hecsedli 2009 ápr. 01. - 10:32:08 Előzmény neugassaman
(63/103)
ezzel teljesen egyetértek: 'Ha az "istenhit" is a mítoszok és legendák okán keletkezett, akkor sokkal inkább értelmes létforma a vallást kizáró, ám mégis pozitív életfilozófiák bármelyike!'
nincs nélkülözhetetlen vallás, nincs szükség se hittérítõkre, se fanatizálásra.
egy valami számít: a HIT.
leopard26 2009 ápr. 01. - 10:23:51
(62/103)
Biztos valami parafenomén vagy!:)
1/10
kornyezet 2009 ápr. 01. - 07:43:06 1/10 Előzmény leopard26
(61/103)
Kedves Leopárd! Nem veszed észre, hogy te hiszel egy hamis és hiábavaló dologban? Okoskodhatsz--- de jegyezd meg: Nem vagy okosabb mint Isten!
offtopic
neugassaman 2009 márc. 31. - 19:59:42
(60/103)
Nagyon örültem hogy végre láttam egy dokumentumfilmnek nevezhetõt a Kodex "Gigas" - ról!!!
Nekem nem a vallásos körítés, meg a szerzõ miben és kiben léte körül forgó feltételezett mendemondák, ill megalapozatlan és tudomány színben elõadott teóriák a fontosak e fantasztikus MÛ kapcsán!

Komolyan mondom, sokkal többre tartom a bibliánál is, (meg fogom indokolni miért!!!)több okból!

A személy határtalan kiteljesedését, és egy olyan életmûvet látok benne, hogy méltán adnám neki az : OPUS MAGNUM nevet!

Apokrif iratnak mondható minden olyan a régmúltban keletkezett csodás mû, többek közt a Biblia is, aminek igazi mibenlétét, keletkezésének szálát - soha nem konkrétan és szilárdan megalapozott tényszerûségek , sokkal inkább tudományoskodó okfejtések határozzák meg, vagy próbát tesznek érdemi okfejtésre!

Maga az apokrif szó jelentése nem ez amit én leírtam, de én kicsit tágabban értelmezem...

A Kodex Gigas, minden bizonnyal egyetlen szerzõ mûve, ez az egy tényszerû tudományos megállapítás a mûvet illetõen, de semmi más közel nem ilyen konkrét!

A Bibliát, már ahogyan azt ma ismerjük, nagyon sokan "hozták össze"!

Az "összehozásában" pedíg sajn nem tudni kik és milyen szándékokkal éltek a múlt századok során, ahol mai ismereteink szerint, vagy vettek el belõle, vagy tettek is hozzá, illetve fordították le már több százszor, eredeti valós nyelv-világából!!!

A Biblia amúgy is , soha nem szó szerint értendõ, szimbólikus és rendkívül specifikus megfogalmazásai az eredeti szóvilágában - néha köszönõ viszonyba nincsenek a mai oktondi szómagyarázatokkal, és erõlködõ tudományszagú meghatározásokkal!

Itt rámehetnénk a piramisok vélt-valós létrejöttének igazságára is... (inkább ne!...)

A Kodex Gigas, nagyon erõsen ugy tûnik, valaki élete mûve!

Igaz, nem saját gondolatok és "eredeti", nem ismert történések leírása, de ettõl eltekintve , nagyon erõs , felbecsülhetetlen értékû mû, eredetiségének pedíg nincs kételyt támasztó attitûdje!

Sátán bibliája?

Erõsen oktondi, és pontatlan megvilágítása, egy az akkori mûveltséget egyben tömörítõ kolosszális mûvészeti gyöngyszemnek, amihez semmi köze nincs a nyavajás ördögnek, mint az ominózus kép, amin egy õszinte víziót rajzolt meg róla szerzõje!

Misztikus dolgok vannak, de ha a miszticizmus ráül a nem ismert és ellenõrizhetõ hitelességû kor eme remekmûveire, abból sok értelmes nem származik, csupán hamis mítoszok, legendák...

Ha az "istenhit" is a mítoszok és legendák okán keletkezett, akkor sokkal inkább értelmes létforma a vallást kizáró, ám mégis pozitív életfilozófiák bármelyike!

A HIT, mely mindíg a "jóra" törekvés és a jobbá válás állandó megvalósítási szándéka!

