Illiona 2018 júl. 30. - 13:59:35 Előzmény edimir
(233545/239045)
Mr Sunshine
Na én nem vettem észre, hogy ez ugyanaz a fiatalember.
:))))))
Illiona 2018 júl. 30. - 13:48:15 Előzmény bori4
(233544/239045)
Mr Sunshine
azt irtad, hogy Dong Mae csoszoniakat is öl. Lehet hogy igy van, de eddig kizárólag japánok voltak az áldozatai. (A 3 szolganőt azt ne számitsuk bele, hiszen az jogos volt valamennyire).
Utána a 2 beszélgető japánt intézte el, akik válogatás nélkül erőszakoltak meg koreai nőket, ők is megérdemelték. Azután a meztelenkedő japánt a piacon, aki ráadásul szemét kereskedő is volt. Csak kérdezem!
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 13:44:27 8/10 Előzmény Illiona
(233543/239045)
Off

Mr Sunshine

"Azok maradtak meg bennem, ami fel is lökte akkor a vérnyomásom: ugyanis mindig elfelejtettem bevenni a reggeli tablettákat! :))))
Ajaj, Riamarát legalább megnevettettem, neked a vérnyomásod emeltem meg... mi jöhet még?:)))))
Mondjuk, azt tudom, hogy heves indulatokat tudok alkalmanként kiváltani a véleményemmel, a filmes táborban ki is csaptam a biztosítékot, vondertől kőzáport kaptam, amikor Chunchut a védelmembe merészeltem venni Sillán anno....
De legalább nem a fene nagy bólogatástól esünk le unalmunkban a libagolyfáról!:)))))))))))))))))))

"Csak másoknak mondom, hogy a szünetben fel is hivtam edimirt, és kitárgyaltuk volna, ha a félórás szünet elég lett volna, de nem volt elég, igy folytattuk itt. :)))) "
S azóta a további, nem rövidebb telefonbeszélgetések sem voltak elegendők.... ez van... szerintem ettől a sorozat, hogy lehet róla beszélgetni...

"Szóval számomra szimpatikus a fiatalember, szurkolok neki, de számotokra is, mindannyian látunk benne sokkal többet, mint amit egyenlőre mutat magából."
Hát persze, hogy kedveljük és szurkolunk neki... főleg, mert a mosoly mögött sejtjük, hogy szomorú jövő vár rá.....pedig...

KÉP: én már a Six Flying Dragonsban megkedveltem, reméltem, hogy itt kevésbé tragikus figura jut neki, de tartok tőle, hogy nem így lesz... Megkedveltetik velünk, hogy fájjon, amikor elveszítjük.....
Illiona 2018 júl. 30. - 13:32:35 Előzmény bori4
(233542/239045)
Mr Sunshine
Nem tudom hogy ez a jelenet melyik epizódban volt már, hiszen már mindet megnéztem, a 7.-et csak átfutottam, bele-bele huzva, felirat nélkül, hogy mégis mi történik, majd ma délután...
Én általában meg sem szoktam nézni, ki irja a sorozatokat, de vannak olyan jellemző túlontúl romantikus, vagy nyálas, vagy a való élethez köze nincs dolgok, amikből le lehet szürni hogy nő irta. Hogy ez nálam vajon elfogultság-e vagy realitás, hát legfeljebb mindenki a saját mércéjével megmér, és megitél. Ennyi. Mert egyszerűen ilyenek vagyunk, akár bevalljuk, akár nem, ez nem rossz, és nem jó! Szerintem a sorozatok 70 %-át nők irták, és a közönségük 90 %-a nő. Nem csak itt Magyarországon, hanem kint Koreában is.
Vannak sorozatok, amelyek témája szerint forgatókönyv irókról szólnak, és nem festenek túl jó képet róluk: kezdők, akik szenvednek az előzetes forgatókönyvektől (pl a Bluebird's House, Father, I'll Take Care of You).
Ezekben mind nagyon tehetségesnek tüntetik fel őket, de kezdőként érik el a sikert. De én azért nem vagyok meggyözödve, hogy ezek annyira tehetségesek lennének. Bemutatják az iróvá válás rögös utját, a siker kezelését. De azért valljuk be, tucatszám vannak olyan sorozatok, amelyeket 2-3 epizód után egyszerűen nem nézzünk tovább, hiszen kár a rápocsékolt időért. És ezeket ki is irta?
A Mr Sunshine esetén: itt a fórumon mondták (talán Micike, talán edimir?) hogy nő irta, és ugyanaz, mint a Goblint (nem néztem meg) és a Secret Gardent (anno még az elsők között néztem, és tetszett).Én ennek semmiképp nem néztem volna utána. De hogy már tudom, igy minősitek is.
Hogy ismert, és több sikeres sorozatot tudhat maga mögött, azért ő is kifogyhat a jó ötletekből.
Ebben a sorozatban az amerikaiak nagyon pozitiv feltüntetése pl nagyon is megfelel annak a mostani koreai hivatalos felállásnak, hogy Amerika a barátunk. Pedig egy nagyon is megszállt országról van szó! A jelenben is. Az amerikai katonák ott hemzsegnek Itewonban, a feleségeik pedig (………………… pl) ott lebzselnek. Nem akarok politizálni, de ezt azért látni kell. Ezt igy irodalommal? megtámogatni is egy döntés a forgatókönyviró részéről, és részemről is döntés, hogy ezt nem fogadom el. (na persze én nem sokra megyek vele), és az is egy döntés, hogy leirom, kimondom.
De az egész sorozat témája , a karakterek mind-mind nagyon tetszik. Végre már vannak szinek, frizurák, ruhák, élet, történések, szerelem, nem pedig a csoszoni kiráyli udvar merev szabályai szerinti viselet, ami már látványában is unalmas, és főleg unalmas politikai csűrés csavarás végeláthatatlanul.
De vannak hibái is szép számmal, nem tehetem meg hogy félrenézek, és ezt én tudom kezelni, el tudom viselni. Legfeljebb nem kap tőlem 10 pontot a 10-ből. (de ez egyenlőre még 10 pontos)
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 13:23:33 8/10 Előzmény Riamara
(233541/239045)


