8/10
blake11 2013 dec. 14. - 13:41:51 8/10
(199/479)
A második rész sikeresen hozta az elsõ színvonalát, sõt talán kicsit jobb is lett.
Most már kevesebb volt a "mesés és humoros" jelenet, ami nekem tetszett benne.
Persze a Hobbit trilógia sosem fog felérni a GyK trilógiához, de szerintem nem is ez a tényleges cél.
A látvány és a csatajelenetek szintén rendben voltak, a sárkány megvalósítása is nagyon tetszett..
10/10
gab2010 2013 dec. 14. - 12:51:15 10/10
(198/479)
Tegnap volt szerencsém látni ezt a fantasztikus alkotást, a film legalább olyan nagy és lenyûgözõ mint maga Smaug és az utolsó fél orában pedig olyan aprónak éreztem magam ... hát utoljára nemtudom milyen film ragadott el ennyire 10/10. Köszönöm Peter Jackson !
8/10
Destruction 2013 dec. 14. - 12:28:05 8/10
(197/479)
Hagyd békén, tipikus begyöpösödött magyar, aki hozzáértõnek akar tûnni, de éppen ettõl válik nevetségessé.
8/10
Destruction 2013 dec. 14. - 09:37:30 8/10
(196/479)
*SPOILER*

Ki kellett írnom a spoilert a véleményem kifejtése elé, mert csak így tudom hitelesen átadni a filmélményt. Azt kell hogy mondjam, hogy egyszerûen fantasztikus (persze a maga kategóriájában, nem egy Háború és Béke az biztos, bár volt benne mind a kettõ). A film nagyon jól összeszedett, tudja mit aka, és aszerint cselekszik. Le akarja kötni a nézõt 3 órán keresztül Tolkien világával, és ezt tökéletesen hozza. Az Új zélandi táj ötödjére is tökéletes helyszín, és szerintem hatodjára is az lesz. A film nagyon jól felépített, a két cselekményszál jól mûködik együtt (Gandalfé és a törpöké). Szerettem ezt a kettõs érzést, ami hatalmába kerített ez alatt, hogy tulajdonképpen a törpök küldetésérõl szól a film, de eközben Gandalf valami sokkal mélyebb, sokkal sötétebb és sokkal veszélyesebb dolgot fedez fel, ami mellett a film fõcselekményszála elTÖRPül. Ezzel azt sugallja, amit mindenki tud, csak néhányan elfelejtenek, hogy a Hobbit Tolkien elsõ igazi regénye, mely egy gyerekmese és melyhez képest a Gyûrûk Ura sokkal monumentálisabb és sokkal több mindenrõl szól. Tetszettek az apróságok, az apró gag-ek, például, amikor az elejéna kövérebb törp (Bombur), lefut mindenkit, vagy amikor a Tóvárosban a csatornában a két horgász egykedvûen oldalt cserél, de mind ketten tudják, hogy úgysem fognak semmit, és megint étlen marad a család. Nem értem a fanyalgókat, akik azt mondják, hogy kardcsattogással telik kb 2 óra a filmbõl, ilyenkor azt érzem, hogy nem is ugyanazt a filmet néztük. Igazából 2 nagy ork kontra többiek csatajelenet volt, az egyik, amikor a törpök menekülnek a tünde fogvatartóiktól, másik pedig a Tóvárosban. Errõl jut eszembe Legolasnak külön örültem, de akinek még nála is jobban, az Evangeline Lilly. Más karakter, mint Arwen volt annó, Õ egy erdei tünde szerepét játsza, sokkal harciasabb, jobban ért a fegyverekhez, de ettõl függetlenül, az egyik legjobb karakter a filmben. A csatajelenetek nagyon jól sikerültek, több nézõtársammal egyetemben a térdünket csapkodtuk egyes képsorok alatt, például amikor Bombur letarol midnenkit a hordóval, egészen eszméletlen. Mellesleg ha már jó jeleneteknél járunk, akkor meg kell említenem Gandalf és Szauron csatáját, ahogy Középfölde egyetemes gonosza megjelenik a vásznon, az a legepikusabb jelenet volt, amit a közelmúltban láttam. És ha jól kidolgozottság, akkor Smaugot mindenképp meg kell említeni, tökéletesen kidolgozott és animált, a Harry Potteres sárkány el mehet a Vidámparkba ijesztegetni, annyira gyenge Samughoz képest. Minden egyes pikkely, minden egyes heg tökéletesen megrajzolt. Ahogy a mellkasát átjárja a pokol tüze, mielõtt a pofájából elõcsap, az csodálatos, de egyben hátborzongató látvány.
És most jöjjenek azok, amik nem tetszettek. Nem tetszett a vége, szerintem túl hatásvadász volt, nem tetszett az utolsó 10 perc effektjei (a folyékony arany például), olyan érzésem volt, mintha elfogyott volna a pénz vagy az ihlet addigra. Ne érsetek félre, még így is veri bármelyik európai film látványvilágát, csak eddig sem ebben a filmben sem az elõdökben nem ehhez szoktunk és egy kicsit elüt a többi jelenettõl. Nem tetszett néhány klisés mondat/jelenet, amibõl már a trailerben is láttunk párat, szerencsére azokon kívül azért nincs olyan sok. És nem tetszett az, hogy egy kicsit háttérbe szorul a film mondanivalója, az otthonkeresés, hogy a világ azért van, hogy valahol otthon legyünk benne, mert a Hobbit errõl szól, itt nem mindig egyértelmû. Viszont a mondanivaló jelen van azért egy kicsit, Thorin (és a sárkány) aranyimádata egyértelmûen a mai világ betegségére utal, a folyamatos pénzhajhászásra, miközben elfelejtjük, hogy kik vagyunk, hogy kik a barátaink, és hogy miért vagyunk a világon. Legyen vagyon és kész. (Erre jó példa az Úr is a Tóvárosban, aki dickens-i figurákat megszégyenítõ karakter).

