10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 22. - 23:49:10 10/10 Előzmény Illiona
(231965/239045)
Szép estét!

Mint tudjuk, egy újszülöttnek minden vicc új. ;)
SSH-ból meg lassan két éve nem tudok kiszeretni... na, nem mintha akarnék... :))))
Egyébként így a 12. rész környékén már sokkal inkább krimi ez a sorozat - bár a misztikus szál sem marad el.
(Nagyjából a 7. rész óta fokozatosan komorodik, amióta letudtuk Joe Black-et és a mogyoróvajat.)
Számomra sok újdonságot és fordulatot mutat - ilyenkor nem is bánom, hogy nincs idõm többet-mást nézni.

Kép: a 12. rész vége...
Illiona 2017 nov. 22. - 21:57:17
(231964/239045)
Kedves Cilia!
Névnapod alkalmából kivánok mendenekelõtt jó egészséget, sok boldogságot!
Álmaid vágyaid teljesüljenek!
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 22. - 20:53:53 8/10
(231963/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Végleges idõpont (önkényesen lezártam, de csak az idõpontot, a listát nem, feliratkozni továbbra is lehet)

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9. Dorombka
10. Cilia

Szeretettel várunk minden érdeklõdõt, nem csak libaglyot, de szimpatizánst és természetesen az Olvasót is!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 22. - 20:13:44 8/10
(231962/239045)
Drága Cilikém!

Sok boldogságot, jó egészséget kívánok névnapod alkalmából!
Illiona 2017 nov. 22. - 19:06:29
(231961/239045)
ma elstartolt egy nagyon igéretes sorozat, Prison Playbook címmel.

Az Avistán Wise Prison Life címmel találjátok meg.

Ugy tünik, hogy semmi idõutazás, meg egyéb földöntúli emberek, és nem emberek, hanem mindenféle "lények" nem fognak szerepelni, nem lesz be nem vállalt mesevilág.
Akkor már inkább a börtönélet :))))
Akármekkora túlzásokat elviselek, csak legyen némi jó kis börtönszaga :)))

A fõszereplõje nem tudom ki (de nem is annyira érdekel,) de a számomra igazi fõszereplõ az Jung Kyung Ho, akit pl az Endless Love cimû sorozatból ismerünk már
(még egy csomóból, de hagyok nektek is kibontakoznivalót! :)))

Kép: a sorozat plakátja
Illiona 2017 nov. 22. - 12:56:42
(231960/239045)
itt egy koreai oldal cikke is az elõbbi témában, akik tudnak angolul, azoknak leirás

http://www.koreatimes.co.kr/www/nation/2017/11/103_239717.html
Illiona 2017 nov. 22. - 12:48:48
(231959/239045)
Sziasztok!
Biztosan mindannyian olvastátok hogy egy Észak-Koreai katona átszökött a déli szomszédhoz.
Miután már túl van az életveszélyen- meg féregtelenitésen is - nyilvánosságra hozták a szökésérõl készült felvételeket:

http://www.atv.hu/kulfold/20171122-akciofilmbe-illo-jelenet-igy-szokott-meg-az-eszak-koreai-katonai-video

Remélem hogy maradandó károsodások ( fizikai de lelki is!) nélkül megússza a nagy kalandot, és az északiak sem fogják kilõni a következõ években.
10/10
Cilia 2017 nov. 22. - 04:02:54 10/10
(231958/239045)
Sziasztok, jó éjt/reggelt!
Feliratkoztam.. :-)
10/10
Cilia 2017 nov. 22. - 03:56:53 10/10
(231957/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9. Dorombka
10. Cilia

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.Illiona
5. MH
offtopic
Mennyei Harmónia 2017 nov. 21. - 18:21:54
(231956/239045)
Kedves Dorombka! Imádom ezt a képet - nagyon-nagyon tetszik és köszönöm. :))
9/10
offtopic
dorombka 2017 nov. 21. - 09:19:22 9/10
(231955/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9. Dorombka

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.Illiona
5. MH
Illiona 2017 nov. 20. - 08:05:32
(231954/239045)
Sziasztok!
Ha hétfõ, akkor Box Office.
Most éppen semmi uj, izgalmas nincs, várjuk, hogy az uj filmek is letölthetõk, megnézhetõk
legyenek!

http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-11-17-~-2017-11-19-112442.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Kép: the Outlaws plakátja. Csúcson van...
offtopic
Mennyei Harmónia 2017 nov. 19. - 12:38:53
(231953/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9.

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.Illiona
5. MH
Illiona 2017 nov. 19. - 12:26:20
(231952/239045)
Never Forever

SPOILER

igen a vége egy kicsit homályosnak tünik, de éppen az (is) tetszik benne, hogy nem az a szájbarágós, meghagyja, hogy mi a nézõk gondoljuk ki, hogy hol tart a két fiatal érzelmileg.
Mert itt szétválik a kapcsolat kezdete és folytatása, és az érzelmi kiteljesedés, ami azért általában egyszerre szokott meglenni.

Szerintem az elsõ sokk az az hogy vége a filmnek, és ott marad a kérdés, hogy akkor mi van.
De utána már egyértelmûen össze lehet rakni, hogy a nõ a kisfiával AZON a tengerparton van, és a fõszereplõ fiúval van együtt.

