8/10
edimir 2018 júl. 30. - 02:09:53 8/10 Előzmény edimir
(233525/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

KÉP: külügyminiszter az utca sarában... és igen, örömködhetünk, hogy ezúttal jól megkapta a gaz csábító, főként, hogy az ezt megelőző jelenetben láttuk, milyen durván bánt a piszkos körmű őt öltöztető szolgálólánnyal....

együtt kuncoghatnánk az utca népével.... de az utca népének se ártana elgondolkodnia azon, hogy ugyan az általuk is utált uraság járt pórul, azonban ez egyúttal azt is jelenti, hogy az országuk miniszterével bánhat így egy amerikai tiszt. Idáig süllyedt Csoszon... és a kuncogás ettől talán a torkukon akadhatna..... Choi kapitány nem értük állt bosszút, csak önmagáért, nem nemzeti hős, csak egy arrogáns vki.
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 02:00:05 8/10 Előzmény edimir
(233524/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

KÉP: Choi kapitány átugrat a külügyminiszter hordszéke fölött

Na, ez volt a másik ilyen nálam félre sikerült bosszú jelenet.

Megtudja az öreg szolgától, hogy van még egy túlélő azok közül, akik az anyjának ártottak. A jelenlegi külügyminiszter anyja körüki sündörgése indította el a tragédiába fordult eseményeket.

Találkozás az utcán. Erre mit tesz Choi kapitány. Indulatból átugratja a lovával a szembejövő külügyminiszter hordszékét.

Természetesen impozáns jelenet, csupa hűűűű meg haaaa, DE teljesen szükségtelen és felelőtlen lépés, azaz ugratás.... Megint arrogancia, megint kivagyiság személyes indulatból... mit sem törődve azzal, hogy ő mi, azaz nem egy sértett kisfiú, hanem egy itt állomásozó állam hadseregének tisztje....
Akit átugrat, az pedig az itteni ország egyik minisztere.....

Megjegyzem, imádom a díjugratás közvetítést nézni, ez az "akadály" egyszerre magas és széles, ilyenre nem így vezeti rá a jó lovas a lovát. Az ugrás ívén pedig látszik, hogyha a hordszékvivők nem ejtik le a hordszéket a miniszterrel együtt, akkor bizony nem ilyen sima az ügy. A ló nem ugrott elég magasra, bizony verte volna az "akadályt", a miniszter fejét...
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 01:32:43 8/10 Előzmény Illiona
(233523/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

Ezt a képet én is kivágtam, sőt fel is tettem korábban már ide a portra... csak olyan fáradt voltam, hogy már képtelen voltam kifejteni, ami ezzel kapcsolatban igazán zavart.

Sok minden zavar ebben a sorozatban. Többek közt ez a bizonyos pisztolyt lóbáló jelenet is. Kb. az, ami téged. A jelenet maga és az eltúlzása....

Igen, egy igazi Napfény Úr ne arra használja a hatalmát, hogy bosszút álljon (legyen az bármilyen jogos), mert így a tette kicsinyes, egyéni sérelmen alapuló, lemegy azok szintjére, akiktől a bántalom érte, azaz nem különb tőlük! A bosszú nem építi, hanem rombolja a személyiséget, nem lehet életcél!

A jelenet során Choi kapitány megnyilatkozásában nincs ott az erkölcsi fölény, a tartás és méltóság, csak arrogancia. Ő ugyanúgy visszaél a hatalmával, mint anno a földesúr, megfélemlít a pisztolyt lóbálva.

Nem, egyáltalán nem illik a NAPFÉNY a bal válla mögé, nem fonhatja glóriába egy ilyen cselekedet során, mert ez méltatlan a sors kegyéhez, ami megmentette a rabszolgasortól, vagy attól, hogy gyerekként őt is agyonverjék, ha a szökése nem sikerül.