*SPOILER VÉGE*

Ha elolvastad az "elemzésemet", azt nagyon köszönöm, kicsit terjedelmesre sikerült, de a film is az, úgyhogy ennyi mindenképpen kellett. Amúgy most is az lesz mint mindig, aki szereti Tolkien világát, annak ez a film egy csemege lesz, akit pedig eddig sem kötött le, azt ez a film sem fogja. Az magyar kritikusok az indexes bagázzsal az élükön elmehetnek tömegsírásóknak, mert maximum arra alkalmaznám õket, Miközben olvasom a kritikájukat, mindig az az érzésem, hogy egyfajta bosszú vezérli õket, hogy mi nem tudunk 10-ed ilyen jó filmet sem csinálni (megnéztem a mostani magyar kinálatot, a búza Csányi Sándor forgatja a fenekét, hát köszönöm szépen), azért húzzúnk le minden "holivúdi mocskot". Olvassatok külföldi kritikákat a filmrõl, sokkal átfogóbb képet kaptok róla.
Végszó: mindenképp ajánlom a filmet mindenkinek, értékelésem 8/10.
offtopic
Sz Peter 2013 dec. 14. - 08:58:07
(195/479)
Azért kíváncsi vagyok, hogy te (nagy kegyesen) kinek adnád meg azt a jogot, hogy bármit is mûvészetnek kiáltson ki?! ;)
9/10
cardas 2013 dec. 14. - 01:03:20 9/10
(194/479)
Most jöttem a moziból, én nekem tetszett. A harcok jól ki vannak dolgozva és fantáziadúsak, bár szerintem túl gyorsan ugrál a kép. A történet jól meg van toldva olyan szálakkal, amik nincsenek a könyvbe, de ez egyáltalán nem baj, és nem éreztem, hogy a plusz dolgok bele lettek volna erõszakolva. Tökéletesen belesimultak a könyv cselekményébe, illetve kiegészítették. Egy-két törp is megvillantotta a személyiségét, aminek örültem. Az külön tetszett, hogy miközben utaztak a hegyhez, ahova betévedtek királyságokba, városokba, azok nem csak úgy ott voltak, hanem részletesen fel voltak építve, érzõdött, hogy azok a helyek, világok lélegeznek és funkcionálnak, nem pedig csak felhúzták a díszletet annak érdekében, hogy itt is megforduljanak hõseink. Gandalf jelenetei engem különösen érdekeltek, mivel a könyvbe azok nem szerepeltek, és szerintem elég jól visszaadták, mi játszódott le a háttérben. A hegy gyomra és Smaug az pedig eszméletlen volt. Mondhatják, hogy engem csak a látvány érdekelt itt, és milyen alacsony színvonalon mozgok, ha ez miatt tartom a filmet erõsnek, de nem érdekel. Ez a film egy fantasy világot mutat be, azon vezet keresztül, és ennek elengedhetetlen része a pazar látvány. Hát a bánya és a sárkány azok eleget tettek a kívánságaimnak, és lenyûgözõ volt. És itt már nem csak egy Azogot kapunk ellenségnek (õt nem szeretem, elég gyenge ellenfélnek tartottam az elsõ részben is), most Smaug is felbukkan, és õ már színvonalasabb gonosz lett. Meg persze a Gandalfos szálban is találkozunk egy gonosszal, aki szintén elég erõs.
Kis negatívum az, hogy néhol a CGI nem elég kidolgozott, pl. egyik helyen úgy láttam egy vágtázó lovat, mintha hintalóként gördülne elõre, és a farkasok is néhol nekem életszerûtlen mozgást produkáltak. A történet a végére nagyon felpörög, kicsit lassabb tempónak örültem volna, elég tömény lett. Smaug pedig nagyon közhelyes szövegeket kapott, nem sok fantázia érzõdött benne.

