bori4 2019 márc. 16. - 16:44:12 Előzmény bori4
(121983/123863)
:-(((((((
bori4 2019 márc. 16. - 16:42:27 Előzmény Riamara
(121982/123863)
Benne vagyok, illetve leszek, mert azért még a king's womanból hátra van tizenvalahány rész...... ezt pörgetem akkor, aztán szólok, ha elkezdem ...

Ha már szóba jött - The king's woman
most nagyon nem tetszett tegnap amit láttam . Tudtuk, hogy a király tisztában van Lia szerepével a Jin koronaherceg megszöktetésében és mégis most akkora patáliát csap. Hogy nézheti el, hogy megkínozzák Lia-t, és pont Li Si, akit egyébként a király is utál, rábízza a szeretett nőt, hogy kínozza.... hát kiakadtam. Ez valahogy nekem sokkk...... :(((
Riamara 2019 márc. 16. - 16:38:35 Előzmény Riamara
(121981/123863)
Ja és ami még a legjobban tetszik. A szöveg. Olyan sziporkázó szópárbajok vannak benne, hogy a legnagyobb izgalmak közepette is jókat vigyorogtam. A két főhős pasi imádni való. Mindkettő nagy dumás.
Riamara 2019 márc. 16. - 16:33:01 Előzmény bori4
(121980/123863)
Már elkezdték fordítani. Most tartanak a 9. résznél. És nem akarom elkiabálni, de szorgalmasan halad. Heti sorozatnak nézem.
Akartalak is kérni, hogy ha befejezed a Kinget, akkor nem szeretnéd együtt nézni a Három királyság titkát?
Ezt nem lehet googleval nézni, mert minden mondatnak fontos szerepe van. Nagyon fifikás történet, remek rendezéssel. A karakterek is nagyon ott vannak.
Riamara 2019 márc. 16. - 16:28:25 Előzmény bori4
(121979/123863)
Én is meg akarom nézni. Főként azért , mert érdekes lesz összehasonlítani a sorsát Gwanghaeval.
Nagyon hasonlóan indultak mind a ketten. Egy király és egy szolgáló gyermekeként. Mindketten roppant tehetségesek voltak, és az erősen hátrányos helyzetük ellenére is király lett belőlük. Viszont, míg Gwanghae egy idő után lemondott a trónról, addig a másikból Csoszon legerősebb kezű királya lett.
bori4 2019 márc. 16. - 16:21:07 Előzmény Riamara
(121978/123863)
A kínai három királyságot már a felirattal nézed? vagy guglizod? vagy hogy haladsz vele, mert igen messze még a vége.... :)))))
bori4 2019 márc. 16. - 16:13:21 Előzmény bori4
(121977/123863)
Most megy kint a Haechi c. sorozat, amit már fordít is brigi .... Na ismerjük a főhős királyt Güm gyerekként ugye (névadó topikunk), meg öregemberként Yi San nagypapájaként.... És persze mint Sado fiát megölő királyt. Ezzel a mostani sorozattal megnézhetjük az elképzelt ifjú herceg életét, meg ahogy királlyá válik.... Ha róla esik szó, mindig hozzáteszik, hogy az egyik legnagyobb csoszoni király volt - hát szerintem az egyik legkonzervatívabb zsarnok királyuk volt, aki bebetonozta magát és a rendszert még több száz évre.....
Na ő szeretett állitólag a nép közé menni és meghallgatni szegényeket.... Viszont semmivel sem élhettek jobban az emberek abban az országban ettől.... a nemesek kapzsiságát, túlkapását ugyan úgy el kellett néznie, különben repült volna.... szerintem.
Persze azért meg fogom nézni én is ezt a Haechi-t, bár nem remélek semmi új gondolatot, eseményt tőle.... szépen eltakarítja ő is az útjából a riválisait, aztán bebetonozza magát több mint 40 évre.... :)
Riamara 2019 márc. 16. - 16:13:06 Előzmény bori4
(121976/123863)
Pontosan :))
De szerintem ez a szófordulat csak a sorozatok, és a modern kor embere miatt hangzik el olyan sokszor. Akkortájt szerintem eszükbe se jutott a "nép". Ahogy mondtad is, csak nemestől kezdődött az ember.
bori4 2019 márc. 16. - 16:04:17 Előzmény Riamara
(121975/123863)
Na a másik a NÉP kérdése, beleszövése ezekbe a történetekbe... mintha egyáltalán a szó szoros értelmében lett volna emberszámba vett NÉP náluk.... Vagy nemes meg gazdag volt, vagy állatnak kezelt valaki és rabszolga.... Ez utóbbi kettő még a NÉP fogalmába se fért bele.... Örökké hivatkoznak, hogy azért csinálnak, vagy nem csinálnak valamit, mert "mit szól a nép", szájára veszi a dolgot a nép, egy-egy herceg, trónörökös életét a sorozatokban rendszerint megítéli a nép (szerintem 50 embernél több nem is tudta kiről van szó, hogy néz ki mondjuk a koronaherceg...) oda a nép előtti méltóságuk, ha nem így meg úgy tartják az elavult, embertelen kasztrendszerüket... Minden újat, fényt, világosságot eltiporva....
UFF :))
Riamara 2019 márc. 16. - 15:35:20 Előzmény bori4
(121974/123863)
Igen, én ezt mind értem. Csakhogy.... neki meg volt a lehetősége arra, hogy a fiatal királyt ebbe az irányba terelje. (Most direkt nem veszem bele az eredeti történelmi tényeket, hanem csak azt, amit a sorozat elmesél) Ő volt a királyfi tanítója, akkor miért is engedte át a gyeplőt a kapzsi főúraknak? Hagyta, hogy drogozzák, hagyta, hogy tönkretegyék. És ahelyett, hogy megfékezte volna, még ő végezte el a piszkos munkát? Sőt, ha jól értettem, akkor cserbenhagyta az elvtársait is. Na ez vajon hogy szolgálta a népet?
És igen, az összes tudósok vezette megmozdulásuk ilyen volt. Emlékszem a Chunóban is jól fejbe tudtam volna vágni az egész bagázst. Dehogy voltak ők haladók. Amint valamelyik király reformokkal állt elő, épp ők tiltakoztak a leghangosabban.
bori4 2019 márc. 16. - 14:45:20 Előzmény Riamara
(121973/123863)
Lee titkár mindent Csoszonért tett.... ezt általában így szokták megetetni velünk, hogy aki a hazáért teszi az nagyszerű és hős nem?? Nekem a forradalmár emberei és általában az ezzel kapcsolatos pár jelenet volt teljesen kidolgozatlan - mit is akartak és hova tűntek el? Ezzel a "mélygyökerű" elveket akarták itt kicsit visszahozni - azaz a nemesek és tudósok mindenhatóságát a mindenkori király fölött??? Állandóan visszatér ez a motívum is náluk, de könyörgőm, ha valamelyest haladók lettek volna ezek a "nemesek" , picinykét a nemzet fejlődését tekintették volna fontosabbnak a saját érdekeiknél, még érteném is..... De a csoszoni uraságok kész tragédia úgy ahogy voltak.... :(((((
Néha még a királyt felvilágosultabbnak mutatják (pl. Yi San) mint az egész ilyen-olyan oldali bagázst vele szemben....
werzsi9 2019 márc. 16. - 14:17:20 Előzmény Riamara
(121972/123863)
A herceg 100 napja ( :-) ) közepesen tetszett. Lehet, hogy a jó kezdete, és a nagy dicséretek miatt többet vártam tőle. Pedig igyekeztem úgy tekinteni, mint aminek szánták, egy könnyed kis mesének. Valahogy hiányérzetem maradt utána. A herceget alakító színészt nem ismertem, de nem nyerte el a tetszésemet sem tehetségével, sem a megjelenésével. A női főszereplő, akit már többször láttam, és mindig tetszett, most gyakran idegesített. Mindegy, láttam már gyengébb filmet is.
Riamara 2019 márc. 16. - 13:53:18 Előzmény werzsi9
(121971/123863)
Nem mesélted még, hogy tetszik a 100 napos férj?
Riamara 2019 márc. 16. - 13:49:09 Előzmény Lili49
(121970/123863)
Pont ezek miatt az ellentmondások miatt mérgelődtem rajta én is. Nekem tetszett az első hét rész, de a király megölését súlyos hibának tartottam, mind erkölcsileg, mind dramaturgiailag. Addig volt dinamizmusa a történetnek, onnantól eléggé nyögvenyelős lett. A kettős mércét meg nem szeretem. Miért akarják letolni a torkomon, hogy Lee titkár egy nagyszerű ember, amikor megölt egy ártatlan gyereket, meg a saját tanítványát? Az elárult barátokról meg már ne is beszéljünk.

