8/10
edimir 2018 aug. 03. - 14:04:43 8/10 Előzmény edimir
(233645/239045)
OFF

Mr Sunshine - Kisasszony maszk kendője

KÉP: Choi kapitány feszülten szorongatja a Kisasszony maszk kendőjét, miközben aggódik érte a veszélyes küldetése miatt.... Miért tettem amolyan "bakugrásként" ide a képet? Mert itt is a zenedoboz dalocskája az aláfestő zene.

Jelzi, hogy a Kisasszony időközben milyen fontossá vált a kapitány számára... hát igen, ehhez kellett még további 3 résznek eltelnie!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 13:57:50 8/10
(233644/239045)
OFF

Mr Sunshine - hajtű

Spoiler

KÉP: a gyermek Yujin faragta kedves ajándékként az édesanyjának...

Tehát a hajtű kapocs az édesanyához valóban. Személyes ajándék, kedves emléke a kettejük közötti szeretetnek.... ugyanakkor az anya tragikus halála belecsempészi a fájdalmat is...

Milyen érdekes... később, amikor elmerengve nézi a hajtűt, akkor a zenedoboz dalocskája szól zenei aláfestésként....

"What child is this", a karácsonyi dal Jézus születéséről..... lehet asszociálni, miért is... a dalban is ott egy édesanya...

8/10
edimir 2018 aug. 03. - 13:45:52 8/10
(233643/239045)
OFF

Mr Sunshine - hajtű

Spoiler

Ha Choi kapitány szüleinek sírja nem is kerül elő, vmi más mégis... a szolga elhozza neki az édesanyja hajtűjét.
KÉP: lám a nemesasszony több tál rizst érő ruhadísze... és hozzá most az édesanya egyszerű fából faragott hajtűje

Tudom, gonosz vagyok, de muszáj megkérdeznem, hogy miért is maradhatott fenn ez a hajtű?

A szolga magyarázata, hogy a felesége megőrizte emlékként. Micsoda?!!! Úgy elképzelem magam elé a jelenetet:
Yujin anyjának holttestét kihúzzák a kútból, kiterítik egy gyékényre... s mielőtt belecsavarnák, hogy elvigyék vmi kordén a rabszolgatemetőbe... a másik szolganő odahajol, sok sóhaj és könny közepette a halott nő hajából kihúzza a fahajtűt, és kebléhez szorítva a ruhája alá csúsztatja, majd később vmi roncsocskába csavarva elteszi, hogy a másik nőre emlékeztesse...

Na, ezt ne akarja senki nekem bemagyarázni. Egy halottról nem gyűjtünk "emléktárgyakat", bármit le és elvenni tőle az egyik legocsmányabb fosztogatás, hullarablás....

Az, hogy ezt a szinte értéktelen hajtűt is kiszedték a hajából, ez nem annyira a kegyelet, mint inkább a kapzsiságukat és minden jóérzés hiányát mutatja.....


8/10
edimir 2018 aug. 03. - 13:20:14 8/10 Előzmény edimir
(233642/239045)
OFF

Mr Sunshine - sír

Spoiler

KÉP: Choi kapitány a Vadász apjának sírjára helyezi el az anyjának szánt virágot.....

Alkoholt nem, de virágot azt hozott?:))))) Természetesen, hiszen még emlékezik anyja "álmára", hogy virágként szeretne a fia nagy házának kertjében újjászületni....

A sorozat végig remekül épít a szereplők származás/identitás/jelenlegi helyzete összetettségéből születő furcsa szituációkra...

Ennél a találkozásnál ez hogy is néz ki?
A Vadász származását tekintve felette állna a rabszolgaivadék Yujinnak, hiszen szabad származású katona/vadász fia...

Choi kapitány viszont jelenleg áll státusban amerikai katonatisztként az egyszerű csoszoni vadász felett...

Az Igazság Harcosai titkos ellenálló szervezet egyik tagja áll szemben az amerikai hadsereg tisztjével

Az amerikaiak által megölt ember fia áll szemben egy amerikai katonával. És épp ez az amerikai tesz virágot erre a sírra!

