8/10
edimir 2018 aug. 02. - 22:58:06 8/10 Előzmény Illiona
(233625/239045)
:)))))))))))))))))))))))

Nagyjából én is így gondolom, de még várnék mások tippjeire is!:))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 22:56:13 8/10
(233624/239045)
OFF

Azért látszik, hogy készülnek a Dong Mae - Ae-shin videók... és persze már beépítették a 8. rész képsorait is!:))))))))))))))))

https://www.youtube.com/watch?v=JeMEvS4vlog
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 22:33:47 8/10 Előzmény edimir
(233623/239045)
OFF

Hmmm, július 10., ekkor tették fel... tehát még az eredeti karakterről beszél, még ott van a sérelmezett Fekete Sárkány is....

Azért jó volt bepillantást nyerni a forgatásba egy villanásnyira.... a kard, hát nagyon hitelesen bánik vele, engem meggyőzött, nem érezni, hogy mennyi munka mögötte, csak a kardforgatás határozottságát, energikusságát.....

KÉP: - felirat - ő is élvezte a közös iszogatós jelenetet!:))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 22:09:20 8/10
(233622/239045)
OFF

Mr Sunshine

Egy kis érdekesség!:))))))))))))))

Yoo Yeon Seok beszél Dong Mae karakteréről.....
https://www.youtube.com/watch?v=wc1Tj-No0Yc

KÉP: kivágás a videoból - felirat - !:))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2018 aug. 02. - 22:03:43
(233621/239045)
Mr Sunshine
Megnéztem a 7 . epizód végén lévő képeket.
Ezek elég zavaros, és pillanatra felbukkanó képek csak, később talán lesz magyarázat rájuk.
Nekem olyan, mintha a Vőlegény úrfi fejében fordulnának csak meg.
Nem kérkedik a nemesi származásával (hiszen az apja házánál, a régi szolgálót kérdezgeti, és ott jön rá, hogy Choi nem nemes származású) hanem végig gondolja csak, milyen jővője lenne a lánynak bármelyikőjükkel.
Choi kapitány esetében élnének valahol Amerikában, elszakadva a hazától, rokonoktól, barátoktól, idegenként.
Dong Mae esetében a fiút nagyon anyagiasnak gondolja, és egy esetleges kapcsolatban a nő alárendeltségét, a kapcsolat "fillérekre" váltását prognosztizálja.
És a saját elképzelései: a lány ölébe hajtott fej jelenti a meghittséget, a békét, az egyenrangúságot, a tartalmat.
Csak hát mi tudjuk, hogy a Kisasszonyka nem egy hagyományos nő, ezekre a viselkedésmintákat már régen elutasitotta. És ezt mostmár megtudja Dong Mae is (8. rész) és az 1. rész óta tudja Choi is.
Hogy a vőlegény mikor fog rájönni a lány ellenálló szerepére?
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 21:59:26 8/10 Előzmény Illiona
(233620/239045)
OFF

Mr Sunshine - 3. kártya

Köszi!:)))))))))) Hiába, aki profi, az profi!:)))))))))))) Sajnos eleve csak életlen képet tudtam róla kivágni, de azért próbáltam vmit kezdeni vele....

KÉP: képkivágás elforgatva a filmből + szeretők tarot kártya (ez utóbbi forrása: https://www.astrologia.hu/pictures/tarot/tarot_6.jpg)

