8/10
edimir 2018 júl. 27. - 04:14:10 8/10
(233465/239045)
OFF

Mr Sunshine

Már oda-visszaírtunk a botrányról, ami a sorozat kapcsán dagad Koreában. Nem ragozni szeretném, csak egy + nézőpontot tenni mellé.....

Régen olvastam és nagyon felkavart, nem Koreában... és nem 1902-ben játszódik.. kicsivel odébb és később...

talán csak arra lenne jó, hogy ne sztereotípiákban gondolkodjunk, hogy ne akarjunk általánosítani, egy nép nem egy homogén massza...

Shan Sa: A ​gójátékos
Ismertető a könyvről: https://moly.hu/konyvek/shan-sa-a-gojatekos
8/10
edimir 2018 júl. 27. - 03:53:16 8/10
(233464/239045)
További szép hajnalt!:))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:))))))))))

A holnap is virradjon ránk Napfénnyel!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 27. - 03:43:24 8/10 Előzmény micike_MSc
(233463/239045)
OFF

Mr Sunshine

"így ketten együtt, mint két szószátyár grafomániás..."
Képzeld mi lenne velünk, ha minden szóért, mint a Mr Sunshine szerint a táviratban egy tál rizst kellene fizetnünk?:))))))))))))))))))))

Valamiért nem hagy nyugodni Kim Hee-sung családjának anyagi helyzete. Egyrészről azt az infót kapjuk róluk, hogy a király után ők a leggazdagabbak Csoszonban. Ugyanakkor mást se hallani a fiacskájuknak küldött távirat kapcsán, hogy az mennyibe kerül. Persze lehetnek a kőgazdagság mellett egyszerűen sóherek is, mert ugyebár skót beütéssel mégse vádolhatjuk őket!:)))))))))))

De azért mégis sugdos a kisördög a fülembe. Ugyebár az ükapa házát adták el, abból lett a Glory Hotel. Már a nagyapa is földeket adott el az unokájának szánt óráért. A zacisok is említik Choi kapitánynak, hogy a kőgazdag család, aki földjeit adja el.... De vajon mit csinál a földekért kapott pénzzel? Netán befektetik? De mi lehet ekkortájt Csoszonban jó befektetés, ami hasznot hoz? A közvilágítás, a vasút, a villamos projektek finanszírozásáról nem esik szó a sorozatban (vagy csak én voltam felületes)..., de valószínűleg külföldi tőkével valósulnak meg.... Nincs modern gyáripar, amibe befektethetne.... akkor?

Szerintem nem kevés yenbe kerül úrficska 10 éves tokyoi tartózkodása...

Ha eladják a földet, rendben, hogy kapnak érte pénzt, de az egyszeri összeg. A régi életformájukhoz kapcsolódó hagyományos, földjükből (termés, bérleti dí) származó bevétel viszont így egyre szűkül....

Nem lehet, hogy az eredeti roppant vagyont már nem is olyan nagy?

KÉP: - felirat - itt apuci épp arra panaszkodik, hogy csak heti 1 táviratra futja!:))))

Hmm, fura apuci öltözéke is, hagyományos ruha, nyugati kalap....régi és új.. hagyomány és változás....
8/10
edimir 2018 júl. 27. - 03:00:44 8/10 Előzmény edimir
(233462/239045)
OFF

Mr Sunshine

Ha megfigyeljük, a Kisasszony "húzza felfelé" Go Dong Mae-t. Az iránta való szerelme arra sarkallja a férfit, hogy több akarjon lenni. Hol is találkoznak az 5. rész végén? Egy könyvárusnál. És Go Dong Mae nem az eső elől húzódik be, nem is a Kisasszonyt követi, saját célra akart könyveket venni! Mi szüksége egy yakuzának a könyvekre? Vajon minek, kinek a kedvéért akar olvasni Go Dong Mae?

Vajon minek szólt a gyermekkori emlékben a gyaloghintóban, amikor a Kisasszony fejéhez vágja, hogy "Csak egy elkényeztetett lány vagy". Akkor a kislány azzal indokolta a segítségnyújtását, hogy "arra tanították: minden emberi élet fontos"... Min húzta fel magát mégis a fiú? Talán annak, hogy az addigi élettapasztalata ennek pont a szöges ellentéte... De talán az is, hogy ez a kioktatás egy selyemruhás kislány szájából ered, akit gyaloghintóban szállítanak, hogy a föld se piszkítsa be cipőcskéjét.... Ki tanította- kérdezi a fiú. Konfuciusz - válaszolja a kislány... megint csak egy olyan magasság, a műveltségé, ami a hentesgyereket csak még inkább megalázó helyzetére emlékeztetheti...

