Téma: A Nagy Duett

8/10
mulao 2012 dec. 16. - 22:21:52 8/10
(551/851)
Iszakék:

1. produkció: A Balatoni nyár mellett ez tetszett tõlük, ez a kettõ volt értékelhetõ. Itt Iszak is elég tisztán énekelt.

2. produkció: Nem értem hogy tudnak megint ilyen semmilyen lenni a 2. produkciójukban, ha az elsõ jól sikerült. De õk legalább táncoltak mindig, nem úgy, mint Trokánék.

Trokánék:

1. p: Ez volt a Black or Withe, ez jól sikerült, megérdemelte a 30 pontot. Nóra rappelése, ami egyébként jól sikerült végre valami újat mutatott belõlük.

2. p: SP-ékhez hasonlóan ez nem volt olyan jó, jól énekeltek, de nekem megint hiányzott belõle a show. Nóri hangja itt nagyon hasonlított az anyjáéra.

Pellerék:

1. p: Szeretem ezt a dalt, jobban tetszett duettben. KP sokszor hamisan énekelte élõben, Mariann jól. Zoli talán túlzásba vitte a kisfiú játszását. De a poén átjött.

2. p: Imádom a Vidéki sanzont, tök jó, hogy duettet csináltak belõle. Jó ötlet volt, hogy hanyatt fekve énekeljenek, bár lehet, hogy így ebbõl is hiányzik a látványos show-elem. Ezért a zsûri is kissé lehurrogta õket.

Falusiék:

1. p: Nagyon jók voltak, Árpa jól énekelt. Talán kicsit a háttérben a táncosok produkálását szétesettnek éreztem.

2. p: Ezzel a rock-os dallal gondolom valami újat akartak mutatni magukból, jól sikerült ez is.
A fények villogása jó ötlet volt, kellõ látványt adott.

Anno nagy felháborodást keltett, hogy SP-ékkel szembe kiestek, elgondolkodtam miért lehetett. Teljességgel csalásnak tartom, hogy mostanság megmutatják a szavazás állását. 3 perccel a vége elõtt megmutatják, még jó, hogy megfordul az állás. Összesítettet mutattak, a zsûritõl 60 pontot kaptak, és összesítésben álltak az 1. helyen. Úgy gondolom csak úgy eshettek ki, hogy az utolsó vagy utolsó elõtti helyen kellett lenniük a nézõk szavazata alapján. Vagy szimplán valóban bunda volt, nem lehet tudni.
8/10
mulao 2012 dec. 09. - 22:35:54 8/10
(550/851)
Így visszanézve, inkább visszaeséseket láttam, semmint fejlõdéseket.

Iszakék:

1. produkció: Megint gyengék voltak, mondjuk jó ötlet volt a foszforeszkáló ruha. Eszti elég hamisan énekel.

2. produkció: Említettem, hogy 2 produkciójuk tetszett, amit igazán értékelhetõnek tartok, na ez volt az egyik. Nyári- filinges volt, jópofa sõt talán még viccesnek is mondanám, elszórakoztatott. Persze Eszti itt se énekelt jobban. Pontszámokban talán reálisakat kaptak, többet biztos nem érdemeltek volna.


Hajdúék: Most már annyira rosszak voltak, hogy ezen már nevetni se bírtam, mindkét produkciójuk. Jó, hogy õk estek ki. Már Zoltán Erikát is teljesen lehúzta magával Hajdú.


Pellerék:

1. produkció: Nem a legjobb produkcióik közé tartozik, Mariann jól énekelt. A zsûri kritizálta, hogy Zoli hogyan énekelt. Justin T.-k is ilyen elvékonyított, magas hangon énekli, ezt a dalt nem is lehet szerintem máshogy.

2. produkció: Talán az est legjobbja, vagy egyik legjobbja volt, meg is kapták a 30 pontot. A Jackson-dal után a legjobb produkciójuk.


Trokánék:

1. produkció: Nem voltam most elájulva. A dal szerintem nem olyan, hogy érdemes legyen duettet csinálni belõle, Caramel hajlításai meg már fárasztóak. Azt meg nem nevezném táncnak, hogy Nóra 1-szer körbe fut meg csinál egy nyúltó gyakorlatot.