Illiona 2018 aug. 02. - 21:36:44
(233619/239045)
Mr Sunshine
hát ezt a kártyát nagyon egy pillanatra mutatják, de ez valószinű nem a Végitélet, hanem a Szeretők lap. És ha ez a Szeretők, akkor pozitiv kicsengésének is kellene hogy legyen.
Mindig egy döntést mutat, vagy azt hogy még nincs itt az ideje, még várni kell. De jelentheti egy uj kapcsolat feltünését, vagy a régi megerősödését is.
Itt egy kis ismertető a Kazanlár Tarotból (az egyetlen magyar hires Tarot-kártyás, aki maga is alkotott meg kártyát, nagyon érdekes képi világgal:
"Jelképe minden dolognak, ami összeköt, magába fogad, összegyűjt, beilleszt. Ha egy ügyhöz vagy egy ember életéhez csatlakozunk, akkor választunk. Úgy, ahogy útközben egy kereszteződésnél el kell döntenünk, melyik úton menjünk tovább, hogy célunkat kerülő nélkül elérjük. Kedvező pozícióban a Szeretők kártya helyes, szabadon jött döntésre utal és arra int, hogy jobb a legnehezebb utat választani, amíg az a legjobb. Kedvezőtlen pozícióban rossz döntéstől óv minket. Az egyszerűbb utak nem jobbak. "
Miután előtte a Sorskerék huzodott ki, nem tudom, miért lenne ez a kártya kedvezőtlen pozicióban?
én nem ilyen értelmezést adtam volna.
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 21:27:37 8/10 Előzmény edimir
(233618/239045)
OFF

Mr Sunshine - 7. rész - rejtélyes kép 3.

Spoiler


A Vőlegény és a Kisasszony


?????????????????????????????????????????????????
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 21:26:18 8/10 Előzmény edimir
(233617/239045)
OFF

Mr Sunshine - 7. rész - rejtélyes kép 2.

Spoiler


Dong Me és a Kisasszony

??????????????????????????????????????????????????????????????????
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 21:22:47 8/10
(233616/239045)
OFF

Mr Sunshine - 7. rész - rejtélyes kép 1.

Spoiler

Mielőtt elköszönnénk a 7. résztől (úgyis vissza kell majd még utalni rá), három nagyon rejtélyes képet hozok a legvégéről... Épp csak felvillannak pár másodpercre...


Van min törpölni velük kapcsolatban. Nem olyan egyszerűek. Mindegyiken a Kisasszony szerepel a három férfi vmelyikével, más környezet, más szituáció.....
Várom a megfejtéseket!:))))))

1. kép: Kisasszony és Eugene Choi... Choi öltönyben... a Kisasszony nyugati ruhában, kalapban (vele szembe jön a sapkás fiú)

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Illiona 2018 aug. 02. - 21:21:51
(233615/239045)
Mr Sunshine
én nem a jelenet ellen beszéltem, ez nagy tévedés. Egész másra vonatkozott a megjegyzésem, amit tartok is, de nem akarom ujra elkezdeni magyarázni!
Csak nyugodtan olvasd vissza.
A bárpulthoz összeültetni a 3 férfit: eléggé merész.
Ráadásul a bárpult először jelenik meg nekem az össze kóreai történelmi sorozatban. Soha sehol nem láttam még az iszogatás eme formáját. Ez azért más mint egy asztal körül!
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 20:57:38 8/10 Előzmény edimir
(233614/239045)
OFF
Mr Sunshine - 8. rész

Ha nemértettük meg az 1. lépés: kézfogás-t, akkor végkép nem értjük majd a 8. rész záróképét, a 2. lépés: ölelés-t sem.


Mert a kettő között mit is látunk? Choi kapitány megmenti a Kisasszonyt, segít egy leleplezett ellenálló menekülésében...

Jaj, de jó, lelkendezhetünk, végre nagyszerű, pozitív tetteket hajt végre, kezd önfeláldozó hőssé válni!

KÉP: 2, lépés: ölelés.... akkor miért is nem öleli át az oly lelkes Kisasszonyt? Miért áll olyan karótnyelten, mint egy darab fa... holott tudjuk, hogy szíve szerint ő is magához ölelné a nőt?

Hát a kézfogás hazugsága miatt, mert nem engedi a bűntudat. Mivel a bosszú eszközének akarta választani ezt a nőt akkor, így nincs joga visszaölelni most....
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 20:43:51 8/10 Előzmény edimir
(233613/239045)
OFF
Mr Sunshine - fordítás

Már sokszor kitértünk rá, hogy milyen fontos a jó magyar felirat, nem csak a szórakozást könnyíti meg, de sokszor elengedhetetlen a pontosabb, mélyebb értelmezéshez. Ezért is vagyunk annyira hálásak mindenkinek, aki ilyen fáradtságos és idő/energia-rabló fába vágja a fejszéjét, ráadásul önzetlenül.