"Off

Mr Sunshine

" Az ő élete nem a bosszúállásról szól. Egyszerűen felhúzta magát a viselkedésükön."
Az Amerikában töltött 31 éve nem is erről szól, de Csoszonba visszatérve bizony ez is belekerül a levesbe.....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 13:19:45 8/10 Előzmény bori4
(233540/239045)
Off

Mr Sunshine

"Én úgy látom, hogy a bosszú esze ágában sem volt, de amikor felismerte a szülei gazdáit beindult valami."

Nem, már előtte beszél a szülei megbosszulásáról, amikor az őrnaggyal a várfalon ücsörögve beszélget... Ott még az őrnagy azt kéri, halassza későbbre, mert fontosabb az ellopott puskát megtalálni.... Csak később, a piacon, miután megmentették a kislányt az erőszakoskodó japán katonáktól, látja meg az egykori "úrfit" és ismeri fel. De igazad van, ez a katalizátor, hogy a tettek mezejére lépjen a tervezgetésből....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 12:54:44 8/10 Előzmény Riamara
(233539/239045)
Off

Mr Sunshine

Szép napot!:)
Örülök, hogy benéztél és elmondtad a meglátásaid.:) Beszélgetni ezerszer élvezetesebb, mint hsz-et írogatni a nagy semmibe.....

"Szerintem Yujin karaktere teljesen tipikus."
Illiona bogarat tett a fülembe, amikor a címre kérdezett rá.... ezért kezdtem elgondolkodni, hogy vajon hol van benne, megvan-e már benne Mr Sunshine... ill. én mit várnék el egy Napfény Úrtól. Értem én az öntudatát, mint amerikai, nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy ezt az új esélyt az élettől hogyan használja fel és mire.

"Még túl kicsi volt ahhoz, hogy betokosodjon a saját kasztjába."
Már 9 évesen se volt az a tipikus szolgagyerek, már akkor merte az eget nézni, felemelni a fejét...

"Ezért hát botorság azt várni, hogy úgy gondolkodjon, úgy viselkedjen, vagy úgy beszéljen, mint egy csoszon. "
Én nem is azt várom tőle, hogy csoszonként viselkedjen, hanem úgy, mint egy 40 éves megfontolt, tapasztalt férfi, aki a 2. legmagasabb rangú katona az itt állomásozó amerikai haderőben az őrnagy barát után. Ennek azért van felelősségvonzata is!