2. produkció: Szeretem az Aladdin betétdalt, nem értem miért nem magyarul énekelték, ha már elénekelték. Nórán a ruha borzalmas volt, nem illik egy ilyen dalhoz. Plusz ezt a dalt nagyon magasan kell énekelni, Nóri viszont végig torokból nyomta. Rossz dal választásnak is lehet nevezni.

Árpáék:

1. produkció: Visszaesésnek ítélem meg Árpa éneklését, bár tény, hogy FM- dalokat nehéz énekelni. Az egész produkció összhatása nem volt túl nagy durranás, a ismétlésekbõl jobban tetszettek a korábbi teljesítményük.


2. produkció: Kissé hatásvadász beleénekelni, hogy "a duett hamarosan véget ér" meg "az élet összehozta ezt a furcsa páros". De azért szeretetteljes, kedves volt, bár show-elemeket tekintve vérszegény.

Pontszámokkal elég egyetértek, mindenki a megérdemeltet kapta. Rúzsa Magdi volt az est legjobbja és a Repülj madár.
8/10
mulao 2012 dec. 02. - 22:02:15 8/10
(549/851)
Iszakék: Két késõbbi produkciójuk az, amit értékelhetõnek neveznék, de most a szokásoshoz képest (vagy legalábbis az elsõ adásokhoz mérten) elég jók voltak.

Tóth Veráék: Szerintem megint unalmasak voltak, és Rákóczi is elég hamis. 24 pontot kaptak ha jól rémlik, többet nem is hiszem, hogy érdemeltek. Nagyon egyforma produkciókat produkálnak, az a baj. Õk estek ki.

Hajdúék: Hajdú megint nagyot alakított. Vat is láv, mi? :) Nem értem hogy kaphattak több pontot, mint Falusiék és Pellerék.

Caramellék: Nem tudom eldönteni, hogy ez volt-e a mûsorban a legjobb produkciójuk vagy a Black and White. Egyetértek a 30 ponttal, csak õk kaptam most maximálisat. Bár én annyiban változtattam volna, hogy nem hagytam volna lassú tempóban ilyen sokáig, hamarabb váltottam volna gyorsra. Ez most nem a szokásos "énekeljünk szerelmes-dalt és alig mozduljunk meg" volt.


Falusiék: Végre Árpa teljesen kitartotta a hangokat és csodák csodájára jól is énekelt. Sokkal jobb volt ez, minthogy csak 27 pontot kapjanak érte.


Pellerék: Szerintem nagyon jók voltak, bár Mariann ha egyedül kellett énekelnie helyenként bátortalan lett. Ha összehasonlítom az össze produkciót és sorrendbe helyezem, ahogy a zsûri is teszi simán kerülhettek volna elõrébb is a táblán.

Nem hagytam ki senkit, asszem.
8/10
mulao 2012 nov. 26. - 01:30:44 8/10
(548/851)
Iszak-SP: Ez a produkciójuk határozottan jobb volt, mint az eddigiek. Itt Iszak már nem tûnt olyan kis esetlennek, egész jó ritmusiban énekelt, táncban is jó volt. Mondjuk talán pontszámban többet kaptak, mint amit én reálisnak érzek.

Hajdú-Zoltán: Nevetséges, hogy Trokánékkal megegyezõ pontszámot kaptak, ez azt jelentené, hogy Caramelléket egyenlõnek tartja a zsûri Hajdúékkal? Persze viccesnek, megint viccesek voltak.

Trokán-Caramel: Kicsit most is vérszegénynek éreztem a show részét a dolognak, de látszik, hogy az igényességet tartották fontosabbnak. Amúgy nekem nem tetszik, hogy itt a Nóriból ilyen elegáns díva-szerût csináltak, látszik, hogy õ ennél egy jóval természetesebb, natúrabb csaj.

Tóth-Tilla: Elég jók voltak, bár megint csak a rockstílusban. Ezt a "vegyük nagyon erotikusra dolgot" nem tartom jónak, mert olyan mintha egyéb hiányosságokat akarnának leplezni vele. Zsûri helyében 1-2 ponttal kevesebbet adtam volna nekik.

Tóth Vera-Rákóczi: A múltkorihoz képest ez egy nem unalmas, lendületesebb produkció volt. Viszont kétség nem férhet hozzá, hogy Vera hangja húzóerõ volt, hogy végeredmény ilyen legyen.