Pedig kutyanehéz dolog. Lapishun - a fordító - már megírta itt a sorozattal kapcsolatos meglátásait. Említette a párbeszédeket, melyek hol zseniálisak, hol kevésbé azok. És bizony nem könnyíti meg a fordító dolgát az sem, hogy alkalmanként a szereplők szűkszavúak. Látszólag kérdésnek és a rá érkező válasznak nincs köze egymáshoz....DE

DE lehet, hogy nem az ADÓban, hanem a VEVŐ-ben van a hiba. Néha első megnézéskor szinte semmit se értünk a párbeszédből, míg már több további rész megtekintése után visszanézve a korábban értelmetlennek tűnő párbeszéd hirtelen megvilágosodik. Így vagyok ezzel a sorozattal is, főként a Kisasszony és Choi kapitány beszélgetéseinél. Amit zagyvaságnak hittem, az kifejezi az adott helyzethez, a másikhoz való abban a percben való viszonyulást... Ezt nem lehet könnyű fordítani, helyesen értelmezve visszaadni. A nyelvi bravúrokról, a frappáns "tuché"-król már nem is beszélve.

És bizony ilyenkor nem elégséges a fordítónak alapként a jó angol felirat, kell a füle is, hogy az elhangzott koreai párbeszédre is figyeljen.

Csak néhány korai szót tudok felismerni X sorozat után is, sajnos. De jöjjön egy példa arra, mire is gondolok...

Itt írtam az iddogálós jelenetről...

"jön az esti iddogálás kényszeredett hármasban... Nekem tetszett, ha Illionának nem is, jó kis párbeszédek... a karakterek hozzák magukat.... és igen, bár csak tréfás kérdések (kit mentenél meg?), de milyen a valóságot tükröző válaszok... és még jellemzőbb, hogy a barátságra csak az úrfi iszik, a másik kettő érintetlenül, ivás nélkül teszi le a megemelt poharat!"

KÉP: Akik együtt isznak....- felirat - lapishun fordításában: "azok tegeződni szoktak".....

Pedig itt a Vőlegény nem erről beszél, hanem arra kéri a másik kettőt, hogy a barátságra igyanak, a kettő pedig nem ugyanaz!

Főként, ha ott van előtte egy igazi nyelvi "tuché", ahogy előtte hátba paskolja Dong Mae-t (ki merne ilyet, akinek kedves az élete!), kimondja a nevét, hogy Dong Mae, ami "dongmu"=barát szóra annyira hasonlít, a koreai néző érti a frappáns utalást... És igen, a barátságra tényleg nem akar a másik kettő inni....
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 19:58:03 8/10 Előzmény edimir
(233612/239045)
OFF
Mr Sunshine - kézfogás

Sőt, az európai kultúrában ott volt egy másik vonatkozása is, a KÉZFOGÓ, az eljegyzés. Amit szó szerint kell érteni, mert ez volt az eljegyzés megpecsételője, ezzel fejezték ki a házasulandó felek elkötelezettségüket.

Még jó, hogy a kisasszony ezt a szokást nem ismerte, már a "love" szó is elég bonyolult a számára...:)))))
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 19:26:22 8/10 Előzmény edimir
(233611/239045)
OFF
Mr Sunshine - kézfogás

Többször is utal a sorozat a kultúrák eltérőségére, de van, amivel a sorozat ázsia készítői nem számolhattak...
Ázsiában nincs benne a kultúrában/hagyományban a kézfogás... Annál inkább a miénkben. Yujin (mert akkor és ott ő nem Eugene) azt mondja róla "Amerikai üdvözlet". Még elmagyarázza az eredetét, a kéz fegyvertelenségének igazolását.

