offtopic
Phoenixy 2013 dec. 17. - 22:07:46
(239/479)
Aki látta IMAX 3D-ben, mennyire jó a 3D?
Pl. Olyan jó, mint a Star Trek: Sötétségben-nél, vagy olyan semmilyen, mint pl. a Vasember 3-nál?
Pappaya 2013 dec. 17. - 22:05:59 Előzmény glg_210
(238/479)
Egy több évados sorozatot tudnék elképzelni...
Bõdületesen sokba kerülne, és észbontóan sok munkával járna...kérdés, hogy bevállalnák e valakik az elkészítését.
Pappaya 2013 dec. 17. - 21:59:56 Előzmény Ottofan1
(237/479)
Hosszú???? RÖVID!!!!!!!!!!!!!!
Pappaya 2013 dec. 17. - 20:54:02 Előzmény glg_210
(236/479)
Nem tudom mit szólna Tolkien, ha látná ezeket a filmeket...
Lehetséges, hogy a változtatásokra (ilyen hosszú idõ után már...)áldását adná.
glg_210 2013 dec. 17. - 17:46:15
(235/479)
Igen, ebben én is reménykedem, hogy a kivágott jelenetek között fel lehet majd lelni egy két rajongóknak kedves jelenetet ami hiányzott a filmbõl. Bár a GYU3 bõvitett verziójánál majd fejre álltam amikor az átkelésnél a Holtak Ösvényén mindenféle zagyvaságot találtam bõvítésként.
Ami még mindig izgatja a fantáziámat, hogy mi lenne ha a Szilmarilok részét egészét dolgoznák fel, Melkor elleni háború, Gondolin stb., bár lehet nem lenne benne köszönet a módosítások után :). Az viszont biztos hogy remek ürügy lenne a CGI orgiára.
10/10
Ottofan1 2013 dec. 17. - 16:51:10 10/10
(234/479)
Nekem nagyon tetszett!!!

Az igazat megvallva nem vagyok nagy LOTR rajongó.
Ettõl függetlenül elég jól szórakoztam a LOTR filmeken.
Amikor megnéztem a Hobbitot elámultam. Jobban tetszett mint a Gyûrûk Ura.
Na de ez még azt is lekörözte.
A filmben a pozitívumok:
-Alakítások.
-3D.
-Akció-jelenetek.
-Fényképezés.
-Látvány.
A negatívumokból nincs sok, de ami van az azért elég nagy:
-Nagyon hosszú, az utolsó 20-30 percben már elég sokat mozgolódtam :D
-A CGI néhol kimondottan rossz SPOILER annál az olvasztós jelenetnél konkrétan SPOILER VÉGE

10/10
Pappaya 2013 dec. 17. - 15:53:48
(233/479)
qlq 210 írásaihoz annyit fûznék hozzá, hogy ezeket a hibákat én is (és gondolom, még jó néhányan) észrevettem, DE:
Mindjárt a film elején bevillan egy reménysugár: azért ilyen túlpörgetett a film ( fõleg az elsõ fele), mert egy csomó jelenetet kivágtak belõle a moziváltozat kedvéért, a majdani bõvített változat javára. Mert bízom benne, hogy itt a bõvített változat nem 13, hanem legalább 33 perccel hosszabb lesz, és nem szenvedünk majd (ilyen mértékû) hiányérzetet...
glg_210 2013 dec. 17. - 15:20:07
(232/479)
Arról mondjuk nincs kétségem, hogy minden fenntartásom ellenére megnézem majd a 3. részt, bármennyire is rettegek attól, hogy
SPOILER
hogyan oldják meg az öt sereg csatáját, milyen hõsies tetteket tulajdonítanak majd Bilbónak, illetve miket toldanak hozzá (Bilbó beleszeret Thorinba, vagy Gandalf a koboldok vezérébe?), illetve hogyan erõdítik újra Erebort.
SPOILER VÉGE
Minden kifogásom ellenére azért a 2. részben is akadtak jelenetek amik miatt már megérte hogy megnéztem, biztos a 3-ban is lesznek. Azt a feszkót viszont nem tudta eddig egyik rész se hozni amit a GYU1-ben a fekete lovasokkal csináltak :) - a hideg kirázott.
glg_210 2013 dec. 17. - 14:45:22
(231/479)
Hupsz - igen, jogos, nem sûrûn ragadok billentyûzetet, kissé megfeledkeztem róla.
Szóval, ha elõbb olvassa ezt valaki mint a korábbi kommenteket, VIGYÁZAT SPOILER :).