"Úgy viselkedik, mint egy átlag amcsi katona külföldön. Annyira jót mosolyogtam, mikor az egyenruha tiszteletéről írtál. Meg arról, hogy milyen csúnya dolog visszaélni vele. :))"
Tök naiv én se vagyok!:)))) Én is tudnék róla mesélni, volt közte nálam biztosíték kiverő jócskán.... DE

DE... ez nem egyszerűen az egyenruha tisztelete, amiről írtam. Hanem a megkülönböztetés. Mert amit egyenruhában tesz, azt ha tetszik, ha nem, nem magánemberként teszi, hanem az adott hadsereg katonájaként, ebben az esetben 2. számú tisztjeként, az adott ország képviseletében! És ez a tény nem megkerülhető. Minden ilyen tette kihathat a nemzetközi diplomáciára, okozhat államok közötti konfliktust. Hogy ez túlzás? Egy kicsit, de neki igenis minden döntésénél ezt is mérlegelnie kellene.

"Hozzátenném, hogy neki esze ágában se volt visszatérni Csoszonba. Őt küldték. És nem volt túl lelkes tőle. És ezen az itt töltött idő sem javított."
Így van.

Riamara 2018 júl. 30. - 11:45:22 Előzmény bori4
(233538/239045)
Igen. Ez volt a másik, amit mondani akartam. Az ő élete nem a bosszúállásról szól. Egyszerűen felhúzta magát a viselkedésükön.
A különbség a két pasi között eredhet a két befogadó ország eltérő berendezkedéséből is. Japán legalább annyira kasztos volt, mint Csoszon. A mészáros fiának nem igazán volt más lehetősége a kiugrásra, mint hogy jakuza legyen.
Otthon is csak mészáros, vagy verőlegény lehetett volna belőle.
bori4 2018 júl. 30. - 11:03:27 Előzmény Riamara
(233537/239045)
"Abban az életkorban került el otthonról, amikor az ember még úgy gondolja, hogy bármit elérhet, ha nagyon akarja. " - de nem felejtette el, amit az anyjától hallott. Legyen egy nagy háza, ahol ő virág lesz és éljenek boldogan... Ezt a kisfiút már akkor körberagyogta a napfény és az édesanyja....
Lehetett volna gengszter Amerikába, de nem az lett.... Mig látható, hogy a másik szegénysorsú csoszoni fiú a gyilkos szektához sodródott, ami egyértelműen alvilági...
Én úgy látom, hogy a bosszú esze ágában sem volt, de amikor felismerte a szülei gazdáit beindult valami... A pisztolyt is azért rántotta elő, mert a 30 éves máshol élés okán, neki az volt a természetes, hogy a halottakat eltemetik. Itt meg dadognak össze-vissza, kidobták azt se tudják hova. Berágott érthető módon. De nem bántott senkit. Csoszonira még nem emelte a kezét, nem úgy mint Dong Mae - aki tudatosan öli a honfitársait már, pedig még nincs is annektálva az ország.
Illiona 2018 júl. 30. - 10:59:06 Előzmény edimir
(233536/239045)
Kéjsóvár vagy élvhajhász: most azért nem jól emlékeztem. de bocs táborozás közben telefonon néztem mit irtok, nem jól emlékeztem, de viszont minden hozzászólást elolvastam! Azok maradtak meg bennem, ami fel is lökte akkor a vérnyomásom: ugyanis mindig elfelejtettem bevenni a reggeli tablettákat! :)))) (még a tarot kártyával jövök a 3. részből, hogy visszanézzem)
Nos ez a kéj vagy élv szó mindenképp ilyen volt. Csak másoknak mondom, hogy a szünetben fel is hivtam edimirt, és kitárgyaltuk volna, ha a félórás szünet elég lett volna, de nem volt elég, igy folytattuk itt. :))))
Szóval számomra szimpatikus a fiatalember, szurkolok neki, de számotokra is, mindannyian látunk benne sokkal többet, mint amit egyenlőre mutat magából.
Bár szerintem nem is kéjsóvár és nem is élvhajhász... De ezt igy kiemelve amit irtál, talán egyet is értünk...
"A kompromisszum azért jó, mert mindkét félnek rossz" hangzott el a mult héten kissé ironikusan az előadáson, és mennyire igaz! :)))))
Riamara 2018 júl. 30. - 10:43:36 Előzmény edimir
(233535/239045)
Szerintem Yujin karaktere teljesen tipikus. Akár, mint külföldre szakadt csoszon, akár mint amerikai katonatiszt.
Abban az életkorban került el otthonról, amikor az ember még úgy gondolja, hogy bármit elérhet, ha nagyon akarja. Még túl kicsi volt ahhoz, hogy betokosodjon a saját kasztjába. Így ő is ahhoz a sok-sok millió emberhez tartozott, akik számára Amerika a lehetőségek hazájává vált. Valódi hazává. Ők az a nemzedék, akik büszkén azonosultak az országgal. Amerikaiabbak lettek a több generációs amerikaiaknál is.
Ezért hát botorság azt várni, hogy úgy gondolkodjon, úgy viselkedjen, vagy úgy beszéljen, mint egy csoszon.
Úgy viselkedik, mint egy átlag amcsi katona külföldön. Annyira jót mosolyogtam, mikor az egyenruha tiszteletéről írtál. Meg arról, hogy milyen csúnya dolog visszaélni vele. :)) Hát persze. Az amerikai katonák arról híresek, hogy nem élnek vissza a helyzetükkel, hogy tiszteletben tartják más országok szokásait. Ja-ja... :D Erről sokat tudnának mesélni neked azoknak az országoknak a polgárai, ahol huzamosabb ideig tartózkodtak. :D