De térjünk vissza a könyvárushoz! Locsifecsi asszonyság felbukkan, megrémül és mint az elefánt a porcelánboltban...:))))))))))))) rombol a drágám, a polc tartalma a földre kerül... A tűzvonalból elküldi a Kisasszony... Go Dong Mae pedig a papucsa orrával bökdösi odébb az ecseteket, papírokat..... de a Kisasszony számára ezek értékesek, nem derogál neki (pont neki, aki nyilvánosan mindig olyan fensőbbséges) maga neki állni és összeszedetni őket a földről.... erre rettenthetetlen yakuzánk is váratlanul csatlakozik a földön matatáshoz... aztán jön az a fránya selyemszoknya!:))))) S ezzel a suta segítkezés is átalakul!:))))))))))))))))

KÉP: selyemszoknya... a múltan
8/10
edimir 2018 júl. 27. - 02:29:55 8/10 Előzmény edimir
(233461/239045)
OFF

Mr Sunshine

Azt már eddig is tudtuk, hogy Go Dong Mae-ra mekkora hatással van a Kisasszony.

Ő, aki csak pénzért öl, a "végzetes találkozásukkor" a Kiasaszony megmentéséért mégis megszegi a maga állította szabályt. Amíg a környezete és a Kisasszony is csak a vérengző dühét látja, addig mi tudjuk, hogy már itt az önkéntes lovagjának szegődik.

Muszáj megkóstolnia a cukorkát (tudjuk, a reklám miatt is), amit olyan élvezettel majszolt a lány... legalább így osztozni vele vmiben, az íz felidézi a másik nevetését, ahogy önfeledten belemerült a cukorka szopogatásába...

Fizet azért, hogy információkat kapjon róla, hogy tudomást szerezzen a Kisasszonnyal kapcsolatban bármi apróságról. Aztán látjuk az ámokfutását az edzőteremben, majd az utcán, amikor értesül a vőlegény felbukkanásáról. Tudja, hogy számára elérhetetlenül magasan van, de hogy hirtelen másé legyen, hogy még a reményt is elveszítse, hogy egyszer közelebb kerülhessen hozzá... ez olyan hatalmas indulatot, feszültséget vált ki belőle, amit csak így tud kiadni magából.... pedig...

Pedig igenis van esze, nem egy örült gyilkolászó. A 3 parasztasszony megbüntetésén túl (gyermekkori sérelemért bosszú) inkább az irányító, a vezető szerepében látjuk, mégpedig eléggé higgadtnak.
Azért nem csak a fegyverforgatási képessége miatt küzdhette fel magát a csapata vezérévé.

Magánemberként is kiegyensúlyozott. Egészséges férfi, aki mellett állandó partner van, úgy tűnik, hogy jól bánik a nővel, még ha nem is ő élete szerelme.

Gyakorlatilag elérte azt, amit a képzetlensége és alantas származása ellenére csak kihozhatott magából a lehetőségeihez mérten. Bármilyen furcsa, de ha belegondolunk akkor Choi kapitányhoz hasonlóan ő is elmondhatja magáról hogy "maga csinálta ember". De még Go Dong Mae bűnöző lett, addig Choiból katona. Ha úgy tetszik, mindketten egy-egy erőszakszervezet tagjai lettek, de ott van különbségként a két szervezett között a legalitás és társadalmi elismertség, más a yakuza és más a hadsereg.

Talán egy fontos fordulópont, hogy amikor imponálni akar a Kisasszonynak, hogy lám, Csoszon legnagyobb nemesei is rettegik a nevét, akkor...

KÉP: - felirat - A Kisasszony megvetése nem a származásának, nem a bűnözői életének, hanem az árulásának, a japán bérenccé válásának szól!

... és akkor itt utalnék vissza arra a bizonyos 3. kártyára.... Vajon az eredeti forgatókönyv szerint nem innentől kezdene el ez az "áruló" szó munkálni Go Dong Mae-ben? Kétséget ébreszteni az eddig útjában, az elért eredményeiben?