Most nézek egy nagyon hasonló történetet. Kínai sorozat. A három királyság titka. Klasszisokkal jobb. Mondhatni a legjobb történelmi, amit az utóbbi években láttam, pedig már a King's Woman is nagyon tetszett. Belehúztak a kínaiak rendesen. :))
werzsi9 2019 márc. 16. - 13:47:20
(121969/123863)
Előzmény (Lili49)
Szia Lili!
A TDP ezt a nívót végig megtartja - úgy emlékszem. Már rég láttam. A néző végig szurkol a szerelmespárnak. Mindkét színészt nagyon szeretem itt is nagyon jól megtestesítik az óriási nehézségekkel küzdő személyeket. A mellékszereplők is említésre méltók. Most hirtelen az anyuka alakja merült fel az emlékezetemben. Már én is újra kell nézzem.

A Mad Dog nekem nézhető volt.
A The Crowned Clown még nem került sorra.
bori4 2019 márc. 16. - 13:37:34 Előzmény Lili49
(121968/123863)
Na de Jin Go csak elvarászolt?

Milyen mozikat láttál, részleteket kérünk...
Lili49 2019 márc. 16. - 13:02:24
(121967/123863)
Sziasztok!
Werzsike elkezdetem a A Thousand Days' Promise-t.
4. rész jön. Idáig jó. Igaz a téma nem ismeretlen.

Dobtam a Mad Dog-ot nem kötött le, untam.

https://azsiaekkovei.hu/kdorama/mad-dog
Szenvedek a The Crowned Clown-al.
Az első 3 rész tetszett, aztán langyos víz. A hetedik megint izgalmas lett az eredeti Király megjelenése miatt.
Mire az álkirály és királynője egymásba szeret, jön az erkölcscsősz, (aki király és gyermekgyilkos) és megmagyarázza nem szeretheti még a királynőt is. Ja, csak élhet királyként a komédiás.
Innentől bosszant az egész, de néha megnézek egy részt.

Inkább megnéztem 3 mozit:::)
Riamara 2019 márc. 14. - 21:53:45 Előzmény Riamara
(121966/123863)
Zheng anyuka viszont még nagyon is fog szerepelni. Jól bekavar majd.
Riamara 2019 márc. 14. - 21:50:36
(121965/123863)
Tudom, én is róla beszéltem. Valahol az utolsó negyedben meg is hal. Chu teljesen padlót fog miatta.
bori4 2019 márc. 14. - 21:43:51 Előzmény Riamara
(121964/123863)
Én rá gondoltam, hogy lesz-e még???