Ahogy véget ért a film, megint ugyanazt éreztem, mint az elsõ rész végén: még két órát szívesen ültem volna a filmet bámulva. :D
9/10 a maga nemében. Jó fantasy film volt, párszor újranézem még a harmadik rész elõtt, az biztos.
10/10
Funika 2013 dec. 13. - 22:03:53 10/10
(193/479)
Hogy el tudtok merülni ilyen meddõ vitákban... :)
Nekem ez a rész jobban tetszett mint az elõzõ és ennek egy kiemelkedõ oka van: Smaug.
Ebben a trilógiában nincsenek igazán tiszta és pozitív karakterek - jellemzõen a "jók" sem makulátlanok. Ez ugye a gyu.-ban másképpen volt, hiszen ott a hõsies karakterek igen jól kidolgozott cselekedetein keresztül igen magasztossá vált a fõszereplõk képe. A szívemhez közel állónak éreztem még Boromírt is, aki ugyan megbotlott egy kicsit, mégse lehetett rá haragudni.
A Hobbit trilógia kicsit más ebbõl a szempontból. A törpök nekem nem túl szimpatikusak, a tündék csupán mellékszereplõk, viszont van két tökös negatív hõs! Smaug és Azog! :)

Szerintem érdemes moziban megnéznie mindenkinek a filmet, aki a többi középföldés történetet is szerette! A törpcsarnok és a sárkány látványvilága lenyûgözõ!!!
9/10
Andrew8 2013 dec. 13. - 20:54:56 9/10
(192/479)
A függelék ami a LOTR 3. kötet végén van + 120-150 oldal azt is belerakta meg 1-2 új karatert (Tauriel). Ezért is a több film.
3/10
theabris 2013 dec. 13. - 20:53:20 3/10
(191/479)
Azokkal nem lehet mit csinálni akik a titanicra meg a sötét lovagra nyáladzanak . Ezért tart ott a mai filmGYÁRTÁS , ahol . Nem elég , hogy bambán beülnek a moziba , utána még van pofájuk teli szájjal a középszerûséget mûvészetnek kikiáltani . Õk , akiknek az imdb a saját bejáratú filmtörténelem -mindent elmond. Lesújtó .
Sz Peter 2013 dec. 13. - 18:59:06 Előzmény domo.robi
(190/479)
"a nyúlfarknyi sztori harmadolásával"?