Peller-Bereczki: Így visszanézve nem mondanám, hogy ez a legjobb produkcióik közt volt, viszont Mariannon látszott a fejlõdés, sokkal bátrabb volt, mint az elején. Ezt a dalt nem találom annyira érdekesnek, hogy egy duettet csináljanak belõle.

Falusi-Árpa: Árpa itt már nem annyira hadarta el a szöveget, elismerem nagyon jók voltak. Viszont azt gondolom, hogy abban elõnyük volt, hogy ezt a dalt pl a többi páros nem tudta volna elõadni, mert õk lettek a legérdekesebben összeállítva.
8/10
mulao 2012 nov. 20. - 09:58:00 8/10
(547/851)
Így visszanézve Iszakék még annál is gyengébbek, mint ahogy emlékeztem rá. Iszak valahogy olyan elesettnek hat, szerintem azért is volt olyan hamis, mert totál kiesett a dal ritmusából. Rossz volt õket nézni.
Hajdúék meg életveszélyesek, még õ maga is alig tudta leplezni a mosolyát, hogy ki ne röhögje saját magát. De amúgy én jót röhögtem rajtuk. Ennek a párosnak jár a legszórakoztatóbb páros különdíja. :)
Tóth Gabiék tudtak csinálni hangulatot, csak azt nem értem miért kellett ehhez misszionáriuspózban énekelni. :)
Orosz Barbiék gyenge középmezõny, énekelni nem tud, túlzásba vitték az erotikát is. Vagy szimplán mást nem tudtak nyújtani. Ki is estek.
Tóth Veráék ezzel a Gyere kicsi, a diszkóklubban szól már a zenével ugye nem hitték, hogy sokáig eljuthatnak a versenyben? Ez elég kevés volt ahhoz, hogy egyáltalán szerepeljenek a mûsorban. Szerintem unalmasak voltak.
Árpáék nagyon tetszettek, csak kár, hogy Attila is olyan kis elesettnek tûnt, kicsit úgy érzem jobban tudna énekelni, ha itt-ott nem hadarná el, csalná le a szöveget, hanem mint egy énekes kitartaná a hangokat.
Carameléknél csak annyi a kár, hogy semmi show-t nem csináltak, de különben jól énekeltek. Nóra kicsit ugyan túl játszotta (ezt Dobrády is mondta), de ezt elnézem nekik.
Pelleréknek szerintem az egész mûsorból ez volt a legjobb produkciójuk nem pedig a Surviver. Talán Mariann is itt énekelt a legbátrabban.
Ha jól emlékszem 30 pontot kaptak Gabiék meg Falusiék. Gabiéknál túlzásnak tartom, Árpáknál még elfogadom, egyedül Pelleréknél érzem, hogy a produkcióhoz mérten kevés pontot kaptak.
8/10
mulao 2012 nov. 16. - 14:20:49 8/10
(546/851)
Azért erõsen kíváncsi vagyok, hogy elszúrják-e a 2. évadot vagy sem. Szerintem a díszlet és a szabályok maradhatnának, hiszen ehhez már úgyis hozzászoktak a nézõk. De a zsûri, mûsorvezetõk és természetesen a versenyzõk legyenek újak. (Hogy valamitõl megújjultnak is hasson.) A mûsor sikere pedig szerintem azon múlik majd, hogy jól tudják-e összeválogatni a versenyzõket, és, hogy jól tudják-e õket párba állítani. Gondolom a facebook-on írt nevekbõl akarnak leginkább válogatni, mert pl emlékszem, hogy Szinetár nevét anno sokan írták. Meg persze olyan idõpontba kell tegyék, hogy ne más mûsort nézzenek az emberek.
8/10
mulao 2012 nov. 12. - 09:52:31 8/10
(545/851)
A tegnapi adásban de szr volt Hajdú meg Iszakék és milyen unalmasak voltak Szekeres Adriennék. A többiek ehhez képest jónak tûntek. Nóráék jól énekeltek, de annyira unalmas volt, hogy csak ketten voltak azon a bazi nagy színpadon. Kicsit furcsa visszanézni az adásokat.
8/10
mulao 2012 nov. 05. - 16:36:46 8/10
(544/851)
Mariann szokott zenekarral fellépni? Ezt nem is tudtam, de az édesanyja és a nõvére is profi énekes és Mariann is szokott szinkronizálni, szóval nem volt hangilag olyan amatõr. A Nóra meg színésznõként alapból rendelkezik színpadi tapasztalattal, a anyja énekesnõ és a nõvére is zenésszakon végzett, a mûsor elõtt CD-re is énekelt már. Szóval nem csoda, hogy olyan jó hangja volt. Majka nem volt jó mûsorvezetõ, sajnos Claudiát is lerontotta. Igaz, sokszor túl gyorsan beszélnek, hadarnak. Tilla se sokkal jobb, de talán jó ötlet volt, hogy most a másik oldalról is megismerjük. A Rákóczi Ferit nagyon futtatják a mai napig, pedig tényleg iszonyú irritáló személyiség.
6/10
nikato 2012 nov. 05. - 12:40:43 6/10
(543/851)
Abszolút egyet értek!!!

