8/10
edimir 2018 júl. 30. - 23:19:55 8/10 Előzmény edimir
(233565/239045)
OFF
Mr Sunshine

J Á T É K
:))))))))))))))))))))))))

Na lássuk akkor Eugene Choi-t!

.....egy kedves 73 éves mamókát látunk a 24. rész 53:23-nál , amint 1945-ben ünnepli az utcán a többi emberrel, hogy a japánok kapituláltak, Korea felszabadult ... vágás... bevillan a Kisasszony kezében egy puskával

ugyebár 54:12-nél már felidéztettem vele Dong Mae alakját és halálát...


..a 24. rész 55:05-nél amerikai katonák masíroznak, a tömeg virágot szór.... az amerikai zászló lobog, egy pillanatra együtt lebben a Glory Htel egyik ablakába kiterített koreai zászlóval.... az egyik ifjú katona az őrnagy kiköpött mása (elvégre a fia!), ő kiinteget a sorból a mamókának... vágás ... Mamókát látjuk egy angol kézírásos levelet olvasva... egy pillanatra bevillan az őrnagy (ekkor már ősz hajjal és ezredesi egyenruhában)... halljuk a hangján a levél sorait.... "Dear Mrs Eugene Choi!... hamarosan Koreába érkezem, már előre örülök annak, hogy láthatom Önt és felidézhetjük a szívüknek oly kedves emlékeket... Sikerült a követségen elintéznem, hogy az Igazság Harcosainak emlékművet állítsanak... és természetesen ott lesz rajta a mi szeretett Eugene-ünk neve is.....Szeretettel öreg barátja...."... vágás...
...59:22 Mamóka könnyes szemmel, de mosollyal az arcán néz fel a Napra...vágás... 59:45.. a sorozat nyitóképe... a 9 éves Yujin menekül az erdőben... fut a fény felé.....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 22:48:33 8/10 Előzmény Illiona
(233563/239045)
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 22:44:01 8/10 Előzmény Illiona
(233562/239045)
OFF
Mr Sunshine

J Á T É K
:))))))))))))))))))))))))

Na lássuk akkor Eugene Choi-t!

.....egy kedves 73 éves mamókát látunk a 24. rész 53:23-nál , amint 1945-ben ünnepli az utcán a többi emberrel, hogy a japánok kapituláltak, Korea felszabadult ... vágás... bevillan a Kisasszony kezében egy puskával

ugyebár 54:12-nél már felidéztettem vele Dong Mae alakját és halálát....


...a 24. rész 58:32-nél a mamóka (akiről már tudjuk, hogy a Kisasszony) a nagy öröm közepette tovább futtatja a tekintetét a többi boldog arcon, mintha még keresne vkit...

.... aztán megakad a szeme az egyik asszony hajában egy fából faragott hajtűn..... vágás... Choi kapitány ellenállóként a Kisasszony hajába tűzi az egykor az anyjának faragott hajtűt, miután együtt töltötték az egyetlen szerelmes éjszakájukat, így is összekapcsolva élete két legfontosabb asszonyát.... de jaj, felbukkannak a rejteküket felfedező japánok... Choi feltartóztatja őket, hogy a többiek menekülni tudjanak, miközben hátrakiabál a többieknek, hogy mentsék a Kisasszonyt, aki természetesen könnyek és hangos tiltakozás közepette maradni akar a szerelme mellett, de a többiek nem engedik.... vágás... 59:37... Mamóka megérinti a saját fahajtűjét és könnyes szemmel, de mosollyal az arcán néz fel a Napra...vágás... 59:45.. a sorozat nyitóképe... a 9 éves Yujin menekül az erdőben... fut a fény felé.....
offtopic
Crutia 2018 júl. 30. - 22:34:37
(233561/239045)
Jó estét/éjszakát!
Illiona telefonált ma este - jelentem megnéztem a Mr. Sunshine első részét! (Eddig 8 részt töltöttem le, 5-nek van magyar felirata)
Megnéztem annak ellenére, hogy éppen a Queen Insoo sorozat felénél tartok.
Megnéztem és visszatekertem a hozzászólásaitokat az első részekhez.
Megnéztem és próbálom átvenni a lelkesedést, de egy rész után nem kapott el az "állj meg világ" érzés.
Ha folytatom és ha elkap a gépszíj feltétlenül megírom!
Illiona 2018 júl. 30. - 22:21:07 Előzmény edimir
(233560/239045)
ez is Ő!
fellépett női szerepben egy musicalban.

