Téma: A mentalista

csokibogyo86 2013 nov. 26. - 20:48:10
(1299/1499)
SPOILER
Pont azt hiányoltam, hogy végre számunkra, nézõk számára is kiderüljön,mitõl olyan félelmetes, lehengerlõ, ügyes ez a seriff. Ok, hogy a lebukás elkerülése miatt seriffként más arcát mutatta, de mikor már Jane tudta, hogy õ RJ, akkor nyugodtan kimutathatta volna a foga a fehérjét, hogy mi miatt az, aki, egy hosszabb monológ nyugodtan belefért volna tõle, hogy én, mint nézõ azt mondjam, húú igen, mostmár értem, miért mondták ezt vagy azt róla. Nyilván a legtöbben félelembõl engedelmeskedtek neki, de mindig azt hajtogatták, hogy õ mennyire más, mint a többi gyilkos, csak erre épült elejétõl fogva az egész sorozat, hogy RJ az utolérhetetlen, csavaros eszû "mester". Ebben a részben pedig mint egy amatõr szerencsétlenkedett, minden szempontból. Nem vagyok egy sorozatfüggõ, ezt se néztem rendszeresen, de úgy felidegelt, hogy az nem igaz!:)
meknálti 2013 nov. 26. - 17:41:26
(1298/1499)
SPOILER
Sztem belefér egy sorozatgyilkosnál, hogy könyörög az életéért. Az a rész nálam sem stimmel viszont, hogy nem egy karizmatikus, jó megjelenésû figura, hanem egy nyápic öregember. Én igazából kirklandre tippeltem, volt egy sejtelmes párbeszéd egy félhomályos limuzinban jó pár résszel ezelõtt, az is lehet, hogy az elõzõ évadban. Sztem a folytatásban PJ-t körözni fogja az FBI, õ meg a sajátos eszközeivel menekül elõlük (egyfajta Szökés). Csak ebbe a képbe nem fér be Lisbon és csapata. Mert a bíróságosdit sztem nem játszák el még egyszer. Remélem.
csokibogyo86 2013 nov. 25. - 23:16:47
(1297/1499)
Hatalmas SPOILER
Számomra csalódás volt a Red John likvidálásáról szóló rész. Nem követtem rendszeresen az epizódokat, csak az utolsó 2 évadban, de számomra-lehet tévesen- az derült ki, hogy RJ egy ravasz, szadista, roppant kegyetlen, elmebeteg vadállat. Hát amikor Jane megölte, úgy vinyogott az életéét, mint egy kislány, és elsõ blikkre azt mondta, megbánta, hogy megölte a családját. Ha ez az alak tényleg olyan über zseni okos, mint ahogy többször jelezték, tudnia kellett, hogy Jane megöli, bárhogy is könyörög, ezért az lett volna jellemzõ rá a karakterébõl kifolyólag, hogy még halálakor is kegyetlenkedni akar és belerúgni még 1 utolsót Patrickbe. Na meg a nõk, akikkel ilyen-olyan kapcsolatban volt, mind azt mondták, hogy egy határozott, férfias tulajdonságokkal rendelkezõ karakteres valaki, aki óriási hatással van az emberekre. Ehhez képpest egy rozzant öregember nyavalygása volt a végjáték, számomra SEMMI olyan tulajdonsága nem mutatkozott meg, mely az egész város igazsagszolgaltatasat zsebében hordozó, elmebeteg, hidegvérõ vadállatot mutatta volna meg. Szeretem a sorozatot, de ez a rész kifejezetten gagyi volt.
8/10
dzsondzs 2013 nov. 25. - 22:05:15 8/10
(1296/1499)
TV Guide Magazine: Hell, yeah!
Baker: All those times we heard the voice of Red John? That was me.

TV Guide Magazine: Seriously?
Baker: Yes! In the Season 2 finale, when Jane was captured and Red John did that "Tyger, Tyger" thing with the mask on? That was me. I played both characters in that scene.