8/10
edimir 2018 júl. 27. - 01:26:53 8/10 Előzmény edimir
(233460/239045)
OFF

Mr Sunshine 3. rész

Go Dong Mae csak arra a napra kér jóslatot, de úgy tűnik, hogy ez a jóslat nem csak arra a napra, sokkal inkább a jövendő életére vonatkozik, mivel a sorsdöntő találkozás kihat rá....

KÉP: - felirat - "Találkozás, ami jobb, ha sohasem történt volna meg."
Lehet, hogy a barátnő azért értelmezi így,mert tudja, hogy ezzel az "átalakulással" el fogja veszíteni a férfit, ill, hogy annak esetleg az életébe is kerülhet az egész és félti?
8/10
edimir 2018 júl. 27. - 01:13:26 8/10 Előzmény Illiona
(233459/239045)
OFF

Mr Sunshine 3. rész

Illiona, tudod, hogy lövésem sincs a tarotról, de nem lehet, hogy a Go Dong Mae barátnője által kirakott 3. kártya: XX LE JUGEMENT - JUDGEMENT - ÍTÉLET?

Te értesz hozzá, én csak egy elég vacak képet tudtam kivágni róla, igazán alig kivehető rajta vmi. Csak úgy a neten nézelődtem, és abszolút laikusként ez a kártya hasonlított rá a leginkább a Nagy Arkánum Lapjai közül. Ha jól vettem ki az eddigi elemzésedből, akkor a 3. kártya a jövőt mutatja, arra utal.

A Tarot Akadémia oldalán nézelődöm (fogalmam sincs, hogy mennyire helytálló a tartalma).
Linkje:
https://www.astrologia.hu/tarotakademia.php

Ezen azt írják az ÍTÉLET kártyáról: "Mint jövő, eredmény: Átalakulás időszaka után megújulás, megvilágosodás, kegyelem"

Te ezt írtad az első két kártya után: "Dong Mae esetében ez egy fordulópontot jelent, elért amit elért eddig, élt ahogy élt, ezt be kell fejeznie, meg kell értenie, és egy magasabb szintű életfeladat, vagy Sorsfeladatnak kell következnie. Benne van a karmikus, illetve végzetszerű kapcsolat felbukkanása is.
Mindeközben Ae Shint nézte a piacon..."

Lehet, hogy most bődületes ostobaságot kérdezek, de nem lehet, hogy ez a bizonyos 3. kártya arra utalhatna, hogy a a végzetes találkozás hozza el a megújulást? A magasabb szintű életfeladatot pont a Kisasszony által fogja megérteni? Talán yakuzából pont a Kisasszony megmentése érdekében mégis vhogy hazafias tettet hajt végre (önfeláldozás), így eljut a "kegyelemhez"?

Bocs, tudom, hogy ezt te nagyon magas szinten műveled, nem kontárkodni akarok egy komoly dologba, csak nem tudom leállítani az agyam kattogását.....

KÉP: az a bizonyos 3. kártya



10/10
kimbin01 2018 júl. 26. - 16:51:54 10/10 Előzmény bori4
(233458/239045)
Ami nem sillás hozzászólás volt, az mind offban ment nálunk.. Így a későbbiek, és a más filmek is.
bori4 2018 júl. 26. - 16:19:40 Előzmény edimir
(233457/239045)
(Aha.... na ezt a funkciót én nem ismertem, mármint hogy ezzel ki lehet szűrni csak a sillás hsz-eket.... Nem tudom ma van-e még jelentősége, pláne ha csak egyedül használtad.... :) Csak könnyíteni akartam neked - de ha nem, hát nem... :))) )
8/10
edimir 2018 júl. 26. - 13:16:22 8/10 Előzmény micike_MSc
(233456/239045)
OFF

Azért rád mind a 12 pont igaz, ahogy a libaglyos is!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 26. - 13:15:21 8/10 Előzmény kimbin01
(233455/239045)
OFF

Jéééééééééééé, a kép halványabbnak látszik, de ha rákattintok, hogy kinagyítsa, akkor már az eredeti színben jön fel!:)))))))))))) Hmm, azért tudtad, minek örülnék... még mindig irigylem a memóriád!:)))))))))))))))))))))

KÉP: ....egy kis virág, ha már a Mr Sunshine kapcsán annyit írtunk róla...... Azért vannak virágok, amik feledhetetlenek!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 26. - 13:06:22 8/10 Előzmény kimbin01
(233454/239045)
OFF

Szia!:)))
Köszi!:) Megtaláltam, írtam is rá hozzászólást. Én a régi PÜ-imet sajnálom, kár, hogy nem jelezték, hogy törlik... és mentsük le, amit fontosnak tartunk. Az enyém full-on volt, buktam az egészet, pedig...!!!

