8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:37:58 8/10
(234045/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

KÉP: a páros.... én a lány pólójának felirata miatt vágtam ki!:))) Tényleg az a lány, kedves. Ja, és neki is van egy bizonyos mosolya (más, mint Kim titkárnőé), az egykori gengszterfőnök tüsszent is tőle!:))))))))

A sorozatban 2 évvel, a valóságban 9-cel idősebb a pár női tagja, de remekül működik közöttük a kémia, helyesek együtt.....
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:32:44 8/10
(234044/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

A Fiúnak, miután a bandatagokkal nem tud együttműködni, így a kínai konyhához értő segítőkre van szüksége... A Lánynak pénzre, hogy a felvett hitelt törleszteni tudja, a megélhetéshez se ártana...
Bár fogalma sincs kezdetben a konyhai munkáról, de fokozatosan beletanul... A Fiú kézsérülése miatt ő lesz a wok "kanala"... S mint megtudjuk, a wok és a kanala elválaszthatatlan, kell közöttük a harmónia!:)))))))))))

KÉP: konyhai baleset, tűzoltás testtel.... ugyan sikeres, de lehet, hogy másfajta tüzet lobbant?:)))))))))))))))))))

Csak hát az a gond, hogy a Fiú és a Lány is házas, mégpedig mással....
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:23:00 8/10
(234043/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

Tehát adott egy elkeseredett Fiú... és egy elkeseredett Lány...
s mert a kínai konyhát bemutató sorozatról van szó... így

KÉP: - felirat - mindkettőjüknek jut egy szerencsesütis jóslat... amivel nem igazán tudnak mit kezdeni...
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:18:04 8/10
(234042/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

KÉP: Jang Hyuk az egykori gengszterfőnök szerepében... Bevallom, tartottam tőle, hogy milyen lesz? Aztán nagyon kellemesen csalódtam a játékában, semmi egzaltáltság, semmi manír, semmi furcsa hangkitörés.... rendkívül visszafogott... egyetlen eszköze a napszemüveg....

Hmm, azért a Chunoban látott elegáns, szinte könnyednek tűnő, de határozott és gyors mozdulatsorokból álló verekedés még most is megy neki...
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:10:06 8/10
(234041/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

A Fiú mellett más is készülődik az esküvőjére. A Lánynak sincs szerencséje... az apját, aki jónevű gazdag bankár, az ügyészség veszi őrizetbe pénzügyi csalás miatt.... Az addig védett környezetből a Lány a pénztelenek kiszolgáltatott helyzetébe találja magát..... 4. stádiumú rák, a műtéthez pénz kell...

Ő is felkeresi a gengsztert, akinek pénzkölcsönzőjét "Fény és árnyék"-nak nevezik....
KÉP: - felirat - Hmm, már csak a Mr Sunshine miatt is kivágtam!:)))))))))))))))

Egyébként a Lánynak lesz igaza... Ez a egykori gengszterfőnök valóban Mr Fény... egy igazi Lovag!:))))))))))

Lehet, hogy szándékosan utaltak a párhuzamosan futó Mr Sunshine-ra?
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 12:01:48 8/10
(234040/239045)
OFF

Wok of Love

Spoiler

Akitől a Fiú a a kis éttermet bérli és az induláshoz tőkét szerez, egy jó útra tért gengszter, akinek kikötése, hogy a bandatagokat a Fiú tanítsa meg főzni, legyen nekik így esélyük egy tisztes szakmával tisztességes életre....
Természetesen a bandatagok, akik eddig a kis éttermet próbálták üzemeltetni ehetetlen ételekkel a csődbe juttatva, nem értik a Fiú elkötelezettségét az ételkészítés/vendéglátás iránt.... Nem fűlik a foguk. hogy hallgassanak rá, nemhogy az utasításait elfogadják...

Sőt, hogy megtörjék, a bandatagok tetoválását is rátetetik a Fiú hátára....

