Téma: A Keresztapa

10/10
offtopic
ondok 2009 okt. 13. - 21:31:51 10/10
(198/478)
Rendes vagy és abban is igazad van ,hogyha õ mondja magáról ,akkor az tuti úgy is van:))
Nyilván az értelem mondatja vele és még egy két megfellebbezhetetlen véleménynyilvánítóval ,hogy "fuj,fuj gonosz maffiózók ,és ezért akinek tetszik ez a díjesõvel kitüntetett korszakos film ,hát az szégyelje magát hogy bedõl a gengszterromantikának stb stb.. Szerencse hogy nem ezek csinálnak filmeket ,mert akkor soha nem lennének ilyen filmek.csak tanmesék.
10/10
offtopic
norton15 2009 okt. 13. - 21:30:02 10/10
(197/478)
Nem akarok belekeveredni a vitába, de a regényt olvasva elég könnyû Vito Corleone hatása alá kerülni. Mindkét félnek igaza van, bár nem hiszem, hogy minden egyes gengszter, maffiózó velejéig gonosz ember lenne. Pl maga a maffia szó eredeti jelentésében "menedék" a jelentése, és biza' szinte a szicíliaiak hozták létre, akik gyûlölték a kapzsi rendõröket. Ezért is jött létre az Omerta, ezért lehetett a Cosa Nostra sikeres Olaszországban.

A film meg azért (is) jó, fõleg a második rész, mert egyrészt van egy egyedi hangulata, másrészt a maffia mûködésébe való belelátás miatt. Hiába van ott a Nagymenõk, ott nem jön át egészen ez a fíling. No meg Marlon Brando alakítása rendesen hiányzik a filmbõl. A második rész még meg tudja ezt fejelni De Niróval.
10/10
offtopic
Rahel 2009 okt. 13. - 21:20:40 10/10
(196/478)
Ondok!!

-Nem teszem szívesen, de most megvédem Zampit, mivel elmondta a hétvégén, hogy Õ egy értelmes ember, és ezért úgy gondolom, hogy tudja mit beszél!!:))

-De!
-Veled együtt szeretem ezt a filmet, és ezért mindenkinek küldöm ezt a szép kis emlékeztetõt!!

http://www.youtube.com/watch?v=BIIiYpocXyY&feature=PlayList&p=73D55B7C34426BAE&playnext=1&playnext_from=PL&index=89
10/10
ondok 2009 okt. 13. - 21:10:04 10/10
(195/478)
te mán csak tudod:))Mondtam már ,hogy a nicked találó rád?
Okosabb lett volna,ezért aztán nálad az kizárt,ha akasztott ember házában nem emlegetsz kötelet.Érted ? vagy túl magas neked? Te csak legyél nyugodt ,hogy minden maffiózó egyformán gonosz,és dícsérd az ehhez képest szar filmjeidet,azokat fel tudod fogni.
zampano 2009 okt. 13. - 20:09:48
(194/478)
A te mérhetetlenül alacsony szellemi színvonaladon még "igazad" is lehet, amennyiben elhisszük neked, hogy abból a békaperspektívából nézve tényleg ilyen a világ.
10/10
ondok 2009 okt. 13. - 19:39:34 10/10
(193/478)
fredyakárhány is rágódik azon ugyanúgy mint Te ,ami teljesen lényegtelen a film szempontjából pl ,hogy Sziciliában házak dõltek össze a maffia miatt.És hogy azt merészeltem írni ,hogy sok mai hatalmasság nem különb mint a maffiózók.Ezt fenn is tartom.nomeg azt is ,hogy csúnya dolog a bûnözés ,ettõl még a film remek ,sõt micsoda skandalum,még szimpatizálni is lehet egyes maffiózókkal.Ettõl jó pont a film ,hogy nem egy szájbarágós tanmese ,hanem a valóság tükörképe.Pl nem hiszem ,hogy sokan sajnálták Fanuccit az uzsorás élõsködõt ,amikor Vito Corleone lelõtte.vagy ,amikor a családját tönkretevõ maffiózónak felmetszette a hasát.ez mán csak így van ,pedig tudjuk ,hogy nem helyes az önbíráskodás,de néha szimpatikus.
10/10
ondok 2009 okt. 12. - 22:40:16 10/10
(192/478)
Hát jó ,hogy befejezed ,mert hosszú de velõtlen eszmefuttatásodból nemigen derül ki ,hogy tulajdonképpen mi bajod a filmmel ,ill. azokkal ,akiknek ez igenis tetszik.Gondolom ,hogy azért az a 6 oszkár díj ,és számtalan jelölés talán nem amnnak tudható be ,hogy a fránya kritikusok is ahelyett ,hogy elítélnék a "féreg maffiát" élvezni merészelték a filmet:)
10/10
fredi60 2009 okt. 12. - 11:30:32 10/10 Előzmény ondok
(191/478)
Nem a filmre reagáltam, hanem az alábbi megállapításodra. Ami - szerintem - szintén nem a jelen filmre vonatkozott.