De a mi kultúránkban ennél jóval több. Nem is olyan régen aszóbeli megállapodásokra a felek egyszerűen kezet ráztak... és ez ugyanolyan kötelező erejű volt, mintha ezer tanú előtt foglalták volna írásba, 80 pecséttel ellátva....

Igenis, az eskü, az adott szó, a kézfogás nem üres formalitás volt, hanem a legsúlyosabb dolgok egyik, betartása becsületbeli ügy volt, bármi, akár az élet árán is.... Különben a be nem tartó elvesztette a közösség megbecsülését... Persze mindig voltak kivételek, de a hagyomány, a szokásjog mégis így tartja őket számon.

Az ázsiai nézőnek talán nem, de nekem ezt jelenti a kézfogás. Ezért is olyan megbocsáthatatlan a megtévesztésre való felhasználása.
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 19:10:09 8/10 Előzmény Riamara
(233610/239045)
Mr Sunshine

OFF - az értékek

"Szerintem Yujin karaktere teljesen tipikus. Akár, mint külföldre szakadt csoszon, akár mint amerikai katonatiszt."... "Úgy viselkedik, mint egy átlag amcsi katona külföldön."

Hogy ki mit keres egy sorozatban az ő dolga, az ő ízlése, az ő belső szűrője, az ő választása.

Kb. 7 évvel ezelőtt egy sorozat - A Silla királyság ékköve - miatt kezdtem el fórumot látogatni. És csakis azért kezdtem hozzászólásokat írni ide, mert itt olyan Embereket (nem csak NICK!) találtam, akik ugyanazt keresték és találták meg "Sillá"-ban, amit én.

Csakis azért ragadtam itt, mert azóta is ugyanazt keresem.

Nem vagyok kíváncsi az "amcsi katonára külföldön"-re. Arra nem pazarolnék 5 percet se, se a megnézésére, se arra, hogy írjak róla....

Persze nem kell, hogy a sorozatban a szentek gyülekezete szerepeljen, sőt!!!!

Sokkal inkább húsvér , izgalmas, összetett karakterek, nem mentesen az emberi hibáktól, gyarlóságoktól. Ne Pallasz Athénéként teljes fegyverzetben pattanjanak ki Zeusz-apuci fejéből, hanem járják be a lelki fejlődés buktatókkal, kitérőkkel tarkított útját. Magyarán a sorozat történesei során jussanak el egy magasabb szintre, vagy süllyedjenek le, de ez az építkezés legyen következetes, szervesen kapcsolódjon a karakterben meglévőkhöz, hiteltelen "bakugrások" nélkül.

Elkényeztetett Silla egy Deokmannal, Yushinnal, Alcheonnal... de még Bidam, Mishil és a többiek is....
Hogy volt bennük vmi, ami megfogott bennünket, amitől minden tettük szenvedélyes vitákat tudott kiváltani közöttünk... Hogy érveltünk mellettük és ellenükben. Miért is tudtak ennyire hatni ránk? Mert valahol hordozták azt az értéket, amit annyira kerestünk.

Hát ezért volt az előbbi (talán mások számára furcsa) kirohanásom a Mr Sunshine Yujin/Eugene Choi karaktere ellen, ami olyan elemeket tartalmaz, amik lehet, hogy az "amcsi katonára külföldön"-be belefér, de semmikép se egy magára valamit is adó igényesebb sorozat főszereplójébe!

Nekem innentől már biztos, hogy nem 10 pontos a Mr Sunshine, bár nem szokásom a vége előtt pontozni vmit, a kerek egész ismerete nélkül.



8/10
edimir 2018 aug. 02. - 16:28:34 8/10
(233609/239045)
OFF
Mr Sunshine - a megbocsáthatatlan!!!!!

Spoiler

KÉP: és Choi.... neki nem jár a napfény... nálam ennél sötétebb felhő kezdené takarni a napot....
Hogy talán már most bánja, amit tett? Hogy bűntudata támad?