Egyébként se nagyon értettem, hogy merészel amerikai egyenruhában egy csoszoni nemes házába berontani, ott fegyverrel fenyegetőzni. Bármennyire is kiszolgáltatott helyzetű ekkor Csoszon, ez azért diplomáciailag egy hatalmas öngól, hiszen bepanaszolhatná érte a nemes házaspár, azért nem akárkik ők sem. Az amerikai haderő pedig ugyebár csak arra kapott felhatalmazást Csoszonban az uralkodótól, hogy a belső rendet stabilizálják, ez az önkényeskedés nem fér bele.... és ezt Choi kapitánynak kellene a legjobban tudnia.

Itt igazi barbár! Igazi kivagyiság, amerikai katonatiszt vagyok, bármit megtehetek! Hol van a karakter megfontolt, fegyelmezett figurája? Könyörgöm, ez az ürge már min. 20 éve katona, nem egy forrófejű kamasz!



KÉP: Napfény Úr hamis ragyogása....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 00:58:01 8/10 Előzmény Illiona
(233522/239045)
OFF

Mr Sunshane - levél - a válasz

Amit kap levél, ott nincs aláírás, csak a szövegből következtettem az írójára. Viszont a kapitány válaszlevelében van megszólítás: "Dear Joseph! Tehát "Kedves József"

Mondjuk egy kicsit zavaró József, mert ugyebár a megmentő amerikai épp azt mondta Yujinnak, hogy a nevük megegyezik, ebből arra következtettem, hogy őt is Eugene-nek hívják. Egyébként sajnos a cast nem említi, így nem tudom a szereplők között visszakeresni. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy Eugene a vezetékneve volt és Joseph a keresztneve, vagy két keresztneve volt....

A levél attól érdekes, hogy közben a Kisasszonnyal való újabb találkozás (a puska visszacsempészése után) nyomán csapongnak a gondolatai, így lesz az egyszerű válasz helyett "vallomás".

KÉP: válaszlevél Joseph-nek Choi kapitánytól
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 00:34:58 8/10 Előzmény Illiona
(233521/239045)
OFF

Mr Sunshane - rabszolgaság

"és még egy fontos kérdés: mikor szünt meg a rabszolgaság? A Chunoban nem ugy volt, hogy korábban eltörülték? Vagy is ez a kor volt már?"

Volt. micike is említette, ha jól emlékszem.

1894. a Gabo reform törli el a rabszolgaságot.

Már korábban azon filóztam, hogy milyen szerencséje van Choi kapitánynak, hogy 1902-ben tér csak vissza Csoszonba. Ha 10 évvel korábban teszi, akkor furcsa helyzetbe került volna.... amerikai állampolgár és katona, aki ugyanakkor egy csoszoni nemes tulajdona, mint rabszolgája!:))))))

KÉP: a hirdetmény a Gabo rendeletről - falragasz a sorozatban
Illiona 2018 júl. 30. - 00:24:23 Előzmény edimir
(233520/239045)
Mr Sunshine
Most rájöttem, a József igy hosszú Ó-val jelentheti a googlés forditásban a Joseont is.
Hiszen most a 8.-ban József Királyáról van szó, vagyis Joseon királyáról.

No, erre a felfedezésre dobok egy piritóst!
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 00:23:00 8/10 Előzmény Illiona
(233519/239045)
OFF

Mr Sunshane - levél

"De igen érzéki levelet kapott bizonyos Józseftől."

A levélíró szerintem az az amerikai katona, aki magával vitte anno Amerikába.

A levélben szereplő "Dear great and noble one" kitétel, amikor üdvözli Csoszonban egyértelműen utal vissza közös emlékükre, amikor még ő magyarázta el Yujin-nak, hogy mit jelent a neve. A "great" nagy, a "noble" a nemes.... utána nevezte el Eugene-nek, hogy az ugyanazt jelenti, mint a Yujin.

Továbbá a levél zárása. "A Te vagy a bizonyítéka, hogy Isten létezik". Hiszen a kerámikus éppen a keresztény Istenre hivatkozva tukmálta Yujint az amerikaira, és Yujin is a keresztény istenre hivatkozik, mikor megmentője Amerikába érkezve le akarja rázni.

A levél nem érzéki, csak egy régi baráttól kapott szeretetteljes üdvözlés.. ezért a mosoly Choi kapitány arcán, amikor olvassa... Kudo Hira meg is jegyzi a ritka mosolyt...

