bori4 2020 máj. 06. - 18:18:46 Előzmény bori4
(123163/123863)
Nekem egyelőre sűrű homály a nagybácsi ténykedése, ki-be járkál a két sík között....

A 6. végén jön rá a király, hogy nem is halt meg. Jól értettem, ezt az öreg "nagypapa" viszont tudta eddig is ???


bori4 2020 máj. 06. - 18:13:05 Előzmény Riamara
(123162/123863)
Kár volt ezt kis politikai, vagy nemzetieskedő részecskét beleszőni.... arról nem beszélve, hogy LMH mint a hadsereg főparancsnoka igen béna volt. Úgy adta ki a tűzparancsot, mintha egy pohár vizet kért volna.... :)))
Így a 6. után nem hoz annyira lázba, mint az általad példaként említett "W", a Kilencről nem is szólva.
Mindenki alteregóját megtaláltad már? :))

Például a lány főnöke a királyságban is zsaru??


werzsi9 2020 máj. 06. - 16:59:36 Előzmény Riamara
(123161/123863)
Szórakoztató meséről lehet szó. Majd valamikor én is megnézem.
Az én felfedezettem most a My Golden Life, Park Si Hoo 2017-es sorozata. A filmet nagy sikerrel vetítették, meghaladva a 40%-os nézettséget. Év végén több színész, és az író díjakat nyertek. Most a 10. résznél tartok, és nem bánom, hogy nézem. Érdekes a történet, magával ragad a cselekmény, rokonszenvesek a karakterek. Mi kell ennél több?
A női főszereplő számomra új színésznő, kellemes meglepetést okozott. Szívesen megnézném más szerepben is.
Riamara 2020 máj. 05. - 22:03:59 Előzmény bori4
(123160/123863)
Aha, az jó lenne. Én most újráztam az első részeket. :) És nagyon sok érdekességre bukkantam.
bori4 2020 máj. 05. - 21:29:41 Előzmény Riamara
(123159/123863)
Elkezdtem én is a kinti vetítéssel nézni, 1-4-ig láttam is, mivel igen gyors a felirat is hozzá... Nekem a 3. rész után már nagyon érdekfeszítő lett, de bizony én is "eltévedtem" :))) Valójában nem ártana újranézni az első két részt. Ezért aztán úgy gondolom, hogy ez tipikusan az a sztori, amit egyhuzamban kell nézni és nagyon oda kell rá figyelni... Viszont ha tudom, hogy lesz kivel kibeszélni a kétségeket, akkor belehúzok és esetleg együtt tudjuk nézni folyamatosan....