"Úgyhogy nem olyan egyértelmûen "férgek",jellemileg akár különbek sok makulátlan hatalmasságnál."
10/10
ondok 2009 okt. 10. - 18:19:09 10/10 Előzmény fredi60
(190/478)
Nem emlékszem ,hogy a kerezstapa radióaktív hajót süllyesztett volna el:)Ember senki nem mondta ,hogy amaffia az a gáláns úriemberek gyülekezete.A filmbeli maffia egy szelete ennek,egy történet ,ami hiteles ,és ami átélhetõ ,és megfelõen van benne árnyalva a maffia embereinek jelleme ,indítékaik .ne hordjunk már össze ennyi sületlenséget és ne tereljük a lényeget.Pl sokféle gróf volt ,ettõl még gróf Monte Cristo története elolvasható ,átélhetõ és jó.
10/10
ondok 2009 okt. 10. - 18:11:44 10/10
(189/478)
Sajnos ilyen az élet,mellesleg éppen feletted cáfolja meg a gengszterromantikás elméletedet pozsizsuzsi.Engedd el magad ,mert pl sakkozó nyugdíjasokról nem érdemes filmet csinálni ,mert senkit sem érdekel.Te elítéled ezeket a férgeket,akkor talán nem is érdemes nézned õket ,hiszen ebben a filmben gengszterek között is óriási a különbség ,és bizony a normális nézõk valamelyik oldal mellé oda kell hogy álljanak ,mert nem mindenki nézi közömbös fapofával az ilyen filmeket sem .Valószínû ,hogy Te csak a meséket tudod átélni ,amik megfelelnek fennsõbbséges erkölcsi elveidnek ,ezért ajánlottam Jókait korábban.Bár az bizonyos kor fölött már naívnak hat az átlagos elkorcsosult ítéletû nézõre.
offtopic
Moldávia bánata 2009 okt. 09. - 16:38:37
(188/478)
Ja, várj, itt nem is arról van szó, hogy nézettséget kell növelni, mert arra tényleg nagyon jó ötlet(nek tûnik). De a Született gyilkosokban is parádésan figurázzák ezt ki, ez így van.
Sajnos a kereskedelmi médiában egyre inkább úgy tûnik, hogy semmi sem drága a nézettségért.
offtopic
Moldávia bánata 2009 okt. 09. - 14:27:51
(187/478)
Hát ja… Én komolyan mondom, nem is tudom, hogy mi van itt. Mert az, hogy mindenféle Zéró Zénókat meg Nulla Nelliket kitalálnak celebnek, már sajnos közismert, de most már ilyen senkiháziakból is kvázi sztárt csinálnak.
Az a baj, hogy a jogi normák nem találkoznak az erkölcsi normákkal. Mert ha letöltötte a büntetését, akkor mondhatjuk, hogy elszámolt a társadalom felé az "adósságával", de hogy utána még ilyeneket mutogassanak a tévében, az már azért tényleg kib.ssza a biztosítékot.
Na mindegy, ez csak úgy eszembe jutott a témával kapcsolatban.
offtopic
Moldávia bánata 2009 okt. 08. - 21:14:43
(186/478)
Hát ez jó... Akkor nézd meg, hogy a jövõ héten, fõmûsoridõben mit adnak a tv2-n.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 06. - 21:25:02
(185/478)
Igen, rossz helyre utaltam az hsz-ed elõzményéhez akartam :D


