9/10
borkasztik 2014 márc. 23. - 21:02:17 9/10
(379/479)
Most néztem meg újra, jó minõségû letöltött állapotban és még mindig imádom. Majdnem ugyan úgy izgultam mint amikor elsõnek láttam a moziban. Pedig még a könyvben is olvastam. Az ilyen aprólékosan kidolgozott filmekért érdemes moziba járni. A kibõvítés nekem is nagyon tetszett, amellett hogy tényleg rengeteg szálat szõttek a könyvbe, az eredeti története ugyan úgy megmaradt. Csak gratulálni tudok a készítõknek. Egyszerre alig várom meg nem is 3.részt. Mert a végével nem is tudom mikor fog újra kerülni ilyesmi kaliberû alkotás a moziba.
8/10
Rahar 2014 márc. 22. - 23:47:18 8/10
(378/479)
Én több mint 20 éve olvastam a történet alapjául szolgáló könyvet. Ez most az a rendkívül ritka helyzet, hogy a film jobban tetszik, mint a könyv. Az eredeti történet egy mese, én még fantasynak sem tartom. Nagyon jól kibõvítették, sok új eseményszálat raktak bele. Végig lekötött. Alapvetõen három dolog nem tetszik, a tündék úgy aprítják az orkokat, mint a profik a tûzifát.
***SPOILER***
Mivel a gyûrûk ura filmet készítették el elõször, ezért, valamint a könyv történeti hûsége miatt, nem kellett volna Gandalfnak szembesülnie Szauronnal, hiszen még a Gyûrûk ura elején sem biztos benne, hogy szellemként tovább létezik. Emlékeim szerint a sárkánnyal nem küzdöttek meg a hegyben. Biztos ami biztos alapon újra elolvasom a könyvet.
***SPOILER VÉGE***
Míg az elsõ rész nem tetszett, illetve egyszer nézhetõ, átlagos alkotásnak tartom, addig ez egy izgalmas fantasy kalandfilm.
9/10
antdomi 2014 márc. 21. - 12:52:03 9/10 Előzmény czky78
(377/479)
Ez a rész nekem is jobban tetszett, mint az elõzõ. Kiváló vizuális effektusok vannak, de a hangeffektusokra sincs panaszom. Alig várom a folytatását. Nagyon felcsigázott a vége. A sárkány bosszúja, Gandalf és az emberek sorsának jövõje és Sauron is visszatért. A következõ rész minden bizonnyal a legjobb lesz.
10/10
czky78 2014 márc. 19. - 21:31:31 10/10
(376/479)
Amennyire gyenge volt az elsõ hobbit film, ez szerencsére annál jobbra sikeredett.
Nagyon élveztem.
Nálam ez 10 pont.
:D
Sz Peter 2014 febr. 23. - 12:51:22
(375/479)
Akkor meg abba kötöttek volna bele, hogy összecsapott lett. :)
9/10
borkasztik 2014 febr. 23. - 12:43:43 9/10
(374/479)
Dehogy is az 5 sereg csatája ugyan úgy benne lett volna akkor is, csak kevesebb lett volna az üresjárat.
De én mondtam lentebb is nekem tetszik hogy így trilógiává alakítják :)
offtopic
Gipsz__Jakab 2014 febr. 22. - 22:55:23
(373/479)
Sok fórumon ezt robot végzi, van ahol ezt egy málenkíj, van ahol akettõ együtt. Ezek adabázissla dolgoznak, ahol gondolom az álltalad furcsált oldal fel van véve.
10/10
offtopic
filmimádóó 2014 febr. 22. - 22:53:10 10/10
(372/479)
Mondtam, hogy azonnal moderálnak..........csak nem értem, miért csak a cinestaros linkeket moderálják
Gipsz__Jakab 2014 febr. 22. - 22:48:34
(371/479)
Ennek ellenére eccerû logikával könnyen kivötkeztethetõ a hely.
Sz Peter 2014 febr. 22. - 19:57:48
(370/479)
Max két rész? És maradjon ki az Öt Sereg Csatája?
Lehet nektek ennyi elég de attól még lehet másoknak nem. ;)
9/10
borkasztik 2014 febr. 22. - 19:12:14 9/10 Előzmény Cullangka
(369/479)
Igen. Szerintem is eléggé lett volna max két részt csinálni. :/ Mert úgy talán tényleg jobba arányban lett volna felépítve a nyugodtabb és akciódúsabb rész. De ha már így alakult én csak megpróbálom élvezni, elvégre ha végig nézem a mostani filmeket, ritkán látok ilyen részletes kidolgozottságot a nagy látvány mellett is :)
Szóval én csak örülök hogy tovább élvezhetem a varázst még ha tényleg így sokkal vontatottabb is :)
Cullangka 2014 febr. 22. - 00:13:14 Előzmény borkasztik
(368/479)
Visszaolvasva tényleg rosszul fogalmaztam meg, nem a megijedés inkább a "meglepõdés" zavart mivel tudta, ha jó társaság végig lehet nevetni (hugommal ezt tettem) de egyedül kicsit vontatott, nem kellett volna 3 filmig húzni :/ :)
9/10
borkasztik 2014 febr. 19. - 09:37:40 9/10 Előzmény Cullangka
(367/479)
jaaj vajon miért ijedt meg? :D Azért mert soha nem látott még elõtte sárkányt, az egy dolog hogy tudta mi vár rá, de elmesélve teljesen más mint személyesen megtapasztalva, mikor az élete a cél :)Az a mondta meg egy poén volt... Komolyan ilyeneken ragadnak le egyesek? :O
Ez egy fantasy mese film... és nem a Gyûrûk Ura hanem a Gyûrûk Ura elõzménye, mellesleg eléggé könyv hû :)
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:39:37
(366/479)
"Ha esetleg találnál lenn egy élõ sárkányt, ne ébreszd fel" - Bilbó megijed... de mi a francért ?:DDDD Eleve már az elsõ rész elején tisztázzák, hogy ahova mennek egy sárkány lesz... annyira gagyira sikeredett, nyomába sem ér a gyürük ura trilógiának.. csak Martin Freeman és Aidan Turner miatt néztem meg de nagy csalódás eddig :(
9/10
borkasztik 2014 febr. 15. - 17:10:57 9/10 Előzmény Shiviatar
(365/479)
"Volt valaha egy gazdag szövevényes komoly, mély tartalommal bíró, fõleg felnõtteknek szóló Tolkien remekmû, amibõl sikerrel forgattak trilógiát.

