10/10
axonic 2016 márc. 15. - 01:20:40 10/10
(212/272)
Izgalmas, csak ajánlani tudom! :) Nálam 10/10.

Bõvebben: Az tetszett benne leginkább, hogy sok apró részletet a nézõnek kellett összeraknia, hogy most mi, miért és hogyan is történt, hova mennek, mert csak utalások vannak rá.

(Spoiler: A film eleje nagyon hatáskeltõ és ravasz a félrevezetõ jelenet a fõnökkel kapcsolatban is, a végén pedig a rendõri ellenõrzésen való átjutás furfangos volt, plusz csavart csak a bizonyíték megtalálása adhatott volna :D)
8/10
Makk Marci 2016 febr. 24. - 22:10:55 8/10
(211/272)
Lekötött, bár a szöktetés kicsit hihetetlen volt, nálam 8/10.
9/10
sioux 2016 febr. 14. - 11:10:19 9/10 Előzmény stenimore
(210/272)
Ez szubjektív - én meg azt mondom nem vékonyka sztori. Érdekes sztori, és izgalomban tart, azonosulunk, együtt izgulunk Brennannal. Furfangos a terve is.

Majdnem SPOILER: Érdekes a negatív hozzáállású, mindent fikázó epizodista rendõrnõ szerepe - ezt minek, azt minek -a végén a kreatív rendõr gondolatait megint csak letorkolva akadályozza meg egy csak kis további erõfeszítést igénylõ érdekes fordulat kialakulását.
1/10
stenimore 2016 febr. 14. - 00:02:27 1/10 Előzmény Charlie Sheen
(209/272)
Igaz,vékonyka sztori elnyújtva hatásvadász klisékkel.6/10
Kékdelfin 2016 febr. 14. - 00:00:11
(208/272)
Kifelejtettem: a zenék meg különösen tetszettek benne.
Kékdelfin 2016 febr. 13. - 23:58:15
(207/272)
Feléig nem tetszett, azt hittem, hogy rosszra fog végzõdni.
Az utolsó negyven percben viszont szabályosan a torkomban dobogott a szívem, hogy sikerül-e a szökés. A végén nagyon izgultam rajta.
Tetszett.
pindur1 2016 febr. 13. - 23:39:09
(206/272)
Hú.....! Ez a film nagyon izgalmas volt! Nem számítottam rá, hogy ennyire feszült és idegtépõ lesz.... Tetszett!
10/10
Feltartott 2016 febr. 13. - 20:59:41 10/10 Előzmény Goldenblogger24
(205/272)
Jé, ezt a filmet még nem is láttam? Hm... No majd most! ;)
10/10
Goldenblogger24 2015 aug. 13. - 21:28:45 10/10
(204/272)
Zseniális!
10/10
mozifigyelo 2015 aug. 09. - 12:27:37 10/10
(203/272)
Nincs mit kritizálnom a filmen. Egyszerûen lenyûgözõ. Semmi kivetnivalóm nincsen ellene. Zseniális. Mindenkinek ajánlom!
Crowe megint szenzációs benne!
:)
Csonger 2015 jún. 20. - 10:08:24 Előzmény benvenuto1
(202/272)
Az a gomb egyébként mit bizonyít? (Végignéztem a filmet, de ezt a gomb-ügyet nem értettem.)
Csonger 2015 jún. 20. - 10:04:19
(201/272)
Az éppenséggel nem derült ki számomra, hogy mi történik a következõ három napon, de amit az elmúlt három évrõl mutattak be, az nagyon tetszett. Igazán jó filmnek tartom, végig izgalmas.
Az milyen érdekes, hogy a youtube-ról meg lehet tanulni mindenféle bûnözõi trükköt. :)
lompos1 2015 jan. 22. - 07:41:50
(200/272)
Újabb hollywoody-i mû-klón, aminek az adaptációját megint megpróbálták lenyúlni a franciáktól,de ez sem sikerûlt...Ismét bebizonyosodott, hogy filmben a francia az elsõ és Amerika csak a klónozásban jõ, de saját gondolatai a filmmûvészet terén nem nagyon vannak............... -Luc Besson verhetetlen,tõle tanulnak
Csak egy másik vélemény a "Bûntelenül" (Pour elle) 2008-ban készült c. francia filmrõl
"Tegnap néztem meg az amerikai verziót, ami feltehetõen sokat rontott az élményen, viszont úgy vélem sok szinten valóban kidolgozatlan a történet, illetve elkapkodottnak éreztem. Szerintem Vincent Londonra alkatilag kevésbé illet a szerep és talán a korából fakadóan is nehezebb volt behelyettesíteni, de Diana Kruger mérföldkövekkel jobb volt, mint Elizabeth Banks. A franciák javára írandó hogy sokkal jobban tudnak érzéseket közvetíteni, amihez persze kell a profi színészi munka, az amerikaiak viszont látványban, feszültségkeltésben jobbak (amihez fõleg sok pénz kell). Amit eltalált Haggis, hogy a határnál egy idõs párral dolgoztak, ez sokkal hitelesebb volt! Szummázva mindkét filmnél éreztem hiányosságot, vagy épp túlzásokat, amik valamiért keserû szájízt adtak, úgy vélem kellene egy harmadik feldolgozás is, amiben helyreteszik ezeket a dolgokat, vagy inkább a második nem kellett volna - és akkor nagyjából minden rendben lenne :)"
9/10
kisokka 2014 nov. 17. - 22:28:06 9/10 Előzmény Charlie Sheen
(199/272)
*** SPOILER***