Hozzátenném, hogy neki esze ágában se volt visszatérni Csoszonba. Őt küldték. És nem volt túl lelkes tőle. És ezen az itt töltött idő sem javított.
bori4 2018 júl. 30. - 10:35:44 Előzmény Illiona
(233534/239045)
"Hármójukat összeültetni egymás mellé olyan occsó nőcis megoldás a sorozat készitői részéről, a rendező is ugy tünik, beállt a sorba, vagy ő is nő?" - háát bocs' , de hármójuk összeültetése a sorozat esszenciája..... Bár megint előreugrottál, mert magyarul még nem lehet tudni, miről szól a jelenet, de azt lehet tudni, hogy fontos jelenetsor lehet....
Ez a nőellenességed igazán nagy kár, mert teljesen elvisz irreális irányokba, mert valaki éppen írónő...
bori4 2018 júl. 30. - 10:28:59 Előzmény edimir
(233533/239045)
Pontosan jellemezted, igazi playboy - látszólag! Könnyed, laza, egyáltalán nem a merev, Konfuciusszal kelő nemes, akit Csoszonban ehhez a rendhez társítunk.
A külhonból hazatérők "viselkedéséből" jól érzékelhető, hogy a világ "odakint" nagyot változott - Csoszonban állni látszik az idő ehhez képest....

De egyetértek edimirrel, valami titok azért körüllengi ezt a legényt.... Remélem a léha életvitelnél több, értelmesebb jövőt írtak neki...
Itt még az anyjával is flörtöl - első ránézésre.... aztán felismeri :))
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 10:00:47 8/10 Előzmény Illiona
(233532/239045)
Off

Mr Sunshine

Én sehol nem használtam a "kéjsóvár" szót vele kapcsolatban. Aranyifjút, élvhajhászt említettem.

Na végre, megtaláltam azt a hsz-em, amiben szereplő jellemzésen annyira kiakadtál:
július 24. 09:00:17 (236199/236338)
"Marad az Aranyifjú vőlegény. Túl gondtalan, túl élvhajhász... érezzük, hogy vmikor a valóságnak utol kell érnie. "

Itt írtam róla bővebben:
július 25. 01:50:23 (236217/236338)
"A vőlegény igazi sötét ló....
Van egyrészt a látszat, az aranyifjú, akinél a felszínen egyfajta carpe diem életszemlélettel hintenek port a szemünkbe.... Igen, a hölgyeknek udvarol, bókol, mindenkire rámosolyog, közvetlen. Úgy tűnik, hogy nem érdekli a pénz, kártyás..... DE

DE annyit érzünk, hogy mindez vhol túlzás, hogy aztán jöjjön egy csavar.... Valójában semmit se tudunk róla az igazán lényeges dolgok terén..." aztán épp a tokyo-i jelenetről írtam....

