8/10
edimir 2018 aug. 13. - 09:33:04 8/10 Előzmény edimir
(233945/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

A pékségből Ae-shin egy másik találkozóra megy, felkeresi a követségen Choit. Felolvastatja vele a Lee Wan-iknél talált neki címzett levelet. De nem árulja el a férfinak, hogy miként került hozzá a levél.
Choi az Ae-shinnel történtekről, Ae-shin kizárólag a levélről akar tudni: "olvassa!" Mint Kudo Hinával, itt is elengedi a füle mellett a kérdéseket

KÉP: - felirat - Joseph Stenton - végre megtudjuk az apjaként tisztelt misszionárius nevét.

A levél valóban csak magánlevél...

Amit megtud Choi: Ae-shin még mindig bízik benne

Amit Ae-shin megtud: Choi számára fontos volt, ha említette őt a misszionáriusnak...

Ae-shin megtartja a levelet azzal, hogy majd csak akkor adja át végleg Choi-nak , ha minden tisztázódott... és ha akkor MÉG itt van a férfi... azaz nem utazott el Csoszonból...
Illiona 2018 aug. 13. - 07:38:10
(233944/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Hétfő lévén van Box Office, és van szomoruság is: az Along With The God's 2 nem érte el a 10 milliós nézőszámot. De hát 9,6 milliós eredményével igy is az első helyen van.

# Films Release date Week-end Total
1 "Along With the Gods: The Last 49 Days" (신과함께-인과 연) 2018/08/01 1 571 285 9 631 502
2 "The Spy Gone North" (공작) 2018/08/08 1 424 845 2 066 432
3 "MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN" 518 990 861 817
4 "Hotel Transylvania 3: A Monster Vacation" 346 101 511 362
5 "Mission:Impossible- Fallout" 243 596 6 152 534
6 "Detective Conan: Zero the Enforcer" (名探偵コナン ゼロの執行人(しっこうにん)) 146 306 282 161
A The Spy Gone North pedig most jelent meg, és egyből 2 millió fölött volt a nézőszám.
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 02:29:34 8/10
(233943/239045)
Ma nyugodtan itt hagyhatom a Megszentelt Partokat... egy sötét alak sétál az éjszakában, ma szóval és tettel csak megmentett másokat... bízhatok benne...

Nappalra pedig átveszi az őrséget egy rettenthetetlen Kisasszony tőle...

Szerencsére találkozunk még velük!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 02:15:25 8/10
(233942/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))

Virradjunk egy szép Napfényes új hétre!:)))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 02:09:44 8/10
(233941/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

KÉP: a kis puska-kard összecsapásuk után a két hölgy 3 nappal később találkozik a megbeszéltek szerint...

Hol másutt, mint a Francia Pékségben... már az előző részben hiányoltuk is a promóciót, hát most megkapjuk... ekkora szelet édesség!:)))))))))))

A két nő viszont nem negédes. A társalgás óvatos puhatolózás, Ae-shin végképp nem enged a kártyáiba látni... bizonyos kérdéseket elenged a füle mellett ... Kudo Hina a szokott módján elegánsan szellemes, csipet irónia, cseppnyi fanyarság... és hozzá a sejtelmes mosolya....

Különös, de ugyanazt érezzük, mint a bárban Choi és Dong Mae esetében... mintha szelídülne az ellentét, mintha több lenne a másik felé a respekt....
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 01:46:47 8/10
(233940/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

KÉP: Choi felkeresi Kudo Hinát...
Rákérdez, hogy miért keresi Lee Wan-ik feleségét. A nő bevallja, hogy az édesanyja. Choit meglepi az őszintesége. Kudo Hina tovább megy. Nem biztos, hogy nem Choi oldalán áll, de az biztos, hogy Lee Wan-ik-én nem! Rámutat arra, hogy néha a rokonok rosszabbak az idegeneknél. S ha ő az apjához lenne hasonló (mi sem áll tőle távolabb), akkor meg akarná ölni Choit, bérgyilkost küldene rá, megmérgezné az ételét vagy számos más módon tenné.