Eddig mosolyt, csak a Kisasszony és a kerámikus kapott tőle...

KÉP: a bizonyos levél...
Illiona 2018 júl. 30. - 00:12:22 Előzmény edimir
(233518/239045)
Mr Sunshine
Ebben teljesen igazad van, de szerintem akkor sincs már joga a bosszúra!
Egy uj élet kezdődött számára, akkor ha a multban él, nincs jövője. Az anyja sem ezt akarta!!!!
Olyan szánalmas ez a 31 év utáni múltvadászat, annyira hiteltelen is, talán nem volt elég sorsforditó esemény e nélkül? persze hogy volt.
Amugy katona lévén: az a "hivatása" hogy embereket öljön!!! hány katonát gyilkolt meg, és hány civil esett áldozatul??? Vagy azok nem is számitanak, mert más népek, más emberek voltak???
És hogy az öreg fia, és unokája felelős lenne a szülei haláláért??? Ugyan már!
Ez már egy másik, modernebb világ! JÓ! Akkor álljon bosszút, de menjen is vissza alázatos rabszolgának, és éljen tovább szolgaként!

Egy kép abból a sokból, amiben a napfény körülöleli a főszereplőt.
(szerintem a forgatókönyviróNŐ egyszerűen szerelmes ebbe a festett hajúba! Nem? :))))))

és még egy fontos kérdés: mikor szünt meg a rabszolgaság? A Chunoban nem ugy volt, hogy korábban eltörülték? Vagy is ez a kor volt már?
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 23:53:53 8/10 Előzmény Illiona
(233517/239045)
Off

Mr Sunshine - bosszú

"Akinek 30 évig nem jut eszébe a bosszú, csak amikor felsőbb utasításra idehelyezik, akkor mellesleg jön, hogy ő talán mégis bosszút állna!"

A sorozat készítői csak néhány képsorral utalnak Yujin Amerikában töltött 30 évére.
9 évesen megérkezés, kikunyerálja, hogy kosztra/kvártélyra Eugene "névrokon" befogadja
küzdelmes gyerekkor, tinédzserként felismerés - katonának állni, így lehet amerikai állampolgár

Innentől pedig már csak a fantáziánk tölti ki az űrt, hogy milyen lehetett katonaként az élete, hogy illeszkedett be, hogy araszolt felfelé a ranglétrán.

A következő támpont az amerikai-spanyol háború, amiben kitünteti magát, előléptetik kapitánnyá...

Hogy mi járhat közben az eszében? Elsősorban a túlélés, a megkapaszkodás az új közegben, kiharcolni magának a helyet az" új égbolt" alatt.

Nincs vagyona, nincsenek jelentős kapcsolatai, gyakorlatilag egy senki.

Ha eszébe is jut a sanyarú csoszoni élet, a szülei tragédiája, kiszínezgethet éjszakánként magában holmi bosszúterveket, hogy kivel mit csinálni a bűnösök közül, de ennek nincs sok értelme. Ekkortájt még elképzelhetetlen, hogy ő vmikor is Csoszon földjére lépjen, ill. legyen akkora hatalma, ami a bosszú végrehajtásához szükséges.....

Tehát dédelgethette 30 éven át a fájdalmat, a dühöt magában, de esélye se volt a bosszúra, és ezzel tisztában volt ő maga is.

KÉP: az amerikai-spanyol háborúban megmenti felettesét....
Illiona 2018 júl. 29. - 23:46:14 Előzmény edimir
(233516/239045)
Mr Sunshane
Nos, ebben legalább egyetértünk.
De igen érzéki levelet kapott bizonyos Józseftől.
Ha ez nem a bibliai József, akkor mi volt ez a levél? És miért irták olyan érzéki szavakkal?
Na nem azért mert elitélném, katonák között nem volt ritka az ilyen forró barátság (akartam irni hogy meleg, de azért mégsem ) de azért furcsállottam. Egyébként most a 8.-at nézem, majd holnap megnézem a 7. et. :))))
Várom, hogy bebizonyosodjon az, hogy a fiatal urfi, Kim Hee Sung miért élvhajhász. Ezt a jelzőt Te akasztottad rá, és meg figyelem, de eddig még semmi.
Az hogy a szülei jómódban nevelték (ráadásul jól nevelt lett) és nagy kamasz kora óta Japánban tanult, a szobájából itélve, ahol rengeteg könyv volt, és mindössze egyetlen komolynak látszó (de persze nem komoly) kapcsolat. Amióta visszajött, azóta körülnézett, de semmi egyéb. Vajon majd ezután?
Kép: az urfi
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 23:25:29 8/10 Előzmény edimir
(233515/239045)
Off

