olahmiki1959 2015 febr. 06. - 22:08:06
(24/144)
Nem zavar, már csak azért sem, mert ezek nem válaszok, hanem feltételezések.:D
mapk 2015 febr. 06. - 22:04:15
(23/144)
Csak itt a porton, van több tucat, de ne zavarjon.
:D
olahmiki1959 2015 febr. 06. - 22:00:16 Előzmény jani-wan
(22/144)
UFF - bocsánat, OFF! (nem tudtam kihagyni...:)

Egy - vagy akár több - komoly kérdés azért felmerülhet az emberben az UFO-kkal, vagy ha jobban tetszik, az Idegenekkel kapcsolatban.
Mi a bánatért nem akarnak kapcsolatba lépni velünk? Miért nem fedik fel magukat, miért nem akarnak véget vetni a találgatásoknak, a mendemondáknak, és miért nem lépnek ki az ismeretlenség homályából, hiszen kockázat nélkül megtehetnék, olyan hatalmas különbség van - ha van - az õ, és a mi fejlettségünk között...:)
Mire várnak?
És ha évszázadok, esetleg évezredek óta itt vannak, miért nem akadályoztak meg rengeteg háborút, mészárlást, miért nem avatkoztak be olyankor, amikor a Föld, az általuk olyannyira áhított, esetleg elfoglalni szándékozott Föld károsodott, pusztult, miért nem akadályozzák meg a környezetszennyezést, vagy a trópusi õserdõk - a Föld tüdejének - a kíméletlen irtását, miért nem lépnek közbe, amikor veszélyeztetett, csodálatos állatfajok sodródnak a pusztulás szélére, vagy - ez is egy lehetõség - miért nem foglalnak már el, és igáznak le bennünket, hiszen a jármûveik nagyságrendekkel fejlettebbek a mieinkénél, és ebbõl következõleg, valószínûleg a fegyvereik is sokkal pusztítóbbak és hatékonyabbak a mi fegyvereinknél.:D

Nem tudom, hogy valaha választ fogunk-e kapni ezekre a kérdésekre...:)
offtopic
jani-wan 2015 febr. 06. - 21:03:40
(21/144)
OFF
Elõször is szeretném megjegyezni, hogy jó lenne végre Magyarországon is Idegennek nevezni õket, és nem UFO-nak, aminek a jelentése Azonosítatlan (vagy Ismeretlen) Repülõ Tárgy (Unidentified Flying Object, vagy Unknown Flying Object).

Ennek a sok "emberrablásnak" én sem látom igazán értelmét az általad említett okból.
Ha viszont viselkedést, esetleg extrém fizikai reakciót akarnak tanulmányozni mindenféle általuk elõállított helyzetben, akkor már talán van értelme. Vagy esetleg olyasmit ami nekünk eszünkbe sem jut.
Az elrablások száma, ha vannak vagy voltak egyáltalán, meg nyilván nem egy valós adatot mutat, hanem annak a többszörösét.

Sajnos igen kicsi az esély hogy igen jó minõségû felvételre tegyen szert az ember. Régebben keveseknek volt fényképezõgépe is, nem is beszélve egy filmfelvevõrõl. Mostanában már van rengeteg embernél, de így is nehéz jó felvételt készíteni. Próbálj csak a telefonoddal felvenni egy épp fölötted elszálló repülõt. Hát nem könnyû jó felvételt csinálni, pedig egy repülõgép mozgása kiszámítható. Én például voltam angliában hosszabb ideig, elég közel egy katonai támaszponthoz, és volt videókamerám is, mégsem sikerült egyetlen gépet sem lefilmeznem. Pedig aztán repkedett a fejem fölött minden mi szem szájnak ingere: de fõként Harrierek és F-15-ösök, valamint volt olyan eset hogy egy nagy Hercules lomhán úszott át a fejem fölött nem túl magasan (elképesztõ látvány, az a gép hatalmas). Esélyem sem volt elõkotorni a kamerát, bekapcsolni és megkeresni az égen a gépet a lencsén keresztül. Addigra rég elhúztak, fõleg a vadászok.
Egy UFO röppályája meg mint tudjuk, egyáltalán nem kiszámítható, és pikkpakk eltûnnek. Szóval már az is valami hogy egyáltalán vannak ilyen filmek, fotók.
És sajnos ugye ott vannak azok a problémák is, hogy egy felvételt is könnyedén meg lehetett hamisítani már néhány évtizeddel ezelõtt is, illetve a szándékos dezinformáció, nevetségessé tétel stb...
Mára viszont kis szerencsével, a nagyfelbontású felvételre képes okosfonokkal már jobb esély van csinálni egy hihetõ anyagot. (Na az sem én leszek, mert mire elõkotrom árkon-bokron, Jupiteren túl van)
Szóval ha valóban itt röpködnek körülöttünk az Idegenek ûrhajói, akkor elõbb-utóbb lesz rá bizonyíték, amirõl szakértõk meg tudják majd állapítani hogy nem hamisítvány.