ezt úúúúúúgy megnéztem volna!!!!!! Majd keresek róla valamit a neten, a musical cime valószinűleg Hedvig.
Micike vajon meddig nyaral, ő olyan jó a kutakodásban.... :))))
Illiona 2018 júl. 30. - 22:16:23 Előzmény edimir
(233559/239045)
Mr Sunshine
gondolkodom ezen az elképzelt végen.
A főszereplőnek a napja már leáldozott, végelgyengülésben elhalt röviddel a történet befejezés után.
De ha mégis nőhöz akarjuk juttatni, akkor Kudo Hina lenne neki ideális: amerikai lévén nem számitana a multja, éljenek boldogan.

De még mindig itt van a két férfi főhős, lány meg csak egy van....

Hát erre csak egy megoldás van, amit már előadtak az Aurora Princess cimű soriban.
Együtt maradtak mindhárman, egészen az egyik férfi haláláig. Még most is együtt élnének, ha az egyik férfi meg nem hal, igy kb 1 hónap volt, amig élvezték egymást. Elég meredek megoldás volt, csak lestem!!! Akkoriban, amikor néztem, sok képet hoztam erről a soriról.

De ha választanom kellene mindenképp, akkor még gondolkodnom kell....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 22:16:06 8/10 Előzmény Illiona
(233558/239045)
Ez egy borzalmas fotó... kiráz tőle a hideg, hogy engedhette meg ezt a sztájlisztnak?:)))))))
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 22:12:23 8/10 Előzmény Illiona
(233557/239045)
"nagyon ritkán fordul elő, de most igen, hogy mindennel egyetértek, amit a bosszúról irt edimir. :))"

Ajaj, most kezdek el csak félni... Illiona, nem keverted össze a vérnyomáscsökkentőt egy másik gyógyszerrel?:))))))))))))))))))))))))))

De azért titokban felírtam a dátumot és a hsz-ed számát... nem hittem volna, hogy ezt is megérem!:)))))

Illiona 2018 júl. 30. - 22:07:04 Előzmény edimir
(233556/239045)
nekem pl a Mózes 40 éve jutott az eszembe, a vándorlás a pusztában... :))))))

A szerzetes és az asszony meséjét már ismertem, nagyon jól idevág: a magam részéről egyik sem.
Majd mindenki elszámol odafönn, ha hazament. Mi itt a Föld nevű bolygón semmiért nem állhatunk bosszút.
Megbocsátani, elengedni, és élni tovább szabadon...

De persze ha muszáj választani, akkor gyorsan, pik-pakk.
Kép: Byun Yo Han - Kim Hee Sung egy érdekes fotó
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 21:57:21 8/10 Előzmény Illiona
(233555/239045)
OFF
Mr Sunshine

J Á T É K

Gondolom, hogy bori 1945-re gondolt a 40 évvel kapcsolatban, hiszen akkor szabadul fel Korea a japán uralom alól....

Szeretek játszani... jöjjön át egy kis játék!:))))))))))))))

Úgy tűnik, hogy a sorozatban egyre gyakrabban élnek a szereplők jobb beazonosításához, ill. a jelenbeli szereplő múltbeli alakjának összekapcsolásához, hogy a szereplő bemutatásánál kapunk egy villanást a gyerekkorából.

Játék: találj ki lehetséges "véget" bármelyik szereplőhöz kapcsolódóan.