Ráadásul ott voltak a PÜ-ben a nickkek, nem kellett hsz-ét keresgélni, csak rákattintva kiadta.... Mondjuk volt, hogy tudtam, adott dolgot ki említett, így egyszerűbb volt az ő nick-jénél visszakeresnem, mint a topic-ban. Nosztalgiából néha ZP vagy Talponálló hsz-eit is megnézegettem, no komment....

Sajnos ennél az új OFFTOPIC -nál nem csak a betű színe fakóbb, de a csatolt képé is.:(((((
Én is ezt akartam használni, de most a minősége miatt vacillálok rajta.
10/10
offtopic
kimbin01 2018 júl. 26. - 12:21:11 10/10 Előzmény edimir
(233453/239045)
Szia! itt a porton van egy topik, ahol lehet öteleteket adni, hogyan tehetjük barátságosabbá , megszokottabbá a portot. Sokan kifogásolták az offot, és még sok minden mást. Egyedül a régi hsz-okat sajnálom, hogy nem tudom előkeresni, akár név szerint. Mert ugyebár úgy kevesebbet kellene lapozni.
8/10
edimir 2018 júl. 26. - 10:24:58 8/10
(233452/239045)
OFF

(Zárójeles válasz borinak.... Mert miután Sillát többszörösen kiveséztük és a topic kezdett más irányt/tartalmat venni, akkor még volt egy kisebb vita, hogy jó ez így, azt hiszem Orosszal (Silla-gyerim), vmikor akkortájt tette szóvá Ezüstliliom (nagyon helyesen) az OFFTOPIC üzemmódot. Megjegyzem, a fórum felhasználó szabályzata is ezt írja elő.

Akkor én áttértem erre, mert úgy gondoltam (ma is így érzem helyesnek), hogy egy A Silla királyság ékköve sorozat iránt ide betérő érdeklődő megérdemli, hogyha úgy akarja, akkor az OFFTOPIC hsz-eket ki tudja iktatni a topic tartalmának áttekintésekor és ne sokezer oldalon átrágva jusson el a sorozatot kitárgyaló régi hsz-ekig, mert azok igazi kincsesbánya. Bizony érdemes beléjük olvasni. Rengeteg háttérinformáció, remek elemzések, lényegi meglátások. Ez a régi fórumon járható út volt. Ezért én kizárólag OFFTOPIC küldést alkalmaztam.

Miután megváltozott a fórum, megszűnt ez az opció. Úgy tartottam korrektnek, hogy egy off felirattal jelzem a hsz elején. Nem mondom, néha lefelejtettem, főleg a vita hevében....:)))

Tegnap megörültem, hogy sok más apró változtatással együtt az új fórumon ezt az üzemmódot is visszaállították. De aztán ez a szürke, szemrontó betű elvette tőle a kedvem, hogy újra rendszeresen ezt használjam. Maradt a jó öreg off a hsz elején a fentebb kifejtett okból kifolyólag.