Még annyit tényleg, hogy pl. Peller Mariann is szokott zenekarral fellépni, Trokán Nóra is a színházból jött.. Szóval õk azért hozzáértõek voltak. Hát a Rákóczit akkoriban állandóan beválasztotta vmihez a TV2. Ha jött egy új mûsor egybõl õ lett a mûsorvezetõ. De, hogy miért?! Számomra is idegesítõ jelenség!!!
Én amúgy Tillát is inkább mûsorvezetõnek tettem volna ebbe a mûsorba, de nem az éneklés tudása miatt, hanem, mert Majka nem való mûsorvezetõnek.. Már csak a szótévesztései miatt sem. Akár egy nyelvtanárt felkeresni.. Meg a Claudiának sem ártana. Sokszor elhadarnák a dolgokat, aztán csak belezavarodnak. Erre szokták a tanárok a nyelvtörõket alkalmazni/gyakoroltatni.
8/10
mulao 2012 nov. 05. - 05:48:03 8/10 Előzmény nikato
(542/851)
A Tv2 saját gyártásúnak nevezte, így reklámozta, de valójában tényleg amerikai. Bár nem tudom hogyan értették, mert tény, hogy az eredetihez képest vannak változtatások benne, talán azt értette saját agyszüleményûnek. Pl a díszlet teljesen más nálunk, sõt jobb is.
8/10
mulao 2012 nov. 05. - 05:35:20 8/10
(541/851)
A 2. évadról annyit harangoztak be idáig, hogy 2013 január-február környékén indul és, hogy Szinetár Dóra benne lesz. Bár azt nem részletezték, hogy énekelni fog-e, vagy zsûritagként csak értékelni fog.
8/10
mulao 2012 nov. 05. - 05:26:27 8/10
(540/851)
Igen, szerintem mind a Szombat esti láz, mind A Nagy Duett jó mûsor volt, szóval jó, hogy nem megint egy 99. tehetségkutatót akarnak lenyomni a torkunkon. Nyilván azért ismétlik, mert már régen voltak ezek a mûsorok és, hogy emlékezzen a közönség. Ha az összes adást nézem, akkor nekem ez a véleményem a versenyzõkrõl:

Hajdúék: Rajtuk tényleg lehetett nevetni, de azért az durva lett volna ha megnyerik a versenyt.


Iszakék: Egyetértek a maguk stílusában még fogyaszthatók, de az egész verseny alatt ugyanazt nyomták, így kissé túlzás, hogy a 3. helyen végeztek. Fiatalok voltak, jól táncoltak, ilyesmi szempontból szimpatikusak, de énekelni nem nagyon tudtak.

Tóth Gabi: Sajnos õk is csak a saját (Gabi rockeres stílusában nyomták), így szerintem nem baj, hogy korán kiestek.

Pellerék: A legszínesebb produkciókat õk nyújtották, mindig volt show is, meg változatosság is bennük és jól énekeltek. Az amatõrök közül Mariann volt, aki a legtöbbet tudott fejlõdni. Igaz én Pellert és Nórát is túl profinak tartottam amatõr énekesnek, és így talán igazságtalan is volt a többi párossal szemben a verseny.

Trokánék: Igényesek, jól éneklõek voltak, csak unalmasak. Soha nem volt show is a produkciójukban és végig ugyanabban a stílusban nyomták, általában õk voltak "a szerelmespáros".