Mr Sunshine

KÉP: - felirat - a Yu-jin név jelentése: nemes, nagyszerű

Hát... a rabszolgaszülők elég nagyratörő nevet választottak csemetéjüknek, nem éppen szolgaivadéknak valót....

ha még emlékszünk, hogy azért is megrótta anno a Kisasszony nagyapja a fát hordó Yujint, mert az eget merte nézni... és ugyebár kioktatja, hogy azoknak a szolgáknak, akik nem tudják hol a helyük, bizony nem hosszú életűek....

Nomen est omen... ez bizony még várat magára.... Eddig még olyan fenemód "nemes", "nagyszerű" dolgot nem vitt végbe.
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 23:06:52 8/10
(233514/239045)
Off

Mr Sunshine - cím

"Egy kérdés: vajon miért ez a cim?"

Bevallom, nem néztem utána, hogy a készítők miért ezt a címet választották... biztos nyilatkoztak róla vmit vhol....

A Nap különböző kultúrákban, vallásokban betöltött szerepe közismert, nem ragoznám. Nézzük meg inkább a sorozat nyitóképét....
Yujin látjuk 9 évesen menekülés közben a rabszolgavadászok elől az erdőben, a fák lombja között pedig átszüremlenek a fantasztikus fénypászmák, a szabadságot, a menekülést, a megváltást (itt legalább is a szolgasorból) jelentő napfény...

Ha így nézzük, akkor a szabadság elnyerésével már éppen lehetne Mr Sunshine.... DE

DE érezzük, hogy egy igazi Napfény Úr-hoz ennyi kevés, nem lehet csak személyes sorsfordítás pusztán, önös sikersztori.

Kell, hogy kisugározzon a környezetére, mégpedig jótékonyan! Azaz az igazi Mr Sunshine-tól elvárjuk a karizmatikus hőst, aki egy közösségért munkálkodik, hajt végre vmi nagyszerű tettet az országa felvirágoztatása v. megmentése érdekében. Ezzé kell kinőnie magát Yujinnak! Fel kell kötnie a gatyáját, mert jelenleg Choi kapitányként ettől még elég messze van......

KÉP: a sorozat nyitóképe....
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 22:32:37 8/10 Előzmény Illiona
(233513/239045)
Off

Mr Sunshine - Amerika

Már eddig is írtam, hogy a sorozat Amerikával kapcsolatos elfogultságából nehéz lesz majd a váltás, amikor átengedik Japánnak a "terepet", azaz Koreát.

Egy fotó és ami mögötte van.

Egy érdekes írást találtam, abból egy részlet -
A fotó tulajdonosa a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum
Aki nyilatkozik: Dr. Fajcsák Györgyi, a múzeum igazgatónője...

"Bozóky Dezső, a Monarchia magyar sorhajóorvosa által vásárolt egyik fénykép azt az eseményt mutatja, amikor Alice Roosevelt, az amerikai elnök lánya tesz látogatást Szöulban. Egyik munkatársam kutatta ennek történetét, mely szerint az 1904-es látogatás valódi célja az volt, hogy az amerikaiak megszerezzék a Fülöp-szigetek feletti fennhatóságot, cserébe Japán koreai befolyást kapott és ezzel előkészítették Ázsia területi felosztását."
Forrás: http://www.demokrata.hu/cikk/hajnalpir-orszaga

Magyarán az alku megköttetett...