Már írtam korábban, hogy egy kedves 73 éves mamókát látunk a 24. rész 53:23-nál , amint 1945-ben ünnepli az utcán a többi emberrel, hogy a japánok kapituláltak, Korea felszabadult ... vágás... bevillan a Kisasszony kezében egy puskával

Dong Mae hogy nézne ki ugyanitt?.... a 24. rész 54:12-nél a mamóka (akiről már tudjuk, hogy a Kisasszony) a nagy öröm közepette végig futtatja a többi boldog arcon a tekintetét, mintha keresne vkit.... egy csipet bánat felhőzi el a szemét.....

jöjjön néhány verzió
1. megakad a szeme egy másik mamókán, aki a keblére szorítja az Ítélet tarot kártyát... vágás... Gong Mae a szállása erkélyéről a cukorkát majszoló Kisasszonyt... kisebb fénypászma tör elő a lombok közt... Dong Mae kegyelmet nyert..... (Illiona, mit szólsz?:)))))))))))))))))) )

2. megakad a szeme egy sebes szájú kiskölykön, aki a sebre egy rongyot szorít... vágás.. Kisasszony gyerekként a gyaloghintóban... selyemszoknyája szélét Dong Mae szorítja a szájához... vágás ... mamóka szomorkásan elmosolyodik, szemét az ég felé fordítja

3. a virágözön közepette felvonuló ellenállók egyikének puskáján megcsillan a napfény.... vágás.... a Kisasszonyt látjuk bevetés közben, épp koncentrál a lövésre, így nem veszi észre, hogy őt is célba vették, de Dond Mae hősiesen a golyó útjába veti magát... vágás... mamóka lehunyja a szemét és büszkén bólint....

Lehet újabb verziókat kreálni, humorosat, vagy éppen komolyat.. kinek mi jut eszébe...
Egy kis torna a fantáziánknak!:)))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 21:23:16 8/10 Előzmény Illiona
(233554/239045)
OFF
Mr Sunshine

Hmmm... nekem végig A szerzetes és az asszony c. történet kattogott be tőle...
http://sasgondolat.blogspot.com/2014/10/a-szerzetes-es-az-asszony.html

Megtenni és egyből letenni/lezárni... vagy cipelni végestelen végig......




Illiona 2018 júl. 30. - 21:04:40 Előzmény bori4
(233553/239045)
Ja! és a negyven esztendő. Majd kitárgyaljuk akkor, amikor ez bekövetkezik, addig (1910-ig) még van néhány év.)))) (hm.... negyven év?)
Én nem kötöm össze még Dong Mae-t a japán agresszióval. Az igaz hogy azokban a szinekben pompázik, de valahogy jobban csoszoninak érzem őt, mint bárkit. És eddig csak japánokat bántott (ugye van 2 kivétel-jogos vagy jogtalan)

És az amerikaiak? még most is ott vannak!
Illiona 2018 júl. 30. - 20:42:17 Előzmény bori4
(233552/239045)
nagyon ritkán fordul elő, de most igen, hogy mindennel egyetértek, amit a bosszúról irt edimir. :))
tálán néhány gondolattal kiegésziteném.
A bosszú az egyik legalantasabb emberi cselekedet, ami csak anyagszinten történhet. Mindkét férfinak le kell alacsonyodnia ehhez, a lét legalacsonyabb rezgésszintjére. Mig Dong Mae megteszi, amit kell, nem gondolkodik rajta, és viszonylag rövid időn belül visszatér, utána viszont el is felejti az életének ezt a fejezetét. Itt a sorozatban, jelen időben már nincs is bosszú, elfeledve. ezután egy magasabb szintre lépett, hogy ez az út meddig, és hová vezet, még nem tudjuk.
Choi Kapitány viszont nem tér vissza 20-25 évesen, titokban , valami hajón, és nem öli meg az egyetlen bűnöst, az öreget, hanem 31 év mulva véletlenül errejár, a bűnös már 10 éve halott, és felkeresgeti azokat, akik még tanúk voltak. Vádolva pl. a fiút, aki aznap született! (de én a szüleit is ártatlannak tartom.)
Mi ez ha nem értelmetlenség? Ő még most is azon a szinvonalon van, a legalacsonyabb rezgésszinten, és ott is marad, ameddig nem képes arra, hogy mindezt maga mögött tudja.
Az anyagi szinten való cselekvés is lehetőség persze. Lehet hibáztatni az egész közösséget, de a tarsadalmi berendezkedést is, ami ehhez a tragédiához vezetett.
Ő ennek a sorozatnak elméletileg ennek a főszereplője lenne. Egy fénylő, sugárzó, tiszta lélek, mint maga a Nap! De eddig ebből semmi fényt nem láttunk!
Kép: Dong Mae
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 19:36:43 8/10 Előzmény bori4
(233551/239045)
Köszi!:))) Tényleg szép....

