1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 19:35:16 1/10
(77/417)
Mert olyan ideges voltam a sok istenítõ komment láttán, hogy 1-re nyomtam véletlenül!
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 19:33:45 1/10
(76/417)
Mond már meg nekem, mi az isten volt ebben olyan hatalmas? A szörnyeket alig lehetett látni, szánalmas mátrixkoppintás volt, nem tudtam miért izguljak a filmben, mi lesz az értelme a filmnek! Nem láttam benne nagyon izgalomra való okot sem, mivel csak az omegát akarják megölni azt ennyi, a szörnyet már láttuk a filmben többször is, a terep végig a katonaságnál volt, unalmas...a feledés ezerszer jobb volt mint ez a szar! Ennél még a district 9 is jobb volt ember!
9/10
Makker5 2014 jún. 02. - 19:13:21 9/10
(75/417)
Ahhoz kepest hogy 10/3-mat adsz rá 1csillagot ír:)))
10/10
Kvarda Dániel 2014 jún. 02. - 18:55:16 10/10
(74/417)
Most komoly srácok mik ezek az 1 pontok?? Szerintem hatalmas film volt de ez az én véleményem. Szerintem Cruise minden egyes Sci-fi-ben nagyon jól játszik. Nem tudom ki hogy van vele de szerintem a Feledés-t és a Különvélemény-t is simán veri a film.

10/9,5
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 16:42:43 1/10
(73/417)
Ja lemaradt az értékelésem: 10/3
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 16:42:25 1/10
(72/417)
Én nem tudom ti mit néztetek, de számomra ez az év csalódása volt a film! Idáig akármilyen filmet lehúztak, az mind tetszett és rohadt jó volt, bele élte magát az ember, ez amit meg istenítettek a holnap határa, egy nagy semmi, nem láttam a film értelmét, a szörnyek idegenek csapnivalóak voltak, a mátrix, tûzgyûrû, a földinváziója és még több más film koppintása! Nem volt miért izgulni, nem láttam a film értelmét, csak annyit, hogy majd elpusztítják az omegát..de olyan fura volt a film, hogy sokszor inkább nevettem mint izgultam volna.

A befejezés logikátlan és idétlen.
***SPOILER PÓTOLVA***Hogy pusztulhatott el az omega, elõbb, mint hogy odaért volna Londonba?

Az idõhurkos csavar igy teljesen értelmét vesztette. Spontán ki kellett volna purcanni, és akkor kevésbé lenne gagyi a befejezés meg az egész film..***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***

A feledés (oblivion) ezerszer jobb volt!
10/10
c3po83 2014 jún. 02. - 16:04:41 10/10
(71/417)
Szerintem nagyon jó film volt,igaz nem olyan mint a feledés.A 3D dolog viszont nem jön be, utálom azt amikor rákényszerítik az embert, hogy így nézze a filmet. Gravity-nél a 3D jó, de a fényerõ csökkenés azért itt sem jött be...stb.
6/10
eIemes 2014 jún. 02. - 12:38:41 6/10
(70/417)
hát újdonság valóban nem sok volt benne, de ezt elõre tudni lehetett, az összes trailer-bõl :)

az meg, hogy a 3D semmit nem adott, egyszerûen nem tudom értelmezi, mit vársz a 3D-tõl azon kívül, hogy 3D?

na azt aláírom, hogy a Gravitációban a 3D valóban a mondanivaló része volt, a végtelenségben való elhagyatottság érzését szerintem még semmi más eszköz és más film nem közvetítette ilyen hatékonyan, megérdemelte az oszkárt. de ettõl még nem zárhatjuk ki a 3D-t minden más filmbõl. A színes technika is ritkán jelent önmagában hozzáadott értéket: Attenborough természetfilmjeiben, vagy az Enter the Void-ban. De attól nem kell minden más filmet feketefehérben forgatni...
6/10
eIemes 2014 jún. 02. - 12:34:04 6/10
(69/417)
a hardcore játékosok ismerik ez az érzést, amikor a 24. pályán meghal a karakterük és elölrõl kell kezdeni, végigmenni a (már begyakorolt, könnyû, ezért unalmas) kezdeti pályákon, és mindent végigcsinálni. pont ezt az érzést egyébként kifejezetten jól bemutatta az Idétlen idõkig és valamennyire a Forráskód is, bár ott csak pár perces jelenetek ismétlõdtek és nem is túl sokszor.
6/10
eIemes 2014 jún. 02. - 12:31:55 6/10
(68/417)
félreérthetõ voltam? nem a halál pillanata vagy az elmúlás (váltás) ténye az, amelytõl a meghalás rossz, hanem a meghalást megelõzõ utolsó egy-két perc. a forráskódban hitelesebben jelent meg ez.