Riamara 2020 máj. 05. - 19:51:41
(123158/123863)
Ha valaki szerette a Kilenc időutazást, vagy a "W'-t, akkor annak nagyon ajánlom a The Kinget is. Pont olyan izgalmasan agyalós történet ez is.
Már az első részben jól feldobták a labdát, de aztán a második harmadik rész, sok néző csalódottságára, mintha elkanyarodott volna a romantikus komédia felé. De ez csak az átverés volt, úgyhogy most sokezer néző (köztük én is) kénytelen újra nézni a részeket, mert időközben rájöttünk, hogy egy sereg fontos információt csak úgy engedtünk elfolyni magunk mellett. Aztán jött a "hogy is van ez?" effektus.
Ahogy azt már jeleztem, az alakképlet az, hogy két párhuzamos világ között hirtelen egy kapu nyílik, amit egyesek saját javukra kihasználnak. Az egyik világ a mai Korea, amelyikben a hősnő, egy nyomozó lány él. A másik pedig egy Koreai királyság, ami nem szakadt két részre, hanem a térség legjelentősebb államává vált. Itt él a főhős, aki egy matekzseni király. A főgonosz pedig a nagybátyja, aki megölte az előző uralkodót, mikor főhősünk még gyerek volt, hogy megszerezze a hatalmát. Majdnem megölte a kisfiút is, de akkor jött egy titokzatos illető, aki megmentette. A gonosz viszont elmenekült, méghozzá a kapun át, a párhuzamos Koreába. De azóta is ingázik a két világ között.
A párhuzamos univerzumban természetesen a szereplők is párhuzamosak. Vagyis mindenkinek van alteregója. És igazántiból ettől válik izgalmasan furmányossá a történet.
bori4 2020 ápr. 27. - 11:44:17 Előzmény werzsi9
(123157/123863)
Nagyon jól hallod, főleg a dal utolsó harmadában engedte el az "orrhangot", ami az ő specialitása .... Mivel ez egy szép érzelmes szám, ennek kifejezetten jót tesz a már-már "bel canto" stílusra való törekvés... :)) Igazából nem az ő világa, a megjelenő CD-it hallgatva, de gondolom ezek a számok a népszerűbbek.
werzsi9 2020 ápr. 27. - 10:40:41
(123156/123863)
Kim Fell most is, itt is nagyon szépen énekel. Kicsit más az énektechnikája, mint amit a régebbi dalainál ismertem. Itt csengőbb hangon énekel, nincs benne az a kis fátyolos, rekedtes intonáció, amivel őt megismertem. (Nem tudom szakszerűen kifejezni magamat).
bori4 2020 ápr. 27. - 08:45:40
(123155/123863)
Elkezdtem nézni az Itaewon class drámát, már-már szomorúan konstatáltam, hogy ezerszer látott iskolai jelenetek sora (gazdag gyerek csicskáztat, tanár meg nem látja persze; állandó verekedés, erőszak stb.) de aztán a főszereplő srác - Park Seo-Joon - valahogy mégiscsak arra sarkallt, hogy nézzem csak tovább.... Megint a bosszú az alapja a történetnek, már-már lemondtam erről is... Hirtelen beúszott Kim Fell hangja, persze az egész dalt rögtön meg kellett keresnem .... Na szóval már a 4. rész után vagyok, egyre jobban tetszik .... :)
http://asianwiki.com/Itaewon_Class

https://www.youtube.com/watch?v=m09rfcoINcI
Riamara 2020 ápr. 19. - 21:21:10 Előzmény bori4
(123154/123863)
Már láttam is az első részt. Nagyon ígéretes. :)
bori4 2020 ápr. 19. - 20:23:46 Előzmény Riamara
(123153/123863)
Hé, ez a Goblin zenéje, a lányról nem is beszélve.... :))
Azt tudod ugye, hogy már fordítják az ezoritufansub oldalán ....
Riamara 2020 ápr. 19. - 19:55:49
(123152/123863)
Nekem viszont pont az a bajom az orvosi sorozatokkal, hogy olyan élethűek. :))
Mostanság a krimikkel is meggyűlt a bajom. Vagy én lettem kényesebb, vagy a krimik durvultak el. Szerintem ez utóbbi. :)
Nagy várakozással ültem le a Rugal elé is. De képtelen leszek végig nézni. Tök brutál.
Viszont gyengéim a misztikus történetek. A Goblin írója visszatért egy új sorozattal. A címe: The King: Eternal Monarch. A szereposztás parádés. A történet nagyon érdekes. Párhuzamos világok, ahol a szereplők időnként átjárnak az egyik világból a másikba. A dolog logikája egyenlőre még homályban van.
https://www.youtube.com/watch?v=qUbYzEwOfg0
werzsi9 2020 ápr. 19. - 11:36:24 Előzmény Lili49
(123151/123863)
Mintha az én családi sorozatomból vágtad volna ki ezt a képet... Csak nálam a főhelyen a dédpapa van. Ő az ISTEN a családban. Nyolcvan valahány éves, még dolgozik. Senkivel semmi nem történhet az ő tudta, beleegyezése nélkül. Három fiát, akikből kettő nyugdíjas már, még most is neveli, néha elveri őket. De mindenki, ha nagyon fél is tőle, mélységesen tiszteli. Meglepő módon a legsúlyosabb "bűnök" esetében nagyon emberi, megértő véleményt nyilvánít. Remek karakter. A jelenleg 14 tagból álló családban mindenki érdekes, egyedi jellem.
A film bemutatja ennek a hagyományos családmodellnek az egyre több repedezését. Az unokák generációja már másfajta életre vágyik, és nehezen viseli el a régit. Különböző utakat keresnek a régi szabályokból való szabadulásra.
A képen egy családi ünnep. Betöltötte 100. napját a leányanyától született, apa nélküli kisbaba. Az ő története az egyik fő kérdés a cselekményben.
Lili49 2020 ápr. 19. - 09:43:59 Előzmény Lili49
(123150/123863)
A dédike mindig főhelyen ül!!:)
Lili49 2020 ápr. 19. - 09:43:22 Előzmény bori4
(123149/123863)
Ezt eltaláltad::))
Harmadik sorozatnak most nem veszem be, de ez lesz a következő. A Nokdu-t jól megcsavarták, de továbbra is izgi, akárcsak a krimi.
Lili49 2020 ápr. 19. - 09:36:41 Előzmény werzsi9
(123148/123863)
Werzsike sajnálom, hogy rosszabb napjaid voltak. Vigyázz magadra!
Egyik sorozatot se láttam, de nálam is max 2 rész fér be naponta.