TV Guide Magazine: Wow. That's especially trippy considering there was a major theory going around that Jane was Red John. So in a way that turned out to be true!
Baker: That was the reason I did that. There was a point where Bruno was saying, "We don't know who we're going to cast to play [the masked Red John]." I said, "Don't cast anyone! I'll do it." Bruno was, like, "I love it! I love it!" So I put on a mask and did that funny, wispy little voice. And for seasons after, whenever Red John spoke, I had to go record the voice.
8/10
dzsondzs 2013 nov. 25. - 21:41:14 8/10
(1295/1499)
Thomas McAllister
Xander Berkeley
eregorn 2013 nov. 19. - 14:44:13
(1294/1499)
most már csak azt nem értem, mi ez az egész "védelmi rendszer" ami red john köré épül????
Sz Peter 2013 nov. 12. - 23:01:00 Előzmény llnghost
(1293/1499)
Szerintem pedig nem köztük lesz RJ.

És most nem Cho-ra gondoltam. :)
mengyan 2013 nov. 12. - 21:50:00 Előzmény llnghost
(1292/1499)
SPOILER ON
Ott sem a legutolsó volt, bár ez csak azután derült ki, hogy az utolsó is meghalt.
SPOILER OFF

A többivel viszont egyetértek, ideje lenne elkapni. Bár valószínüleg RJ-ra épül a koncepció, hiszen minden epizód címe valahogy kapcsolatba hozható a vörös színnel, így ha elkapják, akkor vége lesz a sorinak. Kicsit olyan, mint a JAG. 9 éven keresztül kerülgették egymást, majd amikor összejöttek, vége lett a sorozatnak.
llnghost 2013 nov. 08. - 18:28:56 Előzmény dzsondzs
(1291/1499)
***SPOILER*** (lehet)


Ez majdnem olyan, mint a 10 kicsi indián, szép sorban mindenki kihal a gyanusítottak közül, aki életben marad az lesz Red John. :)

***SPOILER vége***

Õszintén szólva engem már nagyon idegesít a pasas, ideje lenne elkapni és új mumus után nézni.
8/10
dzsondzs 2013 nov. 04. - 16:46:50 8/10
(1290/1499)
Valaki látta már a s6e6-ot? Ismét jó kis csattanója van...:)
Aki látta, mit szól hozzá?

*** SPOILER ***

Ami azt illeti, nem kell megijedni, Jane nem hal meg a robbanásban. Kiderül a 6x7 folytatásának elõzetesébõl.