(az öngyilkosság más mûfaj.)
4/10
krampampuli 2014 jún. 02. - 12:24:58 4/10
(67/417)
Értem én, hogy sci-fi de a fõszereplõ akkor is egy ember. Nem lehet több százszor uram bocsá' ezerszer újrakezdeni egy napot. Minden lehet kitaláció a szörnyek a gépek el tudok képzelni bármit de a fõhõs csak egy katona. Nálam egy sci-fi-be sok minden belefér de, hogy akár ezerszer újra tudjon kezdeni egy napot? Száz után hagyná és levérezne... Ez az egyik ami kiverte a biztosítékot de próbáltam nem unatkozni és nevettem inkább azon milyen bénán próbálnak humorosak lenni. A film gyenge sok tekintetben. 4 pont
10/10
Bigpapa 2014 jún. 02. - 11:01:02 10/10
(66/417)
Ha megnézed az Idõtlen Idõkig filmet, abban Bill Murray kifejezetten könnyen veszi a halálát. Több tucatszor lesz öngyilkos, mire elõjön belõle, hogy "Isten vagyok!" A halál addig szar, amíg el nem fogadod. Sokan, akik megbékéltek a gondolattal, hogy game over, simán veszik, hogy meg fognak halni.
SPOILER

Cruise-t az elsõ pár halál nyekkentette meg, utána már rezignáltan viselte,mert tudta, úgy is újraindul. Általában a halálkor nem is magától a végtõl, hanem a fájdalomtól félnek az emberek.
Nézd meg,amikor át akar gurulni a teherautó alatt és nem jött be :D Másnap újra csinálta. Ki tudja, hanyadszorra sikerült neki? A csaj is vagy 100x lelõtte. Gondolom az elsõnél félt, aztán már rutinól fogadta.

SPOILER VÉGE
6/10
eIemes 2014 jún. 02. - 06:04:54 6/10
(65/417)
Igen, egyetértek ezzel a javaslattal :)

A filmet élvezni kell és megérteni a (nem túl szorosan) becsomagolt üzenetet.

Nekem a gyenge pont nem is a paradoxon vagy a keretmese részletei voltak, hanem az, hogy a fõszereplõ milyen könnyedén vette a meghalást. A meghalás valójában elég szar. A Forráskódban szereplõ katonán ez érezhetõ is volt. Ez a film meg pont ráerõsített arra a rémálomra, hogy az amerikai gyerekek (a film nálunk is 12-es) az erõszakot egy videojáték szintjén érzékelik.
9/10
Újvállalkozó 2014 jún. 01. - 21:09:40 9/10
(64/417)
9/10

SPOILER!!!

Szerintem az egyik legnagyobb butaság egy idõutazós filmet kielemezgetni. :)

A filmben benne volt, hogy egy idõ után a csajt meg Cruiset is elkezdte keresni az Omega.

A végén szerintem az Omega vére folyt rá, ami nagyobb lökést adott neki és ezért máshova tért vissza. Akár véletlenül, akár azért mert Cruise arra a pillanatra gondolt a halála elõtt, stb.

És hogy miért nem volt abban a síkban Omega? Talán meg õ volt a fõguru, magát már nem tudta újraindítani, ha meghal.

De mint mondottam, egy idõutazásos film sosem lesz tökéletes. Csak nézni és élvezni kell a filmet, nem az agyalással megölni az élvezetet.
10/10
Findzs 2014 jún. 01. - 19:12:40 10/10
(63/417)
tetszett jó film volt

persze a vége csavaros és bonyolult mint minden idõugrálós filmnek

spoiler

-ha az omega meghalt hiába folyt rá az alpha vére nem volt aki az idõt irányítsa akkor, hogy került vissza

-ha az omega vére került rá akkor utána most már õ irányította a visszaugrást az idõben? ha így volt akkor, hogy lehetett az, hogy egy ismeretlen energiakisülés történt párizsban? hiszen az az akkori jövõben fog történni