Miért nem visszás a dolog mégsem?... Mert ugyanakkor két gyászoló Ember találkozik... a csoszoni anyának szánt virág nem kerül elutasításra... rátehetik egy csoszoni apa sírjára.... egy pillanatra megteremtődik vmi törékeny béke... de csak erre a pillanatra...







8/10
edimir 2018 aug. 03. - 12:58:00 8/10 Előzmény edimir
(233641/239045)
OFF

Mr Sunshine - sír

Spoiler

Choi kapitány találkozik a Vadásszal, az ő szavaiból ismerjük meg a Gwangwa sziget dombján a temetkező helyet....

Milyen érdekes, itt is megvan az elkülönülés.... 3 különböző temető található....
1. az amerikaiak által 1871-ben megöltek sírjai, főként katonák, az erőd védelméhez csatlakozó férfiak
2. a későbbi japán katonai támadás áldozatai, közemberek, civilek, a japán fosztogatás, gyújtogatás, erőszaktétel nő és gyermek áldozatai
3. a rabszolgáké

Az első két temetőben gondozottak a sírok. Kis kőrakások jelzik az egyes eltemetett embereket. A hozzátartozók felkeresik őket, italáldozatot mutatnak be a halott szellemének. A Vadász is épp ezt teszi.

Viszont a rabszolgatemető teljesen más képet mutat. Nincs kőrakás, a magas fűben itt-ott némi bucka, semmiképp se szabályos halom. Gondoskodásnak semmi jelét se tapasztaljuk...Tök elhanyagolt az egész. Tehát más rabszolga sírját se lehetne beazonosítani, nem csak Yujun szüleiét.

KÉP: még az alkoholt az italáldozathoz is úgy kell kölcsönkérnie ... A sietségre hivatkozik Choi kapitány, hogy megfeledkezett róla... DE

DE van egy olyan érzésünk, hogy ez az italáldozat/sírgondozás nincs is benne Yujin gyermekkori rabszolga életének 9 évében, mint megélt tapasztalat... Látogatás rabszolga nagyapa/nagyanya sírjánál.... Nem is lehetett, mert a" felmenői" akár különböző gazdák rabszolgái lehettek, így más-más helyen éltek, haltak. lettek elkaparva az idő során....

A számontartott és gondozott sír csak egy bizonyos státus felett "jár", a rabszolgák ez alatt vannak.
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 12:32:04 8/10
(233640/239045)
OFF

Mr Sunshine - sír

Spoiler
Choi kapitány ugyebár a régi szolga útmutatásával igyekszik megtalálni szülei sírját.... Persze sehol nincs a 31 évvel ezelőtti sír... cseppet sem meglepően...

KÉP: - felirat - Ezt azért nem gondolhatta komolyan?!!! Ugyan miért kereste volna fel a szolga az ő szülei sírját????!!! Rokoni kapcsolat nem fűzte hozzájuk. Bűntudatból? Miért, ő csak végrehajtó volt, rabszolga, aki ura parancsát teljesítette....

Nem, a sír gondozása mindenkor a családtag, az 1. fiú kötelessége.... a normál hagyomány szerint
De vajon Yujin vagy bármely rabszolga családja mennyire tekinthető "normálisnak"?

Persze elgondolkodhatunk, hogy milyen lehetett egy rabszolgacsalád. A rabszolga férfi és nő számára a közös gazdától vszínűleg kellett vmilyen engedély, hogy együtt éljenek, ez az együttélés is bizonytalan, bármikor elszakíthatóak egymástól.

Yujin apja a "Choi" nevet előző gazdája után kapta. Mit mutat? Gyökértelenséget.
Illiona 2018 aug. 03. - 12:09:05 Előzmény edimir
(233639/239045)
Nos, reagálnák edimir hozzászólására, illetve egy korábbi véleményére.
Biztosan emlékeztek arra, amikor beirt a What's Wrong With Secretary Kim c sorozatról, és én véleményeztem, és a forgatókönyvet sem tartottam nagyra, és még ami zavart, az az hogy Park Min-Young állandóan mosolyog, amikor pedig komoly komoly problémákkal nézett szembe, olyankor is. Számomra az oktalan, okozatlan mosolygás egyáltalán nem a kedvesség megnyilvánulása.
Ekkor edimir megvédte Park Min Youngot...