***SPOILER***

Sokkal jobban élveztem azokat a régi részeket, amikor csak úgy tingli-tangli:) nyomoztak, és nem volt RJ szál.
Hát igen, most bekeményedik a sorozat ezzel a pirosjános szállal.
A 6x8 címe ráadásul egy az egyben a sorozatgyilkos nevét viseli. Én már unom egy ideje, most már tényleg vége lehetne ennek a motivációs :) tényezõnek. Az a baj, hogy a Monkban is a legvégére derült ki, hogy ki ölte meg a nejét. Itt is - gyanítom - elmegy a végletekig vele a sorozat. Bár ne így lenne...
2/10
***RS*** 2013 okt. 30. - 22:31:31 2/10
(1289/1499)
Kétségtelen, még a tucat amerikai krimi sorozatok (Dél-Dakotai helyszínelõk, Rejtély a köbön, Dr lábszárcsont stb) között is nagyon gyenge ez a produktum. Primítív, balga, nevetséges. Mikor elõször láttam sokáig gondolkoztam azon, hogy vajon melyik nagyjátékfilmben játszott a fõszereplõ. Aztán eszembe jutott hogy a Szigorúan bizalmas (L. A Confidental) címû film volt az, ahol egy állástalan biszex szinészt alakított. Azt a szerepét sokkal testhezállóbnak éreztem. (2/10) Csak azért kettes, mert a többi színész között van jól játszó is.
wrossi 2013 okt. 27. - 00:21:17
(1288/1499)
Csak poén ugye,mert az óriási baki lenne.
Sz Peter 2013 okt. 26. - 18:32:00 Előzmény wrossi
(1287/1499)
Szerintem Cho lesz Red John!
Eliza 2013 okt. 26. - 16:45:47
(1286/1499)
sziasztok...
valaki nem tudja véletlenül,hogy az RTL most-on miért nem lehet vissza nézni a keddi Metalistát?
Idáig mindig engedte... én hétköznap dolgozom,és nem tudom megnézni :(
wrossi 2013 okt. 10. - 22:44:44 Előzmény ruesga
(1285/1499)
Egyáltalán miért kell olyan embernek lennie aki már szerepelt a sorozatban?A most szóba jöhetõ gyanúsítottak szerintem mind csak cinkostársak.Ha nem így lesz akkor bárkibõl is csinálnak Red John-t mindenképpen támadható lesz logikai szempontból.Jane-t degradálnák azzal ha egy régóta képben lévõ szereplõ lenne végül a hunyó.
wrossi 2013 okt. 10. - 21:44:43
(1284/1499)
Lisbon megölette Amanda Shaw-t,Tommy Volker asszisztensét.Fura,hogy ebben a sorozatban nem alkalmaznak orvosszakértõt,nem ártott volna a nyomozásnak ha már az elején kiderül,hogy Cassie Flood nem az autóbalesetbe halt bele.Megint valami komoly disznóságba tenyereltek,Lisbon-nak nagy szüksége lesz Jane védelmére mert ahányszor megpróbál egy kicsit bekeményíteni mindig falakba ütközik amiket csak a mentalista segítségével tud áttörni.
Ha kiderül,hogy ebben az ügyben is Red John keze van akkor azt sem tartom kizártnak,hogy maga az amerikai elnök a rettegett sorozatgyilkos.Most már kicsit túlzásba viszik ennek a palinak a felmagasztalását,még néhány évad és kiderül olyan magasra érnek a szálak,hogy az égig érõ paszuly tetejérõl is csak távcsõvel lehet látni Red John valagát,de nehogy valaki azt gondolja,hogy én nem szeretem ezt a sorozatot egyszerûen csak nem azt szeretem benne amit mások.
bibi7993 2013 okt. 08. - 22:55:29
(1283/1499)
Szerintem a ma este feltûnt Bob Kirkland-del egy hatalmas lépéssel kerültünk közelebb Red Johnhoz!!! :)
Sz Peter 2013 okt. 02. - 10:57:33
(1282/1499)
De akkor is elmentek már a fantázia világába. Pont annyi nevet adott meg mint amennyire õ is tippelt?! :)
Hacsak le nem hallgatja, vagy belelát az agyába.
ruesga 2013 okt. 02. - 00:58:53
(1281/1499)
Jókat mosolygok azokon a fórumos kommenteken, illetve youtube-os videókon, amiknek a készítõi azt hiszik, hogy bombabiztos elméletük van Red John kilétérõl, holott sok esetben az egész totál légbõlkapott információkon, megérzéseken alapszik, vagy éppen olyan idõszakban született, amikor még a készítõk sem tudták, hogy ki legyen az emberünk...

Most már viszont célegyenesben vagyunk, van 7 gyanúsított, amibõl igazából minden logikus szál egy emberre mutat, éppen ezért valószínûleg nem õ lesz az: Gale Bertram. Ha emlékeztek még a 3. évad zárórészére, akkor õ már abban a 4 gyanúsítottban is benne volt, sõt, aktív szerepet játszott a részben, majd rögtön utána ha rajta múlt volna, akkor akár halálra is ítélteti Jane-t, de minimum örökre el a CBI-tól. Továbbá minden létezõ kapcsolata megvan a legmagasabb szervekhez (pl. FBI ugyebár); Jane minden lépését személyesen tartja szemmel (ez megmagyarázná, hogy miért nem tud a szuperokos "mentalista" sosem túljárni az eszén); szemben a másik 6 emberrel sokat látjuk a képernyõn (így nagyobbat ütne, mint ha egy kvázi idegenrõl derülne ki), szóval minden rámutat, na ilyenkor szokott az lenni, hogy nem õ az (már csak ezért sem léteznek 90 %-os elméletek).

Egyébként ha elõre tudnánk, hogy ki az, akkor sokkal kevesebb élvezetet nyújtana a sorozat. Nem értem, hogy egyesek miért akarták már 4 éve tudni...
8/10
dzsondzs 2013 szept. 30. - 16:56:18 8/10
(1280/1499)
Ki látta a s06e01-et? Érdekel, hogy mit gondol a legutolsó részletrõl.
Mi lesz Lissbon-nal vajon?