Hmmm, most, hogy Ddang-Sae/Byun Yo-Han dalát hallgattam újra a Six Flying Dragons-ból, vhogy rá kellett jönnöm, mennyire szeretem, ha vmelyik szép népdalukat szövik bele a sorozat zenéjébe.

Úgy tűnik, ez vhogy kimarad ebből a sorozatból. Kár, pedig biztos akadna olyan, ami hangulatában ideillene. Még ha nagyhatalmi játszmák színterévé is vált, még ha erőtlen is ez a Csoszon, egy népdal erejéig képviseltethetné magát, ha már róla (is) szól.

Eugene Choi megkapja a maga A “What Child Is This?” karácsonyi dalt játszó zenedobozát (mondjuk autentikus, akkor vált népszerűvé Amerikában, mikor odaérkezik)....

Hmm, talán az öntudatos nemes kisasszonynak, aki Csoszonért él és hal, nos, talán neki meg kijárna vmi autentikus zenei részlet....

Van olyan zene, ami csak szép... és van, ami elementárisan képes hatni....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 19:16:54 8/10 Előzmény bori4
(233550/239045)
OFF
Mr Sunshine - Dong Mae

Hogy kettős mércével mérve, + elfogultan? Hmm, szerintem ebben nem egyedül Illiona a bűnös, nálam is bicsaklik a szigor Dong Mae esetében.

Miért? Mert egyszerűen szeretjük. Nála valóban érezzük a fájdalmat, nem kell hozzá mindig elővennie egy női ruhadíszt és rámerednie hosszan.... Nem kell hozzá semmi külsőség, úgy tudja hozni a karakterét, hogy az vmi magával ragadó. A hatása alá kerülünk, minden rezdülését képesek vagyunk fogni....

A gyerekkor. Belegondoltatok abba, hogy Yujin-nak legalább voltak szép emlékei az élete első 9 évéről... az anyjával töltött szép percek, amit 30 év távlatából is jó felidézni? Dong Mae-nek nincs ilyen, a gyermekkor csak folyamatos megalázkodás/megaláztatás. Nincs benne "virág", csak kés... a hentes apja kezében... és az anyjánál, amikor megsebzi vele, hogy a saját érdekében a fia el tudja hagyni....

Butaság, de vhol a nemesek szolgákkal való önkényéhez már hozzáedződtünk. Az, ami Yujin szüleivel történik, az tragikus, de vhogy számítunk is rá. Sokkal visszataszítóbbnak érezzük a parasztasszonyok pökhendiségét és agresszivitását, ahogy a hentesnével és fiával bánnak.... Talán pont azért, mert épp csak egy kicsivel állnak fölöttük társadalmilag és ezt ki is élvezik... végre van, akibe ők rúghatnak bele... és ez olyan undorító.... Főleg, mert tudjuk, hogy az egész megalázó jelenet, mocskolódás csak arra megy ki, hogy ne kelljen kifizetniük a hús árát, amit hitelbe már szépen be is faltak, pont azzal a mocskos szájukkal falták/rágták, amivel szitkozódnak hentesékre.

Dong Mae még szinte kamasz, amikor visszatér. Nem sokat lacafacázik, gyors, kíméletlen bosszút áll, a 3. asszonyság jár a legrosszabbul... kár volt kegyelemért könyörögnie.... (bocs, rosszul számoltunk, csak kettőt öl meg, a 3. megnyomorítja)

Vajon lealjasítja hozzájuk Dong Mae-t a bosszú? Furcsa, de nem így érezzük (tényleg kettős mérce!). Inkább úgy érezzük, lezárt ezzel vmit, a múltja egy részére pontot tett. Nem kéjeleg a kínzásban, nincs hosszú monológ.... öl és slussz... Miért nem irritál úgy, mint a kapitány? Mert Dong Mae yakuza lett, nem kapott igazi új életre esélyt. Persze már nem lenézett henteskölyök, félik a kardját még csoszon nemesei is, de japán yakuzának lenni sem egy áhított életcél, mészáros munka, csak ezúttal embert és nem állatot kell hozzá ölni.