Nem hat meg. Milyen ember az, akinek ez az egész mocskos húzás egyáltalán eszébe jut, nem hogy még meg is valósítsa?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Milyen belső erkölcsi mércéje, milyen értékrendje van? Vagy csak ő számít, csak azt őt ért sérelem? A bosszúállásnál nem számít se az eszköz, se az, hogy közben másokat hogy bánt meg, hogy tesz tönkre, főként a vétleneket, az ártatlanokat????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát igen, Dong Mae fogta a kardját és levágta a szemét parasztasszonyokat.... Mást nem, nem használt fel és ki a bosszújához másokat, nem ravaszkodott sunyin, undorítóan.... ennél őszintébb és nyíltabb....

Mr Sunshine később csinálhatsz, amit akarsz a gondolkodásodnak ezt az alantasságát nem veszi be a gyomrom... mert lehet hogy szabad amerikai állampolgár lehettél, de a lelked megmaradt ennek ellenére sunyi SZOLGA léleknek! Innentől fényezhet a sorozat, ahogy akar... számomra nem lehetsz Mr Sunshine. Egy sorozatban ugyebár láthatjuk vki jellemfejlődését, kaphat második esélyt hogy vmi mássá váljon, persze majd itt is ez fog történni, de innentől nekem a karakter tök hiteltelen!
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 16:07:20 8/10 Előzmény edimir
(233608/239045)
OFF
Mr Sunshine - a megbocsáthatatlan!!!!!

Spoiler
KÉP: Kisasszony a "kézfogás" után... nem csak a víz, de az ábrándok is elringatják....neki ragyog a fény! Ő őszinte volt!
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 16:01:26 8/10 Előzmény edimir
(233607/239045)
OFF
Mr Sunshine - a megbocsáthatatlan!!!!!

Spoiler

Aztán jön a 7. részben a jelenet folytatása...
Bemutatkoznak, most használja először az Eugene helyett a Yujin-t a Kisasszony előtt. Szándékoltan!!!!

Mert ezt az egész aljas húzást a kisasszony előtt egy másik, ismeretlen férfi teszi, bizony nem az amerikai állampolgár, hanem az eddig oly nagyon tagadott csoszoni... a név fontos, hiába az Amerikában eltöltött 31 év, végül csak legyűri a a 9 éves kisfiú az érett férfit, a kapott jobb jövőt a keserves múlt....


az 1. LÉPÉS: a kézfogás... és a jelentése..
...az eredeti , hogy igazolja, a kéz fegyvertelen.... de itt tudjuk, hogy azt kellene jelenteni a lány "olvasatában", hogy "bajtársak, egyoldalon állnak, segítik egymást... és ezt Choi tudja....

....becsapás a gesztus, és így degradálódik.....

KÉP: megint a "romantikus" háttér ellenpontozza a hideg számítást!
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 15:28:01 8/10 Előzmény edimir
(233606/239045)
OFF
Mr Sunshine - a megbocsáthatatlan!!!!!

Spoiler

KÉP: - felirat - Nem csak arról szól a közös séta a fegyver visszacsempészése után, hogy a férfi ezzel oltalmat nyújt, megvédi a nőt és a titkát.... A Kisasszony számára az egyszeri (és úgy hiszi megismételhetetlen) élmény, hogy egy férfi MELLETT sétálhat, nem UTÁNA, mert lehet bármilyen előkelő a származása, csoszoni NŐként ezt sohasem tapasztalhatná!

... látjuk egymás mellett a két alakot, lépteik teljes összhangban... közben halljuk Choi hangján a Josheph-nek írt levelet, ami lassan átmegy "vallomásba", hogy mennyire szeretne még tovább együtt sétálni... stb.

Aztán ezek után jön a MÁSNAP a hídnál! A "vallomás" gondolatokat törli a nyers bosszúvágy, ahogy a gesztust és a kísérő szavakat "Mellettem van a legnagyobb biztonságban Csoszonban" sztornózza, ellenkező előjelűvé teszi!