Riamara 2019 máj. 21. - 21:37:54 Előzmény bori4
(122363/123863)
Nagyon hatásos volt az a névtáblás fordulat. Végül is a kamikaze akciója mentette meg a herceget. Ha azt csinálja, amit a király mond, nem valószínű, hogy túlélte volna az eseményeket. A nemeseket így se, úgy se tudta volna megbékíteni. A lemondása, pedig tudjuk mivel jár.
Riamara 2019 máj. 21. - 21:33:50 Előzmény bori4
(122362/123863)
Az valahogy eszébe se jut, hogy talán épp azért olyanok, amilyenek, mert ő megengedi, sőt támogatja a bűneiket. Ha a rossznak nincs következménye, akkor az bizony elburjánzik rendesen. És akkor mit épít belőle.
Jaj, már megint annyi az áthallás!
bori4 2019 máj. 21. - 21:26:50 Előzmény bori4
(122361/123863)
... de abból kell építkezni, ami van.
bori4 2019 máj. 21. - 21:21:42
(122360/123863)
no comment
bori4 2019 máj. 21. - 21:19:52
(122359/123863)
Haechi 11
Megvan az első nép által választott koronaherceg...
bori4 2019 máj. 21. - 11:21:30 Előzmény K. Judit
(122358/123863)
Már csak két picike észrevétel:
"...hogy a sárkány neje túlélte Szukjongot, ezek szerint YS-t is, arra megint igen, hogy régens lett. "
Biztos Yeongjot (Gümöt) akartál írni, mert hát neki volt az a sárkány neje, aki jóval túlélte őt és Yi San-t (Jeongjo-t) is .
"A színészekre is emlékszem, a mostani Gümöt is láttam már többször, pl. amikor Gongmin szeretője volt, hosszú volt a haja, biztos a testőrség tagja volt."
Ha egyre gondolunk, akkor az a Frozen flower c. film, amiben nem a mostani Gümöt alakító Jung Il Woo játszotta a testőrkapitányt, hanem Zo In-Sung....
K. Judit 2019 máj. 20. - 23:45:31 Előzmény bori4
(122357/123863)
Például ezt sem tudtam, hogy hsz. közben nem szabad elmászkálni, mert eltűnik ... kezdhetem elölről.

A lényeg, hogy akiket nem ismertem, azokra nem emlékezhetek, pl. Hwongra meg az anyjára, Milpungra, és Szukjong későbbi feleségeire/ágyasaira.
A YS-t nagyon régen láttam, de azért Sadora, meg a húgára, vagy nővérére igen, meg arra is, hogy a sárkány neje túlélte Szukjongot, ezek szerint YS-t is, arra megint igen, hogy régens lett. Később még be szokott ugrani ez-az, és össze is áll majd a kép. A színészekre is emlékszem, a mostani Gümöt is láttam már többször, pl. amikor Gongmin szeretője volt, hosszú volt a haja, biztos a testőrség tagja volt.
OK, köszi a segítséget.

bori4 2019 máj. 20. - 21:22:37 Előzmény K. Judit
(122356/123863)
Igen ágyas volt az anyja, Miryang Park klán királyi konzortja, aki 3. ágyasa volt Sukjongnak. Yi Hwon volt az egyetlen közös gyerekük.
Három királynéja volt, egytől sem volt örökös.
Kicsit tényleg összemosod a személyeket és a sorozatokat :))
Az öreg Gümnek az utolsó felesége volt a gonosz, a Kim klánból származott, sokkal fiatalabb volt nála, talán emlékszel a Yi San-ból, nagy Noron vezér volt, sokat ártott Yi Sannak, majd annak halála után lett csak régens....
Sado koronaherceg és Hwawan hercegnő akit említettél még Güm gyerekei voltak, mindketten a 4. ágyastól... Gümnek két királynéja volt, egyiktől sem volt közös gyerek.
K. Judit 2019 máj. 20. - 20:41:40 Előzmény Riamara
(122355/123863)
Aha, köszi, nem tudtam, hogy öccse is volt.
És vajon ki volt az anyja? Biztos egy ágyas, mert állítólag annak a királynénak se lehetett gyereke, aki Gümöt örökbe fogadta.