spoiler off

szóval a vége nem egyértelmû, el kéne olvasni a könyvet ott biztos meg van magyarázva
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 01. - 12:57:47 1/10
(62/417)
Maximálisan egyetértek, olvassátok vissza amiket írtam!!
1/10
freeware 2014 jún. 01. - 11:53:20 1/10
(61/417)
Hát, én nem tudom miért dicsérik annyira ezt a filmet. 10/8??? Vicc. Semmi új nincs benne. Polipok a Mátrixból, Neo és Triniti mennek a szétlõtt roncs hajóval a fõgonosz felé, Triniti meghal... de Neo eljut a célig. Idõhurok még a Csillagkapuban is volt, tök ugyanez, amikor csak O'neil meg Tealc emlékezett, de végigélték ugyanazt a napot jó párszor.
Az idegenek... tiszta Csata Los Angelesben. Ugyanúgy egy központi kretén irányítja õket, aki volt olyan hülye, hogy lejött Párizsba egy mélygarázsba. Háááát, ez a film messze nem érte meg az árát. A 3D ismét semmit nem adott hozzá. Na ezért nem hiszek én egy kritikusnak se. Az Oblivion tényleg jobb volt, meg az idei Xmen is.
ERIKA PEÁKNÉ BALOG 2014 jún. 01. - 11:25:45 Előzmény apapirra
(60/417)
SPOILER!
Próbáltam értelmezni a történet végét. Lehet, hogy nem kéne, de nem nem elég a látvány, ha nagy logikai baki van benne, akkor nálam annyi. Persze idõutazósnél mindig van valami baki,de legalább ne égbekiáltó legyen. Szóval...
Eredetileg is két napot ugrott mindig vissza, attól a pillanattól kezdõdött minden újra, amikor megbilincselve megérkezik Londonba.Ott tölti a J rajnál az éjszakát és másnap reggel indulnak a partra a csatába. Ezen a második napon halt meg mindig.
Az utolsó alkalommal az elsõ nap este mennek el a tábornokhoz, aki odaadja a szerkentyût és kiderítik, hogy a Louvre-ban van az Omega, majd autóbaleset és utána vért kap. Kiszabadulnak, de Cage már elvesztette a képességét, hogy visszamenjen az idõben, ez az utolsó esélyük és reggelig, a csata kezdetéig kell megölniük az Omegát. Aznap este szervezik be a J rajt és mennek el Párizsba. Megölik az Omegát és az alfát is, ami már nem tud újraindulni (semelyik), mivel egy organizmus az egész, minden idegen lény kipurcant. Az Omega azért nem tudja elõre, hogy mi fog történni, mert nem elõtte halt meg az alfa, nem tudta visszamenve elmondani, hogy hogy lehet elkerülni, mivel egyszerre robbantak fel. Cage-re ráfolyt valamelyikük vére (szerintem az alfáé) és õ viszont újra képes lett visszamenni, ha meghal. Meg is halt õ is a robbanásban (éppen a Omega és alfa után) és így újra tudott menni, éppen oda, ahová eddig is mindig az elsõ nap reggelére, ahogy megérkezik Londonba. Csakhogy az Omega pusztulása már megváltoztatta az "új" múltat, mert nem bilincsben érkezett, hanem mint amerikai tiszt, ahogy eredetileg is érkezett volna. És a csaj éppen ugyanúgy fogadta, mint addig mindig, ott van a J raj is épségben. Cage arcán gyõztes vigyor.
Az Omega elpusztult, hiába halt meg az alfa és az alfa vérébõl kapott Cage is és hiába megy vissza ismét két napot az idõ, a lények már legyõzhetõek, fokozatosan meghal az egész organizmus. Csata lesz még, de ez lesz az utolsó és gyõzelem lesz a vége. Ezt fogja elmondani Cage a végén a csajnak, meg azt, hogy az õ érdemük, mert õk ölték meg együtt. Ezért van az, hogy már aznap reggel döglõdnek, amikor csak elvileg este halna meg az Omega.
Ha nem jó ez az értelmezés, akkor Cage újraindulása a teljes napot is újraindítaná, a lények (Omega, alfák) is megint élnének, vissza megint a nap elejére és Cage csupán annak örül, hogy a csaj újra él és most újra van esélyük legyõzni az Omegát, ráadásul okosabban, mert már végre tudják, hogy hol van és hogyan intézzék el. Mondjuk ennek a másodiknak nem lenne sok értelme, mert akkor az Omega is tudja, hogy hogy fognak jönni, pont ezért döntötték el a párizsi támadás elõtt, hogy ha alfával találkoznak, akkor nem szabad megölni, hanem hõsi halált kell halni. Szerintetek?
mck 2014 jún. 01. - 10:38:20
(59/417)
Alapsztori alapvetõen a 2011-es "Forráskód"-ból is lehetett továbbgondolva mármnit az idõhurok része. Csak ott nem egy napot él át, hanem 8 percet. Szóval az alapötlet nem újkeletû. 180 millió dolláros költségvetésnek köszönhetõen a látvány kifogástalan, és mint mindíg a nagy kölcségû filmeknél maradtak a biztos vizeken a storyt nem bonyolították túl. Nem kell nagy dolgokra gondolni a történetet illetõen az idõhurkon túl csak kissebb csavarok vannak a filmben, de javára legyen mondva, hogy azért szórakoztató egy darab van itt azért humor is. A látványfilmek kategóriában egyértelmûen a jobbak közé tartozik.
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 01. - 09:38:23 1/10
(58/417)
Én már leírtam a véleményem, olvassátok el kérlek!!+Az oblivion pl. ezerszer jobb volt, a földinváziója detto, és még sorolhatnám!