JohnnyBGood 2009 dec. 11. - 22:30:27
(103/103)
Tisztelem õket, mint mindenkit aki hisz valami jóban, van katolikus, buddhista és rastafari hitet mély meggyõzõdésbõl valló ismerõsöm. - a véleményem nem erre vonatkozott, hanem az alábbi "na gyere, cáfolj meg ha tudsz!" típusú megjegyzésekre. Tudnék, mint mindenki más (például ha azt mondom járj utána hogy a keresztény vallás alapjai a pogány Nap-kultuszból erednek, és hogy Jézus a Nap, a tizenkettõ tanítvány pedig az állatövi jegyek stb..), utánanézel? nem hiszem, és ezzel igazat adsz annak amit már leírtam, más véleménye nem számít.

Én puszta tájékozódásból olvastam a Bibliát, te puszta tájékozódásképpen utánajársz ennek? éppúgy mint a bibliai teremtés-történet és a tudomány-álláspont kapcsolatának? ezt sem hiszem. tehát igazam van. Valószínüleg sosem fogod elképzelni h nem léteztek ezek az emberek, de a tanítás amit a biblia ad az amúgy helyes és jó. Én így gondolom. Te?
JohnnyBGood 2009 dec. 11. - 20:16:24
(102/103)
Kedves László_N,

tudod miért nem érdemes és lehetetlen egy vallásos emberrel okos párbeszédet folytatni? Mert te és a hozzád hasonlóan gondolkodók úgy kezdenek eszmecserébe valakivel, hogy tudják, övék az igazság, a másik úgysem tud olyat mondani ami változtathatná a véleményüket, inkább úgy hiszik nekik kell megváltoztatni a másét, másképp nem is lehet.
(nem hiszem h tudnék olyat mondani amitõl holnap máshogy gondolkodna egy meggyõzõdéses valamiben hívõ valaki, pedig tudhatnék, de egy vallásos embernek ez tökmindegy, mert nem befogadó, hanem élbõl elutasító)

Te és a hozzád hasonló emberek azt hiszik õk mindent tudnak, és mindent õk látnak helyesen, pedig az igazság az, hogy az én gondolkozásom befogadó, nyílt, a tietek pedig be van skatulyázva a vallás bûvkörébe, és annak szabályait követve rendesen le van korlátozva. Szóval korlátoltak vagytok és eltökéltek, ez pedig nem tesz benneteket alkalmassá egy okos párbeszéd lefolytatására.

