offtopic
Bob19 2012 márc. 12. - 19:04:17 Előzmény Ezüstliliom
(46/326)
Ezért kell mindig elõbb a filmet megnézni, majd ha tetszik elolvasni a könyvet.:) Sosem értem azokat az embereket akik elõször elolvassák a könyvet és addig nem mennek el megnézni a filmet, majd pedig ha kijöttek a moziból egy hétig bosszankodnak, hogy miért hagytak ki jeleneteket a filmbõl holott a könyvben benne volt.:D Na ez mind elkerülhetõ, ha elõször nézed meg a filmet és utána olvasod el a könyvet, vagy nem olvasod el egyáltalán. Az utóbbi jár a legkevesebb bosszúsággal.:D

Ahhoz viszonyítottam a filmet, hogy annyira sok részt nem hagyhattak ki, mert számomra eddig érthetõ a film. Nem úgy mint a H.Potternél, ahol nem sok mindent értettem az egészbõl.
Ezüstliliom 2012 márc. 12. - 00:37:20 Előzmény Necros
(45/326)
"Confesser: õk csak nõk lehetnek és két képességük van. Az egyik az, hogy meg tudják mondani, valaki hazudik-e vagy sem, a másik sokkal komolyabb. Ha megérintenek valakit, akkor át tudják venni a hatalmat az elméje felett és csak a Confesser halálával törhetõ meg ez a varázslat."

Confesser - inkvizítor. A könyvben azért tudja, hogy hazudik-e az illetõ vagy sem, mert megérinti. Tehát ott ez egy képesség, nem kétféle. Akit megérint (nem a hétköznapi érintésre gondolok), az teljesen aláveti magát az akaratának, olyan mély szeretetet/szerelmet érez iránta. Bármit megtesz érte, akár még öngyilkos is lesz. És nem emlékszem, hogy olvastam volna, hogy az inkvizítor halálával megtörne ez a varázslat. Emiatt aztán csak a legelvetemültebb bûnözõknél szokták alkalmazni, mert teljesen tönkre teszi az ember személyiségét vele.
Ezüstliliom 2012 márc. 12. - 00:27:53 Előzmény mackosajt19
(44/326)
Szerintem pedig elég izgalmasan ír. Sosem unatkoztam egyik könyvén sem, szinte faltam õket. Ha így érezted, mit szóltál volna A Gyûrûk Urához?:)
Ezüstliliom 2012 márc. 12. - 00:23:10 Előzmény khata76
(43/326)
Szerintem Te még nem olvastál igazán "kemény szexrõl szóló sztorikat".:) Nincs a regényekkel ebbõl a szempontból semmi baj. Nincs benne több szó a témáról, mint amennyi a történethez szükséges. Számomra inkább a kínzások és a szenvedés volt túl részletesen leírva. Persze tudom, hogy ennek is fontos szerepe van a késõbbiekben, de így is túlzásnak éreztem. Nagyon naturalisztikus. Kicsit mintha az író élvezte volna, hogy errõl írhat. Ezt több kötetben is éreztem. (Nem írok a hozzászólásom elé spoilert, hisz nem írtam, hogy kivel történik.)
Ezüstliliom 2012 márc. 12. - 00:12:18
(42/326)
"Én nem olvastam a könyvet és szerintem nincs semmi baj a filmmel (eddig)."

Ha nem olvastad, akkor nem csodálom, hogy szerinted nincs a sorozattal semmi baj.:D Hisz mihez is viszonyítanál?
Persze, nem lehet egy az egyben mindent ugyanúgy megfilmesíteni, ahogy a könyvben van, de legalább az alapvetõ értékeit fontos megtartani. Persze ebben az a nehéz, hogy valószínûleg ahány olvasó, annyiféleképpen értelmezi a történet mondanivalóját. Vajon a regények írója közremûködött a sorozat készítésében? Él még?
Ezüstliliom 2012 márc. 12. - 00:05:27
(41/326)
Én is olvastam Goodkind könyveit (nagyon szeretem õket), és bizony elég sokban eltér a sorozat a könyvtõl már az elsõ két részben is. Nem rossz sorozat, csak nem szabad(na) rágondolni, hogy melyik könyvbõl készült. Vagyis aki nem olvasta a könyveket, az jobban fog szórakozni.