5/10
PotykaPal 2013 dec. 17. - 14:42:06 5/10
(230/479)
Mindenben igazad van! :) De egy tanács, mindjárt jönnek a hõbörgõ emberek, hogy nem írtad ki, hogy SPOILER! :D
glg_210 2013 dec. 17. - 14:40:28
(229/479)
Még egy kiegészítés:
A látványvilág az nagyon jó, Tóváros, Thranduil "palotája", Bakacsin erdõ lélegzetelállítóra sikeredtek. Erebor már az elsõ részben is szájtátós volt, bár a temérdek arany lehet már kicsit sok is :).
glg_210 2013 dec. 17. - 14:37:29
(228/479)
***SPOILER PÓTOLVA***

Azt mondjuk még hozzátenném, hogy Dol Goldur "ostromát" erre a részre vártam. Szauron és Gandalf összecsapása nagyon jól meg lett oldva, elég ilyesztõ és misztikus volt, Gandalf pedig tényleg raboskodott ott is (már csak ilyen peches, hogy mindenhol fogságba esik). Legolast tényleg kár volt belevenni a sztoriba, dehát kell valaki aki behozza a csajokat is a moziba. Kili (vagy Fili) megsérülése morgul nyíllal (wtf? nem elég ha simán mérgezett?) is rossz vicc. Az szintén érthetetlen számomra, miért volt jó Smaug szívtájékon hiányzó páncélját kiesett pkkejre cserélni (illetve tudom, hogy ne kelljen a rigó hírvivõnek).
5/10
PotykaPal 2013 dec. 17. - 14:29:32 5/10
(227/479)
Én nyitott vagyok mindenre és igazad van neked is sok dologban, persze minden nézõpont kérdése, ha azt vesszük alapul, hogy így is egész lett a film, igen egész lett. Amúgy, hogy ne tûnjek keserû embernek :) leírom mi tetszett a filmben, mert azért sok dolog tetszett bizony... pl.: A Bakacsin erdõben való bolyongás, na az leírhatatlanul hangulatosra sikerült, vagy pl.: ( nem tudom mennyire SPOILER amiket itt írogatok ) szóval, Thranduil birodalma is nagyon tetszett, pl.: Tó várost máshogy képzeltem el, de mégis nagyon hangulatosra sikeredett. Amúgy ne értsen félre senki, nem tartom bõdületesen rossznak a filmet 5 pontot adtam rá, ami szerintem azt jelenti, hogy egy közepesre sikeredett film. 10/10 az azt jelentené, hogy sikerült megalkotni a tökéletes filmet és akkor felesleges volna további filmeket gyártani, akár könyvadaptáció, akár nem. :)
glg_210 2013 dec. 17. - 14:25:33
(226/479)
Szombaton néztem IMAX-ben (elsõt is tavaly), idáig vártam hogy lenyugodjak. Olvastam a könyveket, de felkészültem elõre arra, hogy lesznek eltérések, nem lehetett eléggé. Kritikán aluli hulladék lett a 2. rész, semmi hangulata, meg is mondom miért:
1. A legnagyobb gond hogy a GYU fordulataira, megoldásaira, kliséire épít. A folyton üldözõ, hõsökkel idõrõl idõre összecsapó orksereg már a végletekig unalmas, gyakorlatilag egy rohanás az egész elejétõl a végéig, ami a GYU-ban hiteles volt hiszen Szauron a Gyûrû akarta minden áron, de itt meg olyan mintha Thorin lenne a Gyûrû. A hõsöket valóban végig veszély fenyegeti, de szerintem ez inkább afféle thrillerekben szereplõ csak néha megjelenõ fenyegetettségként sokkal jobb lett volna. Bezzeg Beorn és a medvék harca az orkokkal kimaradt.
2. A GYU-ban remekül átjött az, hogy milyen hatalmas távolságot kellett megtenniük a hõsöknek, menniy változatos tájon, viszontakságok között jutnak el céljukig. A Hobbit elsõ része még jól hozta ezt (viszonylag), de itt olyan mintha egy csapásra tennének meg sok száz mérföldet, bármilyen látható fáradtság nélkül (pl Beornhoz amikor megérkeznek - a filmbeli megoldás egy vicc egyébként - a sasoktól barátok között is kb. 70 mérföld, más kérdés hogy Szirtfõig amúgy is a sasok viszik õket).
3. A Gyûrû Bilbóra gyakorolt hatásának erõltetése se nagyon ide való, az már inkább való lenne, ha valóban olyan gyakran és sokat, könnyelmûen használná mint a könyvben, hiszen ne feledjük el, itt még csak azt hiszi egy jó kis vicces varázsgyûrût talált. Smaug "drágaság" beszólása meg egyenesen röhejes.
4. Kár hogy kimaradt a Bakacsin erdõben a folyós jelenet, és kár hogy a hordók nyitva voltak amikor elmenekültek a tündéktõl - btw az okok mi a szart csináltak ott???