Igen, keresi az élvezetet mindenben, ilyen értelemben használtam először az élvhajhász szót, de nálam ez nem kéjsóvárt jelent! Sehol sem írtam olyat, amiből ez jönne le! Szerintem se megy túl a nőkkel a "személytelen évődés"-en, az ártatlan flörtölésen túl...

Van egy olyan érzésünk vele kapcsolatban, hogy ez a mindenkire rávillantott mosoly egy álarc...
Hogy mennyire tudatos, mennyire erőltetett azt még nem. Talán tényleg ott van egy belső kívánság is mögötte, hogy bárcsak tudnánk így élni... békésen, kicsit vidámabban... elég nyomasztó a világ és benne Csoszon....

Rendesen ki is lóg az összes férfi szereplő közül.....

KÉP: - felirat - azért tudjuk, hogy több van bennél, mint amit a menyasszonya állapít meg róla (talán szándékolt sértésként, hogy lerázza)
Illiona 2018 júl. 30. - 05:09:22 Előzmény edimir
(233531/239045)
Mr Sunshine
Én semmi kéjsóvárságot nem látok a fiatalúr, Kim Hee Sung személyében.
Hazajött Japánból, és elcsodálkozott azon, ami fejlődésen Csoszon átment. Nem akaródzott hazamenni begyöpesedett szüleihez, akiket elfogad, szeret, de látja a hibáikat is, és ez nyomasztja. Először körülszimatolt, hol hát mint a Hotelben? Hol lakna másutt?
Kinél vannak a friss hirek? a hotelben lakóknál.
Számomra egyik kártyázó hölgy sem volt kapható semmire, fel sem merült, ez csak személytelen évődés volt, ennyi simán belefér. Szexről eddig senki esetében sem volt szó. Az egyikőjük épp a miniszter felesége volt. Eddig szexet csakis egyedül Kudo Hina emlegetett, vágyódva, ábrándozva, mint a saját hotele szolgáltatásáról, de ennek nyoma sincs.
Megnézte a menyasszonyát - kötelességből, azután meg már bánta, hogy nem jött hamarabb. De neki sem fülött foga az elrendezett házassághoz, csak amikor a szép lányt megnézte, utána.
Viszont hármójuk iszogatása érdekes volt. Talán csak ő ivott? Neki van legkevesebb veszitenivalója! De neki van a legtöbb oka is arra, hogy leigya magát.(nagyapja karmája, a szülei viselkedése, a házassága, és majd valami munka után is kell néznie)
Hármójukat összeültetni egymás mellé olyan occsó nőcis megoldás a sorozat készitői részéről, a rendező is ugy tünik, beállt a sorba, vagy ő is nő?
Egyébként a karakternek nem jósolok semmi jót, most még jó minden, nekem tetszik, inkább csak hánya-veti, mint kéjsóvár, de valamerre majd fejlődnie kell, és attól tartok, ő lesz az, akit a rossz irányba fognak elvinni.
Hiszen ha mindenkiből ellenálló lesz, akkor ki ellen fognak harcolni egyáltalán :))))) ?????
Kép: egy sokatmondó kép a 8. ból. Abban is lesznek majd jelenetek, amik a képernyő elé ragasztanak!
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 04:30:32 8/10 Előzmény edimir
(233530/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

Meg egy gondolat erejéig visszakanyarodnék a két bosszú témájú jelenethez.
Az, amiért bosszút kíván állni a gyermek Yujint érte 31 évvel ezelőtt, tehát személyes sérelem...

A bosszúállásnál viszont nem civil öltözékben, hanem egyenruhában van... mi köze az amerikai haditengerészetnek az ő gyermekkori (akkor még se nem amerikai állampolgár, se nem katona) sérelméhez?

Akkor ne tessék a hadseregben betöltött rangjával kérkedni, bízva abban, hogy a mundér (és mögötte a hadsereg) miatt sérthetetlen egy kiszolgáltatott országban.

A magánháznál való fellépése még ugyan az érintett felek között marad, de a nyílt utcán történt bosszúnak viszont híre megy, mégpedig gyorsan.... és semmi ejnye-bejnye, egy bajusz alatt dörmögött irgumburgum se a királyi udvartól, se az őrnagy baráttól...... vagy talán majd a következő részben?

KÉP: ágaskodó lovával szétugrasztja a minisztert kísérő katonákat....