Kezdenek kicsit összefolyni a drámák, ha jól emlékszem Güm öregkorára, kell lennie egy gonosz feleségnek, egy Sado nevű hercegnek, akinek tudjuk, csúnya vége lett, de egy lánynak is, őt éppen nem végeztette ki az öreg király annak ellenére, hogy részt vett egy összeesküvésben, csak megtűrte a palotában, mint a feleségét, aki ráadásul túlélte, régens lett YS felnövéséig. Persze nem ugyanarról a királynéról van szó, mint aki Gümöt örökbe fogadta ... akár még Jang is lehetett ... őrá nagyon passzolna az a sok ármány és intrika, amivel egy félreeső palotában az idejét múlatta.

(És még ők beszéltek tiszta vérvonalról! Szerintem lesznek még meglepetések a királyi házak környékén Európában is, szerencséjük a Tudoroknak is, meg a Bourbonoknak stb. is, hogy a DNS elemzés viszonylag új:))
Riamara 2019 máj. 20. - 20:03:18 Előzmény K. Judit
(122354/123863)
Hwong nem Jang úrnő fia volt.
Akire te gondolsz az Jun. Őt az elején mutatták, amint az orvos ingatta a fejét fölötte, mivel bebizonyosodott, hogy nem tud utódot nemzeni. Az apja halála után sokkal többet fog szerepelni. A sorozat elég szimpatikusnak állítja be. Kicsit gyenge, kicsit gyáva, de jó szándékú és elég értelmes.
K. Judit 2019 máj. 20. - 19:38:52 Előzmény bori4
(122353/123863)
Biztos a Dramatomy oldalon olvastam (már biztos írtam is, hogy) volt egy Jackie nevű maláj nő, aki szeretett búvárkodni levéltárakban, temetőkben, vizsgált sírfeliratokat stb. (tudott kínaiul, japánul, koreaiul, angolul), szóval sokat utazott is, rengeteg mindent tudott, és azon a bizonyos oldalon ő válaszolt a kíváncsi kérdésekre. A KHT első angol változatát ő írta egyenes adásban az első vetítések alatt, ugye akkoriban még sokat kellett várni még az angol feliratra is. Képzelheted, míg mindenkinek a nevét és a rangját leírta, és csak utána a szöveget. Ez persze első alkalommal nagyon izgalmas volt, akkor az adással egy időben nagyon tetszett. Sokat lehetett tanulni ettől a Jackie-től. Külön jópofa volt, hogy Kuala Lumpurból "közvetítette" nekünk, nyugatiaknak, ami Szöulban első alkalommal ment :). Tehát csak az időeltolódást, néhány órát kellett kivárni, és egy időben láttuk a koreai közönséggel. Valószínűleg tőle olvastam talán érdekességképpen. A történelemkönyvekben biztos nem így írták.
Úgy emlékszem, hogy a KHT utolsó epizódjaiban Dong Yi újságolta a királynak, hogy ez a terve a királynénak, és onnantól kezdve Güm be is költözött a palotába, DY nem akarta megzavarni a gyerek és a nő között kialakulóban lévő kapcsolatot, ő már a palotán kívül lakott.
(Ha ez a nő a képen a királyné, egyáltalán nem emlékeztet a KHT-belire - mint ahogy a többi szereplő sem :)).

A forgatókönyvíró nyilván nem a KHT-t vette alapul, mert hát az ilyen történelmi drámákban lényegtelen dolgokat meg szoktak változtatni, ahogy az általuk kívánt történet megkívánja. Például Gümnek bátyja volt a herceg, nem öccse (aki magtalan volt, most el is búcsúztunk tőle), Jang volt az anyja.
bori4 2019 máj. 20. - 13:30:46 Előzmény K. Judit
(122352/123863)
A kérdés egyik felét, mármint hogy a királyné örökbe fogadta éppen tegnapi rész kapcsán dobtam itt be, meg is jegyeztem, hogy Te biztos emlékezni fogsz rá.... Akkor jól emlékszem, hogy gyerekként már örökbe fogadta egyszer.... Ugyanis itt már amikor özvegy, a 8. részben felajánlja, hogy örökbe fogadja a felnőtt herceget. Furcsa, hogy a forgatókönyvíró nem emlékszik, hogy ezt már meglépte Geüm gyerekkorában :))
A titkos kapcsolatról semmit sem hallottam - ezt hol dobták be, melyik sorozatban?