KÉP: a hatalmas szárnyak mellett a Göncölt is.... Hmm, egy Sillásnak ez mindig bejön!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 11:44:22 8/10
(234039/239045)
OFF

Wok of Love

Ez egy kedves, szórakoztató vígjáték, amit május-július között adtak... A címből is sejthető, hogy a kínai konyhaművészet jelenti a hátterét.
a sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Wok_of_Love

KÉP: - felirat - Nekem jöhet!:)))))))))))))) Fantasztikus ételeket készítenek, sokszor különleges hozzávalókból... élmény nézni!:) A wok és tűz... a készítés ritmusa....csupa energia...

Egyébként én nem ismertem a főszereplő fiút, de most megjegyeztem magamnak... Lee Joon-Ho

Az alaptörténet eléggé egyszerű... Adott egy kreatív szakács, aki már 10 éve az elegáns hotel kínai éttermében dolgozik, neki köszönhető az étterem Michelin csillaga, így a hotel prosperálása is. Úgy tűnik, hogy élete végre révbe ér, elveheti a nőt, akit gyerekkora óta szeret, s ő lehet a Kínába visszatérő vezető séf utóda....

Természetesen semmi se a várakozásainak megfelelően alakul... A nőért harcolnia kell... s a luxus éttermi állást is kénytelen feladni....

Csalódottságában a hotellel szembeni kis kínai éttermet bérli ki, hogy elcsalogassa a korábbi munkahelye vendégkörét... ez amolyan Dávid és Góliát harca... (a hotel neve is beszédes: Giant!)...
Az ő fegyvere mindössze a szorgalma és a szakmai tudása.
8/10
edimir 2018 aug. 19. - 11:15:28 8/10 Előzmény kimbin01
(234038/239045)
Üdv újra itthon!:))))))))))))) Azért jó, hogy így ki tudod segíteni a fiatalokat... tündériek a kislányok, de azért minden szépsége mellett is alaposan elfáradhattál a "bébisintérkedésbe". Micsoda szó-kreálmány!:)))))))))))))))))))

Nos, a Mr Sunshine mellé kell mindig vmi, amit az egyhetes újabb részre várakozva az ember beiktat,,,
Te kíváló háziasszony vagy, nekem ez sem tartozik az erényem közé. (Hmm, lehet. hogy nincsenek is erényeim?) De mindig szívesen nézek olyat, ami a főzéssel kapcsolatos....

Talán láttad te is, Wok of Love.....én most ezt néztem meg...
Illiona 2018 aug. 19. - 10:57:59
(234037/239045)
és egy plakátkép kettejükről.

Ki nézi még??????
Illiona 2018 aug. 19. - 10:56:27
(234036/239045)
let me introduce - Bemutatom Őt

a sorozatban sok érdekes karaktert mutatnak be.
A bérgyilkos igazi karakterszinész, a gőgös , gazdag nő, aki azt hiszi életekkel is játszadozhat kénye, kedve szerint, az anyának nem nevezhető nőnemű lény, aki szinte eladja a lányát, A kis öccs, aki olyan ártatlan még és tisztalelkű, talán el sem hiszi ami körülötte történik.
Az ambicióval rendelkező házvezetőnő, aki (többek között) szexuális szolgáltatásokat is nyujt a ház fiatalurának, az áruló cselédek és a hűséges cselédek a Nő szemszögéből, és ugyanez a ház urnője szemszögéből...
A háziorvos, aki próbál segiteni, de az ő keze is megvan kötve.
A plasztikai sebész, (Kim Jae Won) a főszereplő Férfi, aki olyan naivan élte eddig az életét, és belepottyan egy ilyen életveszélyes helyzetbe, és beleszeret a Nőbe, de az már máshoz tartozik, meg amugy is meg akarják ölni, de amikor nem, olyankor ő próbálkozik öngyilkossággal.

kép: a főszereplő nő.