Talán még a legkisebb gondom Chase-zel volt, egye kutya, színes bõrû játssza. De Darken Rahl egy kifejezetten jó képû, szõke pasas a könyvben, átható kék szemekkel. Zeddrõl tudjuk, hogy idõs kora ellenére egy karizmatikus, vonzó férfi, amit a sorozatbélirõl nem mondhatunk el. Mivel régen olvastam, már nem tudom, hogy Kahlannak vagy Richardnak van csodás zöld szeme, de itt egyiknek sem, és én Kahlant ennél sokkal hosszabb hajjal képzelem el, a ruhája dekoltázsának hatásvadászságáról már nem is beszélve.:/ Még talán Richardot találták el viszonylag a legjobban, bár én ennél magasabb, robosztusabb embernek képzelem.
De tegyük félre a külsõt! Fel-fel bukkannak az ismerõs tárgyak, történések a sorozatban, de teljesen más sorrendben, más összefüggésben. De még talán ezt sem bánnám, ha úgy érezhetném, hogy az alap mondanivalója megmaradt volna, de sajnos nem.:( Pl. minden következmény nélkül gyilkol Richard az Igazság Kardjával. Nem kell megadnia az árát annak, hogy elvett egy életet.
Szóval fogom nézni a sorozatot, de közben megpróbálok majd nem gondolni a könyvre. Végülis ez várható is volt. Sajnos nem ismerek olyan regényt, amit sikerült volna az eredetihez hûen filmre vinni.:( Még legjobban A Gyûrûk Ura sikerült, pedig ott is sokat bosszankodtam az - indokolatlan - változtatásokon.
offtopic
Bob19 2012 márc. 11. - 18:25:46
(40/326)
Én nem olvastam a könyvet és szerintem nincs semmi baj a filmmel (eddig). Nem kell, hogy a film mindig hûen kövesse a könyvet, ha anélkül is élvezhetõ. Egyik jó példa erre az Oscar-díjas filmalkotás, a Forrest Gump. Ha ezt a filmet is úgy csinálták volna meg, hogy hûen követi a könyvet, akkor biztos nem nyert volna még fél Oscar-díjat sem. A könyv annyira alpári, hogy néhol már fáj. Ha a filmbe mindent beleszõttek volna ami a könyvben szerepelt, akkor szerintem a fél mozi terem kiürült volna a vetítés alatt. Még szerencse, hogy elõbb láttam a filmet, mint olvastam volna a könyvet, mert ha fordítva történik biztos nem nézem meg.:)
Aki olvasta a könyvet az tudja mirõl beszélek.
Szóval a kevesebb néha több.:)
apolika 2012 márc. 11. - 17:05:32
(39/326)
Sziasztok...
Én olvastam az összes kötetet, nagyon jó volt...imádom az ilyen könyveket. Épp ezért félek megnézni minden jó könyvbõl készült filmet, mert ritka a kivétel, amikor vissza tudják adni annak a hangulatát. Csalódtam a filmben. Elnagyolt, összecsapott volt. ha már sorozatokat visznek filmre, legalább könyvhû lenne. ...De ez az én véleményem...
Érdemes lesz elolvasni, aki nem tette...
10/10
Andy3 2012 márc. 11. - 16:33:49 10/10
(38/326)
Sajnos csak 2 :(
yamada0613 2012 márc. 11. - 15:58:04
(37/326)
Sziasztok!
Én most kezdtem el nézni. Csak olyan kérdésem van, hogy összesen 2 évados vagy több?