Magyarán egyértelműen elhatárolódik Le Wan-ik-től... és óvja tőle Choit...

Itt bizony most bár körülírtan fogalmaz, de nagyon nyílt...

8/10
edimir 2018 aug. 13. - 01:14:14 8/10
(233939/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

KÉP: sajnos az "árulót" át kell adni a csoszoniaknak...

Lee Wan-ik embere ugyan biztosítja Choit, hogy csoszoni börtönbe kerül majd, de mi tudjuk, hogy nem lesz ott sem sokáig... onnan még simábban kihozhatja, mint az amerikai őrizetből....

Hmm, és persze kevesebb pénzébe is kerül majd....

Choi visszatartja a régi fotót, azt nem adta át a fogoly többi személyes tárgyával együtt...
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 01:06:03 8/10
(233938/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Nos, talán még emlékezünk Choi kapitány büszke amerikai öntudatára....

KÉP: Lee Wan-ik pénze ebbe is képes belerondítani.... a táskányi pénz Allan, amerikai külügyminiszterhez kerül drámai változást okozva, Choi pedig előtte áll kihallgatáson....

Már a nyitány se semmi... soldier! Azaz egyszerűen "katona" és nem pedig kapitány a megszólítás... hiába, a civil politikus tudja, hogyan tiporjon kapásból földbe egy tisztet!

A folytatás se jobb, kioktatást kap Choi a diplomácia bonyolultságáról... majd következik a példálózás a csoszoni mondással, miszerint "Blood is thicker than water" Tessék, Choi, most a képedbe vágták, hogy csoszoni vagy!!!!! A vér vastagabb/erősebb a víznél.. mi úgy mondjuk, a vér nem válik vízzé... de a lényeg ugyanaz....

Hmm, és milyen jó, hogy az áthelyezésedet kérted. Lám, mindjárt akad ebben egy támogatód is!
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 00:52:02 8/10 Előzmény edimir
(233937/239045)
KÉP: talán ők lennének???????????????
8/10
edimir 2018 aug. 13. - 00:35:34 8/10
(233936/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Choi kihallgatja Kim Yong-jut, az "árulót", akivel semmire sem megy... kivéve...
KÉP: amikor felmutatja neki a régi fotót.
Az indulatokat vált ki belőle...
Nézzük, milyen választ ad Choi kérdésére, hogy kik vannak a fotón?
"Egyikük az, akit megöltem. [Ae-shin apja]
A másik kettő azok, akik engem fognak megölni. "[visszaidézi magában Ae-shin anyjának utolsó szavait az ellenállók bosszújáról, mely majd utol fogja érni]

Hmm, tehát a régi fotón szereplő másik két férfi is ellenálló volt...

De sajnos tovább nem jut a kikérdezésben... az amerikai külügyminiszter hívatja...
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 23:50:59 8/10
(233935/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

KÉP: a Tolmács jó segítség Choinak, hogy tájékozódjon Lee Wan-ik felől... A japán miniszterelnökkel a kapcsolatát már ismerjük. Viszont azt nem tudtuk róla, hogy első felesége eltűnése óta újraházasodott, egy japán nőt vett feleségül....
Choi meglepődik azon, hogy miért keresteti a Glory Hotel tulajdonosnője annyira évek óta már Lee Wan-ik első feleségét...
Nos, a zálogházasokat mozgósítja, így a keresés gőzerővel beindul....
Choi úgy gondolja, ez még jól jöhet a számára, akár Lee Wan-ik ellen... akár Kudo Hinának tett szívességként....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 23:32:28 8/10
(233934/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

KÉP: találkozás a hídon...

Ae-shin láthatja a férfi kezében a piros forgót... tehát kereste, várt rá...

Choi pedig megnyugodhat végre, Ae-shin visszatért a küldetésből....