Attól függetlenül még elítélem azt a rengeted gyilkosságot, csak nem primitív módon elítélem, hanem mindennek próbálom megtalálni az okát. Pl a közelkelet is azért nincs még rendezve, mert csak ölik egymást, és senki sem törödik azzal, hogy miért :$


hol használtam még kettõs mércét, ott ahol azt mertem mondani egy rendszerre, hogy voltak elõnyei is, amiket megkellene becsülni, és átvenni, a negatívumok nélkül. Nos ez azt hiszem nem kettõs mérce, ez csak az igazság, ami teljesen el van nyomva. Ahogyan Michael Colreone sem csak rossz dolgokat csinált, de attól még Õ volt a donok donja, ahova rengeteg gyilkosság és erõszak árán vezetett az út. Sõt még annál is több erõszak árán :D
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 18:01:42 10/10
(184/478)
Elnézést, ez off akart lenni.
10/10
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 17:59:22 10/10
(183/478)
Összegezve, mert már máshol is láttam a kettõs mércés ítélkezéseidet: Az egyikféle gazemberség NEM teszi elfogadhatóbbá a másikféle gazemberséget.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 17:54:54 10/10
(182/478)
Na most értetlenül állok a kirohanásod elõtt. Egyrészt, hogy miért gondolod, hogy el kéne nekem magyaráznod ezt a filmet. Másrészt, hogy jön ide a pókemberes kirohanás. Harmadrészt, mert sokmindenben igaz amit írsz, sõt, én sem írtam mást. A különbség, én állítom: Coppola NEM menti fel a maffiát.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 06. - 17:25:30 Előzmény pozsizsuzsi
(181/478)
Spoiler

Michael Corleone karaktere elég összetett. Egyrészrõl egyetemet végzett, önként jelenkezett a haditengerészethez, hogy harcoljon a hazájáért. Másrészrõl olyannyira szereti a családját, hogy amikor az apja életére törnek, akkor az elveit, és addigi életterveit feladva egy gyökeresen ellentétes emberré válik. Egy erkölcsös "pacifistából" egy brútális vadállat lesz, aki végül egész amerika szervezett bünözésének a feje lesz. Mindezek közben persze végig azon munkálkodik, hogy az apja ilegális üzleteit legalizálja. A 3 részben láthatjuk ennek végkifejletét, és ott vonja le az abszolút következtetést, hogy minél feljebb jutott, ahelyett hogy tiszteségesebbek lettek volna a dolgok, annál mocskosabbak, és aljasabbak lettek!!!


És itt éles ellentétet kell húzni aközött, hogy attól még hogy megnézem a pókembert, attól nem leszek infantilis. Attól, hogy megnézek egy keresztapát, és tetszik, attól még nem leszek bûnözõ.


Egyébként pedig minden emberben legbelül ott lakik a rossz, és ezért tud azonosulni a negatív szerepekkel is. De ha ennyire kisarkítjuk a dolgokat, akkor az a rendõr, aki áthág minden szabályt, eltöri a besúgók ujjait, hogy infóhoz jusson, és lelõ majdnem mindenkit, az mennyivel jobb ember. Az is csak egy mocskos gyilkos, csak van egy plecsnije, ami szentesíti a tetteit. Michael Corleone ilyen szempontból a nehéz fiúk rendõrsége, és vezetése alatt béka honolt a szervezett alvilágban, leszámolások helyett létre hozta a bizottságot, ahol is ki ki megbeszélhette a vitás ügyeit. Egyébként Mario Puzzo ezt a vonalat Charlie "Lucky" Luciano-ról mintázta valószínûleg, akinek vezetése alatt majd 20 évig volt béke a szervezett bünözésben. Ha innen szemléljük a dolgokat, akkor elég más megvilágításba kerül minden
10/10
fredi60 2009 okt. 06. - 15:28:43 10/10 Előzmény ondok
(180/478)
"Feltehetõen radioaktív hulladékkal teli elsüllyesztett hajóra bukkantak az olasz partok közelében. A hajót egy informátor szerint a calabriai maffia süllyesztette el, hogy így kerülje ki a hulladékkezelésre vonatkozó elõírásokat. Az olasz és a görög partok mentén több tucat gyanús roncs fekszik a tengerfenéken."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20090916-a-tengerfenekre-kuldte-a-veszelyes-hulladekot-a-maffia.html
10/10
fredi60 2009 okt. 06. - 15:26:03 10/10 Előzmény ondok
(179/478)
na igen. Talán ezért is ("jellemileg akár különbek sok makulátlan hatalmasságnál") akarják most megvizsgálni, hogy a napokban Szicílián összedõlt ingatlanok (melyek egy része engedély nélkül lett felhúzva!) építésében milyen szerepet játszhatott a mafia?!