Riamara 2019 márc. 21. - 14:00:18 Előzmény bori4
(122043/123863)
Nem rossz a Babel, habár krimihez mérten elég komótos. Jó a karaktere is, és a játékára sem lehet panasz.
bori4 2019 márc. 21. - 12:54:19 Előzmény werzsi9
(122042/123863)
PSH jó színész tudjuk, de neki sem áll minden sztori jól.... Sajnos mostanában érthető okokból nem válogathatja meg nagyon a felkínált forgatókönyveket... Valóban nem volt kiemelkedő sorozat egyik sem, amit mostanában elfogadott.
A Bábelről a sillás lányok írnak, nem olvasom, mert azért azt el fogom kezdeni vele. Remélem, abban villanthat... :)
bori4 2019 márc. 21. - 12:50:16 Előzmény werzsi9
(122041/123863)
Köszönet a személyes ajánlásért.... picit pontosítanám a hozzáállásomat a melodrámákhoz. Nem mondanám, hogy nem szeretem az érzelmes sorozatokat, csak a végletes, a világ minden kincséért nem életszerű, csak azért hogy sírjak megoldásokat, fájdalmakat viselem rosszul.
Memóriavesztéses, édes-bús szenvelgős sztorit már sokat láttam.... Engem a két főszereplő sem vonz mindenáron... :)
werzsi9 2019 márc. 21. - 12:18:55 Előzmény werzsi9
(122040/123863)
.
werzsi9 2019 márc. 21. - 12:14:16 Előzmény werzsi9
(122039/123863)
werzsi9 2019 márc. 21. - 12:12:28
(122038/123863)
A másik film, aminek a lefordításáért nagyon megörültem, a Lovely Horribly, Park Shi Hoo főszereplésével. Egyike az első szerelmeimnek, hogyne lennék mindig nagy várakozással. A visszatérte utáni filmjeivel azonban mindig csalódás ér. Gyengécske filmekben szerepel. Még nem láttam ugyan az utolsó kettőt, a My Golden Life-ot és a Babelt, de mindkettőnek készül a magyar felirata.
Visszatérve a fenti filmre - hát megint nagyot pottyantam. Túlkomplikált történet gyenge kidolgozása, gyenge karakterek, gyengécske alakítások - ez jellemzi a filmet. PSH nagyon jó, főleg a vígjátéki részekben. A történet jól indult, remek humoros jelenetekkel. A második harmada azonban ellaposodott, a harmadik pedig bosszantóan gyenge volt. Számomra a film egyetlen értéke PSH játéka, karakter felépítése. De a filmen ez sem segített.
werzsi9 2019 márc. 21. - 11:38:25 Előzmény werzsi9
(122037/123863)
.
werzsi9 2019 márc. 21. - 11:37:01 Előzmény werzsi9
(122036/123863)
werzsi9 2019 márc. 21. - 11:32:36
(122035/123863)
Lili, te hol tartasz vele?
werzsi9 2019 márc. 21. - 11:31:33
(122034/123863)
Elkészült a A Thousand Days' Promise című sorozat magyar fordítása. Már nagyon vártam, mivel 2012-ben láttam már, és szép emlékeim voltak róla. Természetesen meg akartam nézni magyar felirattal is.
A főszereplő színészek a számomra legkedvesebbek közé tartoznak. (Kim Rae Won, Soo Ae), de a többiek is élvonalbeliek. A történet érzelmes, drámai. Az ember harca a boldogságért, a méltóságért olyan ellenséggel amelyről tudja, hogy nem lehet legyőzni. De bizonyos értelemben mégis megnyeri ezt a harcot. Azt hiszem, hogy Soo Ae ebben a szerepében győzött meg róla, hogy nagyon jó színésznő. Ezer arca volt, mint ahogy partnerének is.
Többet nem mondhatok, mert akkor túl sokat árulnék el a filmről. De ajánlani tudom a megnézésre. Még Borinak is, aki nem rajong ugyan az érzelmes filmekért, de ez nem az a csöpögős fajta.
bori4 2019 márc. 21. - 11:05:47 Előzmény bori4
(122033/123863)
de kétségtelenül nagyon látványos :)
(Több képet már nem merek, pedig szinte kikockáztam az egész összecsapást - hátha még ezek után valaki meg szeretné nézni... )
bori4 2019 márc. 21. - 11:03:52
(122032/123863)
némileg számomra ez is hihetetlen ... :)
bori4 2019 márc. 21. - 11:01:33
(122031/123863)
Látványra kissé horrorisztikus lett a végső összecsapás - no meg nekem levont a értékéből némileg a mérgezés ténye....
bori4 2019 márc. 21. - 10:55:14 Előzmény Riamara
(122030/123863)
Érdekes asszociáció - nekem ilyen nem volt :-)
Azt sem egészen úgy gondolom, hogy azért ment vissza a királyhoz, mert "sárosnak" érezte magát. Miért lett volna az? Nekem az lett volna furcsa, ha mindjárt belezúg a királyba, hormonálisan se lett volna rá képes éppen :-D Zheng kemény tényekkel néz szembe: más férfival várandós, az én házamban él, nagyon szeretem vagy úgy gondolom, hogy szeretem (gyerekkori kötődés!) de jelenleg csak birtokolhatom, mert király vagyok stb. Amikor megkorbácsoltatta, az időtájt még túlcsordult benne a férfias birtoklási, hatalmaskodó vágy talán. (Ez nekem nagyon fájó pont részéről...)
Második visszatéréskor azt nem tudhatta, hogy a fia kinek a kezébe fog kerülni, egyáltalán túléli-e nélküle az elszakadást....
Szerintem főleg azért ment vissza, hogy szerelem (?) ide vagy oda, megleckéztesse a királyt, mert a koronahercegi kinevezés szerintem azért megrázhatta őt.... Azt ő sem gondolhatta komolyan, hogy meg tudja védeni Jing Ke-t. Azzal, hogy belépett a palotába, a férfinak mindenképpen vége volt. Más kérdés, hogy ő miért ezt választotta.
Na szóval, nagyon jól összerakott mese volt ez, amiben fellelhetőek voltak a nő-férfi kapcsolat(ok) sokféle szála, érdek és önérdek, jó és rossz döntések sorozata - különleges korba és helyszínbe helyezve.... Történelmi ismeret is gyarapodhatott, kalandos is volt, különleges harctechnikák és igen tehetséges színészek mindezek életre keltéséhez. Ismét szemkápráztató korhű díszletek, ami sokkal pompásabb, méreteiben sokszorosa a koreainak.
Nagyon tetszett.
Riamara 2019 márc. 20. - 22:35:44 Előzmény bori4
(122029/123863)
Igen, ez egy tipikusan olyan sorozat, ami nyomot hagy, mindenféle téren. A zenéje, a látványvilága, a szereplők játéka, na és persze a drámaisága miatt is.
Riamara 2019 márc. 20. - 22:31:27 Előzmény bori4
(122028/123863)
Szerintem a vége teljesen sillás volt. Ugyanaz a szituáció, ugyanazzal a megoldással. Ott Dokman használta fel Bidamot, hogy megszabaduljon az ellenfeleitől, itt pedig Zheng használta fel Liát, hogy tőrbecsalja a merénylőket. Bidam is, Lia is ugyanazt a nevelő szándékú eljárást alkalmazta. Egyszerre önfeláldozás és büntetés is.