Hmmm, és még ő oktatta ki a nagykövetséghez masírozó japán katonákat, Tsuda őrmestert, hogy egyetlen lövés már hadüzenetnek tekinthető... Igaz, itt se dörren el lövés, de azért nem is békés a szándék

... persze mindent szegény pacira lehet fogni... megbokrosodott... egy megbokrosodó ló kitör, nem pedig hordszéket ugrik át....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 03:27:14 8/10 Előzmény edimir
(233529/239045)
Off

Mr Sunshine - cím +zenélődoboz

... és Napfény Úrhoz még ott van egy háttér, ahonnan a fénye származik... ez lehet épp a Menny kegye, de akár Isten kegyelme is... Mert az igazi fény abból a magasságból jön....

Nem véletlen a dal, amit a kis zenélődoboz játszik, amit a kirakatban lát.....
A “What Child Is This?” karácsonyi dal, ami Jézus ( a Fény) születésén örvendez.....

KÉP: zenélődoboz

Itt pedig egy zenélődoboz játssza le a dalocskát:
https://www.youtube.com/watch?v=YgMjBRf-hu0
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 03:10:32 8/10 Előzmény Illiona
(233528/239045)
Off

Mr Sunshine

"Várom, hogy bebizonyosodjon az, hogy a fiatal urfi, Kim Hee Sung miért élvhajhász. Ezt a jelzőt Te akasztottad rá, és meg figyelem, de eddig még semmi."

A 6. részt már láttad.

KÉP: belépő hölgyektől övezve.... Azt hiszem, az úrfinak nem tesz jót a hazatérés... semmi se úgy alakul, ahogy szeretné, sőt.... és itt kezd kicsúszni a talaj a lába alól.. talán az "élvhajhász" erős, de itt bizony már nem olyan, mint amilyennek Tokyoban láttuk... kártya, ital és nők....

Vihogó nőkoszú a nyomában, ahogy belép, őket szórakoztathatta előtte, persze mondhatjuk rá, hogy gáláns széptevő, szórakoztató beszélgető partner, de ezek a nőcskék olyan kis semmik.. unaloműzők, jól lehet velük feledni és fedezni az űrt....

... és az ital is... hármuk közül csak ő részegedik le , a 3 férfi közös iddogálása közben.....

... a Glory Hotelben töltött napjai is főként kártyázással teltek.....

Akkor szerinted?
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 02:36:05 8/10
(233527/239045)
Off

Mr Sunshine

KÉP: felső. Kisasszony átadja a családi hierarchiában felette állónak a helyét. Alsó: a kiskölyök ül, miközben a tolmács áll....

Mondhatnánk az előbbire, hogy lám, ez a hagyomány egy hagyományos nemesi házban... és a másik képre pedig, hogy lám, milyen más szelek fújnak a kapitány lakhelyén... De ez utóbbi akkor is olyan fals. Lehet, hogy a demokráciát kéne megtestesítenie, de nekem nem ez jön le... Miért?

Mert a kiskölyök a Tolmács beléptekor is szépen ücsörög a kárpitozott széken, nem zavarja, hogy egy felnőtt jött be, a tolmácsot is kioktatja beszélgetés közben, de bezzeg felpattan, amikor Choi kapitány belép... annak már kijár.... Tudom, ezt a kiskölyköt illene a szívembe zárnom. Minden felbukkanását könnyben úszó szemmel kéne követnem... és sóhajtoznom a nehéz sorsán, vagy épp örvendeznem, hogy mennyire épül a kapcsolata a kapitánnyal, mintha én is egy második kis Yujint fedezhetnék fel benne.... DE

DE ez a jelenet akkor is fals volt. Már túl fesztelen, sőt szemtelen a kiskölyök, hamar (talán túl hamar) váltott át a kis kétségbeesettről, hogy hihető és szimpatikus legyen....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 02:15:21 8/10
(233526/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

KÉP: az egészhez asszisztáló, a külügyminiszter kíséretét adó katonák.
Ha jól gondolom a sapkarózsa alapján, akkor bizony ezek a katonák csoszoniak. Így az eset még visszásabb... elég lejárató a csoszoni katonákra nézve...

Ja, hogy ez csak nekem tűnik fel? Én biztos, hogy nem fogok emiatt petíciót írni. Az ő sorozatuk, az ő történelmük. Én csak egy szórakozni vágyó kívülálló vagyok.