Most a Mr Sunshine kapcsán érdekes módon megint előjött az állandó mosolygás. A Vőlegény Úrfi az, aki itt eleinte folyton mosolyog, mindenkivel viccelődik, könnyű arcot mutat mindenki felé.
Ez az arca meg annyira neked nem tetszett.
Vagyis működik nálad a kettős mérce: ami az egyik esetben tetszik, aranyos, az egy másik esetben megtévesztő, csalárd mosoly.
Egyébként nem vagy egyedül: én magam is ilyen rossz vagyok veled együtt: csak éppen nálam Park Min-Young és a What's Wrong With Secretary Kim került ki megnézetlenül került a szemétbe, brrrr.. érzéssel, mig Kim Hee Sung, a vőlegény bármeddig tudott volna mosolyogva könnyűvérűsködni, az sem zavart volna.
Hát ilyenek vagyunk....
Kép: Byun Yo Han

10/10
offtopic
kimbin01 2018 aug. 03. - 11:27:59 10/10 Előzmény edimir
(233638/239045)
Ó nem! Megyek velük még 2 hét továbbképzésre! Majd 18-án jövök vissza!
Illiona 2018 aug. 03. - 10:15:10
(233637/239045)
Bán Mór (ugye mindenki tudja ki is Ő?) hivatalos lapja:

"HUNYADI UTÁN MÁTYÁS KIRÁLY KÖVETKEZIK ÚJABB 10 KÖTETBEN!
Hunyadi 10.
A nap ragyogása
- Még nem véglegesnek tekinthető címlap! A tízkötetes sorozat befejező része gőzerővel készül - nem lesz éppen rövid :-)
A tervezett megjelenés 2018 karácsonya, de legkésőbb 2019 húsvétja. A történet a rigómezei csatától a nándorfehérvári ostromig beszéli el a Hunyadi-család történetét."

Ezt a hirt amiatt hoztam részben, hogy tudjunk a magyar történetirásról, és Bán Mór most az egyetlen, aki tesz valamit a magyar történelmi filmekért!

Másrészt ... Mr Sunshine? hát nem egy kaszt, az biztos.
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 09:33:20 8/10 Előzmény kimbin01
(233636/239045)
Szia!:))))

Tündériek... Akkor talán a nagymami is szusszanhat végre... küldetés teljesítve!:)))))))))))
Illiona 2018 aug. 03. - 09:30:28
(233635/239045)
az Along with the Gods: The Last 49 Days 2 mozifilm továbbra is szárnyal: még soha nem volt olyan, hogy a megjelenést követő 2 napon belül 2 millió nézőt meghaladó legyen a nézettség!
és mindezt hétköznap, tudjuk, hogy a koreaiak hétvégén szeretnek moziba menni, és az első hétvége még csak most jön!
https://www.soompi.com/2018/08/02/along-gods-2-sets-another-jaw-dropping-record-short-amount-time/
Kép: Lee Jung Jae
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 09:25:18 8/10 Előzmény Illiona
(233634/239045)
Szia!:))))

Köszi!:)) Már láttam, de jó újra belenézni.....

KÉP: kivágás a filmből - vértestvérség (andaság) fogadása... a legszentebb eskü a pusztán

(Ha már tegnap olyan "amerikai üdvözlet"-ről esett szó, mint a kézfogás... nos, megint egy gesztus, aminek adott kultúrkörben súlya van)
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 09:04:27 8/10 Előzmény kimbin01
(233633/239045)
Szép napot!:)))))))))))))))

Csatlakozom az előttem szólóhoz!::))))))))))))) Virág mellé jár a torta iSSH!:))))))))))))))))
Illiona 2018 aug. 03. - 08:55:24
(233632/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Itt egy BBC dokumentumfilm Dzsingisz Kánról:
https://www.youtube.com/watch?v=d2PmGzatihM&feature=youtu.be

(én csak tegnap vettem észre, hogy megint élnek a linkek. HURRÁ!!!)
10/10
kimbin01 2018 aug. 03. - 04:24:33 10/10
(233631/239045)
Utolsó előtti nap.....Lányok kinyaralták magukat.
10/10
kimbin01 2018 aug. 03. - 04:22:25 10/10
(233630/239045)
Sziasztok!

