10/10
Pástétom 2011 jún. 01. - 15:59:09 10/10
(161/301)
Szerintem zseniális..talán ez a rész tetszett nekem legjobban az összes közül. Hála az égnek Keira és Bloom már nem volt jelen, ezért külön köszönet részemrõl.
merkur66 2011 jún. 01. - 14:47:31
(160/301)
Csatlakoznék az elõttem szólókhoz, én is sokkal többet vártam ettõl a filmtõl. Örültem, hogy Jack Sparrow(kapitány) kerül elõtérbe, ugyanis én nem nagyon szerettem Orlandó és Keira párosát.
SPOILER
De a film felénél már sajnáltam, hogy nem folytatták inkább a 3. részt velük együtt. A történet valóban összedobál volt, egy-két fordulat viszont tetszett(Barbarossa célja, a spanyolok kereszténység fanatizmusa). A látvány se volt rossz a sirén rész kifejezetten tetszett. De Penelopé Cruz-os szál, aztán az a pap-sirén szerelem..hát nagyon haragudtam érte.
És nálunk is így volt, a terem felröhögött a sirén nevénél:))))
Ami viszont tökéletes volt az a zene: ahogy a régi dallamok újra visszatértek, de kicsit máshogy...Hans Zimmer újra nagyot alkotott, szerintem.
Johnny hozta a formáját, de valahogy most kevésnek éreztem.(nem õt hanem mintha ráérõltették volna, hogy már pedig még egyszer eljátszod ezt a lökött karaktert, de lehet ezt csak én éreztem).
A 3D meg olyan fölösleges volt...mi simán akartuk megnézni barátnõmmel, de kénytelenek voltunk szemüveget ölteni. Szomorú.
2/10
ppentike 2011 jún. 01. - 12:17:22 2/10
(159/301)
Ja igen, a film csúcspontja amikor a sellõlány nevét hallhatjuk, az egész terem hangosan felröhögött, de szerintem inkább kínjában. Nagyon gáz...
2/10
ppentike 2011 jún. 01. - 12:13:48 2/10
(158/301)
Egyetértek a kritikával, a sztori szörnyen gyenge volt, a cselekmények nagy része egymásra dobált felesleges elem. Nem állt össze sehogy. Nagyon hiányzott Will és kedvese. Jack és régi nõje nem voltak hitelesek. A harmadik garnitúra akik keresték a kincset, nem is tudom hogy kerültek a képbe, szintén teljesen feleslegesen. Imádtam az elõzõ részeket, de ezt már nem kellett volna, viszont a nézettség megvan, mivel mindenki maga akar meggyõzõdni róla. Ez egy olyan film amit mindenki látni akar, és csak utólag látja sajnos, hogy mennyire gyenge lett, fõleg a korábbiakhoz képest.
9/10
Butterfly1986 2011 jún. 01. - 10:32:31 9/10 Előzmény LadyHeather
(157/301)
Hát akkor mi nem ugyanazt a filmet néztük azt tekintve, hogy neked a szinkron tetszik:) Az elsõt épp azért imádtam annyira, mert Johnny Depp eredeti hangja félelmetesen jó. Úgy jön át az egész karakter, ha az igazi hangjával párosul a játéka. Utánozhatatlan. A szinkron pedig csak elrontja, pocsék. Én a 3D-t se erõltettem volna ennél a filmnél, nem volt sok értelme.