Értsétek már meg, hogy csak a könyv volt "nyúlfarknyi"! A három film forgatókönyve viszont már nem az.
9/10
Andrew8 2013 dec. 13. - 18:36:57 9/10
(189/479)
Az Avatarnál biztos több lélek, szeretet, szív, s elhivatottság (a készítõk részérõl van minden Középföldés filmben véleményem szerint. No meg eredetibb is hisz egy eléggé kidolgozott világról van szó, (nem 5-6 film és sztori összeollózásából) amit jó pár évtizeden át javítgatott Tolkien. Peter Jackson pedig jól adaptálta a GYU trilógiát. Igaz az elõzõ Hobbitnál voltak részek, amiket én is lerövidítettem volna picit.

Holnap nézzük a 2. részt várom, hogy tényleg javult e.
TKata2 2013 dec. 13. - 17:40:26
(188/479)
Ahogy olvasom az egymásnak ellentmodó véleményket, az jut eszebe, hogy "Gusztiról nem vitatkozunk!" Avagy ízlések és pofonok (szerencsére) különbözõek. Nem láttam még a filmet, de vártam már, és hamarosan meg fogom nézni. Nem hiszem, hogy csalódni fogok, mert nem várok tõle többet, mint amit adni akar: Középfölde és lakóinak világát, hangulatát. Abban szeretnék kicsit elmerülni. A filozófiai mélységeket máshol, más alkotásokban keresem és találom is meg. Aki szereti a Tolkien professor mesevilágát, szerintem nyugodtan nézze meg és élvezze a filmet! A mû további apró gyönyörûségeinek élvezetére pedig ott az eredeti angol olvasmány, vagy a tõle le nem maradó magyar fordítás! Jó szórakozást mindenkinek mindkettõhöz!
10/10
Sonic8 2013 dec. 13. - 14:34:06 10/10
(187/479)
Hát szerencsére már nem abban a világban élünk, hogy egy olyan filmet kell megnézni, egy ilyen egyetemen, hogy 1 óráig mutatják a szénaboglyát, hanem inkább az Egy csodálatos elme, Titanic, Sötét Lovag, azaz, inkább a mostani "elismertekre" nyomulnak rá...

Amúgy meg lehet, hogy az volt számodra zavaró, hogy inkább a mesés oldalát fogja meg ez a trilógia Középföldének, és nem úgy mint a LOTR, a sötét tónusokat.. Itt kalandoznak meg minden, ott meg túlélés, jó és gonosz örök viszálya stb. volt a téma. Baromira különbözik a két trilógia, ezt elismerem. Nyilván most mindenki arra vágyott, hogy 3D-ben újraéli a LOTR-ot, újra 3 részen át, dehát annak csalódnia kellett. :)
Meklód fia 2013 dec. 13. - 14:32:27
(186/479)
úgy tûnik ismét nagyobb lett a füstje, mint a lángja
FirstTBull 2013 dec. 13. - 14:29:18
(185/479)
Hát, végülis ha ezt 15 mûvészfilm kötelezõ megnézése után, saját szórakozásodból beültél, és kiélvezted akkor megértelek. Ha 20 éve nem láttam volna akciófilmet, ez csak akkor nyûgözött volna. Merthogy jó részt vitt a filmbõl ez a vonulat, és a végére már bitang unalmas lett.
10/10
Sonic8 2013 dec. 13. - 14:24:52 10/10
(184/479)
Jól is néznék ki, ha itt a filmegyetemen 1 látott filmmel rendelkeznék... Fölakasztana a rektor az elsõ fára.