Az általad feltett kérdésre, hogy ennek tükrében Choi kapitány, az USA haditengerészetinek tisztje lehet-e Mr. Sunshine Csoszon számára? A válaszom: nem, mert hivatásos katonatisztként Amerikai érdekeket kell képviselnie, ebben nincs engedmény!

Lehet-e Yujin az egyenruhát levetve, átállva az ellenállók közé? A válaszom: majd meglátjuk, még hátravan 18 rész.....

Hmm, azért furcsa, ha úgy vesszük, mindenképp árulóvá válik. Mert vagy azt az országot árulja el, ahol született (Csoszon), vagy azt, aminek jelenleg olyan nagy meggyőződéssel vallja magát állampolgárának (USA). Ebben a helyzetben nem látok rá esélyt, hogy mindkettőhöz "hűséges" tudjon maradni. Választania kell a kettő közül.

Illiona 2018 júl. 29. - 20:01:28
(233512/239045)
"Bán Mór hivatalos oldala
Július 25., 16:38 ·

FRISS HÍR:
A Filmalap pályázatot ír ki történelmi filmek
forgatókönyveire!

Történelmi filmek forgatókönyveit várja a Magyar Nemzeti Filmalap – mondta Havas Ágnes vezérigazgató az InfoRádió Aréna című műsorában.
A magyar nézőket a vígjátékok után a történelmi filmek érdeklik leginkább – mondta a vezérigazgató a műsorban. „Mi arra buzdítjuk a producereket, írókat, forgatókönyvírókat, rendezőket, hogy minél több történelmi témát hozzanak be” – fogalmazott a szakember.
Havas Ágnes hangsúlyozta: büszkék a Saul fia, az 1945, az Anyám és más futóbolondok a családból és a Hajnali láz című filmekre, melyek a 20. századba nyújtanak betekintést.

„A nézők szeretnének hőstörténeteket is látni”

éppen ezért a Magyar Nemzeti Filmalap forgatókönyvpályázatot ír ki történelmi filmekre. „Minden, amire büszkének lehet lenni, minden, ahol feltűnt egy hősi tett, minden, ahol volt valami olyan konfliktus, ami egy drámát eredményezett” – sorolta az esélyes ötleteket a szervezet vezérigazgatója."

Nos, a hir már pár napos, de érdekes! Ki pályázik?
Érdemes lesz odafigyelni rá!
Illiona 2018 júl. 29. - 16:45:35
(233511/239045)
Mr Sunshine 5-6

Egy kérdés: vajon miért ez a cim? Ki lehet a napfény? remélem nem erre a kiöregedett festett hajúra gondoltak? Miért? akárhogyan is nézzük, agresszorként jöttek Joseonba, katonasággal, hogy aztán felpakolva kincsekkel, majd távoznak. Emberbarátságból? Hogy átadják a helyüket a Japánoknak?
Ha ő a napfény, akkor nagyon "fekete madarak sötétitik be az eget".
Akinek 30 évig nem jut eszébe a bosszú, csak amikor felsőbb utasításra idehelyezik, akkor mellesleg jön, hogy ő talán mégis bosszút állna! Amikor elvileg már senki nem él azok közül, akik akkoriban. Ja! a forgatókönyviró szerint igenis, 1 ember (a bűnös) kivételével mindenki él, és virul, és köszöni szépen, jó egészségnek is örvend. És bár a szolgáknak, (rabszolgáknak) naponta volt részük inzultálásban, naponta megaláztak, megverték, prostitucióra kényszeritették őket, azért mindenki tudja, hogy s miként történt pont az az eset 31 évvel ezelőtt.
Amugy nagyon tetszik az események ilyen fordulata, hogy szakitottak a 2 férfi szerelmes 1 nőbe tucatszor eljátszott felállással.
Itt most ujdonságként már 3 férfi szerelmes 1 nőbe! Gratulálok nekik!

Amugy félreértés ne essék, még mindig szeretem ezt a sorozatot!
Kép: Go Dong Mae. hogy ez a fiú mennyi arcát megmutatta már!
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 13:07:51 8/10 Előzmény Illiona
(233510/239045)
Park Min-Young

A skatulyát néha nem az érdem, inkább a kényelem, a menjünk biztosra, a nézők ebben szeretik ... hozzáállás is "gyárthatja"....Nem csak a rendező részéről, de esetleg a színész részéről is.

