werzsi9 2019 máj. 11. - 14:28:58 Előzmény werzsi9
(122243/123863)
A színészek ezennel is magukkal ragadnak minket. Ko Soo, Shin Ha Kyun, Lee Je Hoon és még sokan alakítják a katonákat, és teremtve meg a film hangulatát.
werzsi9 2019 máj. 11. - 14:27:55
(122242/123863)
Ljerk ajánlására megnéztem a The Front Line (2010) című filmet. Sok filmben feldolgozták a koreai háborút. Véleményem szerint ez egyike a legjobbaknak. A cselekmény 1953-ban játszódik, közvetlenül a fegyverszünet megkötése előtt. A helyszín az Aerok Hills közelében húzódó frontvonalnál a K-hegy vidéke, amelynek elfoglalása, megtartása nagyon fontos volt a jövőbeni országhatár kijelölésében. A déli hadsereg katonái már szörnyű állapotban voltak testileg, de főleg lelkileg az egyre csak húzódó, értelmetlen harcok miatt. Nagyon nehéz állandó halálfélelemben élni, és gyászolni az egyre több elpusztult bajtársat. De nehéz gyűlölni az ellenséget is. Sok kis, mesterien megrendezett jelenet facsarja a néző szívét. Az egyik közülük: az utolsó csata előtt, amikor támadásra készen várják a sűrű köd felszállását, és tudják, hogy az ellenség valahol a közelben lapul, egyszer csak kórusban felcsendül egy szomorú katonadal, amit ők is szoktak énekelni. Néhányan be is kapcsolódnak a kórusba. A K-hegy gyakran cserél gazdát. Egyik barlangjában rendszeresen hagynak ajándékot a másik csapat katonáinak. Tragikus nézni, hogy ugyanezek az emberek ádázul gyilkolják egymást. De hát a jelszó: Ölj, hogy életben maradhass.
K. Judit 2019 máj. 11. - 00:14:39 Előzmény Riamara
(122241/123863)
Köszi Mara,
keresek majd egy oldalt, ahol megnézhetem, talán hamar utol is érlek benneteket.
Remélem, nem ő ölte meg a féltestvérét - Jang fiát, a koronaherceget - mert mintha valahol olvastam volna ilyesmi találgatást. Ha jól emlékszem, valami nem túl friss tengeri rák, vagy kagyló okozta a bátyja halálát - bárki megtehette. Ráadásul bármi másban is meghalhatott, az egészsége mindig is gyenge volt. Gümből nem néztem volna ki a gyilkosságot, neki csak kis türelemre volt szüksége, és ugye tudták azt is, hogy a trónörökös nem fogja tudni továbbvinni a vérvonalat.... Igaz, hogy azt sem néztem volna ki belőle, hogy öreg korában a saját fiát megöleti, bármennyire is rászolgált, ha igaz egyáltalán.
Ha nem találok oldalt, vagy segítségre lesz szükségem, szólok.
Még egyszer köszi!

werzsi9 2019 máj. 10. - 11:01:05 Előzmény bori4
(122240/123863)
Írjátok, ahogy nektek jó. Engem nem zavar a spoiler. Ha nem akarom, nem olvasom el, de ha elolvasnám is, nem zavarja meg a műélvezetemet. :-)
Riamara 2019 máj. 10. - 05:55:23 Előzmény K. Judit
(122239/123863)
A címe Haechi és Brigi már nemsokára készen lesz az egész fordítással. Mi a 4. résznél tartunk. Eddig nagyon tetszik. rülnénk, ha csatlakoznál a közös kibeszéléshez.
Geum életének legizgalmasabb korszakáról szól. Arról, hogy is került trónra.
K. Judit 2019 máj. 09. - 23:46:42 Előzmény Riamara
(122238/123863)
Mit néztek Kislányok ?
Csak mert látom az oldalon Sukjong, Güm, Sohyeon, sőt Injo nevét is, rájuk még emlékszem több régebbi drámából. Mindig is hiányoltam Güm királyságát, őt ugye csak kisgyerekként és öregemberként láthattuk. Talán az ő uralkodásáról szól egy új sorozat?
Ha megadnátok a címét, elkezdenék nyomozni utána, hátha sikerül legalább angol felirattal megnézni.
Köszi előre is :)
Riamara 2019 máj. 09. - 21:54:55 Előzmény bori4
(122237/123863)
Nekem úgy tűnt, mintha olyan fémtál lett volna, mint amiben a festéket szokták kevergetni.
bori4 2019 máj. 09. - 21:11:45 Előzmény Riamara
(122236/123863)
Spoiler
Te hogy láttad? tulajdonképpen mivel ölte meg?
Riamara 2019 máj. 09. - 20:56:56
(122235/123863)
Haechi SPOILER

Úgy sajnáltam Hwont. Nem ezt érdemelte. Han nyomozót is, bár szörnyen óvatlan volt. Gondolhatta volna, hogy a sarokba szorított áruló nagyon veszélyes. Nem szabad neki hátat fordítani.
Riamara 2019 máj. 09. - 20:52:57 Előzmény bori4
(122234/123863)
Sohyeon azért aligha lett volna büszke erre a leszármazottjára. Sokkal inkább Injora hasonlít, aki az egész rémálmot elindította.