Valakinek tetszik, valakinek nem. Neked, és jó pár százezernek nem. Nekem, és pár milliónak igen...
Ámen.
FirstTBull 2013 dec. 13. - 14:19:24
(183/479)
Jézusom! Ti miket hordtok itt össze? Még életetekben nem láttatok értékes filmet, ha erre nyáladzotok, meg 10/10 ontotok itt egymás után. Ez a film semmit nem adott körülbelül. Jackson a Tolkien-sztorikba mindig is szõtt realista elemeket; a remek történetû, látványvilágú, és jól kivitelezett mese mellé. Ebben a filmben mind a 2 rémgyengén szerepelt. A majd 3 órából, szerintem sacc 1,5et vitt el a kardcsattogás, a látványhajhász csatajelenetek. Még Bard része volt a legértékelhetõbb, ott valóban megjelent valami a mesébõl és az életbõl is egyaránt. A párbeszédek rövidek és bugyuták, nem tudom észrevettétek-e, a folyón szánkázó hordóstörpök jelenetei közé valóskamerás jelenetet is betoldottak, kirívó volt ez is. Vagy végigcsinálom CGIjal, vagy nem, de ez a 2szer 10 másodperc valós, kb. csónakból forgatott vizes kaland vicc volt. A reakciókon, párbeszédeken az ember legtöbbször csak elröhögte magát.. Részemrõl teljesen az index kritika mellett állok, max 4-5 pontot ér nálam, a lényeget legjobban összefoglalja az indexkritika egyik záró mondata: "Évekkel ezelõtt leforgatott egy azóta is mozitörténeti mérföldkõként emlegetett, látványos és izgalmas trilógiát. Felépítette a Tolkien-rajongóknak egész Középföldét, amit most a dollármilliók bûvöletében újabb és újabb elõzményfilmekkel hugyoz le és erõszakol meg." Sajnos ez így van, aki pedig ezt a filmet ajnározza agyon, igen gyorsan kezdjen el kutatni szórakoztató filmek után (merthogy a Hobbit2nek is az volt a célja), és talán még értéket is lel majd bennük. Aki életében 1 filmet látott (ezt), az értékeli ezt 10/10re.. Aki már látott ennél emberileg és szórakoztatásilag jobban kivitelezett mesét (a LOTR trilógia klasszis ehhez képest pld.), az nagyon nem így áll ehhez...
10/10
Sonic8 2013 dec. 13. - 10:38:21 10/10
(182/479)
Ehhez a filmhez, akárcsak az elõzõhöz, nincs mit hosszan hozzáfûzni. 10/10-es alkotás, amit nem lehet kihagyni.
A végén egy akkora Cliffhanger van, hogy az nem igaz.
SPOLIER
Pedig itt minden zsenike azt mondogatta, hogy ebben a részben kilövi Bard Smaug-ot...
SPOILER VÉGE

Én olvastam a könyvet, és marha jól lett kivitelezve. Látvány, színészek, story. Minden, ami kell.
Külön kiemelném Smaug-ot, alias Benedict Cumberbatch-et, akit most, itt, vagyis tegnap:D imádtam meg, a hangjával és a mimikáival együtt. Elvileg Sauron-nak is õ adja a hangját... Majd megnézem IMDb-n.

KIZÁRÓLAG FELIRATOSAN!!!!!!!!!!!!!
Ja, és még egyszer 10/10 és már csak 363 nap a következõ részig! :) There and Back Again!
dookugrof 2013 dec. 13. - 00:36:14
(181/479)
Ma illetve mostmár tegnap láttam a filmet IMAX 3D ben.Sajnos beleolvastam a "nagy filmszakértõk" írásaiba és félve ültem be.DE ! Amint elkezdõdött a film inden kétségem szertefoszlott.Az a 2 és fél óra amig tartott folyamatosan lekötött nem volt idõm unatkozni vagy bármi ilyesmi.Spoileresen folytatnám***Spoiler***

