10/10
Jozsef Nanasi 2016 márc. 14. - 22:21:27 10/10
(34/54)
Szigorúan kötelezõ mindenkinek! Egyszerûen tökéletes!
gyereamozibabe 2016 márc. 10. - 12:41:21
(33/54)
Még nem láttam a filmet, de Kassai Lajos magányos vállalkozását 20 éve követem nyomon a médián keresztül. És örömmel látom, hogy a youtube-on fent van szinte minden nyilatkozata. Ajánlom mindenkinek. Fõleg ahol bemutatják a tanyáját: https://www.youtube.com/watch?v=aBmKZm0PpBg
miriam2028 2016 márc. 10. - 10:52:28
(32/54)
Szuperhõs feeling? (Hû, mennyi magyar szó!Pedig itt az "érzés, érzelem, érzet...") Nem. De az sem mindegy, milyen "szándékkal", milyen háttérismerettel és milyen érzelmi gazdagsággal ül be az ember megnézni egy filmet. Érezhetted volna azt, amit a lovas: a száguldás örömét, a harmóniát, amellyel ló és lovas érzésben is látványban is szinte eggyé lesz és megalkotják, elérik a célt: a tökéletességet.Ez az a pillanat, amelyre Goethe Fausztja is azt mondta: "állj meg!" S még nem is beszéltem arról, hogy aki nem tanulmányozta eddig a lovat és a lovaglást, most képet kap róla.
Csak ott áll egy falon - hova néz, mit lát? S fõként, mit érez?
miriam2028 2016 márc. 10. - 10:27:58 Előzmény Flamingo8542
(31/54)
Nincs story. Életvitel van.
miriam2028 2016 márc. 10. - 10:24:11 Előzmény Alice P
(30/54)
:) Giccs a Lovasíjász? De valamennyi amerikai limonádé, meg mûbalhé film magas értékkel rendelkezik? Az élet és a természet alkot olyan képeket és helyzeteket, amelyek kritikusi szemmel képtelenségnek tûnnek. Valaki nagyot akart mondani, mást mint a többiek - azt hiszi ezzel kerüli el, hogy õ maga giccses legyen. Köszönjük Kassai Lajosnak, hogy képes volt folytatni ezt a "giccses" életet (amiben ezek szerint nincs semmi eredetiség) és felépíteni ezt a birodalmat. Az ifjúság felelõssége, és ezáltal az idõsebbeké is, hogy ne hagyjuk veszni.
Flamingo8542 2016 márc. 01. - 22:32:28
(29/54)
10/9
hiánypótló, de lehetne igényesebb és egy kerekebb történetet kellene megörökíteni legközelebb a filmvásznon.
alapjában véve nagyon tetszett.
10/10
Alice P 2016 márc. 01. - 21:55:07 10/10
(28/54)
Olvastam egy kritikát, ami giccsesnek tartja a filmet. Kassai Lajos erre válaszul azt felelte, hogy az õ életérõl nem is lehet nem giccses filmet forgatni, hiszen az élete tele van giccsel és pátosszal. Azon gondolkoztam, miközben a filmet néztem; milyen kár, hogy errõl a letisztult, természetközeli, harmonikus életrõl, és ezt az életet bemutató képsorokról valaki a giccsre asszociál. Én az egyensúlyra, a szépségre, az erõre, a bölcsességre, a megingathatatlan akaratra... Kassai úrnak abban is igaza van, hogy az emberek ki vannak éhezve a szépre, az inspirálóra, valamira, amibõl táplálkozni tudnak, erõt meríteni, jóra törekedni. Ezt a filmet érdemes megnézni, mert aki a fentiekre éhezik, a film végére jól lakik :) A filmet lezáró, frappáns jelenet,a sokat mondó tekintet pedig sokat ígér: lesz, aki továbbviszi Kassai Lajos munkásságát.
10/10
offtopic
hankuk 2016 febr. 29. - 10:47:48 10/10
(27/54)
Valahol vetítik majd angol felirattal? Van egy külföldi ismerõsöm, aki profi íjász és a héten Budapesten tartózkodik. Gondoltam jó program lenne neki.
10/10
Roces25 2016 febr. 24. - 07:30:13 10/10
(26/54)
Szombaton láttam a filmet. Csak pozitív érzések kavarognak bennem a filmmel kapcsolatban. Semmilyen kritikát nem tudok és nem is akarok elmondani, hisz ez a film egy igazi életérzés film. Még mindig a hatása alatt vagyok.
eIemes 2016 febr. 22. - 15:38:06
(25/54)
Nekem is úgy tûnt, hogy (témába vágó hasonlattal) több lovat akartak megülni egy f... filmmel. Számomra egyértelmûen a meditációs szál volt a legerõsebb -- igazi zen lovasíjászat. Elvarázsol. Inspirál. Tanít. Ezeket a részeket százszor meg tudnám nézni. Persze, látszik: azokat is meg akarta szólítani, akik a nemzeti érzést, a gyökereket keresik.
1/10
Andrea Martos 2016 febr. 21. - 19:05:01 1/10
(24/54)
Ma láttam a filmet. Az Urániában szerettem volna megnézni, de oda nem kaptam már jegyet.
Telt házzal ment a nagyteremben! A Tabán moziban láttam végül. Nagyon nagy hatással volt rám.
Fantasztikus ember Kassai Lajos!! Köszönet a filmért!
Amiért még írok: életemben elõször szerettem volna szavazni, és 10 pontot adni erre a lelkemet megérintõ alkotásra, de azt jelezte vissza a rendszer, hogy egy pontot adtam rá. Azt hittem egyenként kell a csillagokra klikkelni.
Kérem a moderátorokat, hogy ha ez lehetséges módosítsák a szavazatomat.
10/10
sadrok 2016 febr. 21. - 10:46:49 10/10 Előzmény hankuk
(23/54)
Tegnap megnéztem a moziban, vártam is már nagyon, de... ekkora élményre, ilyen elragadtatásra azért nem számítottam! Teljesen lenyûgözött a film, örülök, hogy elkészült. Örülök, hogy a mozik sorra mûsorra tûzik, és várom, hogy a neten újból megnézhessem. Számomra ez olyan, mint egy kurzus, amire beül az ember és tanul. Úgy gondolom, minden középiskolában lehetõvé kéne tenni a vetítését minden diák számára, hogy a természetes, életszerû és egészséges gondolkodásról, emberi erényekrõl idõben legyen fogalmuk, ha esetleg tõlünk, szülõktõl, valamiért nem tanulták volna meg. Kassai Lajosnál jobb tanítót erre a feladatra el sem tudok most képzelni. Ezzel nem más nagy tanítókat akarok kisebbíteni, csak még mindig a film hatása alatt vagyok :-)
Ez az ember nem csak beszél arról, amit csinál, hanem csinálja amirõl beszél, és ettõl válik olyan hitelessé. Lenyûgözõ az a belsõ nyugalom és erõ, amit kisugároz, ami nemcsak a hihetetlen "mutatványokra", mások tanítására teszi képessé, hanem felvértezi az esetleges ellene irányuló támadások ellen is.. káprázatosan kezeli a felmerülõ kérdéseket, helyén van a szíve és az esze... Igaz, derék ember :-)