10/10
Sousuke 2012 márc. 10. - 08:04:56 10/10
(36/326)
Remek sorozat, pedig finoman szólva erõs fenntartásokkal kezdtem el nézni. A 2. évad után megjött a kedvem, hogy végig olvassam az összes könyvet is :D
10/10
Andy3 2012 márc. 09. - 09:50:17 10/10
(35/326)
Hátha megjön hozzá a kedved :D Nekem az elsõ kötet van meg csak, majd nyáron tervezem elolvasni, mikor több idõm lesz^^ Mindenesetre remek fantasy sorozat marad számomra örökké, még akkor is, ha nem folytatták :( Kahlan pedig... tökéletes *-* (vagy csak elfogult vagyok vele, ki tudja :P)
10/10
mackosajt19 2012 márc. 09. - 01:40:31 10/10
(34/326)
És baromira odáig voltam az elsõ rész elején a skót felföldi marha borjúért. :D Eszméletlenül jópofa jószág! :)
10/10
mackosajt19 2012 márc. 09. - 01:38:08 10/10
(33/326)
Jézus, de imádom! :D Anno nagyon nehezen vettem rá magam, hogy elkezdjem nézni az elsõ részt, aztán meg alig bírtam abbahagyni. Baromira nem értem, miért kaszálták el, hiszen ezerszer rosszabb sorozatok is futnak és érnek meg 6-8 évadot. Itt még arra sem hivatkozhattak, hogy kifogytak az ötletekbõl, hiszen készen a rendelkezésükre állt volna tizenakárhány kötet, azt pedig nem hiszem el, hogy ennyire ne lett volna nézettsége! Szóval szomorú vagyok, hogy csak két évadot ért meg.
Ám hiába tetszett a világ, meg a karakterek, meg tartottam abszolút zseniálisnak az egészet, valahogy mégsem bírtam elolvasni. Elkezdtem, de valahogy nem tetszett az író stílusa. Nem kötött le az, ahogy fogalmazott, ahogy megpróbálta felvezetni az eseményeket, így szinte el sem jutottam odáig, ahol már történik bármi érdemleges... sajnos... de hát meglátjuk. Lehet, hogy ha megint elkezdem nézni a sorozatot az újra fellobbantja bennem a tüzet és végül csak neki kezdek újra. Hátha ezúttal haladok is valahová! :)
De a lényeg lényege, hogy ez nekem 10-bõl 10. Csak ajánlani tudom.
10/10
Andy3 2012 márc. 07. - 22:52:36 10/10
(32/326)
Azóta meg is néztem :D Tényleg nagyon klassz, kár az elmaradt tovább évadokért :( Amúgy a Cool vasárnaptól vetíti, hátha leszinkronizálják a másodikat is, mert azt csak feliratosan találtam meg.
10/10
Gyûjtõ 2012 márc. 07. - 18:23:50 10/10 Előzmény Andy3
(31/326)
Érdemes megnézni ,szerintem nagyon jó.Remélem leadják a második évadot is.
10/10
Andy3 2012 febr. 23. - 18:45:17 10/10
(30/326)
A héten kezdtem (újra)nézni, az elsõ részt már elég álmosan néztem vmelyik éjjel, de teljesen ébren tudott tartani, ami nálam egyértelmû jele egy jó sorozatnak :D Már jó két éve is néztem, de akkor sajnos nem jutottam a végére... most mindenképp letöltöm és végignézem, mert nagyon jónak ígérkezik :D
10/10
Necros 2011 dec. 18. - 22:17:49 10/10 Előzmény dollsierra
(29/326)
Volt keverés vele, de aki online nézte, az tudta követni a Dollhouse-t, fõleg a többi rajongó segítségével. És akár hiszed, akár nem, de láttam az összes részt, sõt, eleinte nagyon kedveltem a sorozatot. De ezután sem lettem Whedon rajongó. Ugyanúgy, mint a Firefly esetében (tudom, azzal is volt kavarás rendesen), van egy jó alapötlet, de aztán nem tudja kiaknázni a benne rejlõ lehetõségeket, és a színészeket sem a legjobban válogatták össze.


És hogy ne legyen teljesen offtopic a hozzászólás, a Seekerrel is szórakozott rendesen a Tribune és az ABC. Reklám alig volt, a többség véletlenül talált rá a sorozatra, és õk is már késõn. Illetve össze-vissza rakosgatták, sokfelé nem lehetett mindig ugyanabban az idõben rátalálni, ha ismétlés volt, azt nem mindig tették egyértelmûvé, arról nem is beszélve, hogy nem kevés adó késõ éjszaka adta csak a részeket...
A nézettség és a népszerûség ennek ellenére is egész jó volt, a Tribune pénzügyi problémái ölték meg végül a sorozatot. :( A Syfy meg elmehet a francba, az egyik legnézettebb mûsoruk lehetett volna a LotS, ha átveszik. De rajtuk már meg sem lepõdök...
relationships forever 2011 jún. 25. - 10:20:21
(28/326)
köszönöm :)