Beornból irtó keveset kaptunk.(bár úgy tudom a 3.részben is benne lesz.) Megjelent Bolg Azog fiacskája.Szerintem elég hanyagolható figura nem úgy mint Azog,aki a kedvenc orkommá nõtte ki magát.Nem bírom az orkokat mint karaktereket de Azog az király.Sauron is megjelent;) A Sauron vs Gandalf jelenet az egyik kedvencem volt a filmben.
Thranduil nekem nem akkora ász bár tény hogy a figura nem rossz.Legolas bravúros mint mindig.Taurielt sok kritika érte fõleg a Kilis dolog miatt de én nem éreztem ezt pocséknak szerintem pont annyi volt amennyi kell se több se kevesebb.( Egyébként meg mindenki azon pattog hogy minek ez a két faj közti szerelem dolog...hahó Arwen és Aragorn sem egy fajból származnak...)
Tóváros annyira nem jött be...Bard meg a gyerekei semlegesek számomra.Gandalf viszont remek volt de keveset szerepelt a többi filmhez képest.
SMAUGot imádtam.tetszett a hangja is meg az is h sokat beszélt és a végén az a 2 mondat zseniálisan hangzott.:)
Akkor jöjjön egy két negativitás: Radagast...ebben a részben semmi keresnivalója nem volt ahogyn Galadrielnek sem...oke mindkettõnek köze van Gandalf dolgához de a Galadrieles pár mondatot elmondhatta volna a váratlan utazásban is...no mind1 ezt leszámítva pörgõs,akciódús,látványos lett.Szeretem csak ugy mint a többit 10/8 at adok neki :)
10/10
Semprini 2013 dec. 13. - 00:31:20 10/10
(180/479)
Ez volt év legjobban várt filmje számomra, és nem is kellett csalódnom: amint azt az elsõ rész alapján elvártam, szuper lett ez a rész is. Természetesen tudták tartani, sõt helyenként még tovább fokozni a tempót, összességében tehát még pörgõsebb, még akciódúsabb, ugyanakkor sokkal komorabb ez a film, mint az elsõ rész, ami nem válik hátrányára. A komputeranimáció színvonala ma már hihetetlen magasságokban tart, tényleg nem tudom, hova fejlõdhet még, igaz, nekem a 10 évvel ezelõtt készült filmek is meggyõzõek ma is.
A legtöbben persze megint azon fognak fanyalogni, hogy miért kellett ezt a vékonyka sztorit három hosszú filmre széthúzni, de Jacksonék briliáns munkát végeztek, tökéletesen bõvítették epikus léptékûvé az eredetileg 'csak' két filmre tervezett mesekönyvet. Persze vannak benne most is olyan dolgok, amiket nem a könyvbõl ha nem vagy Tolkien egyéb munkáiból, vagy saját kútfõbõl írtak bele. Utóbbiak közé tartozik pl. Tauriel, a tündenõ alakja is, aki körül egy szerelmi háromszög-féleség kezd kialakulni. De többet nem írok, mert az már spoiler lenne. Az eredeti regényben csak említés-szinten szereplõ, de Jacksonék által már fõgonoszként beleírt Azog nevû sápadt orknak most már a fia, Bolg is színre lép, aki ha lehet, még rusnyább, mint az apja. Vannak még óriáspókok, szerepel egy alakváltó óriás is és persze a film fõ attrakciójaként végre láthatjuk teljes valójában Smaugot, a sárkányt, akibõl az elsõ részben nem sokat mutattak.
A zene továbbra is pazar, a szereplõk többnyire kifogástalanok (csak néhány szinkronhang kiválasztásával nem értettem egyet, a mélypont a Thranduilé volt), a forgatókönyv szerintem remekül sikerült, nekem nem tûnt elnyújtottnak a sztori, egy percig sem unatkoztam, szinte nem volt olyan jelenet, amire azt mondanám, hogy nem lett volna kár érte, ha kihagyták volna, mindnek megvan a maga létjogosultsága. Persze, ez az a fajta régimódi, ráérõs történetmesélés, de Peter Jacksont pont ezért szeretjük. Aki meg nem, nos, az már az elsõ részt se igen nézte meg.
Mindent összevetve a Smaug pusztasága szemet gyönyörködtetõ, lélegzetelállító mozis kaland, amit muszáj nagyvásznon látni, úgy az igazi. Az ilyen filmekért tényleg érdemes moziba menni.
10/10