Ami érdekes még az Idegenekkel kapcsolatban, az a sok tárgy, festmény stb... a múltból ami azért elgondolkodtató.
jani-wan 2015 febr. 06. - 20:29:01
(20/144)
Nem hát, mivel nem egyedül az UFO témáról beszélünk, és ez nyilván nem is az UFO témára válasz hanem legfõképpen arra a mûsor címre és a mûsorra reflektál, miszerint:

A "JFK" háttere - Az összeesküvés kérdése


illetve válasz arra is, hogy:

(Meklód fia)
"a legvalószínûbb elmélet szerint JFK túl sok információ birtokába került a földönkívüliekrõl, és megölték mielõtt bejelenthette volna"

továbbá

(Aragones)
"Szerintem egyszerûen a maffia útjában volt ..."

valamint

(oláhmiki1959)
"Én viszont biztosan tudom, hogy Kennedy-t azért ölték meg, mert megtudta, hogy Michael Rockefeller ..."


Úgy gondoltam azért látható egy egyértelmû és megkérdõjelezhetetlen összefüggés. ;)
Ha mégsem akkor én kérek elnézést. :)
olahmiki1959 2015 febr. 06. - 19:45:21 Előzmény jani-wan
(19/144)
Köszönöm a fordítást, így már világosabb a dolog, bár a kétségeim azért megmaradtak.
Ugyanis Kennedy titkos társaságokról beszélt, ami nem egyenlõ az UFO-kkal, amikrõl itt beszélünk.:D

Más.
Azt nem nagyon értem, hogy az UFO-k miért rabolnának el olyan sok embert - vizsgálat céljából, - hiszen, ha olyan fejlett a technológiájuk, és olyan szuper mûszereik vannak, mint ahogyan azt feltételezzük, akkor 5-6 ember elrablásával, és megvizsgálásával tökéletesen megismerhették már eddig is az emberek testének felépítését, szervezetét, a szerveik mûködését, és minden mást.
Ehhez nem kell több ezer embert elrabolni, mert felesleges.
Ezt tehát én egy nagy marhaságnak tartom, - már azt a legendát, hogy Amerikában minden második embernek volt már ilyen élménye, - Pataky Attila állítólagos UFO-k általi elrablásáról most nem beszélek, mert õ szerintem amúgyis egy nagyon... khm... "érdekes személyiség"...:)

Az azonosítatlan repülõ tárgyak témája már sokkal érdekesebb, nagyon sok ilyen felvételt láttam már, és egyik sem volt 100 százalékig meggyõzõ.
Vagy ordított róla, hogy amatõr hamisítvány, vagy olyan rossz minõségû volt, hogy abból nem lehetett megállapítani semmit.
Mellesleg jegyzem meg, hogy milyen érdekes, hogy az összes olyan felvétel, ami a Loch Ness-i szörnnyel, a jetivel, az észak-amerikai "Nagylábúval, vagy az UFO-kkal foglalkozik, - kivétel nélkül elmosódott, kapkodó, néhány másodpercig tart, homályos, gyakorlatilag használhatatlan...:)
Több száz, vagy talán több ezer ilyen felvétel van, - nem csak Amerikában, hanem más országokban is készültek ilyenek, - és egyikre sem lehet azt mondani biztonsággal, hogy "Na, ez igen, ez tényleg az, aminek látszik, itt nincs kétség, nincs manipuláció, nincs hamisítás."

Már csak azért sincs ilyen, mert ha lenne, az abszolút világszenzáció lenne, az összes hírügynökség, tv csatorna Kanadától Argentínáig, Magyarországtól Portugáliáig ezzel foglalkozna, valószínûleg összehívnák az ENSZ biztonsági tanácsát, nyilatkoznának a NASA szakértõi, és világszerte csillagászok, fizikusok, politikusok, és mindenki, aki csak szóba jöhet.
Talán még én is, bár akkor már tényleg nagyon nagy lenne a baj...:)))
csabaga 2015 febr. 06. - 17:28:09
(18/144)
Az ember azon már meg sem lepõdik,az UFO-kat régen szekérnek látták,míg valaki nem készített egy repülõ csészealjas filmet.
Spielelber filmje után jöttek divatba a gyerek külsejû,de nagy fejû ofónauták.
Az elrablásuk körülményei is hasonlóak.Fényjelenségek stb.