Gangsztáék: Sajnos õk is csak egy stílusban nyomták, és szerintem a Barbarának még hangja se volt.

Falusiék: Szerintem õk voltak az egyik legtúlértékeltebb páros, nem voltak olyan jók, csak olyan különlegesen voltak összeállítva (valamiféleképpen õk voltak a "szépség és a szörnyeteg- páros"). Árpa hangja azért nem volt rossz, de az amatõrök közül Nóra és Mariann hangja is jobb volt.

Szekeresék: Túl hamar kiestek nem is igazán lehet értékelni õket, de én nem is bírom egyiket se.

Ciniék: Szerintem be se kellett volna válogatni õket, szegény Cini úgy nézett ki mint egy gombóc, és szerintem már elkopott a hangja is.

Tót Veráék: Vera hangja jó, de õk is csak egyféle stílust mutattak, plusz nagyon irritáló személyiség a Rákóczi Feri.

Nagyjából ez a véleményem.
6/10
nikato 2012 nov. 04. - 21:31:09 6/10 Előzmény mulao
(539/851)
Aha, az Rtl 2 meg a Szombat esti lázt ismétli, annak is lesz folytatása. Amúgy... Hajdúék voltak a kedvenceim, akár hamis volt akár nem.. rajtuk jól lehetett szórakozni. Nóráék profik voltak, Pellerék túl nyálasak, Iszakék a maguk stílusában jók, Barbi szexi volt, a Ganxtaa nem értem, hogy miért rapper amikor rockernek néz ki.XD Falusi Marianna hangját alapból nem bírom, de jól nyomta a magas hangokat, Tóth Gabi is jól rockolt, Tóth Vera semleges volt (utálom!!!!), Zalatnayék sztem csak rossz dalt választottak, Leviék meg nagyon nem adtak show-t.
8/10
mulao 2012 okt. 31. - 18:05:23 8/10
(538/851)
Az új csatorna, a SuperTV2 megismétli A Nagy Duettet (nem rég volt a tv-ben, reklámozták), gondolom csak utána indítja a 2. évadot.
6/10
nikato 2012 szept. 25. - 15:06:53 6/10
(537/851)
Ez a mûsor is ment külföldön. Énekelt benne pl.: Lucy Lawless (Xena, Spartacus sorozat Lucretia)
http://www.youtube.com/watch?v=dEi8--v1Yiw
8/10
mulao 2012 júl. 12. - 15:38:21 8/10
(536/851)
Most olvastam egy internetes interjút, ami szerint indul egy új Tv2-es csatona, ahhol lehet, hogy lesz Nagy Duett 2:

De mégis milyen mûsorokkal indul el az új csatorna? Lehet már tudni pár címet, formátumot? Nem árulhatunk el most még minden konkrétumot, de például a Hal a tortán ismétlései nagyon jó nézettséget érnek el estérõl estére a FEM3-on, ezért biztos, hogy ez a formátum, ha kisebb változtatásokkal is, de új részekkel fog jelentkezni. Ugyanígy nagyon sikeres volt a TV2-n a Nagy Duett, és a kábeladókon is szép számokat érnek el a mûsor ismétlései, ezért úgy gondoljuk, hogy ezt a mûsort is érdemes újrakezdenünk.


Ez is több, mint a semmi.
8/10
mulao 2012 márc. 30. - 07:45:29 8/10
(535/851)
Lehet tudni, hogy lesz-e valamikor 2 széria? Csak mert azóta sincs errõl semmi hír, pedig szerintem ha a TV2 tudott 2. évadot csinálni olyan értelmetlen mûsoraiból, mint pl a Mr és Mrs vagy az Ezek megõrültek, akkor ebbõl a jóval értelmesebb mûsorukból simán lehetne.
8/10
mulao 2012 febr. 21. - 03:30:10 8/10
(534/851)
:):)
8/10
mulao 2012 febr. 21. - 03:29:43 8/10
(533/851)
:)
Adry87 2011 aug. 02. - 20:21:55
(532/851)
Nem szoktam elolvasni amiket ezekrõl a valóságshowk-ról írnak, és ha megint ugyanakkor lesz, az jó, mert ha reggeles vagyok akkor korán lefekszem, délutánosba meg nem látom, szerencsére.