Majd a sikerrel való tekintettel megírták "ezt"."

Ezzel az a baj hogy elõbb volt a Hobbit könyv megírva mint a Gyûrûk Ura. :) Onnan indul az egész, az volt a bevezetés a rész a Gyûrû megtalálásához és innen indul ki az egész Gyûrûk Ura story is stb :)Szóval nem a sikerre való tekintettel írták meg ezt, mert már létezett és igen ez a rész inkább még fiatalabb korosztály számáéra készült és egy kicsit másabb hangvételû is a könyv, de attól még ugyan olyan jó, csak másképp kell egy kicsit rálátni :)
Shiviatar 2014 febr. 13. - 20:07:04
(364/479)
Volt valaha egy gazdag szövevényes komoly, mély tartalommal bíró, fõleg felnõtteknek szóló Tolkien remekmû, amibõl sikerrel forgattak trilógiát.

Majd a sikerrel való tekintettel megírták "ezt".
A film Tolkien gyerekeknek szánt gyerekkönyv adaptációja, de úgy, hogy a tömegnek, a tucatnak, és mindenkinek megfeleljen.

A baj az, hogy a Gyûrûk ura után olyan elvárásokkal ülünk a film elé, amit lehetetlen megütni, és ezzel együtt a csalódás érzetét is kelti a film.

Pazar látvány orgia, tartalom és azonosulás nélkül.
10/10
King Diamond 2014 jan. 29. - 20:58:44 10/10
(363/479)
Most nem írok olyan késõn a második Hobbit filmrõl, mint tavaly az elsõrõl, több dolog miatt is. Azt nagyon sajnálom, hogy nem sikerült IMAX 3D-ben megnézni a filmet, csak 'sima' 3D-ben (itthon Debrecenben), ami azért nem ad olyan jó szórakozást, mint az Arena Plaza. Lehet, hogy még 2013-ban meg kellett volna ezt nézni, de nem nagyon szeretek tömött moziban filmet nézni, így vártunk, amíg szépen 'kiürülnek' a vetítések, körülbelül 15-en néztük a filmet egy elég nagy teremben. Elöljáróban annyit, hogy fantasztikus élmény volt (így is), el sem merem képzelni, hogy IMAX 3D-ben milyen lehet...