Minden magyarnak látni kéne a filmet, mert más filmekkel ellentétben elõbbre vivõ, amire nagyobb szüksége van most a népnek, mint mondjuk egy... háborús témájú drámára. Össze sem lehet hasonlítani a kettõt, teljesen más kategória. És nem a szörnyûségeket kéne már dédelgetnünk, hanem felébredni a sötét álomból, és építeni a "jobb" jövõt...

Az én értékelésem maximális pontszám.
eIemes 2016 febr. 18. - 18:32:47 Előzmény sonka
(22/54)
nahát, pár éve még az volt az újdonság, hogy a momparkban digitális vetítõterem van.

úgy látszik, öregszem :-)
10/10
hankuk 2016 febr. 18. - 17:30:56 10/10
(21/54)
Nem hittem, hogy valaha maximális pontszámot fogok adni egy hazai filmre, de most eljött ez a pillanat is. Számomra vitathatatlanul ez az év filmje, egy olyan transzcendentális élményt nyújtott, amihez hasonlót nem is tudom, hogy mikor tapasztaltam utoljára. Hihetetlen, hogy a Filmalap százmilliókkal tömi ki Fliegauf, Mundruczó és Hajdú audiovizuális szempontból vállalhatatlanul pocsék filmjeit, erre meg jön a semmibõl a Földmûvelésügyi Minisztérium támogatásával (!) egy õszinte dokumentumfilm és olyan képekkel bûvöl el, amelyek nemes egyszerûséggel örökre beleégnek az ember retinájába. Megvallom, hogy egy kicsit kétkedve ültem be a moziba, hittem is, meg nem is a pozitív visszajelzéseknek, de ezen a ponton kijelenthetem, hogy minden igaz, amit a többiek állítanak. Ez a film kihagyhatatlan.
sonka 2016 febr. 15. - 11:53:49 Előzmény eIemes
(20/54)
Nincs már kópia. Digitális vetítõk vannak. Korlátlanul vetíthetõ lenne, ha lenne igény rá.
10/10
ebenguba18 2016 febr. 14. - 22:51:10 10/10
(19/54)
Remek film!
Kiváló operatöri munka! Annyira mély érzéseket kavart fel bennem, hogy nem tudom szavakba önteni!
eIemes 2016 febr. 09. - 12:38:16
(18/54)
egyébként a lovasíjász FB oldalán sorolják, hol vannak vetítések
szóval aki akarja, meg tudja találni és meg tudja tervezni :-)))
eIemes 2016 febr. 09. - 11:36:12
(17/54)
Ez nem csak a mozin, hanem a forgalmazón is múlik.
Ha kevés kópiát gyártottak, akkor kevés moziban lehet egyidõben vetíteni.
cellasto 2016 febr. 09. - 11:22:57 Előzmény Saci Márton
(16/54)
valahogy az egy csillagos értékelés és a mondandód nem egészíik ki egymást :D

egyébként mivel a saul nyert golden globe-ot és oscar jelölt,így nem csoda ha tovább vetítik
sajnos ez van
10/10
József Gábor 2016 febr. 09. - 11:19:48 10/10
(15/54)
Békéscsaba Center Mozi: két napig vetítették összesen 3 matiné idõpontban Art megjelöléssel, de a pénztárnál egy papír kifüggesztésével tudatták, nem kapot art minõsítést, ezért drágább a jegy. Amit egyébként nem sikerült kapni egyik napon sem, mire odaértünk. A Saul fiát még 3 hétig játsszák ugyanitt ...
A kérdésemre, mikor lesz még mûsorra tûzve ez a telt házas mozi (annyira telt házas volt, hogy kénytelenek voltak áttenni a nagyterembe a vetítést az eladott jegyek magas száma miatt), azt a választ kaptam, hogy egyszer csak. Talán. Ennyire korrekt volt a bemutató Békéscsabán.