Utána jön a menetrendszerû orvosi vizsgálat és kísérletezés a szegény milliónyi elrabolttal.
breeder 2015 febr. 06. - 02:27:37 Előzmény jani-wan
(17/144)
A JFK merénylettel kapcsolatosan annyi teória terjeng, hogy szinte már össze sem lehet számolni, annyi van belõlük.
Múltkor egy szakértõ fickó a tv-ben ecsetelte, hogy még az Oswald féle szignókat is hamisították, hogy dezinformálják az amerikai titkosszolgálatokat. Ennek az volt a lényege, hogy az USA-ról negatív véleménykép alakuljon ki, hogy az elnököt vmi titkos amerikai szervezet tette el láb alól, nem pedig Lee Harvey Oswald!
breeder 2015 febr. 06. - 02:13:43 Előzmény csabaga
(16/144)
Nálunk is sok csészealjat lehet látni, fõleg ha benézek a vitrinbe! :P
offtopic
jani-wan 2015 febr. 04. - 19:56:47
(15/144)
OFF
Russell Case-t visszahozták, de hiba volt! :)
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=v-fBruIPPxs
jani-wan 2015 febr. 04. - 19:51:50
(14/144)
Én kérek elnézést hogy erre nem gondoltam, de rendesen lefordítani nekem (és gondolom még sokaknak ugyanúgy) elég sokáig tart, mivel nem vagyok szinkrontolmács, de szerencsére látom van már magyar változat a teljes verzióról.
Beleolvastam, szerintem elég jó fordítás, és habár néhol igencsak látszik, hogy aki fordította nem magyarul hanem angolul gondolkozik, meg lehet érteni minden gondolatot eléggé pontosan.
Amiket én kiemeltem az angolnyelvû HSZ-ben, azok az alábbi részek (a linkelt fordításhoz képest megváltoztattam néhány dolgot ahogy szerintem magyarul helyesebb):

"Hölgyeim és Uraim...
Már maga szó is "titoktartás", visszatetszést keltõ egy szabad és nyitott társadalomban...
... és mi mint nép, eredendõen és történelmileg szemben állunk a titkos társaságokkal, titkos eskükkel és titokban elkövetett tettekkel.
Mert szemben állunk egy monolitikus, és könyörtelen összeesküvéssel, mely fõként úgy mûködik, hogy rejtett módokon terjeszti ki befolyásának területét.
Megszálláson helyett beszivárgással, választások helyett felforgatással, és szabad akarat helyett megfélemlítéssel.
Ez egy rendszer amely hatalmas emberi és anyagi forrásokat használt fel arra hogy felépítsen egy kötött és nagyon hatékony gépezetet, ami összefonódva használja a katonai, diplomáciai, hírszerzési, gazdasági, tudományos és politikai mûveleteket.
Az ilyen szervezet által végrehajtott dolgok rejtettek, és nem publikáltak.
A hibák nem a címoldalakon szerepelnek, hanem el vannak temetve.
Akik nem értenek egyet azok nem dicséretet kapnak, hanem elhallgattatják õket.
Nincs olyan kiadás ami meg lenne kérdõjelezve, nincs titok ami fel lenne fedve.
Az Athéni törvényhozó Szólón ezért nyilvánította bûnnek, ha bármely polgár egy vitás kérdésben nem volt hajlandó rendelkezésre állni.
Az Önök segítségét kérem az amerikai nép tájékoztatásának és figyelmeztetésének hatalmas feladatához.
Bízom benne hogy az Önök segítségével az ember az lehet aminek született:
Szabad és független. "
csabaga 2015 febr. 04. - 17:22:47
(13/144)
Igen,UFO-k kétségtelenül léteznek.Fõ tevékenységük gyanútlan emberek riogatása és hozzávetõleg 10 milliót el is raboltak már...
offtopic
breeder 2015 febr. 04. - 15:37:57
(12/144)
Ha begépeled a keresõbe itt a porton, hogy JFK, akkor szám szerint kb hat darab találati eredményt fog kidobni a keresõ. :)
grace08 2015 febr. 04. - 11:02:29
(11/144)
http://soundandview.blogspot.hu/2012/10/john-fitzgerald-kennedy-beszede-1961.html?m=1