A vége pont azért van úgy megcsinálva, amiért te is írtad. Simán lehetett a csaj is a gyilkos, de nem õ volt, tehát ebbõl leszûrheted, hogy a tanár tettei nem csak a saját családja érdekébõl fakadó "önzõséget" hivat bemutatni, hanem valahol igazolja is az egész tette jogosságát. Gondolom ez azért van, hogy ne legyenek kétségek senkiben sem, hogy minden szempontból "jogos" volt, amit tett. Ugyanolyan morális kérdés, minthogy nem egy bankot ment kirabolni, hanem a "rosszfiúkat". Kész. Már nem kiabálhat senki sem "gaztettekrõl".

A gombos résztõl kezdve(ahogy olvastam 1-2 hozzászólásban) viszont kár is a cukormázat keresni a két szülõ között, hiszen ott van rá a bizonyíték, hogy miért is lehet nagy az a szerelem. Végig egyedül a férj hitt a feleségének, még akkor is, amikor még a feleség se hitt magának(a nézõ meg egyenesen kételkedik). Ennyire nem hisz senki olyan valakiben, akit csak "barátnak" gondol. Lehet, hogy nem volt olyan komolyan kidolgozva a kémia, de ezzel az is lehet, hogy rontottak volna a végén lévõ gombos "poénon". Ha elhiszi mindenki, hogy szeretik egymást, ha mindenki bízik benne, hogy nem a nõ a gyilkos, nincs értelme a végének.

Nekem tetszett ez a film, annak ellenére, hogy 1-2 résznél felvontam a szemöldököm, de nem voltak olyan súlyosak, hogy itt firtassam õket.

