez a fórum aztán nem kis baromságok tárháza...
Pappaya 2014 dec. 19. - 01:35:51
(81/317)
Na, ez érdekes: olvastad A gyûrûk ura-t, A Szilmarilok-at(!) A hobbit-ot, stb. és nem tetszenek a Hobbit részei?
Vagty 30 éve rajongója vagyok Tolkien munkásságának, és eddig mindegyik film lenyûgözött. El sem tudnék képzelni olyant, hogy pl. a Smaug pusztasága ne tetszen...ajánlom figyelmedbe a bõvített változatot egyébként...
Vagy, ha az sem tetszik, próbálkozz ezzel:http://youtu.be/f_JMOPCo31M
Sz Peter 2014 dec. 19. - 00:13:09
(80/317)
Ha az elõzõ rész sem tetszett, akkor tényleg kár megnézned, pláne pénzt adni érte.
PotykaPal 2014 dec. 18. - 23:41:40
(79/317)
Sziasztok! Nagy J.R.R. Tolkien rajongó vagyok, olvastam a Szilmarilokat, a Gyûrûk Urát, a Hobbitot és a Húrin gyermekeit gyûröm jelenleg. Én még nem láttam Az öt sereg csatáját, de szeretném hozzám hasonló mentalitású emberektõl megkérdezni, érdemes-e nekem ezt megnéznem? Már az elõzõ rész sem tetszett, nagyon el lett bonyolítva, nem volt Hobbit hangulatú nekem ( talán a könyvélmény miatt ) és csakis az elsõ epizód az ami igazán "tetszett" a hangulat miatt.
Érdekes mód a Gyûrûk Ura filmek másfajta érzéseket adnak nekem, mert ott a hangulat megmaradt a sok hiányosság ellenére, itt meg úgy érzem sokat tuszakoltak egy kis történetbe bele ( lásd. A Gyûrûk Ura függelékek ).
Szóval érdemes-e kiadnom rá pénzt, vagy hõbörögni fogok... esetleg kellemes csalódással fogom elhagyni a mozit ( persze teljesen pozitív hangulatban ülnék be )?
Lillith Morgan 2014 dec. 18. - 23:16:39
(78/317)
Mondjuk ez igaz. Teljesen elfelejtettem, olyan rég került moziba. xD Azóta meg csak a bõvítettet nézegetem.