5. A sárkány macska egér játéka Bilbóval a könyvebn nagyon szellemes volt, a lényeg a filmben is szerepelt szerencsére. Az viszont nem tetszett hogy nulla feszültséget sikerült kelteni a filmnek az egész Hegymélyi Királyságba behatolás témához, Bilbó mintha a közértben menne nem a sárkányhoz, a Gyûrû a zsebében, miért is húzná fel. A törpök McGyvert meghazudtoló ügyködése pedig szánalmas volt. Sokkal félelmetesebb lehetett volna ahogy próbálnak elmenekülni a sziklaperemrõl a hátsó bejáratnál amikor Smaug, a lopott serlegen bepipul és kijön (mert ugye kiszagolja honnan jön a friss levegõ) tombolni. Kár hogy a rigók nem kaptak szerepet, meseszerûbbé tette volna az adaptációt.
ÖSSZEGEZVE: a film egy kaland-fantasy-thriller kellet volna legyen, lett egy fanatasy-akció, ami abból a szempontból érthetõ, hogy a többség az elsõ részt unalmasnak találta, és hát a Warner marka kaparászik a guba után mint mindig. Az adaptáció megköveteli a nagy költségvetést, amit nyilván vissza is kell hozni, így muszály tetszenie a tömegnek, A Hobbitot viszont nem lehet rohanássá erõszakolni, elveszti a varázsát. Csináltak volna inkább simán egy elözményfilmet, jobb lett volna, de nyilván ha a cím "A Hobbit", jobban rárepülnek a népek.
9/10
borkasztik 2013 dec. 17. - 14:10:58 9/10
(225/479)
Ez így van ezért se szeretem pl a Transformers 2-3 részét mert már annyira túl van zsúfolva hogy nem is izgulok rajta semmit se, mert a története teljsesen feleslegesség válik az "akcióhalmok" miatt.

De ebben a részben se az akciók uralták a filmet, hiszen rengeteg lassub részek voltak, ahol csak gyönyörködhettünk a tájban vagypedig éppen a történetet vezették tovább. Spoler (raboskodás a tündéknél, tóváros, úszkálás a csónakban, az ajtókulcslyuk megtalálása stb. sõt még a sárkánnyal is beszélgettek az elején nem mindjárt lerohanták)

De szerintem így is akarták felépíteni az elsõbb rész a lassúbb hangvételû bevezetõ,ami nekem is tetszett, de a második részben a sárkány rábukannásával mégis egyértelmû volt hogy mozgalmasabb lesz. Talán úgy kellett volna megoldani hogy lefekszik önként a sárkány hogy gyõztetek? Szóval a történet vezetés szempontjából és magából a könyvbõl is mindeki tudta hogy ez a rész már mozgalmasabb lesz, de itt akkor se végig az uralta az egész filmet. Amikor kellett már harcoltak, amikor nem éppen relytéjeket oldottak meg meg utazgattak.

És igen teljesen igazad van a lassúbb lefolyású filmek is lehetnek érdekfeszítõek. és szerintem itt meg volt a kellõ arány, igen a végén már jobban felpörögtek az események dehát annak jött el az ideje. Annak a idején a gyûrûk uránál is a csatáknál mindig kitettek magukért és a végén az utolsó részben már szinte csak csaták és akciók voltak. Hogy ha ott eltudtátok fogadni nem értem itt miért nem. Igaz a köny nagyon vékony a 3 részhez de így kiegészítve szerintem nem rombolta le a mítoszt sõt izgalmasabbá tette.
5/10
PotykaPal 2013 dec. 17. - 13:50:48 5/10
(224/479)
Nekem is a Hobbit elsõ része tetszett jobban, nincs feltétlenül szükség állandó akcióra, nem is értem miért fontos, hogy PÖRÖGJÖN egy film, amikor a történet kedvességével is, vagy épp ( itt nem a Hobbitra gondolok ) komolyságával és lassú folyásával is lehet szórakoztatni, élményt nyújtani. Lehet azt mondani, hogy más világot élünk, de ez az akcióval teletömött, harc-harc hátán koncepció személy-szerint lehangol. Így lassan nincs értelme filmet készíteni, mert a végén oda lyukadunk ki, hogy a történet elvész és az akció marad csak, talán sokkal több történet és kevesebb akció, minden filmre értetõdõen nagyobbat ütne, de nem ez a tendencia sajnos. Visszatérve a Hobbitra: Egy rövid könyv, amibõl nem lehet 3 db. óriásfilmet készíteni, de akik pénzelték a filmet így akarták Peter Jackson, meg kénytelen volt kiegészíteni történetekkel ( persze Tolkien által felvázolt történetekkel ), karekterekkel, vagy épp akcióval, vagy épp meneteléssel a filmet, hogy a hossz meglegyen, de szerintem ez a Filmek kárára ment sajnos.