9/10
Butterfly1986 2011 jún. 01. - 10:23:53 9/10
(156/301)
Abszolút nézhetõ kategória. Valahogy visszaadta az elsõ film báját. Persze azt nem közelíti meg ez sem:) De jobban hasonlított rá, mint a második és harmadik. A 3. rész katyvasza után ez kifejezetten üdítõ volt. Én nem csalódtam. Vagyis igen, de kellemesen:) 9/10 a szirénás poén miatt veszek el 1 pontot :D
7/10
Semprini 2011 máj. 31. - 21:28:45 7/10
(155/301)
***SPOILER lehetséges!***

Immár tetralógiává duzzadt Veréb Jakab kalózkapitány mozis sagája, a kultikus elsõ, a pörgõs második és a nézhetetlenül gagyi harmadik után itt a negyedik folytatás - és bár az elsõ két részt nem sikerült überelni (ugyan melyik mozifilm sokadik részérõl mondható ez el?), de a zagyva és unalmas harmadiknál azért pár fényévvel jobb lett, ezt leszögezhetjük. Ez nem kis részben annak köszönhetõ, hogy a sztori jóval követhetõbb, lineáris, mellékvágányok nélkül fut, ettõl talán kissé primitívnek is hathat egyesek számára. A látványra igazából nem sok panasz lehet, bár én nem 3D-ben láttam, viszont akcióból meglepõen kevés van, például tengeri csata sehol, kardozás is csak nagyon módjával, voltaképpen a film két legjobb jelenete Jack szökése a film elején illetve a kb 10 perces sellõ-támadás, de még az is a film elsõ felében. Ezt aztán nem sikerül felülmúlni késõbb sem, pedig onnantól még több mint egy óra van hátra a filmbõl. Elizabeth és Will ezúttal már nem szerepel, helyettük kapunk egy velejéig gonosz Feketeszakállat (Ian McShane), és a lányát akit Penelope és Monica Cruz domborít felváltva, mivel elõbbi terhességét valahogy palástolni kellett... Illetve van még egy kidolgozatlan mellékszál, egy pap és egy sellõlány "szerelme" amely talán a következõ epizódban domborodhat ki (bár ezt kétlem). Az elsõ rész fõgonosza, Barbossa is színre lép, a két vicces kalóz viszont már nem, a majom is csak két villanásra. Johny Depp ezúttal is laza ujjgyakorlatként hozza Sparrow figuráját, ahogy azt megszokhattuk, a többiek egydimenziós karakterek, különösebben emlékezetes momentumok nélkül.
Mindent összevetve nézhetõ, kellemes nyári popcornmozi, de az elsõ két rész pörgõssége nélkül.
7/10
Sergeant Thomas 2011 máj. 31. - 13:34:35
(154/301)
Bár hiányzott Will meg a Gyöngy. De Elizabeth nem. Õ már irritáló volt.
Sergeant Thomas 2011 máj. 31. - 13:33:35
(153/301)
Tény, hogy az elsõ 2 jobb lett, és a harmadik már annyira nem. Bár nekem az is bejött - talán mert fanatikus rajongó vagyok. A négy nem ér fel velük, de akciókban túltesz némelyiken. És a poénok sem rosszak, bár nem volt belõlük valami sok. Ha már az elõzõkbe is sokat hülyültek, azért ebbe is pakolhattak volna többet.
Amúgy nem lett rossz.
katkunder 2011 máj. 31. - 11:29:53 Előzmény Voldemort
(152/301)
Köszi. Gondoljunk bele : a pap mint hablegény! juj!
katkunder 2011 máj. 31. - 11:28:24 Előzmény Joe Hallenbeck
(151/301)
mint Zoolander-ben. :)Köszi
Kovács kolléga 2011 máj. 29. - 19:34:34
(150/301)
A rendezõ- és szereplõváltás nem tett rosszat a filmnek,de látványvilág és akciók tekintetében nagyon fapados lett az új történet. Az egyetlen érdeme, hogy a szinte nézhetetlen harmadik résznél tempósabb és összefogottabb lett, de az elsõ kettõnek a nyomába sem ér.