A hétvégi Szuperapuk, viszont nem maradhat ki.
Most egy sok generációs család került be új szereplőként. Min Woo Hyuk a énekes, szerintem ismeritek páran. Dédike, nagyszülők, Woo Hyuk a felsége és a 10 év körüli fia.
A felesége 10 nap múlva szülni fog. A család összes férfitagja lesi minden rezdülését és ugranak, ha valamit szeretne. Fantasztikus az egész család!

https://www.youtube.com/watch?v=4qw2GLMCG2k
bori4 2020 ápr. 18. - 12:58:47
(123147/123863)
Lehet, hogy Jang Hyuk sorozatát megelőzi nálam a Hyena, mert megvan 8 részig a magyarja és nagyon vártam már őket :))) Gondolom Lili JJH-t ki nem hagynád Te sem... :)))
http://asianwiki.com/Hyena_(2020)
werzsi9 2020 ápr. 17. - 14:06:56 Előzmény Lili49
(123146/123863)
Sziasztok!

Köszönöm érdeklődéseteket. Valóban, már egy jó hete nem jelentkeztem. A szokásos bajaim nagyon elővettek. Nagyon fájt a hátam, derekam, nem volt sem éjjelem, sem nappalom. Marokszámra szedtem a fájdalomcsillapítókat, gyulladáscsökkentőket, de a gyomorrontáson kívül egyéb hatásuk nem volt. A filmekre nem tudtam odafigyelni. Most kicsit jobban vagyok, de az udvaron való egészségügyi sétákban még mindig akadályoz. A szemem is sokat romlott az utóbbi időben. A glaukóma romboló hatását sajnos nem lehetett megállítani. Csak 1-2 filmepizódot tudok nézni naponta. Igaz, hogy a mostani helyzet miatt is többet nézem a TV híreket, kommenteket.

Jelenleg egy családi sorozatot nézek, a Childless Comfort / My Kids Give Me a Headache. Jól szórakozom rajta. A szerzők görbe tükörben mutatják a koreai hagyományos családi kapcsolatokat a mostani modern világban. Ha kisebb mértékben élnének ezek a szokások, és viszonyok, akkor nem is kellene szakítani velük. Az egymás megbecsülését, a segítségnyújtást, élettapasztalat átadását jelentenék. A felénél járok, egyáltalán nem unom.

Megemlítem még az előtte nézett filmet is. Régi szimpátiám, Joo Jin Mo 2019-es sorozata, a Big Issue. Jó film, ajánlom megnézésre. Sajnos, csak a Vikin lehet megnézni, nem töltötték fel a feliratot külön. JJM egy tönkrement fotóst játszik, aki mindenét elveszíti, alkoholista hajléktalanná válik, de az élet egy esélyt ad neki, és paparazzóként tudja folytatni a karrierjét.
http://asianwiki.com/Big_Issue

Megemlítem még a Catch The Ghost című rendőrsorozatot. Nekem egyszer nézős volt.
bori4 2020 ápr. 17. - 11:09:26
(123145/123863)
Werzsike, ment e-mail.... :)))
Lili49 2020 ápr. 17. - 08:43:02 Előzmény bori4
(123144/123863)
https://www.youtube.com/watch?v=pMeQmkCjujU

A Nokdu OST-jában van pár szép dal.