De most először visszatérnék oda, hogy miért is ment vissza Lia másodszor is a királyhoz. Először azért tette, mert tudta, hogy sáros. Elég rendesen hozzájárult Zheng féltékenységéhez. Hisz a terhesség hónapjaiban, még a dackorszakában, elültette benne rendesen, hogy ő itt csak áldozatot hoz, és az igazi szerelme Jing Ke. Ez aztán rögzült is a pasiban, s így mikor elment, hogy szakítson az első szerelmével, akkor is csak az jött le belőle Zhengnek, hogy most megint mindent Jing-Ke-ért csinált.
Pedig Lia mindkettejüket szerette. Csakhogy ők pasiból voltak, és ezt valamiért a férfilogika nem tudja felfogni.

Másodszorra pedig azért ment vissza, hogy megvédje a kisfiát és megvédje Jing Ket. Nos az utóbbit nem sikerült, de a kisfiú gondos kezekbe került. Gondolj csak bele, ha megszökik Hannal, azzal mit ér el? Jobb esetben visszahurcolják a palotába, és csak még jobban elmérgesedik a viszonyuk. Így viszont reménykedhetett, hogy a kisfiú túléli, és normális életet élhet.

Ja és Jing Ke. Tetszett, ahogy végül átlépett saját magán, és önkritikát gyakorolt. Egészen meghatott az a gesztusa, ahogy Liáért szót emelt. Más kérdés, hogy ezzel aztán totál felhergelte Zhenget.
bori4 2019 márc. 20. - 22:04:55
(122027/123863)
The king's woman - vége
Nem gondoltam, hogy görög drámát nézek ....
Jaj volt itt még az utolsó percben is váratlan fordulat - végig érzelmi hullámvasúton voltam, és sorra vesztettük el azokat, akiket nem igazán akartunk...
Jobban szerettem volna, ha nem megy vissza a palotába és azt hittem a gyereke mellett akar élni, számára az fontosabb. Most jól árva maradt, idegenekkel.... :((((
Szíven ütött a kedves szolgálólány , még tovább is gondoltam, miért csapta be ilyen rútul Lia-t....
Megmondom őszintén, ez a nevelő szándékú önfeláldozás nekem kiverte a biztosítékot, mert milyen szeretet az, ami gyötrelmet okoz a másiknak, amíg él? A király egy pszichopata volt szerintem.... de úgy látszik, csak ezek tudtak birodalmat létrehozni.
De drámai, sőt tragikus volt és gyönyörű a sorozat.... A zenéje meg elképesztően meglepett, nem híresek a sorozataik erről, de itt nagyon jól sikerült.



bori4 2019 márc. 20. - 18:08:07 Előzmény Riamara
(122026/123863)
Igen, itt mindenki aki "áruló" a saját népét, családját védi, vagy igyekszik védeni... Nehéz ügy lehetett ... Amikor az történt, ők nem tudhatták, hogy milyen nagy történelmi lépés volt az egyesítés, amiből később mekkora hatalmas világ nőtt ki....
Szép volt az utolsó jelenetük a királlyal.... nagyon tetszett....
Riamara 2019 márc. 20. - 18:02:46 Előzmény bori4
(122025/123863)
Vissza kellett mennie. Mert Lia... La, és ő sem bújhat ki a bőréből.
De többet nem mondok, inkább utólag beszéljük meg.
Riamara 2019 márc. 20. - 18:00:12 Előzmény bori4
(122024/123863)
Igen, Chu asszonyt a végén egész megsajnáltam. Megbocsátottam neki az összes intrikáját. Végül is ő is csak a családjáért tett mindent.