Szomorú pillantás... némán elmenni egymás mellett... nem, nem változott semmi....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 23:23:09 8/10
(233933/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

A hazatérő Lee Wan-ik konstatálja, hogy bizony minden irata eltűnt, még nem tudja, hogy két tolvaj dolgozott-e, vagy egy tolvaj teljesített két megbízást... hiszen nagyon különböző tartalmú iratok tűntek el. Dong ae-t kihúzza a gyanúsítottak listájáról, hisz találkozott vele a gésaháznál....

KÉP: - felirat - viszont végre megtudjuk az "áruló" nevét: Kim Yong-ju...

Hmm, emlékezzünk, elegáns öltönyben láttuk az 1874 tavaszán Tokyóban készült fotón ... "Kim" családdal eddig csak Kim Hee-sung esetében találkoztunk... Remélem, szegény fiúnak ez az áruló már nem rokona.. épp elég neki így is a családja!

Nos, úgy tűnik, Lee Wan-ik már megtalálta a megoldást, hogy az "árulót" az amerikaiaktól vhogy áttetesse a csoszoni börtönbe... Majd meglátjuk....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 23:00:12 8/10
(233932/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Dong Mae úgy tűnik, ezen az estén mindenkinek segít....

KÉP: a bárban összefut Choival, figyelmezteti, hogy Allan, az amerikai külügyminiszter visszatért és külön szobában fog tárgyalni a születésnapi parti után Lee Wan-ikkel... ez pedig nem sok jóval kecsegtet....

Most még a szokott szurkálódás is elmarad.. szokatlan hangulat... túl levertek, túl szomorkásak.. ez közelebb hozza őket egymáshoz....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 22:36:03 8/10
(233931/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Ae-shin észrevétlenül eltűnik. Kudo Hina már nem ilyen szerencsés... Az utcára kilépve Wan-ik emberébe fut bele...

KÉP: Dong Mae ismét kisegíti

Hmm, azért Kudo Hina is meg tudta volna oldani a helyzetet, már készítette a hajtűjét... nem szívbajos nő... és igen, valószínűleg nem először védi meg magát....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 22:29:53 8/10
(233930/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Ha nem ugyanazt az időpontot választotta volna Kudo Hina és Ae-shin is a ház átkutatására.... mert íhy a kutatzóás mellé még egy kis harc is beiktatódik a fél órába.... és itt jutottunk el a 11. rész végén történtekhez..... most bekapcsolódhatunk a folytatásba...

A két nő valóban okos...

KÉP: gyorsan egyezségre jutnak. Vigye mindenki az őt érdeklő papírt... találkozzanak 3 nap múlva...
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 22:15:30 8/10 Előzmény edimir
(233929/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Ráadásul Dong Mae is besegít Kudo Hina kérésére, félórára eltünteti a az őrt is, egy kis vacsorával elcsalogatják....

KÉP: Lee Wan-ik befut a rendezvényre .... Kudo Hina megkéri Dong Mae-t, hogy segítsen....

Fél óra az akcióra nem sok, elég is lenne.... HA
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 22:02:45 8/10
(233928/239045)
OFF

Mr Sunshine 12.

SPOILER

Nézzük, miért is hihette a két nő, hogy Lee Wan-ik házát zavartalanul átkutathatja! Mert jól időzítettek. Erre a rendezvényre Lee Wan-ik is hivatalos, csak még nem ért oda...

KÉP: Hayashi az angol külügyminiszternek rendez születésnapi lakomát. Torta és szusi jeligével, hiszen kelet és nyugat hivatalos rá, itt van a térségben érdekelt minden állam külügyminisztere. Nagy az egyetértés az angol és a japán között... Kicsit bezavar a képbe az orosz, aki az eddigi angol társalgásba oroszul mondja el köszöntőjét... innentől pedig élvezhetjük a sorozat finomabbik humorát, ami a nyelvek/kiejtés, ill. a tettetni, hogy vmit nem értünk helyzetből adódik.