10/10
levina 2011 máj. 29. - 11:59:31 10/10
(149/301)
Én imádom! Ez a rész is zseniális, mint a többi. Nem olyan akciódús az igaz, de Johhny Depp alakítása még mindig mindent megér. Egyszerûen zseniális! :P
5/10
Wolfeinstein22 2011 máj. 29. - 00:59:50 5/10
(148/301)
A harmadik rész után úgy kezdtem bele a film nézésébe, hogy: nah lássuk, lehet-e még rosszabb? Ha így áll hozzá az ember, még kellemeset is csalódhat, de az elsõ részhez képest még így is nagyon gyengére sikeredett, a több akciójelenet ellenére is. Amíg nem találnak ki valami ütõsebb, érdekfeszítõbb sztorit, addig ezt a sorozatot semmilyen "fiatalság forrása" nem foglya feltámasztani. 10/5,5
Adry87 2011 máj. 28. - 15:58:29
(147/301)
Nekem is nagyon tetszett, Johnny ismét fenomenális volt Jack szerepében, megint sokat nevettem rajta, és nagyon pörgõs volt a történet, a zene ismét szuper volt.
Lisette26 2011 máj. 28. - 15:48:36
(146/301)
Tegnap láttam a filmet, nekem jobban tetszett, mint a 3. rész. Azt nagyon elhúzták, s a történet is túl volt bonyolítva. Én külön örültem, hogy végre nincs benne Will és Elizabeth. A vélemények alapján egy bõdületesen rossz filmre számítottam, de kellemesen csalódtam benne. :)
Luke Ryan 2011 máj. 28. - 14:20:45
(145/301)
jó film lett, a zenéje (igaz szinte végig ugyanarra a sémára épül) nagyon jó, Johnny Depp még mindig zseniálisan hozza Jack Sparrow-t és Penélope Cruz se rossz.
A 3D néha nagyon jó, de úgy érzem ezt jobban ki lehetett volna dolgozni. A hosszúságát meg igazán vissza lehetett volna fogni, mert az eleje elég unalmas, de amikor elsõre hajóra szállnak, onnantól kezdve beindul a film.
Nekem tetszett, de most nem ülnék be még egyszer.
10/7,5
Ford Mustang 2011 máj. 27. - 21:54:02 Előzmény PivarnyikKrisz
(144/301)
Lapos lett persze, mert nem arra mentek, hogy jó, élvezhetõ film legyen, hanem hogy minél többet kaszáljanak, így aztán elhamarkodták az egészet.
4/10
Cicamaci 2011 máj. 27. - 18:32:42 4/10
(143/301)
Tegnap IMAX-ben megnéztük, hát rettentõ gyenge. Ez a sorozat már a 2. részben kifulladt, azóta csak az erõlködés megy.
Pedig az elsõ milyen jó!
Most már odáig süllyedt az egész, hogy Jack Sparrow egyáltalán nem vicces, Depp mintha már unná.
A pap srác szála egészen érdektelen, senki nem szurkol neki és Szirénának (anyám)
A látványban semmi különös, a 3d sincs rendesen kihasználva. (amit egyáltalán nem értek, hiszen 2 éve volt már ezen a téren követendõ példa Avatar bemutatója, azóta nem volt még egy film, ahol normálisan meg lett volna csinálva.)
Szóval a forgatókönyv valami iszonyú elnagyolt és kidolgozatlan, a rendezés béna.
2 pozitív dolog volt benne:
-Geoffrey Rush még mindig jól csinálja Barbosát, és az õ szerepe még rendben is volt
-Ian McShane is jó volt Fekete Szakállként, és nekem ez a szereplõ speciel sokkal jobban tetszett, mint a béna Davie Jones.
Játékidõ: Állítólag ez a legrövidebb mind közül, hát én ezt éreztem a leghosszabnak, pedig már a 2. és 3. rész is egy kalap kaki volt.
Összességében 10 pontból egy gyenge 4-est érdemel tõlem. Rég csalódtam ekkorát filmben.
Joe Hallenbeck 2011 máj. 27. - 17:06:20
(142/301)
Nem ölte meg ! Hablegény lett belõle, majd az 5. részben biztos felbukkan...LOL.....XD XD