1/10
kornyezet 2009 márc. 26. - 13:27:31 1/10
(23/103)
Az írásodból kivéve te nem olvastad a Bibliát. Nem ismered a proféciákat sem.

Rm. 10:17 "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által."
leopard26 2009 márc. 26. - 13:22:08
(22/103)
Amúgy ezek elferdítések és nem válaszok a kérdésekre!Dehát ezt csinálja az egyház:)!Úgy néz ki fain kis hívõcske lehetsz
leopard26 2009 márc. 26. - 13:20:02
(21/103)
De ha válaszolni szeretnél még légyszi a nevem melletti "válazs" címszóra klikkelj és tudom hogy írsz
leopard26 2009 márc. 26. - 13:19:26
(20/103)
Azon még nem gondolkodtál el hogy az elvileges történelemben sok ember képezte ki magát istenné hatalom és háború által!Persze õket nem ismerték el!De aztán jött valaki,aki egy más oldalról mutatta magát az embereknek és rögtön istenként tisztelték!Lehet hogy a zsidók azért tették keresztre mert rájöttek a csalásra?A Biblia az meg csak egy jó üzlet!2000 éve megy!És mekkora lóvét szakítottak le vele
1/10
kornyezet 2009 márc. 26. - 13:15:14 1/10
(19/103)
Kedves Leopárd.

Szerintem, ha úgy próbálsz gondolkodni, hogy ha ezt vagy azt megteszem Jézus mit szól? Jézus úgyanezt tenné?
Te miért írtad le, hogy mi a baj az életmódunkal? Vigyázz! Ha Isten kezd el a te életmódodban is bajt keresni. Elvileg...adná Isten. Mert velem is úgy tett:)
Ha már szó esett a templomról: 1 Kor. 3:16 "Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?"
Nem hordok a nyakamban keresztet.
"Mert a keresztrõl való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje." ~1 Kor. 1:18~

Szeretettel.
leopard26 2009 márc. 26. - 13:04:15
(18/103)
Én se mondom azt hogy nem hiszek valami felsõbb hatalomban,de azt,amit ti úgymond hívõk csináltok,az röhejes!
leopard26 2009 márc. 26. - 13:01:49
(17/103)
Alapból egy olyan betegségben szenved az összes hívõ ember,amit igazság szerint nem lehet megmagyarázni!Végülis nálatok is faji különbségek vannak,mert ez katolikus ez református ez babpista vagy mi,de egy az istenetek!Nem?
Akkor miért csinál úgy az emberiség 60%-ka, mintha betartaná a biblia összes tanítását?Nem szabad különbséget tenni ember és ember között,nem?Akkor mi ez a nagy harc a hittel kapcsolatban?
leopard26 2009 márc. 26. - 12:54:37
(16/103)
Az a legnagyobb probléma a ti alapvetõ hívõ életmódotokkal hogy az alapvetõ bibliai tanításokat is úgy végzitek el,ahogy a biblia végülis tiltja,dehát ami jóváítéltetik a földön,az elvileg jóváítéltetik a menyben is!De akkor meg mi a frásznak istenítitek a bibliát?Vagy minek kell hinni egy olyan személyben,aki mindenkit irányít?Ha a biblia tiltja a bálványimádást akkor minek jársz templomba?Miért hordotok a nyakatokban keresztet?Miért kell adomány az egyháznak?Isten elvileg ott van mindenhol,akkor miért tesztek úgy ahogy elvileg tiltja?
leopard26 2009 márc. 26. - 12:48:47
(15/103)
Volna egy kérdésem!Hiszel az ufókban?
1/10
kornyezet 2009 márc. 26. - 12:46:59 1/10
(14/103)
Talán nem is látható a kép amit feltettem, de adok egy linket is: http://www.kepfeltoltes.hu/view/090326/bolond-mod_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
pozsizsuzsi 2009 márc. 26. - 12:40:27
(13/103)
Jó.
1/10
kornyezet 2009 márc. 26. - 12:32:21 1/10
(12/103)
íme itt van:

" Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta; " Jn.5:22

Végigolvastam a hozzászolásaitokat, nem jegyeztem fel, hogy ki mit írt. Tudom, hogy Sátán is létezik. Ha nem létezne, akkor még az Édenben élnénk (valószínû).

Meg azt is olvastam, hogy valaki/valakik nem hisznek Isten létezésében.
"Azt mondja a balgatag az õ szívében: Nincs Isten." Zsolt. 14:1
offtopic
7szünyü 2009 márc. 26. - 04:08:30
(11/103)
(** Figyelmeztetés: nem áll szándékomban hitvitát/vallásháborút kezdeni, sem téríteni/térni. Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy bármelyik kiváló ötlet lenne, részemrõl egyedül van (ÿ_ÿ)
7szünyü 2009 márc. 26. - 04:01:07
(10/103)
Na végre valaki! Hasonlóképp látjuk a dolgokat, de azért itt-ott vitatnám a mondandódat, ha megengeded. (Ha nem engeded meg, akkor is ez lesz :)
"A realizmus HITÉRE épült tudományok megdõlni látszanak."
Ugyanakkor az is lehetséges, hogy csak a "realizmus-fogalmunk" változik. A fizikát sem kell teljes egészében újragondolni, vannak annak nagyon jól mûködõ, használható részei. Amúgy pedig a tudomány szinte semmi másról nem szól, mint a dolgok folyamatos újragondolásáról. És azt hiszem, ez nem baj, és valszleg nagyon sokáig így is lesz.
A legmodernebb fizika (tudomásom szerint) sosem állított olyasmit, hogy az anyag nem létezik - legfeljebb, hogy nem úgy mûködik / nem olyanok a tulajdonságai, mint azt eddig gondoltuk. Modelleket fabrikálunk, melyek jól-rosszul megpróbálják a "valóság" (hüh, de csúnya szó :) egy kis részét számíthatóvá tenni. De "azonos-e a térkép a területtel?" (Umberto Eco)
(Kevéssé tartom valószínûnek, hogy GPS mûholdak óráját a téridõ szerkezete miatt kéne naponta állítani - szerintem egyszerûen csak olcsóbb és megbízhatóbb egy földi atomórához szinkronizálni õket. Tény, hogy relativisztikus jelenségek ez esetben már mérhetõek, de még mindig nagyon kis mennyiségekrõl van szó.)
(Részecskepárok stimmel.)
"Eddig minden megdõlt, amit korábban nagyon komoly tudósok mondtak"
No-no! Minden azért nem... Ha ilyen határozottsággal állítasz, még a végén bizonyítékot fogok követelni - holott mindketten jól tudjuk, h azt nem lehet... :)
"Marad a hit, és az még mindig jobb, mint a nem hit."
Véleményem a hit/nem-hit párról: a két dolog egyenértékû, csak az elõjel más - ennélfogva úgy vélem, értelmetlen bármelyiket jobbnak vagy rosszabbnak tekinteni (és akkor még ide sem kevertem a "kontextus" kérdését + hogy ez a kettõ is csak együtt egész, "értelmes"). Az én választásom nem a hit és nem-hit között dõl el: én azt hiszem, hogy marad a nem-tudás :) és persze a tágra nyílt szemek (°.°)