Ám ő még így is megőriz vmi (tudom, hogy ostobán hangzik) egyfajta gyermeki tisztaságot... Már korábban írtam erről. Nem válik ámokfutó gyilkolászóvá, érzünk benne tartást, van egy belső etikai kódexe, ami szerint él. És külön díjazom az intelligenciáját, mert bizony okos is. Szeretem a többet ésszel típusú embereket... és ő ilyen.

Ő nem Mr. Sunshine, ő csak egy esendő ember, sokkal őszintébb és hitelesebb számomra, mint Yujin/Eugene Choi.... sajnálom, Yujint próbálom megkedvelni, tényleg erőlködöm, talán lassan sikerül.... de vele szemben magasabbak az elvárások... lásd a sorozat címe!

bori4 2018 júl. 30. - 18:16:48
(233549/239045)
Eddig 4 OST jelent meg - itt összegyűjtve meghallgatható :)
Egyik szebb, mint a másik.

https://www.youtube.com/watch?v=JAsv91P6kPQ&list=PLYNxliBOxsuSooDdqT5Q7jb6S5vPryXXc
bori4 2018 júl. 30. - 17:48:01 Előzmény Illiona
(233548/239045)
Én bizony beleszámítom a 3 koreai nőt, mert ha nem jogos a kapitánynak a bosszú, akkor neki sem.... tudván azt, hogy mit fognak művelni az országgal a következő 40 évben....
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 14:21:00 8/10 Előzmény Illiona
(233547/239045)
OFF

Miatta viseltem el a Six Flying Dragons-t. Imádtam a dalt, amit énekelt.. még csináltam is belőle egy himnuszt Mut istennőről...
a nagy sikere mellett jókat kuncogtam magamban, hogyha tudnátok, hogy honnan vettem az alapul szolgáló korjói népdalt!:))))))) Mindenesetre a dal másoknak is a fülébe mászott, volt, aki elmesélte, hogy még napokkal később is dúdolgatta....

https://www.youtube.com/watch?v=GxEl0P-l7NY
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 14:06:26 8/10 Előzmény Illiona
(233546/239045)
OFF
Mr Sunshine - Kim Eun-sook, a forgatókönyvírónő
Ismertető róla: https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Eun-sook

"A Mr Sunshine esetén: itt a fórumon mondták (talán Micike, talán edimir?) hogy nő irta, és ugyanaz, mint a Goblint (nem néztem meg) és a Secret Gardent (anno még az elsők között néztem, és tetszett).Én ennek semmiképp nem néztem volna utána. De hogy már tudom, igy minősitek is."

Én voltam az elkövető ezúttal is, vérnyomásod rendben?:))))))
A hsz: július 24. 08:28:49 (236197/236351)
Előzőleg a sorozat vezető párosa sorsának kilátástalanságát taglaltam a realitásokat számbavéve, aztán épp a forgatókönyvíró korábbi munkásságából kiindulva láttam esélyt arra, hogy talán mégis tesz bele vmi olyan csavart, amitől mégis....

"Ami kétkedésre ad nálam okot, hogy (a koreai sorozatokban nem szokatlanul) előszeretettel hoz össze egymástól szinte áthághatatlan távolságra lévő párokat. És minden realizmust nélkülözve ezeknek a vezető pároknak ad esélyt, hogy együtt maradjanak.... Nem csöpögős hepiendet, a cukorszirupba cseppent mindig olyan tényezőt, ami a túl édes ízt közömbösíti. De egyik szerelem sem (legalábbis amit én láttam tőle) zárul abszolút tragikusan a vezető párosok szintjén.

A Mr Sunshine lesz majd a kivétel?????"