Itt elég idősre van véve a figura, ezért ilyesmire nem igen gondol az ember.
K. Judit 2019 máj. 20. - 13:05:40 Előzmény bori4
(122351/123863)
Véletlenül ... észre se vettem ... volna ...
Szóval személyügyi miniszter. Kösz.
Most, hogy egy csomó főszereplő meghalt, talán alkalmam lesz majd megkülönböztetni a sok egyforma ruhás mellékszereplőt. Sajnálom a rendőrfőnököt, és Güm tesóját is, na meg persze a királyt. Ha ilyen ütemben nyírják ki a rokonszenves szereplőket, lassan nem lesz kinek/kiknek szurkolni. Mondjuk a nyomozó lányon kívül. Gümöt sem ilyennek képzeltem volna felnőttnek, inkább valami Togon tipusú, csak valamivel határozottabb karakternek :)
Még ott van a másik lány is, aki Güm házában lakik.
(Arról nem derült ki semmi, hogy Gümnek és a királynénak, aki örökbe fogadta, volt-e valami titkos kapcsolata egymással? Lehet, hogy "csak" egy századokon átívelő pletyka volt... )
bori4 2019 máj. 20. - 12:12:46 Előzmény K. Judit
(122350/123863)
Direkt kapcsoltad be az offtopikot, vagy véletlenül? - csak azért kérdezem, mert nem muszáj ám... :))
A színész Lee Kyong Young, aki a Mistyben is játszott, itt ő Min Jin Hun személyügyi miniszter, a Noron vezére. Van miniszterelnök is, de mintha ez a Min Jinhun lenyúlta volna a pártot ....
offtopic
K. Judit 2019 máj. 20. - 11:47:06
(122349/123863)
Sziasztok,
klf. technikai okok miatt haladok ilyen lassan - a negyedik részt fejeztem be - de sajnos ez a tempó nem is nagyon fog változni. Az oldal csúcsidőben eléggé elérhetetlen, az az egyetlen magyar feliratos link pedig nem harmonizál az én masinámmal, ami persze szintén nem tökéletes. Valamennyire megtanultam ezzel együtt élni az utóbbi időben, de úgy látom már nagyon nagy szükség van egy új gépre. Amíg lehet halogatom, szóval próbálok reggelenként elcsípni egy viszonylag jó üres órát, hogy folytassam a történetet, de nem hiszem, hogy hamarosan utol tudlak érni benneteket.
Most, hogy meghalt a szereplők egyik fele, kénytelen leszek jobban odafigyelni a többiekre, ha nagyon nem értek valamit, szólok. (Most például hirtelen azt sem tudom, ki az az ember, aki a Misty-ben a tévés hírigazgatót játszotta. Ő lenne a miniszterelnök? Mindegy, majd kiderül. Gondolom később is sok lesz az elgondolkoztató politikai áthallás ...)
bori4 2019 máj. 19. - 21:18:30 Előzmény bori4
(122348/123863)
Na pont megelőztél, éppen ezt akartam szóvá tenni, sokkot kap egy kis vértől? - nem hihető egyáltalán. Ahogy mondod, karakteridegen volt az egész ...
Riamara 2019 máj. 19. - 21:17:03 Előzmény bori4
(122347/123863)
Hát igen, elég sok furcsaságot tartogatott a bordélyházas rész.
bori4 2019 máj. 19. - 21:15:16 Előzmény bori4
(122346/123863)
A kupi tele van zsarukkal, akik békésen iszogatnak, miközben Munsu és Jeoji forró pillanatokat él át, nem beszélve a koronahercegről, aki segíteni jött nekik...
Riamara 2019 máj. 19. - 21:12:03 Előzmény bori4
(122345/123863)
Nekem az az utolsó jelenet nem tetszett. Nem szoktam dohogni a hatásvadászat miatt. De most kénytelen vagyok. Annyira karakteridegen volt, ahogy ott rémüldözött Geum a halott felett. Gondolom csak azért, hogy a rendőrfőnök meggyanúsíthassa a gyilkossággal.
Riamara 2019 máj. 19. - 21:08:59 Előzmény bori4
(122344/123863)
Nem emlékszem, hogy lett volna háború.