Illiona 2018 aug. 19. - 10:16:16
(234035/239045)
Let Me Introduce
Most fut ez a sorozat, minden szombaton leadnak 4 félórás részt, és most tartanak a 23-24.-nél.
A történet érdekes, izgalmas, nagyon jó szereplőkkel.
az alapszituáció (1-2 epizód) szerint a főszereplőnőt valaki (k) meg akarják ölni. Már nem bizik a családjában sem, a férje családjában sem, egyedül csak az orvosa tudja a z igazat, de ő is meg van félemlitve. A Sors összehozza egy plasztikai sebésszel, akinél kikönyörgi, hogy mütse át az arcát, felismerhetetlenre. A mütét sikerül, egy gyönyörű nőt csinál belőle a sebész, de van egy bökkenő, a nő elvesziti az emlékeit, azt sem tudja, ki ő, mit akar, hogy meg akarták ölni: semmit!
És elkezdenek nyomozni, és sorra tárulnak fel titkok, de még most jelenleg is van egy csomó rejtély.
A nő kénytelenségből az orvoshoz költözik, és együtt próbálják kideriteni, ki is ő.
Ez nem egy szerelmi történet. Bár én szurkolok nekik, és mindenképpen van egy láthatatlan szál a Nő és az orvos között, az egymáshoz tartozás érzése, de ez a filmben nem jelenik meg cselekményként.
Inkább egy bünügyi történet, amit nem a rendőrség nyomoz ki, hanem a szereplők maguk.

Kép: a sorozat plakátja.Pontosan kifejezi a nő altatásból felébredve mennyire elveszettnek érzi magát, minden emlék nélkül, amikor azt sem tuja ki ő, nem ismer senkit, és minden ami körülveszi, olyan kaotikus.
10/10
offtopic
kimbin01 2018 aug. 18. - 22:16:11 10/10 Előzmény Illiona
(234034/239045)
Kérés nélkül is sütök, majd még kitalálom. Egy dolog biztos, hogy a Jégvarázs című filmet első nap non-stop kellett néznem (úgy kell nekem, mert én vettem), de nem múlt el nap, hogy minimum 1x ne
láttam volna. Mára már minden Elzás, és Annás, no meg Olafos. A kicsi meg Bogyó és Babóca, úgyhogy most "képben" vagyok.
Illiona 2018 aug. 18. - 18:42:28 Előzmény kimbin01
(234033/239045)
Üdv itthon.
a legfontosabb hogy november első hétvégéén lesz filmnéző tábor, péntek szombat vasárnap.
(valami sütemény felajánlás????)
Azonkivül itt végig nagyon meleg volt, és VAN. (alig kibirható)

Nézzük a Mr Sunshinet, egyszerre többen is, nagyon jó , izgalmas, és hát természetesen bizonyos női szereplők tekintetében eltér a véleményünk edimirrel, de igy izgalmas maga a fórumozás is.

Nézzük még mi ketten a Time cimű most futó sorozatot, az is nagyon izgalmas, jó szereplőkkel, klisémentesen.
Én nézem a Let Me Intriduce cimű sorozatot, minden szombaton leadnak 4 részt (félórásat) és épp am a 23-24 -es részekkel fejeződött be, már bele is kukkantottam, de 10 óra körül lesz angolja, majd akkor végignézem.
és nézem a Life cimű, szintén most futó sorozatot, ami egy kórház életébe enged bepillantást, ez is izgalmas, és jók a szereplők is, és talán ez is klisémentes.