Azért Sukjong még halála előtt is megmaradt nagy taktikusnak. Tök jó ötlet volt megosztani a Noron pártot ezzel a húzással.
Az alkotmányos monarchiák már csak így működnek. A király kénytelen taktikázni a pártok között. Ehhez pedig Sukjong nagyon értett.
bori4 2019 máj. 09. - 20:31:27
(122233/123863)
Amíg ez a kérdés tisztázódik, egy kis háttér Milpung herceg származásáról. Mert ő sem akárki.
A sorozat fordítója alaposan utána nézett ki-kinek a leszármazottja, milyen jogot formálhat Milpung a trónra...
"A politikusok Milpung herceget támogatják (ő is Injo király és Sohyeon herceg vérvonalából származik), míg Sukjong király két fia, Yeoning és Yeongryeong herceg (szintén Injo király, de Bongrim herceg vérvonalából származóan) helyezkedik velük szembe. "
..."Látva a felmenőit ért végtelen igazságtalanságot, nem nehéz szimpatizálni Milpung herceggel, aki leszármazottjukként e sorozatban megjelenik majd. Noha apja (Imchang herceg) vagy nagyapja (Gyeongan herceg) vélhetően kevés eséllyel örökölte volna a trónt, családjuk egész története másképp alakulhatott volna, ha Sohyeon herceget nem éri váratlan halál, hanem el tudja foglalni méltó helyét, a trónt. Ennek tükrében könnyen lehet, hogy Milpung herceg az őket ért igazságtalanság ellen próbál majd fellépni, és bosszút állni."
Bővebben a D-A-n a Haechi fórum oldalán mesél még erről Brigi, a fordító, nagyon élvezetesen.... :)
bori4 2019 máj. 09. - 20:08:49 Előzmény bori4
(122232/123863)
Innen már nem igen lehet spoiler nélkül beszélni a sorozatról, ezért vagy elkezditek lányok Ti is, vagy spoiler üzemmód alá írjunk? :))



bori4 2019 máj. 09. - 20:00:23
(122231/123863)
Haechi - 4
Megkaptuk a választ miért Noron párti emberre bízta Sukjon Geumot.... ha számítása bejön és jól ismeri a főnemeseit, akkor ezzel sikerül olyan Noront Yeoning mögé pakolni, aminek az új vezetője a fiát ülteti a trónra....
Elmerengtem, hogy Sukjon is azt a tendenciát erősíti tovább, ami ellen már mint király küzd és sokszor szenved is. Nevezetesen a királycsináló ember, párt kezébe teszi az életét, zsarolhatóvá válik... ördögi kör. Az öreg, tapasztalt király is belátja, hogy Joseonban a Noron nélkül nincs király....
Riamara 2019 máj. 09. - 13:17:01 Előzmény bori4
(122230/123863)
Ezt én sem értettem. Sukjong helyében én biztos egy másik pártra bíztam volna Geum támogatását.
Ő amúgy is híres volt róla, hogy folyton váltogatta a pártokat.

A "tyúkudvaron" én is jót derültem. Megjegyzem azt olvastam, hogy ők meg is maradnak feleségnek. Vagyis feleségnek és ágyasnak. :)

Nagyon érdekes volt az a társasjáték. Nekem is az jutott eszembe róla, hogy olyan mint egy mai menő stratégiai játék, amit olyan drága pénzért árulnak. :)

Még mikor elkezdték a sorozatot, mondtam, hogy amire a legjobban kíváncsi vagyok az az, hogy sikerült megugrania azokat az akadályokat, amiken végül Gwanghi elbukott. Annyira hasonló pályát futottak be, mindketten roppan hátrányos helyzetből, hatalmas tehetséggel lettek azzá, amik lettek. Csakhogy az előbbi végül nem bírta a nyomást. Milyen ironikus, hogy Geum pont Tamrát választotta száműzetésre, ahová Gwanghit is elküldték.
bori4 2019 máj. 09. - 08:53:11 Előzmény bori4
(122229/123863)
Mara, nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő emberrel osztotta-e meg ezt a titkot Sukjong...
Ő a noronos fófelügyelő nem?
bori4 2019 máj. 09. - 08:50:30
(122228/123863)
... aztán társasozik egy jót és miután a király mezőre sikerült lépnie, kiosztja az első kormánya tisztségeit.... Igazán modern felfogás, meg kell hagyni.
bori4 2019 máj. 09. - 08:47:13
(122227/123863)
aki piálni hívja :-)))
bori4 2019 máj. 09. - 08:44:47
(122226/123863)
Geum és a nők!! - jó jelenet volt, amikor hazaérve neki esik a felesége, majd mellé áll az ágyasa.... aztán beesik a harmadik ...
bori4 2019 máj. 09. - 08:41:45 Előzmény Riamara
(122225/123863)
Hát nem tudom, zavar, hogy tudom, hogy király lett :))) próbálom elfogadni az írónő koncepcióját, azaz a mikéntnek a hogyanját egy általa megírt verzióban :) Jelenleg az látjuk, hogy kicsit megroggyant önbizalommal küzd,, aminek oka bőven lehet a gyerekkora óta mantrázott lenézett származása . Ugyanakkor mondja az apjának, hogy azért élt árnyékban, mert tisztában van vele, hogy ő ide "túl okos"... olyan kettősség van most benne, erre jönnek az események, amihez viszonyul és dönt valamit...
Érdekes, ahogy felmerül benne hogy kivonja magát a forgalomból - ezzel kizárná az őrült rokon trónra jutását (ami biztos halála lenne neki és az öccsének is) , ugyanakkor ezzel felsegítené a trónra az öccsét, akinek azért szükségét érzi elmagyarázni, hogy őt nem is kell visszahívni többé, el lesz ő ott... Biztos, ami biztos, Hwont is megnyugtatja... :)
Riamara 2019 máj. 08. - 22:45:37
(122224/123863)
Szerinted mennyire gondolták komolyan, hogy támogatnák Hwont? Szerintem semennyire. Ez egy csapda. Ha Geum visszavonja a vallomását, akkor Dilisherceg kiszabadul, a fölös herceget meg kinyírják. Ha nem vonja vissza, akkor is kinyírják.