Az alábbi kommenteket egy filmajánlóból kiindulva találtam meg és olvastam végig. Ennyi a véleményem.
leopard26 2009 ápr. 08. - 11:31:01
(101/103)
Milyen feltámadásról?
leopard26 2009 ápr. 08. - 11:30:40
(100/103)
Ja bocs!Csak nem volt idõm válaszolni!
Igen,elég sok hívõ van a környezetemben!
leopard26 2009 ápr. 08. - 10:31:35
(99/103)
Jézus sétál az erdõben, mikor hallja, hogy valaki borzasztóan sír. Elindul a hang irányába s látja amint egy öreg ember keresgél valamit, s közben keservesen sír. Jézus így szól:
- Miért sír annyira, jóember?
- Nagy az én bánatom, elhagytam a kisfiam!
- Ezen segíthetunk, volt-e valami különleges ismertetõjele?
- Bizony volt. Mindkét kezébe szög volt beleütve!
Jézus térdeire rogyik, s kitárja karjait:
- Édesapám!
- PINOKKIÓ!!!
neugassaman 2009 ápr. 02. - 22:32:31
(98/103)
Nagyvonalakban egyetértünk...
HISZem hogy egyet!
Nos lászló, én nem fogom soha kétségbe vonni, a Biblia kívülrõl idézését - ami annak mindennapos forgatásával jár, vagy alapos ismeretségre vall...
Viszont!
Õszinte leszek Önhöz!
Roppant unszimpatikus dolognak tartom az efféle idézgetést, még akkor is ha Önt kedvelem, és Ön nagyon is szimpatikus!
Én kissé dogmatikus hatást vélek kiérezni, de ez csak az én véleményem...
ha vélemény ez egyáltalán, ha nem - igazából nem számít!
Mondok Önnek egy nagyon fontos dolgot, remélem elfogadja valahol a lelke legmélyén!
Soha ne idézgesse így oldal, vers, és bekezdés szerint a Bibliát, mert azzal kiirtja azt a hajlamot- ami elhiszi az õszinte keresõben , miszerint a kereszténység szabadságot, megváltást hoz!
Tudom, nehéz ezt elsõre megérteni, de kérem akceptálja ezt is valahol...
Ha a Bibliát idézem, ennek más oka pedíg ne legyen, mint az - hogy személyes átélés van mögötte!Csak azt idézhetem büntetlenül!
Az szó szerint van leírva : "nem az aki mondja . Uram, uram - és itt most ezt nagyon tág értelemben világítom meg!
Ne legyen ilyen könyvszagú, és 3/24, ill 5/11 - mert ez mindent elront az elején!
Krisztus példabeszédeit jobban átnézni, tanulmányozni!!!
Pálnál, és a példabeszédekben, tisztán ez a lényeg, más megfogalmazással : "Ki miben hisz..."
Ne ugy értse könyörgöm, hogy aki az ördögben hisz, az is üdvözül...
nem is errõl szól mindez, hanem egy csodás kinyilatkoztatás hétköznapivá tétele , érthetõvé tétele a lényeg, amit más keresõk már így szépen, kifejtettek bizonyos példabeszédekbõl!
Persze tilos a félremagyarázás, de nem is errõl van szó!
Több rugalmasságot László!
Nem fog üdvözülni, ha nem tisztítja ki magából ezt a nagyon erõs merevséget...
Olvassa el a pogány százados esetét, kinek szolgáját meggyógyította Krisztus...
Kérem félre ne értsen, nem akarom kioktatni, ne így értse! kérem...
Béke...
Baráti szeretettel : én és "énke"...
neugassaman 2009 ápr. 01. - 20:50:06 Előzmény hecsedli
(97/103)
Egyetértünk! :)

Ez nagyon kellemes érzés!

Nincs vita, mert mindketten értjük, amit érteni kell!

Üdv!
neugassaman 2009 ápr. 01. - 20:46:24
(96/103)
Szia lászló!

Röviden erre is reagálnék.

" A Bibliával kapcsolatban azt sueretném mondani, hogy egyedisége és hitelessége is abban is áll, hogy több szerzõje van , kb 40, akik a legkülönbözõbb társadalmi rétegekbõl származtak, sokféle nemzetbõl, kúltúrából, és más korszakokba élve - mégis egy tökéletes egységet alkottak. A Biblia központi üzenete - az evangélium, nem azt kéri, hogy törekedj a jobbá vállásra, hanem add át életed, lelked ( értelem, érzelem , akarat ) az Úr Jézusnak és Õ fog mássá tenni. Ebben egyedi a keresztyénség, hogy már most biztos és megoldást ad, nem valami amit igyekezz csak és majd egyszer, meg talán elérsz."

Én értem amit az EVANGÉLIUM -ról írsz, elég rég óta ismerkedtem meg az evangéliummal, illetve üzenetével is!

Mindenkinek:"Az evangélium görög eredetû szó (ευαγγέλιον, euangelion), jelentése jó hír, örömhír, amellyel általában az Újszövetség elsõ négy könyvének mindegyikét jelölik."

A legtöbbet a Példabeszédek jelentenek, és bár nem vagyok Krisztus minden tekitet beli imádója, de a tanításai azok az Örök érvényû igazságok, a földi létben mindenképp!

Nem a 10 parancsolat erõlködõ betartása, nem az aki mondogatja: "Uram, uram", nem a vallásos dogmatikusság és erõltetett tisztaság az ami fontos!

Soha nem ez!

Lényegtelen, és a végsõ - a lélek átlépésekor, az önmegítélés szempontjából, inkább ártalmas a keresztény ideológiák makacs hajszolása, és látszat életértékes - életvitele...