MOSTANTÓL SPOILERES!!!
Nekem az elsõ rész is nagyon bejött, és mielõtt megnéztük volna a moziban a folytatást, felelevenítettem, és megnéztem az elõzõ rész kibõvített változatát. Remek volt, bár, annyira nagyon nem tûnt fel, hogy mik voltak az extra jelenetek, mivel minden szinkronizálva volt. Csak reménykedtem, hogy a második rész tudja ûberelni az elsõt, és nagyon örülök, hogy sikerült neki. A könyvet még mindig nem olvastam, csak úgy, mint a Gyûrûk urák esetében, viszont elolvasgattam a hozzászólásokat, és örültem, hogy itt-ott azért szó esik a könyv történéseirõl is, és hogy mennyiben maradtak vagy éppen változtattak a film cselekményében ezeknél/ezeken. A film cselekménye nekem nagyon tetszett, egyáltalán nem zavart, hogy több szálon is fut, és szerintem nem volt kusza egyik sem. A tájak, helyszínek gyönyörûek, csodálatosak, tátott szájjal lehet õket nézni. Az szereplõk is baromi jók, az újak közül jó volt az a medveember (ha jól emlékszem, Bõrváltónak hívták), nagyon örültem Legolas visszatérésének (még ha a regényben nincs is benne, de szerintem jót tett az egésznek, hogy viszont láthattuk, valamint a Gimlis párbeszéd is remek volt), Tauriel is jó választás volt, valamint a tünde király Thranduil is (tök érdekes, hogy õ Legolas apja, õ nem volt benne a Gyûrûk ura filmekben úgy rémlik, akkor gondolom a harmadik Hobbit részben meg fog halni). Bard karaktere is remek volt, és a színészeket is nagyon jól válogatták össze. Az orkok azért nem kicsit félelmetesebbek, mint a goblinok, nem is baj, hogy utóbbiak most nem szerepeltek. Azog nagyon állat, és a fia is az volt, habár azt hittem, hogy Legolas a végén megöli. Gandalf ebben a részben nem szerepelt olyan sokat, amikor Dol Guldurba ért, és megjelent Sauron, szinte elállt a lélegzetem, annyira állatul volt megcsinálva az a rész. Nem sok esélye volt ellene. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a harmadik részben meg fog-e jelenni teljes valójában Sauron, mint a Gyûrûk ura elsõ részének elején. Valamint, remélem, hogy benne lesznek a Nazgúlok is a harmadik részben. És hát ugye ott van Smaug, aki a film egyik központi karaktere (annak ellenére, hogy láttam itt a hozzászólásoknál, hogy a könyvben ennyire nem kap nagy szerepet), aki megint csak nagyon brutálisan lett ábrázolva. Engem egyáltalán nem zavart, hogy beszél, illetve, hogy a pókok is beszélnek, elvégre egy fantasy filmet nézek, vagy mi. Az egész Smaug-Bilbó-Törpök fogócska nagyon jól lett kivitelezve. És hát a vége, ahogy a szálakat félbehagyják...nagyon várom a harmadik részt. És remélem, hogy legalább ilyen jó lesz, mint a második, ha nem még jobb.
A magyar hangokkal sem volt semmi problémám. Szerintem Smaugnak is remek lett a hangja, kellõen félelmetes. Az, hogy unalmas, ehhez a filmhez egy 1000%-osan nem illõ jelzõ. Egyetlen percét sem éreztem unalmasnak.

SPOILER VÉGE

A szereplõknél azért van egy-két dolog, ami nem stimmel. Én Legolast biztos nem utolsónak tüntetném fel, mikor elég sokat szerepel, szinte fõszereplõ. Viszont ebben a részben nem játszik Idõs Bilbo, Saruman, Galadriel is csak egy pillanatra, Frodó, Elrond, Gollum sem. Legalábbis a 161 perces változatban, aztán lehet, hogy a kibõvítettben benne lesznek..
Kicsit meglep, hogy a Port nem írt kritikát a filmrõl, valamint érdekes, hogy itt is és az IMDb-n is 8.2-n áll az értékelés. Én ennek a résznek is simán megadom a teljes pontszámot, mert nekem még az elsõnél is jobban tetszett, és nagyon várom a decembert/januárt, és a befejezõ részt.
10/10
9/10
bercesnagy 2014 jan. 29. - 11:14:15 9/10
(362/479)
Sokkal jobb mint az elõzõ rész, ez már haladás, mert az elõzõ gyengécskére sikeredett, remélhetõleg a következõ rész lesz a csúcs. Mindenkinek ajánlani tudom. 8/10
Ryry 2014 jan. 28. - 09:13:41
(361/479)
Húú, hát hosszú lenne itt, ezért kifejtettük bõvebben.:) Ha érdekel a kritikánk, olvass bele ITT!
http://zorkaszerint.blogspot.hu/2013/12/a-hobbit-smaug-pusztasaga_16.html
Pikacsu 2014 jan. 27. - 21:50:31 Előzmény Danaee
(360/479)
A legjobb a hordós jelenet, teljesen elvan találva. A tünde lány is jó, legjobb amikor gyógyítja. A 3d néha tényleg 3 síkból áll. Jó lenne, ha minden hónapban lenne egy ilyen film.