Azt az egyet nem értem csak, hogy Liam Neeson miért van olyan elõkelõ helyen említve a filmben, holott kb. 4 percet volt látható a könyvborítóval együtt. Azt hittem megint csak valami itthoni mézesmadzag, de nem, elég sok helyen emlegetik a nevét. Csak fura.
tortura 2014 okt. 02. - 13:56:31
(198/272)
He... Írjál még sokat. Olyan jókat írsz, tényleg. Megnevettettél ezen az álmos szürke napon. Köszönöm!!!
tortura 2014 okt. 02. - 13:55:26
(197/272)
OK. Köszi. Hát manapság már nehéz lenne a testi idomai miatt díjazni.... Mert már olyan, mint egy mamut. A Gladiátor szép film, de nagyon nyomasztó. Igen jó, hogy nem abban a korban élek, mert amilyen pechem lenne, rabszolga lennék, nem uraság. Az Egy csodálatos elme pedig biztos nagyon jó film, csak nem nekem való. Megnéztem, de engem irritálnak az ilyen skizofrén dolgok. Fõleg mikor azt sem tudom eldönteni, hogy honnan indul a tudathasadása, mikortól igaz, mikortól nem, amit látunk, csak a képzeletében mûködik. Aztán az ilyenen felhúzom magam mocskosul. Szóval az nem tetszett.
Edmond Dantes 2014 okt. 01. - 16:18:20
(196/272)
Bocs h "közbeszólok", de épp erre járok és már rég "taliztunk" :o))
Puskáztam, ezt jelentheti:
http://sg.hu/cikkek/102406/2014-a-szandalos-filmek-eve-lesz
Ezt a filmet speciel nem láttam, de a Gladiátort igen. Abban sztem inkább RC idomait és fizikai teljesítményét díjazták (Oscarral), de pl az Egy csodálatos elmében v (nekem) legutóbb a Bor, mámor, Provance-ban jó színész is, idomok nélkül is.
tortura 2014 okt. 01. - 15:53:10
(195/272)
Légyszi nézd el nekem, hogy alul mûvelt vagyok, de mit jelent az, hogy szandálos mozi? A limonádé kifejezést hallottam már filmre, és értem is, de ezt még nem.
A másik. Írod, hogy szerintem elnagyolt és langy volt a felek közt a kapcsolat. Lehet. Talán. (Szerintem nem). De ne feledd azt a nem apró tényt, hogy a hölggyel való találkozása 90%-ban a börtönben történik (leszámítva az elejét és a végét). Nos, az elején épp van egy rossz napja a nõnek, mert összebalhézott a fõnökével, majd az idióta sógornõjével, szóval érthetõ, hogy nem minden happy. A végén meg ugye a szabadulásra koncentrálnak, nem a romantikára....
Közben meg ugye a börtönben találkoznak. Bár még nem voltam ott soha (még látogatóba sem), de feltételezem, hogy nem igazán van lehetõség, mód, idõ és hely az intimitásra. Nyilván nem konkrétan egy szexuális aktusra gondolok, de még akkor is jeleztek nekik, mikor csak megölelték egymást, mert tilos mindenféle testi kontaktus a rabbal. Az a rövid idõ, ami meg a beszélõn adva van, bizony elmegy a praktikus dolgok megbeszélésére, hisz ne feledjük, van egy gyerek is, és õ sérül a legjobban. Hiszen nem ért semmit, ami körülötte történik és nem is tehet semmirõl. Hogy mennyi pénzük van, mi lesz a házzal, a pali melójával, hogy halad az eljárás, a gyerek a suliban, stb. Sajnos nem marad idõ és mód a romantikára meg egymás lelkének ápolására.
Egyébként meg úgy tudom, van valós alapja a történetnek. Ha pedig tényleg így van, akkor nem is baj, ha hûek az eredeti verzióhoz. Én próbáltam a francia változatot is megszerezni, de nem sikerült.
Azért remélem, a hibái ellenére is élvezted a filmet. Én nagyon. Meg kell említeni, hogy nagyon klassz zenék voltak benne és Pittsburg-ben is gyönyörködhettünk.
Charlie Sheen 2014 júl. 02. - 14:15:33
(194/272)
Hát látom ez a film sokaknak bejött, úgyhogy ne kövezzen meg senki, de szerintem ez egy dögunalom volt.
Én tényleg baromi sok filmet láttam ,és sok kedvencem ezen film kategóriájába tartozik, mármint az akció-dráma stb. de ez egy kínszenvedés volt nekem. Végig tekergetnem kellett annyira rossz tempója volt az egésznek, és kegyetlen hosszú a film. Talán az egészben legjobban az tetszett, hogy tényleg reális volt. Nem úgy mint a többi hasonló filmecskében, hogy most akkor pikk-pakk megszerez mindent és hipp másnapra kint is van a csaj, harmadnapra meg a Bahamákon vedelik a Sex on the Beach-et:D Nem. Itt rendesen megszenvedett mindenért Russell. Ez különösen jó volt. Amúgy meg semmi. Talán Liam Neeson cameo-ja, csak akkor meg minek írják be az okosok fõszereplõnek?? :D
Ezentúl hõsünk az nem vesztette még el a színészi tehetségét, úgyhogy rá nem lehet rossz szavam.

SPOILER
A végén meg mi értelme volt annak a jelenetnek hogy a nyomozó visszament megnézni hogy ott van-e a gomb? Jól van láttuk ott volt, már biztos hogy nem a csaj volt a gyilkos, de akkor könyörgöm minek szívatják a nézõt azzal hogy pont nem találja meg azt a kibebaszott gombot???? :D Ez ám a csavar bravó.
SPOILER VÉGE

Ez nekem egy 10/5
10/10
melody03 2014 jún. 06. - 15:07:10 10/10
(193/272)
Zseniális, izgalmas, lebilincselõ, megragadó és még sorolhatnám az izgalmas szó szinonimáit... nekem nagyon tetszett, többször is láttam már, és még mindig feszülten figyelem a történetet. Nem találok benne semmilyen hibát, elgondolkodtató, akciódús, drámai és igazán megrendítõ minden perce.
10/10