Micike nagyon boldog születéSSHnapot kívánok !
8/10
edimir 2018 aug. 03. - 00:43:01 8/10 Előzmény edimir
(233629/239045)
OFF

Illiona, úgyis ígértél már nekem egy kis szösszenetet Park Min-Young mosolya a What's Wrong With Secretary Kim-ben kontra Vőlegény mosolya a Mr Sunshine-ban....

Hmm, a hölgy varázslatos mosolyához hoztam egy kis videót. Mit mondjak, a koreai arcszabászat már-már kicsit hátborzongató.... a videóban 15 celeb, közöttük Park Min-Young "előtte"/"utána" képe, az a bizonyos "az anyja se ismerne rá"... El lehet gondolkodni, hogy egyesek kiért/miért is rajonganak... egy plasztikai sebész szikéje által kreált pofikáért, vagy.....

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=ZzK_maF43bM

KÉP: Park Min-Young ... és az ő varázslatos (szike vágta) mosolya!:)))))))))))))

8/10
edimir 2018 aug. 03. - 00:08:17 8/10 Előzmény Illiona
(233628/239045)
Ugye?:))))))))))))))))))))))

Na az a duo, Ms Szenvelgés+ Mr Nyársat Nyeltem= kasszasiker:))))))))))))))))))

Egyébként igen, a többiek viszik, mit viszik, röpülnek a sorozattal a hátukon... van, ami elvarázsoljon, néha briliáns párbeszédek, egészen fantasztikus átkötések a jelenetek között, gyönyörű, lírai fényképezés, jó ritmus... pörgés és lelassulás... érdekes kérdéselvetések....

Igen, a sorozat még mindig jó, talán épp ezért fájnak ennyire a megbicsaklások, következetlen megoldások, mert már annyira ki vagyunk éhezve egy minden szempontból "nagy" sorozatra... amolyan grádicsok felettire... és ebben a sorozatban megvolt erre a potenciál, talán még meg is van....

Azt hiszem már most vannak olyan jelenetei, amikre hosszú évekig emlékezni fogunk, igazi "klasszikusok" lesznek.... és szereplők, akikért kezdünk kicsit megőrülni... és ez a jó!:))))))
Illiona 2018 aug. 02. - 23:41:43
(233627/239045)
Nagyon jó ötlet!
Lee Young Ae és Lee Byung Hun egy sorozatban!

De mindig vannak akik megmentenek egy sorozatot.
A Saimdanot Song Seung Hun, és itt pedig a többi szereplő.
És miattuk akkor is megnézzük, ha nem tetszik.
A Mr Sunshine nálam még mindig 10 pontos, ugyanis a többi szereplő annyival jobb, mint Lee Byung Hun, a történet meg a többi az még mindig viszi. Csak el ne rontsák...
8/10
edimir 2018 aug. 02. - 23:31:50 8/10 Előzmény edimir
(233626/239045)
OFF

Bár elfogult vagyok, de a korrektség kedvéért...

Lee Byung-hun EVOLUTION 1991-2018
https://www.youtube.com/watch?v=7vnIBcwt5tA


Hmm, hát eddig a Mr Sunshine-ban vhogy nem az "evolution" szó ugrott be elsőre vele kapcsolatban.... A karrierjének nem biztos, hogy egy új magaslatát éri el általa....


Ne legyen igazam, de vhogy Lee Young-Ae jutott eszembe róla a Saimdangban... ott is hatalmas várakozás... nagy felhajtás.... aztán.....

Ott a színésznőnek majdnem sikerült meglékelnie a sorozatot... nálam rajta úszott el..

Pedig milyen fantasztikusan szépen fényképezték azt is...