Azért Koreában a színészekre eléggé rátelepszenek a rajongók és a közvélemény... ez egy színésznőnél még inkább így lehet.... Láttunk már elvérezni népszerű színészeket emiatt....
Van egy felépített imidzs és egy erre építkező karrier, nem mindenki mer kockáztatni.

Érdemes beleolvasni a színésznő oldalának comment-jeibe!
Forrás: http://asianwiki.com/Park_Min-Young
* "Her smile is 1000000 of 100"
* "She is so lovely even when she laughed❤"
* "PMY, a lovely beautiful women, with sweet smile.."

Lehet még tallózni....

A mosoly üressége a What's Wrong With Secretary Kim-ben

Spoiler
A lány apja mesél erről a bizonyos mosolyról, hogy nem szabad mindig elhinni. Az apa csődbe ment, hatalmas adósság maradt utána, a két nővére egyetemen tanult éppen tovább... a lány pedig egyetemi ösztöndíjjal a kezében úgy dönt, hogy a családja miatt az egyetemi tanulmányok helyett kenyérkereső lesz inkább, munkába áll.
"Kencsáná" a válasz az apai aggodalomra... és hozzá a mosoly. Ez nem annyira "üres héj", mint inkább a lelkierő, az önként vállalt és utána ezért a döntésért nem siránkozó nő mosolya...

Persze a főnök és a kollégák felé "kötelező", de ugyanakkor mögötte ott a tartás, tehát nem behódoló vagy nyalizós.....


Illiona 2018 júl. 29. - 12:34:53 Előzmény edimir
(233509/239045)
Akkor az a kérdés, hogy a skatulyába tételt megérdemelte-e? Szerintem igen, menthetetlen.

De kell a jó szinésznők mellé ilyen is, sőt, valakinek el kell játszani az ilyen fajsulytalan sorozatok főszerepét is.
Tényleg szép a szinésznő, és a a mosolya lehetne ragyogó is, van olyan helyzet, szerep, de ez nem az. Erre mondják, hogy "üres héj"!
Az a mosoly, amely mindenkire mindig ugyanugy, az kevésbé értékes, mint amikor VALAKIRE, VALAMIÉRT rámosolygunk.
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 12:23:41 8/10 Előzmény Illiona
(233508/239045)
Park Min-Young
Ismertető: http://asianwiki.com/Park_Min-Young

Tény, hogy egy szép színésznő, az is, hogy gyönyörű a mosolya, a hangja is kellemes. Hogy milyen lenne drámai szerepben? Szerintem tudná hozni, bár szerintem a rendezők már beletették a skatulyába. Nekem sem a Healer-ben, sem a Remember-ben nem maradt meg igazán az alakítása....

8/10
edimir 2018 júl. 29. - 11:42:07 8/10 Előzmény Illiona
(233507/239045)
OFF

What's Wrong With Secretary Kim

Szerintem a sorozat kicsit karikírozza is ezeket a típusú sorozatokat. Szándékoltak az eltúlzások, mind az főnök önimádata, mind a titkárnője édes mosolyocskája... Az előbbi a humor egyik forrása, a másik pedig az a bizonyos "hogyan vágjunk jó képet" az idegeinket cincáló dolgokhoz....., az önuralom próbája... a párbeszédeik hozzá néha kifejezetten szarkasztikusak, ettől működik az egész.
8/10
edimir 2018 júl. 29. - 11:33:02 8/10 Előzmény Illiona
(233506/239045)
OFF

What's Wrong With Secretary Kim

Sejtettem a reakciódat, nálam az volt kiszámítható!:)))))))))))

Spoiler
Ebben az esetben a két főszereplő életmódja/életstílusa közötti eltérést is mutatja. Az egészségtudatosan táplálkozó ínyenc főnök a boros. A titkárnő meg instant ramen, sörös, max. egy kis soju még jöhet.....
Itt bizony nemhogy a táskájában, de a háztartásában sincs dugóhúzó!:)))))))))))))