Még nagyon érdekes volt az utolsó képek egyike, amikor a fõszereplõnõ a szemünkbe néz, nekünk nézõknek, szótlanul, de mégis bátoritóan.
Itt sincsenek szavak, de szerintem ebbe a tekintetbe benne van, hogy a kedves nézõ is merjen szembenézni az életével, sokkal bátrabban mint eddig tette, és merjen változtatni, megéri!
néha ki kell dobni minden régit, hogy az élet uj dolgai jönni tudjanak. (most itt nem tudom pontosan idézni)
Kép: hát elég homályos, ami azt illeti. Tûsarkuban falat járni??? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 nov. 18. - 16:20:46
(231951/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8.
9.

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.Illiona
5.
Illiona 2017 nov. 18. - 15:35:10
(231950/239045)
Black

Hogy hol tartok? a 4,5 résznél! másfél részt néztem meg, mióta nem irtam róla.

Éppen a történet az, ami számomra szinte érdektelen.
Már a Goblin esetében is igy volt, és itt azért itt van Song Seung Hun, aki elég vonzó bármilyen filmhez, de ezzel ugyan ugy vagyok mint Kim Nam Gil Nem ér a nevem cimû sorozatával, maga a sztori annyira misztikus + hihetetlen egyenlõ (nincs ilyen billentyûm ) hiteltelen.

Persze ebbe is lehet fennkölt elemeket belemagyarázni, de nem igazán vagyok fogékony rá, akkor már inkább nézek kinai mesefilmet felnõtteknek, pl az Ice Fantasy pont ilyen: és ráadásul annak nevezik, ami.

Persze nem vagyok minden misztikumnak ellene. A Secret Garden egy jó sorozt volt, még talán a 49 nap is elfogadható.
De van az a mennyiség, ami után már nem kell belõle. Ennyi.
Az elmult években olyan mennyiség jött ezekbõl a sorozatokból, hogy még gombócból is sok lenne.
Persze, van aki kevesebb sorozatot néz, és még ez neki új, hát csak tessék.
Illiona 2017 nov. 18. - 15:12:25
(231949/239045)
Sziasztok!

az hogy több mozifilmet nézek, egyenes következménye a koreai filmipar iparszerûen elõállitott gagyi felhozatalának.
Az idei filmsorozatok közül szinte semmi nem maradt meg, egyben sem volt egyetlen gondolat sem, ami maradandó lett volna.
Persze meg sem nézem õket, az elsõ 1-3 rész után törültem kifelé.
Igy a régebbi sorozatokat nézem ujra, és hát mozifilmekkel vigasztalódom.

Moziban nagyon erõs Dél-Korea, ez igy volt az elmult 15 évben is.
Mindenesetre most attól félek, hogy a sorozatokból kikopó sztárocskák elkezdenek átvándorolni a nagy moziiparba, fel is fogják azt is higitani.
Majd akkor mit is fogok nézni???
Már most is vannak ennek jelei, (pl egy most megjelenõ mozifilmben olyan valaki szerepel, aki egyértelmûen sorozatszinész, és a hideg is kilel tõle.)

A két nagy szinészóriás, Kim Nam Gil, és Song Seung Hun is bevállaltak egy-egy ilyen gagyi szerepet, és ennyi nekik megbocsátható, de azért én megkérdezem, akkor most merre fognak tartani: felfelé, igényesebb mozifilmek irányába, vagy lefelé, a gagyi sorozatok irányába?
Mindkét irányba nem lehet!

A kinai sorozatok is igéretesek, néztem is párat, de ezekbõl a kevés is sok.
Annyira idegen viselkedésminták vannak bennük, hogy csak párat birtam megnézni- mondjuk kétnaponta két-három rész.

A kinai filmek viszont nagyon jók, csak sok idõ kiválasztani azt a párat, nagyon nagy a merités, és vagy a szinészek alapján, vagy csak ugy belenézve lehet választani: körülbelül 10 kiválasztott film közül 1 ha nézhetõ, az viszont páratlanul jó! (mármint Koreához képest is sokkal jobb).

Kép: Kim Nam Gil: Memoir of a Murdarer
diane2 2017 nov. 18. - 14:16:40
(231948/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 18. - 01:20:50 10/10 Előzmény kimbin01
(231947/239045)
Nekem a larimár jobban tetszik. Eleve a kék a kedvenc színem.
Larimár (delfinkõ)
Csakra: torokcsakra
Csillagjegy: Oroszlán (mi más...:)))))
Elem: víz
Színe: kék, kékeszöld, szürke vagy vörös fehérrel.
http://kristalyero.blogspot.hu/2012/10/larimar-delfinko.html

Most már tényleg jó éjt, szép napot! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 18. - 01:11:03 10/10 Előzmény Illiona
(231946/239045)
Igazán jó filmeket ajánlasz, csak az idõ, meg annak a hiánya... :(

A Never Forever-t végül letöltöttem, aztán belenéztem, aztán ottragadtam.
Tényleg jó volt látni A szobalány csábító grófját más szerepben. És a szép szõke amerikai nõt a "kib...tt kék szemeivel".
És egy nõ tényleg két dologért képes mindent megtenni: hogy legyen, vagy hogy ne legyen gyereke.
A vége érdekes volt - most akkor kitõl, hogyan a második... és talán ez nem is lényeges... de mégis elgondolkodtatott.

Jó éjt, kellemes hétvégét a pihenõknek!
(én megint éjszakás leszek - de a Black-et ki nem hagyom...)