Az orosz és a japán külügyminiszter párbeszéde egyre élesedik, a finomnak induló pengeváltásból súlyos vagdalkozás lesz... háború...

igen, érezzük, hogy ez már ott van a levegőben... és azt is, hogy az orosz ebben nagyon magára marad majd....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 20:49:24 8/10 Előzmény Illiona
(233927/239045)
Mr Sunshine 11.

SPOILER

Az előbb néztem meg a 12. részt felirat nélkül... nyugi, továbbra is csak barátok, viszont igazi barátok!

A villamosos jelenetet szándékosan nem tettem fel képpel, nem akartam poéngyilkos lenni. Direkt 1 képet se vágtam ki belőle... azt is nagyon összerakták, minden kicsi gesztus, szó fontos... az a bizonyos dolog épp ahhoz kell, hogy utána egy másik beszélgetés indulhasson meg, immár kettesben.

Egyébként Hamanék tényleg úgy estek az ételnek, mintha éheztették volna őket a Kisasszonyéknál. Olyan feketebabos tésztának néztem, tehát még nem is egy vmi nagyon különleges ételről van szó, ami indokolná ezt a hatalmas sóvárgást....

Érdekes ez a sorozat, néha nem igazán tudom hova tenni... jó lenne, ha eldöntenék, mit is akarnak valójában... Odáig rendben, hogy betesznek egy-két a jókedvért felelős szereplőt, kellenek az egyensúly miatt, de nekem ez a nézővel "összekacsintós" dolog nem igazán jön be.

Értem én, hogy az elején karót nyelt Choinak megmutatják a kedves, humoros, emberi oldalát, szerencsétlenkedjen a hangül tanulása közben, simogassa meg Do-mi buksiját, néha essen le a magas lóról... ez mind rendben... de most például már a 12. részben papírt etetnek meg vele, hasra is esik a nagy igyekezetben... ez már vhogy soKk... nekem ez már nem fér bele... így ne akarjanak velem összekacsintani, hogy lám, ugye te sem veszed komolyan? Akkor csináljanak belőle vígjátékot, ott ez rendben, de ez a sorozat, még ha él is az irónia eszközével, akkor sem vígjáték!

Így nekem nem fér bele, ezek az oda nem illő dolgok folyton kizökkentenek, ilyenkor kezdek "gonosz" lenni. Pedig minden sorozathoz úgy ülök le nézni, hogy jó, most jön a mese, ha a történet, a karakterek rendben, akkor hagyom, hogy meséljen, elfogadok bizonyos dolgokat, de ha karakteridegen, v. a történetbe nagyon bele nem illő dolgot tapasztalok, akkor vége, az agyam átkapcsol egy másik üzemmódra, onnantól pedig már ott is kritizál, ahol elnéző lehetne.

KÉP: French Bakery cukorkája...
Illiona 2018 aug. 12. - 19:54:54 Előzmény edimir
(233926/239045)
Mr Sunshine 11.

SPOILER
na, végül sikerült megnéznem, hát én egyáltalán nem vagyok nyugodt. Dong Mae és Kudo Hina között szerintem lesz , vagy van valami, ami ellen én továbbra is tiltakozom.
Igaz, hogy probáltál megnyugtatni, de ez nem sikerült teljesen. Amikor ott együtt voltak a szálloda halljában, nemhogy olyan meghitt volt, halkabban is beszéltek, ugy ahogy sosem, ráadásul még egy dal is elkezdett szólni. Szóval majd meglátjuk a jövő héten...(vagy ma)
A jelenet a villamoson tényleg olyan jópofa volt, mint mondtad. de valahogy nem illett ide, nekem olyan furcsa volt. Ez egy komoly sorozat, igy is van két lökött szereplőnk, de oké, ennyi belefér.
A két lököttnek meg nem adnak enni a nagypapa házában? éheztetik őket?
Kép: Dong Mae a villamoson