(Jóra törekvés = nem ártás) - saját olvasatomban!

Ui: 2
leopard26 2009 márc. 31. - 18:31:27
(59/103)
Kösz,én nagyon jól érzem magam a bõrömben!Valahogy nincs hiányérzetem,mert nem hiszek egy hamis dologban:)!
leopard26 2009 márc. 31. - 18:19:01
(58/103)
Nem is ismersz!Honnan veszed hogy nekem nyomorult életem van?:)
pozsizsuzsi 2009 márc. 31. - 12:09:26
(57/103)
Már ne is haragudj, hogy beleugatok, de mért erõszakoskodsz vele?
Másrészt, egy csomó mindent elutasítunk anélkül, hogy meg akarnánk tapasztalni. Heroin?
pozsizsuzsi 2009 márc. 31. - 10:35:22
(56/103)
Ja. Azon már kínomban röhögtem, hogy vagy húsz perc alatt ki is derítették, hogy azok a bizonyos lapok mitõl is vannak elszínezõdve...
Nudli, hagyjuk inkább...
offtopic
meszag 2009 márc. 31. - 10:27:40 Előzmény pozsizsuzsi
(55/103)
Hja megnéztem, ez megint nulla volt, feleslegesen tv töltött idõ. Már nem elõször csalódok, persze én vagyok a hibás, mit vártam? Csak az bosszant, hogy ha nem tudunk semmit, azt egy-két mondatban elég taglalni. :)
leopard26 2009 márc. 31. - 10:12:22
(54/103)
Csak azt nem érte mire gondolsz!Történni fog valami az elkövetkezendõ években,melyben jesszus visszatér és akkor mindenki rádöbben hogy "Jaj jesszusom,miért is nem voltam hívõ,így lekerülök a pokolba"!Tisztelem az agybajodat de ha lehetséges válaszolj már a kérdéseimre amiket feltettem eddig és ha normális válaszokat kapok,lehet hogy másképpen fogok gondolkodni
1/10
kornyezet 2009 márc. 31. - 10:05:25 1/10 Előzmény leopard26
(53/103)
Majd te is belátod majd, de talán túl késõn.
leopard26 2009 márc. 30. - 15:57:28
(52/103)
Jól van na!Hajtogasd csak nyugodtan:)
leopard26 2009 márc. 30. - 15:57:00
(51/103)
Ezt konkrétan hogy is érted?:)
Sokmindennek neveztek már,de önteltnek nem igazán
1/10
kornyezet 2009 márc. 30. - 12:38:28 1/10 Előzmény leopard26
(50/103)
Kedves Leopard!


Több igazságot mint a Biblia (Élet Könyve) semmi nem tartalmaz.
leopard26 2009 márc. 30. - 09:45:08
(49/103)
Pedig én is finoman fejeztem ki magam!:)

Ajánlanám filmnek az Õslakó címû ,fantörpikus alkotást!:)
néhány hívõ biztos elsírja rajta magát,annyi elvileges igazságot tartalmaz
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 30. - 09:40:51
(48/103)
:)
pozsizsuzsi 2009 márc. 28. - 21:33:19
(47/103)
Nem volt egetverõ, semmi mellbevágó újdonság, bár én is csak fél szemmel néztem. (talán pont ezért). De a jövõ héten még ismétlik vagy ötször.
offtopic
meszag 2009 márc. 28. - 18:49:39 Előzmény pozsizsuzsi
(46/103)
Milyen volt? Elfeledkeztem róla..
pozsizsuzsi 2009 márc. 28. - 14:59:50
(45/103)
Nem nézik-e le?!
Nézz át a tízparancsolat topicra.
Tümella 2009 márc. 28. - 14:18:55 Előzmény leopard26
(44/103)
Hihetetlen, milyen vita támadt itt! A keresztyén felekezetek nem marják egymást, sõt, ha így haladunk egy keresztyén egyház alakul ki. A hívõk nem tartják különbnek magukat, nem nézik le a nem hívõket, Rejtõvel szólva: "tiszteljük egymás agybaját". A hívõknek egy érvük van: "Nekem így jó!:-)" Az egyházak élén emberek állnak, akik ugyanolyan hibásak, mint bárki más, a hatalom el tud szédíteni embereket sajnos. De egy hívõ nem az egyházában hisz, hanem Istenében.
Nagyon kíváncsian várom a filmet!:-)