B.Csabi 2010 júl. 04. - 16:13:05
(8/48)
Igen, erre gondoltam!

Egy ilyen nagy költségvetésû, díszletekben pompázó, rengeteg embert szerepeltetõ film nem készült minden nap.

De manapság annyi ilyen igénytelen CG-s tucatfilm jön ki, hogy borzalom.

Ma már Pistike is készíthet otthon CG betéteket bármilyen filmhez, hiszen a számítógépe megvan hozzá, a milliós 3D-s modellezõ szoftverek meg letöltheti bárhonnan.

Csak egyvalami nincs hozzá Pistikének, tudása, ízlése, és filmes ismeretei.
B.Csabi 2010 júl. 04. - 16:08:57
(7/48)
Valamit félreértettél.

Az pedig kifejezetten nem igaz, hogy régen is annyi szar film volt, mint ma!

A szar igénytelen filmek megjelenése úgy a kilencvenes évek közepétõl kezdõdik, de leginkább a 2000 utáni idõkben jelentek meg dömpingben.

Milliónyit fel lehetne sorolni, amihez fogható igénytelenséget a korábbi idõkben még véletlenül sem láthattunk a vásznon.

Például most a legutóbbi "gyöngyszem" a TV-ben, a vízbõl kiugráló, sikító, és embereket üldözõ halak, a Kígyóhal akció c. förtelemben.

Ilyen fokú igénytelenséget a kilencvenes évek elõtt nem tapasztalhatott a nézõ, fõleg nem egy olyan hatalmas költségvetésû, és óriási statisztériát alkalmazó filmekben, mint ez a mostani is, vagy a többi klasszikus.

De nem csak a nagyfilmekrõl van szó, hanem az egyszerû, nem kifejezetten a látványra épülõ filmekrõl is, amik sokkal inkább elgondolkodtatnak, örömöt, vagy éppen bánatot okoznak.

Manapság annyira felhígult a filmes szakma, hogy már csak az nem készít filmet, aki nem akar, és ennek köszönhetõen olyan irdatlan sok a szemét, az igénytelen CG-t alkalmazó film, hogy néha sírni támad kedvem, hogy erre hogy adhattak pénzt.

Nekem elhiheted, ezt tanultam, van némi rálátásom a dologra.
robicsek2 2010 júl. 04. - 15:56:06
(6/48)
Egyet értek, ezek a filmek sokkal több meloba voltak mint a mai filmek, már ugy értem hogy fizikai melo a a diszletek készitésével.

Én a CGI s cucokat is szeretem, de azek a legjobbak. És igazad van ezek örökre ritka klasszikusok maradnak, mig a CGI s filmek már tucatszám jönnek ki.
ibacs 2010 júl. 04. - 15:53:39
(5/48)
Marhaság. Régen a kor technikájával pont annyi jó és sz.ar film készült, mint most a CG-vel

Az utolsó sorod ezt jól meg is mutatja, a legtöbbre a kutya sem emlékszik és nem is vetítik sehol. Amit meg igen, azok az igazi klasszikusok.

Majd 30 év múlva kiderül, mi az a maiak közül, ami kiállja az idõk próbáját.De biztos van, amit már most is oda sejthetünk, mint régen a Ben Hurt
B.Csabi 2010 júl. 04. - 15:36:18
(4/48)
Hova ez a nagy kirohanás? Nézd már meg a kategóriát jóember! ...kalandfilm.

Tehát nem Discovery vagy BBC dokumentumfilm!!!

És igenis jók ezek a filmek, sokkal többre tartom õket, mint bármelyik újkori CG animációkkal felturbózott filmeket.

Az ilyen jellegû filmeknél sokszor csak néz az ember, hogy micsoda trükkök és hihetetlen méretû díszletek vannak, amikor még nem volt számítógépes animáció, meg kék/zöld háttér, hanem még azok helyett is a háttérvetítést alkalmazták.

Ezeknek a technikájú filmeknek igazi klasszikus értéke van, még ennyi év után is.

A mai szar dömpingben készült történettelen, bugyuta, csak a CG-re hajtó pénzfilmek, hol lesznek 40 év múlva?

A kutya sem fog rájuk emlékezni, és vetíteni sem fogják sehol.
5/10
ChaNel '09 2010 júl. 04. - 14:45:58 5/10
(3/48)
Ha már klasszikusról meg látványosságról van szó, messze veri a Ben Hur:)
1/10
BouillonGottfried 2010 júl. 04. - 14:40:55 1/10
(2/48)
Ezt honnan a ...ból szedték ezt a szart? Ez egyáltalán nem valósághû, kb olyan mint a Harry Potter. Xerxes a perzsa király volt, a föniciaiaknak soha nem volt királya, mert városállamok különálló sorából álltak. Ráadásul ezek a városállamok sem voltak függetlenek, csak 100 évig. Xerxes a perzsák királya volt, tehát Fönícia, Palesztina, Egyiptom, Mezopotámia, Kis-Ázsia, Syria, és Perzsia az Indusig az uralma alatrt állt. Tehát Xerxesé volt fönicia is, és Xerxes nem ármánykodott, egyenesen támadta le Görögországot, és szerintem Rhodoszon életében nem járt. A Kolosszust pedig Nagy Sándor idején állították. Ennyit errõl a ...ról.
georgia57 2010 júl. 04. - 10:51:10
(1/48)
Klasszikus látványos történelmi film,szeretem az ilyet,délutánra pont jó