5/10
PotykaPal 2013 dec. 17. - 13:39:15 5/10
(223/479)
Értem, amit mondasz, de ez akkor sem idetartozó történet, SPOILER: Tudtommal a harmadkorban 2063-ban megy Gandalf Dol Guldur-ba onnan kiûzi és keleten bujdosik és csak utána 2460-ban tér vissza Szauron, szintén Dol Guldurba. 2941-ben a Hobbit történéseivel párhuzamosan, de nem a két történet összefonódásával, kiûzik Dol Guldurból Szauront, nem pedig saját szándéka szerint távozik onnan. Az ereje meg ugye a Gyûrûk Ura idõvonalán kezd kiteljesedni, talán kicsit hamarabb ( ha jól veszem le és rakom össze a szálakat ). SPOILER VÉGE. A lényeg, hogy Peter Jackson összerakott egy elõzményfilmet, ami a magamfajta, mint leírtam elfogult Tolkien rajongóknak nem fog tetszeni és hangsúlyozom a Varázsa nem fogott meg, akció-fantasy lett belõle, ami nem rossz önmagában, de én nem tudok elvonatkoztatni a könyvtõl. Illetve ha csak filmként tekintünk rá, akkor sem egy nagy durranás, a Gyûrûk Ura minden része megfilmesítve klasszisokkal jobb, mint a Hobbit ez vagy akár az elsõ része.
9/10
Andrew8 2013 dec. 17. - 12:15:03 9/10
(222/479)
SPOILER : A Dul Guldoros szál Gandalf-fal és Sauron-nal a Gyûrûk Ura király visszatér könyv vége után olvasható a függelékekben. Olvastad tényleg a könyveket??? Vagy csak fröcsögsz?
9/10
borkasztik 2013 dec. 17. - 08:12:04 9/10
(221/479)
Én is olvastam a könyvet nekem mégis tetszett és ha már egy kicsit is figyelted a bemutatókat a film megjelenése elõtt akkor nem lehetett nagy meglepetés hogy Legolas-t is beleírták ebbe a történetbe. Igen kibõvítették jócskán a történetet, de szerintem nem lett rossz. Szerintem izgalmas volt végig és jól passzól a Gyûrûk ura elõzményébe. Érdekes hogy sokan az elsõt tartják jobbra, pedig az sokkal vontatottabb volt. Persze azt is nagyon szeretem, de az kb olyan mint anno a Gyûrû szövetsée film is sokkal visszafogotabb volt a késõbbi részekhez képest. Ez egy másik fajta történet mint a GYûrûk ura inkább mesésebb és nekem bejön. Nagyon részlet gazdag és azért ezt nem lehet azzal vádolni mint a Transformers féle látványorgiás agymensét. Mert ebben nem az akció volt az hangsúlyban, hiszen rengeteg nyugotabb részek is voltak.
Nálam tökéletesen elérte a célját a film, szórakoztatott és a még a történetét is érdekessé tették. Nem éreztem a hosszú idõt a film alatt és néztem volna még tovább :)
5/10
PotykaPal 2013 dec. 16. - 21:21:14 5/10
(220/479)
Most jöttem ki a moziból és még mindig a hatása alatt vagyok, hatása alatt a CSALÓDÁSNAK. Olyan emberként, aki olvasta még gyerekkorában a Babót, vagy késõbb az újradolgozott Hobbitot, kijelenthetem, hogy lelombozott amit láttam, a varázslat nem fogott el, persze akik sosem olvasnak, azoknak egy jó akció-fantasy élményben volt részük, de manapság az agymosottak társadalmában, ez nem is nagy dolog.
SPOILER!
Hozzátennék pár gondolatot: Mit keresett Szauron ebben a filmben? Az elsõ részben még csak-csak belefért, hogy utalgatnak a Gyûrûk Ura trilógiára, de hogy itt konkrétan meg is jelenik? Nekem ez egy iszonyat nagy csalódás volt. LEGOLAS? Mit keresel itt, mi a jó Égnek vagy benne, nincs itt helyed. És még sorolhatnám, de csak felmegy a vér a fejembe és rosszul leszek....
SPOILER! Vége
Persze voltak benne szerethetõ részek is, amik miatt nem 1/10-et kap a film. Lehet elfogult vagyok, lehet, hogy az érzelmeim miatt sem tudom a filmet rendesen megítélni, de nagyon fáj, hogy a HANGULAT nem jött át, mert a Gyûrûk Ura filmek sem voltak teljesen könyvhûek, sõt sok helyen eltértek az eredeti történettõl/vagy kihagytak fontos momentumokat, de a HANGULAT átjött. Mindegy nem ragozom tovább a szót, azért nem olyan rossz a helyzet, egy 5/10-et megér..... de sajnos csak ennyit.