Itt le van fordítva a beszéd. Hogy mennyire hiteles, nem tudom, mert most nincs türelmem vegigolvasni. :D
olahmiki1959 2015 febr. 04. - 09:38:40
(10/144)
"Tolmácsot kérek!" - hogy egy klasszikust idézzek, mindnyájan tudjuk, kirõl van szó...:)

Egyébként a viccet félretéve, jobban örültem volna, - meg még néhány százan, akik erre a topikra kattintottak, és ugyanúgy nem beszélnek jól angolul, mint én - ha inkább lefordítottad volna ezt a néhány mondatot.:D
jani-wan 2015 febr. 04. - 09:13:58
(9/144)
Azért beteszek egy részletet Woodrow Wilson-tól is:
"Our great industrial nation is controlled by it's system of credit.
Our system of credit is privately concentrated.
The growth of the nation, therefore, and all our activities are in the hands of a few men... who necessarily, by very reason of their own limitations, chill and check and destroy genuine economic freedom.
We have come to be on of the worst ruled, one of the most completely controlled and dominated governments in the civilized world.
- no government by free opinion, no longer a government by conviction and the vote of the majority, but a government by the opinion and the duress of small groups of dominant men."

A leglényegesebb:
controlled and dominated government!

Ennél nem kell többet hallani az egyesült államok elnökétõl ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen, hogy mi is folyik valójában.
jani-wan 2015 febr. 04. - 09:01:43
(8/144)
Szerintem Kennedy kicsit nagyobbat ütött a titkos világhatalom elleni beszédével. Itt a beszéd a Youtube-on:
https://www.youtube.com/watch?v=zdMbmdFOvTs
A teljes beszéd itt olvasható, ami szerintem eléggé hiteles forrás:
http://www.jfklibrary.org/Research/Research-Aids/JFK-Speeches/American-Newspaper-Publishers-Association_19610427.aspx
A római egyessel jelölt résznél kezdõdik a beszéd.
(a lényegeset kiválogattam):
"Ladies and gentleman...
The very word "secrecy" is repugnant in a free and open society...
...and we are as a people inherently and historically opposed to secret societies...
...to secret oaths and to secret proceedings.
For we are opposed around the world by a monolithic and ruthless conspiracy...
...that relies primarily on covert means for expanding its sphere of influence.
On infiltration instead of invasion, on subversion instead of elections...
...on intimidation instead of free choice.
It is a system which has conscripted vast human and material resources into the building of a tightly knit...
...highly efficient machine that combines military, diplomatic, intelligence, economic, scientific and political operations.
Its preparations are concealed, not published.
Its mistakes are buried, not headlined.
Its dissenters are silenced, not praised.
No expenditure is questioned, no secret is revealed.
That is why the Athenian lawmaker Solon decreed it a crime for any citizen to shrink from controversy.
I am asking your help in the tremendous task of informing and alerting the American people.
Confident that with your help man will be what he was born to be:
...free and independent."

Gyakorlatilag rámutatott a létezésükre, és nyilvánosan megtámadta azokat akik, az õ állítása szerint valójában irányítják a világot, és bármit megtehetnek.
offtopic
jani-wan 2015 febr. 04. - 08:42:37
(7/144)
OFF
Ufo rajongóknak:
http://www.hir24.hu/tech-tud/2015/01/15/megnyilt-az-ufo-rajongok-online-paradicsoma/

és az angol nyelvû oldal:
http://www.theblackvault.com/

Én nem érzek rá késztetést, hogy ezeket böngésszem, de megosztom a linket és akit érdekel és van ideje, tud szemezgetni, és ha esetleg valaki talál is érdekeset ami tényleg bizonyító erejû azt nyugodtan ossza meg.
Meklód fia 2015 febr. 04. - 08:18:11
(6/144)
nem én találtam ki: http://nepszava.com/2011/04/amerika/ufok-miatt-halt-meg-jfk.html

Obama és Bush is tud a földönkívüliekrõl, de õk nem akarnak beszélni róla, mert úgy járnának, mint Kennedy.

Az ufók létezése ma már tény. A kérdés az, hogy mikor vesszük fel velük a kapcsolatot, illetve, hogy ki lesz a közvetítõ ember. Õszintén szólva én alkalmasnak érzem magam erre a feladatra, mert több éve tanulmányozom Marslakó Marci figurám viselkedését.
Meklód fia 2015 febr. 04. - 08:14:01
(5/144)
úgyis csak a találgatás fog benne menni, meg azok amik már máshol elhangzottak. Ne ezt a mûsort, hanem az õsi idegeneket nézzétek inkább. Ott is derülnek ki dolgok JFK-rõl.