A kereszténységen kívüli többi tan, a Buddhizmus és a Hinduizmus, az iszlám, a judaizmus, nem ál, és nem anti vallás, mert a HIT gyakorlása az ami elõbbre visz!

Biblia: "Ki miben hisz, abban üdvözül" !

Érdemes még nagyon PÁL apostol leveleit, többször átolvasni, és leginkább Pál, a szeretet himnuszát - megszívlelni!!!

Ez a vallásgyakorlásban is épp oly releváns, mint a zseretet-gyakorlásban! Nem szétválasztható!

A SZERETET a legnagyobb Vallás, Törvény, és Evangélium....

Krisztus Jézus szerint is, sõt, igazán Õ beszélt errõl rendkívüli módon másként, mint addíg elõtte a vallás történelmében!!!

Attól viszont hogy ha nem Keresztény valaki, még Üdvözülni fog, és tiszta is lehet, sõt!!!

Nagyon kár a vallást a HIT-el egyenlõvé tenni!

Én nem Vallásos vagyok, no pedíg ugy neveltek, hanem : HÍVÕ vagyok!

Miben hiszek?

A Krisztus törvényeiben és a példabeszédei igazában, és abban hogy ezt gyakoroljam, elõször is mindíg magamon kezdve!

Csak ennyit szerettem volna László!

Örülök a beszélgetésnek!

Jó egészséget, és kellemes hetet!

üdv
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 14:31:19
(95/103)
De ez minedenkire igaz. :)
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 14:15:14
(94/103)
Játszunk el a gondolattal, hogy a halál után nincs vége. Akkor mi van? Ha jó voltam, akkor is felkerülhetek a mennybe nem? Vagy nem? Miért nem?
leopard26 2009 ápr. 01. - 13:47:52
(93/103)
Most meg már ez a gond?Jesszusom
1/10
kornyezet 2009 ápr. 01. - 13:25:52 1/10
(92/103)
Õ nem "jesszus", hanem Jézus.
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 13:23:59
(91/103)
Kedves vagy, de nem hiszek benne, hogy a halál után...mint már irtam. Egy életed van, azt alakíthatod.
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 13:18:43
(90/103)
Ja hogy Leo örökléte miatt aggódsz?
leopard26 2009 ápr. 01. - 13:06:43
(89/103)
de azt mond már végre hogy miért vagyok bajban?
leopard26 2009 ápr. 01. - 13:05:52
(88/103)
Én mindent elõítélet nélkül kerestem régen és ezek által jutottam arra a tézisre hogy feleslegesen nem fogok hinni egy régen élt csalóban,akire egy egész szervezet építette fel hatalmas birodalmát!Lentebb már olvashattad az egyéb bizonyítékokat,amik elfogadhatók és valósak is nem mint a a vatikán által beterjesztett baromságokat, amikkel megpróbálják bemagyarázni az embereknek jesszus valódi létét és létezését.
leopard26 2009 ápr. 01. - 12:54:10
(87/103)
Nem látom annak egyáltalán:)!
leopard26 2009 ápr. 01. - 12:52:16
(86/103)
Te most úgy beszélsz mintha irigyelni kellene azt hogy te hiszel istenben!Meg miért is bánnám meg hogy nem hiszek benne?Bajban vagyok mert nem hiszek benne?Ellentmondasz önmagadnak!A jóistened megbocsátó!Nem?Ez egy hiba,amit vétettem!Fenyegetitek a hitetlen embereket?Ez jó módszer
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 12:50:24
(85/103)
Ha hiszel a megváltásban, feltámadásban, szived joga. Erre mondom, hogy akinek ez kell, legyen. Neked most akkor is ezt az életet kell élned, jól, rosszul, ahogy alakítod.
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 12:47:24
(84/103)
Én szembenézek a bûneimmel, ha lehet javítok. :) Ezt tanultam otthon, és nem hiszek abban, hogy megbánom, és jónapot, mintha nem is lett volna.