Ennyi!:))))))))))))))))) )
bori4 2018 júl. 26. - 09:51:30
(233451/239045)
(Zárójeles kérdés Edimirhez.... Miért írsz a hsz-eid elején on-t vagy off-ot? Szerintem itt ha ugy vesszük, minden ami nem sillás hsz, témaidegen évek óta, nem? :)))) Szerintem ne fáraszd magad ezekkel az izékkel, és főleg maradjon a sötétebb betűs verzió, mert a halvány szürkét olvasva meg lehet vakulni.... :)))) )
Uff....
10/10
offtopic
kimbin01 2018 júl. 26. - 06:49:09 10/10 Előzmény micike_MSc
(233450/239045)
Sziasztok! Tegnap lehet, hogy az én fejem is lila volt, mert a Mars téren 41 fokot mutatott a hőmérő délután 4-kor. azaz normál időben 3-kor. Most szedtem le a szedret, küldök nekik is aztán mosás. Ma nem kell főznöm, mert strandolnak. Tegnap fodrásznál voltunk, vágattunk a lányok hajából, mert a vége nagyon szöszös volt.
10/10
micike_MSc 2018 júl. 26. - 02:35:58 10/10 Előzmény bori4
(233449/239045)
Ó igen, valóban beterveztem a Jejeongwont, meg még vagy kismillió másikat...
Mostanában már csak feliratokat gyűjtök, hogy majd ha ráérek, akkor beszerezzem a videókat is.
Mindenesetre orvosi témában KNG sorozata, a Deserving of the name lesz az, amit legelőször megnézek, ha időm engedi. Ha nem is a szívsebészet, de a kardiológia a szívem csücske, a hagyományos gyógymódokat meg amúgy is csodálattal figyelem, mert elképesztő az a többezer éves tapasztalat, ahogy pl. az akupunktúrás pontokkal tisztában vannak/voltak pl. a nyugati értelemben vett anatómia-élettani ismeretek, mikroszkóp használata nélkül.

De most már tényleg mentem. Jó éjt! :)
10/10
micike_MSc 2018 júl. 26. - 02:21:26 10/10 Előzmény kimbin01
(233448/239045)
:)))
10/10
micike_MSc 2018 júl. 26. - 02:19:53 10/10
(233447/239045)
Egyelőre most ennyi.
Próbáltam több dolgot egybesűríteni, közben korábbi felvetésekre reagálni.
Edimir rengeteg mindenről írt, így ketten együtt, mint két szószátyár grafomániás talán sok mindent megválaszoltunk.
Vetítést egyelőre biztosan nem tudok vállalni, valószínűleg később sem, de az 1-2. rész meg néhány fontos momentum bemutatásával már így is elég sokat írtam.

Jó éjszakát, szép álmokat, kellemes napot! :)
10/10
micike_MSc 2018 júl. 26. - 02:08:20 10/10
(233446/239045)
* Goo Dong-mae. Még a szolgáknál is rosszabb sorba, a legalantosabbnak foglalkozásnak számító mészáros családba született; ez meghatározta a gyermekkorát, ahol azt kellett látnia, hogy az apja (a mészárosok vezetője?) némán dolgozik, amíg az anyját megbecstelenítik. Ahogy ott csapkodott az a húsbárd, szinte vártam a bosszút, de az csak évekkel később következett be a fiú által.
Amikor a kisasszony megmentette (mert "minden ember egyenlő és értékes"), akkor még egy elkényeztetett kislánynak tartotta. Számomra kissé rejtélyes, mikor szeretett belé, hiszen a párbeszédeik megvetésről tanúskodnak, miközben a fiú vonzalma már egyértelmű.
A bukása és tragikus halála viszont elkerülhetetlennek látszik, mert egy gyilkost (aki nem csak önvédelemből öl), soha nem hagynak életben.
[És akkor itt elgondolkodhatunk egy pillanatra Eugene és Ae-shin sorsának alakulásán, hiszen mindketten hidegvérrel merényletet követtek el az amerikai Logan ellen, + Goo Dong-mae 4 emberét is elintézték...]

* Kim Hee-sung. Bár ő egy gazdag családban nőtt fel, de a nagyapja kegyetlensége és az apja pipogyasága volt a minta - nem csoda, hogy "piperkőc nyápicként" tengette a napjait és 10 éven át vonakodott visszatérni Csoszonba. A felszíni fecsegés, barátságosság, bizalmaskodás csak álca, könnyebb így semmivel sem törődve, felelősséget nem vállalva beleélni a világba.
És ez majd csak a 6. rész végén lesz látható, így SPOILER!!!, de leírom most, hogy később ne kelljen erre visszatérni.
Mert természetesen Choi végül rájön a fiatalember kilétére, aki akkor egyre inkább elkomorodva figyeli a kapitány arcát, majd végül csak annyit kérdez: "az apám, vagy a nagyapám volt-e?" (aki elkövette ellene, amit...)
Így aztán már egyáltalán nem csoda, hogy inkább a hontalan/gondtalan csavargó világfi életét élte éveken át, minthogy a számára is gyűlöletes családjával éljen...