Kép: a befejező képkocka a Let Me Introduce sorozatből, a két főszereplő elképedve néz valamit, kellő felvezetés után, és lehet izgulni a következő szombatig!!!
10/10
offtopic
kimbin01 2018 aug. 18. - 17:31:11 10/10
(234032/239045)
Sziasztok! Újra itthon! Nagyon jó volt, igaz fárasztó, mert úgy mentem, mint bébisintér. A szülők dolgoznak, nincs annyi szabadság ott sem, ami fedezné a gyerekek nyári szünidejét.
Mi újság a megszentelt partoknál? Történt valami olyan, ami fontos?
8/10
edimir 2018 aug. 18. - 00:20:39 8/10 Előzmény Illiona
(234031/239045)
Tévedtem, Dong Ha-val kevertem össze...

KÉP: Dong Ha
http://asianwiki.com/Dong_Ha
Illiona 2018 aug. 17. - 22:32:35 Előzmény edimir
(234030/239045)
oh, ez igazságtalanság
Azt hittem valami technikai izé miatt nincs fönn az Avistán.
na sebaj, akkor holnap Mr Sunshine!!!
8/10
edimir 2018 aug. 17. - 22:29:49 8/10 Előzmény Illiona
(234029/239045)
Time

Ne várd! Most olvastam az oldalon, ahonnan letölteni szoktam, hogy a 15-16. részt majd csak aug. 22-én fogják leadni...
8/10
edimir 2018 aug. 17. - 22:01:27 8/10
(234028/239045)
off

Mr Sunshine - Goblin

Úgy tűnik, mindkét sorozat támogatói között volt gyorséttermi üzletlánc, amit aztán beépítettek a sorozat történéseibe...

KÉP: Mr Sunshine - Francia Pékség / Goblin - Subway
8/10
edimir 2018 aug. 17. - 21:47:09 8/10
(234027/239045)
off

Mr Sunshine - Goblin

Természetesen más a két sorozatnak a szerelemhez való "viszonya". A Goblinban főszerepet kap a szerelem, mint eszköz, ami a Dokkaebit rádöbbenti az élet szépségére, hogy pont amikor már a halhatatlanságba belefáradva szeretne megszabadulni e furcsa léttől, akkor ismerje meg.

A Mr Sunshine-ban a szerelem fontos, de nem uralja, ott a változó Csoszon háttérként, a politikai játszmák, az emberi életek....
A szerelemre Choinak van szüksége, hogy eltérítse a bosszú útjáról... és "kívülállóból" visszavezesse Csoszon-t hazájának elismerő emberré

Érdekes hogy a Dokkaebi 800 évvel később találkozik múltja reinkarnálódott alakjaival...
Choi pedig 31 év múltán teszi ugyanezt Csoszonba visszatérve... találkozik múltjából az emberekkel...
Mindkettőjüknek fel kell ismernie őket...

KÉP: Szerelmes pár - Goblin / Mr Sunshine

8/10
edimir 2018 aug. 17. - 21:30:15 8/10
(234026/239045)
off

Mr Sunshine - Goblin

Érdekes, hogy sok minden működött a Goblinban, ami a Mr Sunshine-ban döcögősebb.. ilyen a nagy szerelmi páros..... a nagy korkülönbségével.... és szerintem ez nem a lányokon múlik ők tényleg kihoznak mindent, ami a karakterükben van... ők adják meg a szerelem dinamizmusát, igazi sodró erejét... Kétségtelen, hogy Ae-shin a szebb, de nekem Eun-Tak mosolya az igazán ragyogó.
Bevallom, Kim Go-Eun természetes bája, fantasztikus játéka belopta magát a szívembe. Kim Tae-Ri is jól játszik... DE mégsem tud úgy magával ragadni....

Tudom a Goblin a jelenben játszódik, a Mr Sunshine 100 évvel régebben, eleve mást engedhet meg egy párkapcsolat ábrázolásában az adott kor... és mégis... még így is érzek ezen túl is a kettő között különbséget, a Dokkaebiről egy menyasszonyáról elhiszem, hogy valóban egy pár míg Choi és Ae-shin csak eljátsszák nekem, hogy azok....

KÉP: a két szerelmes nő-: Ae-sin és Eun-Tak