Békesség! :)
Fea 2009 márc. 26. - 01:01:49
(9/103)
Valóban Isten ítélkezik, de a katolikus (és az ortodox) egyház szerint Jézus és az Atya egylényegû, mindkettõ öröktõl van.
kisminden 2009 márc. 25. - 22:44:27 Előzmény Viktor H
(8/103)
A szocializmusban még én is így tanultam...
Azóta felnõttem, és sokat olvastam, sok bölcs emberrel beszélgettem. Tõlük hallottam, hogy a tudás elvisz Istentõl, a még több tudás visszavisz hozzá.
Ebben a mai, korántsem annyira primitív korban is az emberiség 70 százaléka hisz valamilyen felsõbbrendûségben, istenben vagy istenekben. Válogatás nélkül, egyszerû emberektõl a tudósokig. Bányászok, informatikusok, költõk.
A realizmus HITÉRE (hiszem, amit látok, amit látni vélek) épült tudományok megdõlni látszanak. Legkevesebb, a fizikát újra kell gondolni, a legmodernebb fizika szerint az anyag nem létezik, hanem történik, és az idõ sem önálló dimenzió, hanem csak a mi téridõszerkezetünkben érzékeljük, és még ott is más és más, nem véletlenül kell a GPS mûholdak óráit naponta beállítani. Vagyis már ott tartunk, hogy mi sem létezünk!!!
Részecske párok bármilyen távolságra egymástól azonosan viselkednek, ami azt jelenti, hogy van valami közvetíti az információt, ami gyorsabb a fénynél.
Eddig minden megdõlt, amit korábban nagyon komoly tudósok mondtak (a levegõnél is repül nehezebb tárgy). A tudomány eljutott odáig, hogy nem tudja bizonyítani Isten nem létét, mint ahogy a hívõk sem tudják bizonyítani azt hogy van.
Marad a hit, és az még mindig jobb, mint a nem hit.
Mindenesetre én nem merném minden kétséget kizáróan kijelenteni, hogy aki azt állítja, hogy van Isten, az égetni való bolond.
A maga korában nagyobb képtelenségnek tûnt Galilei kijelentése, és láss csodát.....
És persze
"Te anyagot szültél, én tért nyerék,
Az élet mellett ott van a halál,
A boldogságnál a lehangolás,
A fénynél árnyék, kétség és remény. -
Ott állok, látod, hol te, mindenütt,"
Lucifer az Úrhoz
7szünyü 2009 márc. 25. - 22:28:28
(7/103)
Hogy a filmrõl (és a Könyvrõl) is legyen itt valami: ne kerülje el senki figyelmét az ismertetõ szövege, különösen "a legendák szerint" kitétel. Egy valóban egyedülálló középkori (XIII. sz.) kódexrõl van szó, amit az õt környezõ "legendák", "gyanús események" miatt neveztek (vszleg babonából) a Sátán Bibliájának. Sem a *Sátán kinyilatkoztatásait*, sem *sátánista szövegeket* nem tartalmaz, sem "okklutista titkos üzenetet". Maga a film arról szól, hogy megpróbálják kideríteni, hogy mennyi a legendák igazságalapja. Részletek a filmben. :)

(környezetnek: nem vagyok Bibliaszakértõ, sem teológus, de - úgy tudom - azon a napon Isten ítélkezik, és nem Jézus.)
Viktor H 2009 márc. 25. - 20:44:35 Előzmény kornyezet
(6/103)
Isten egy a maihoz képest primitiv kor terméke amit azért találtak ki ,hogy választ adjanak az egyszerû embernek az élet nagy kérdéseire tehát Jézus nem volt isten fia ,mert egy kitalált valaminek nem lehet gyereke és mivel jézust már egyszer megölték nem fog igazságosan itélni , és ennek a kitalált valaminek választott népe sincs úgy hogy erröl ennyit .
Ha meg van isten akkor van sátán is, fogadd el vagy ne küzdj tovább és járulj atyád színe elé :D
10/10
planeta 2009 márc. 25. - 18:17:16 10/10 Előzmény kornyezet
(5/103)
Csak egyet nem értek: miért kornyezet a neved?
fenrir 2009 márc. 25. - 15:40:36 Előzmény kornyezet
(4/103)
én is megnéztem a hsz-eidet, kb 15 percig röhögtem folyamatosan.