Illiona 2018 aug. 09. - 11:29:01 Előzmény edimir
(233845/239045)
A Hercegnő és a jós
Ez az egész jóslásos hiedelmek aránytalanul el voltak túlozva.
Ennyire nem lehettek babonások :)))
Vagy ha mégis ennyire tudatlanok, akkor hogyan olvasott minden ember a piacon.
És hol vannak a nyomorgók? Csupa jól öltözött nép!
Maga a születési képletből meghatározni egy ember jellemét természetesen lehetséges, de minden életesemény, ami vele történik, az már torzitja.

Én hogy őszinte legyek már sajnálom azt a majdnem 2 órát, amit ezzel töltöttem!
A borra van egy jó mondásom: "túl rövid az élet ahhoz, hogy rossz bort igyunk"
ez igaz a filmekre is talán: túl rövid az élet ahhoz, hogy rossz filmet nézzünk"
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 10:37:32 8/10
(233844/239045)
off
The Princess and the Matchmaker/A Hercegnő és a Jós


Úgy tűnik, a könyörületes szívnek sikerült megérintenie az eget.....

KÉP: jól jön ilyenkor egy esernyő!:))))))))))))))))))

http://asianwiki.com/The_Princess_and_the_Matchmaker
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 10:34:57 8/10
(233843/239045)
off
The Princess and the Matchmaker/A Hercegnő és a Jós

KÉP: - felirat - a "titok".... Hmm miért is nem lepődünk meg?:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 10:32:32 8/10 Előzmény Illiona
(233842/239045)
off
The Princess and the Matchmaker/A Hercegnő és a Jós

Nem tudom mit szóltál a sorozatbeli jósláshoz... de talán feltűnt, hogy mennyire "rímel" Gong Mae legutóbbi (a pofonos napi) jóslatával: "Szárazságban kívánni a felhőket és a szivárványt"

KÉP: - felirat - Mihez is kellene megmozgatni a mennyeket? Természetesen az esőhöz....
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 07:50:52 8/10 Előzmény Illiona
(233841/239045)
Én is itt ragadtam az oldalon... mondjuk az alvás kimaradt... de most ez is belefér!:))
A Mr Sunshine befagyott folyós jeleneténél beszélgettünk a vízen járásról...
KÉP: erre tessék! :))))))))))) - The Magician (2015)

Illiona 2018 aug. 09. - 07:36:19 Előzmény edimir
(233840/239045)
Igen, A Tigris, én kétszer néztem meg googlés felirattal, de azóta elkészült a rendes magyar is.
Én is most találtam erre az oldalra, én is sorba fogom nézni.

Tegnap a Hercegnő és a Jós c filmet néztem még meg, hát az olyan...

Talán nem kellett volna azokat a megrázó képeket hoznom, és megnéznem tegnap...
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 05:19:35 8/10 Előzmény edimir
(233839/239045)
a lemaradt kép...
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 05:18:46 8/10 Előzmény edimir
(233838/239045)
A TIGRIS - DAEHO

Vadászok, hajtók... majd a japán elit alakulat dinamittal, kutyákkal...mert ez a vadászat presztízs kérdés a japán kormányzónak...
KÉP: - felirat -


8/10
edimir 2018 aug. 09. - 05:05:32 8/10 Előzmény Illiona
(233837/239045)
Egy kicsit körülnéztem... és rátaláltam a Tigrisre.... nosztalgiám támadt, még te ismertetted itt, aztán együtt néztük a táborban...

Azt hiszem, kicsit kapcsolódik is a Mr Sunshine- hoz, ha 20 évvel később is játszódik...
A film egyfajta tisztelgés... hiszen a Hegyek Ura már nem is csupán egy valóságos állat... sokkal inkább egy mitikus lény, a megszállt ország lelke, töretlen függetlenségi vágya...
A TIGRIS - DAEHO

https://indavideo.hu/video/A_TIGRIS_-_DAEHO

KÉP: a Hegyek Ura.... az utolsó tigris Koreában...
8/10
edimir 2018 aug. 09. - 00:11:36 8/10 Előzmény Illiona
(233836/239045)
Hát nem is!:)))))))))))) Köszi, tényleg üdítő volt... és kiszámíthatatlan.... mekkora ötletek benne.....
Illiona 2018 aug. 08. - 22:25:34
(233835/239045)
Going by the Book / Előirás szerint

bár itt a forditó kiléte ismeretlen marad, de attól függetlenül hálás vagyok neki!
Sőt azért is, mert az indavideóra feltette, igy mindenki, aki nem tölt le, az is megnézheti.

Nem fogja megbánni!
Illiona 2018 aug. 08. - 22:22:39
(233834/239045)
Előirás szerint.

https://indavideo.hu/video/ELOIRAS_SZERINT

"ELŐÍRÁS SZERINT (filmkomédia)
Az elsőfilmes Ra Hee-chan zseniális módon küld egy akkurátus, ügybuzgó rendőrt egy rutinfeladatnak tűnő rendvédelmi tréningre, és rá osztja a képzeletbeli bankrabló szerepét. Hogy ez nem olyan lesz, mint a többi, az garantált."

én épp most néztem meg ezt a filmet, és ilyen kánikulai napon ennél üditőbbet el sem lehet képzelni.
Nincsenek nagy nevek benne, de minden szereplő nagyon jó.
A történet ujszerű, nem klisék halmaza, és csak másfél óra.
Itt egy ismertető róla:
http://asianwiki.com/Going_by_the_Book

Jó szórakozást hozzá!
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 21:51:18 8/10
(233833/239045)
OFF
Mr Sunshine


Ha jól emlékszem, a sorozatban az ellenállók csoportját "igazság harcosainak" nevezik.

Nos, ez nagyon emlékeztet arra az "Igazság Hadserege" elnevezésű, a koreai történelemben többször is felbukkanó szervezettel...
Itt olvashattok róluk:
https://en.wikipedia.org/wiki/Righteous_army
A szócikk 19. és 20. század része az, ami időben kb. a Mr Sunshine
adhat támpontot Ae-shin és társai lehetséges jövőjéhez....

Bár Ar-shinével kapcsolatban van egy rossz érzésem, ugyebár azt mondja Choinak, hogy tisztában van azzal, hogy meghalhat, de ha meghal, előtte még szeretne nagyot lobbanni (azaz vmi nagy tettet végbevinni)... remélem, hogy nem egy látnoki sugallatra vmiféle önjóslat a saját jövőjéről?!

KÉP: Choi aggódik Ae-shinért... annak maszk kendőjét szorongatva... Hmm, mi is aggódunk érte...
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 21:28:19 8/10
(233832/239045)
Mr Sunshine

Borzasztó nehéz ez a pro-japán dolog. Pont azért, mert nem csak negatív elemeket tartalmazott.
Épp sorozatban említett Gabo reform is ezt igazolja. Az japánbarát politikus nem feltétlenül volt "hazaáruló", csak úgy gondolta, lehet eltanulni Japántól, hogy hogyan kell modernizálni egy elmaradott országot.
Később, már a Japán megszállás tükrében persze ezekre a jó szándékú törekvésekre is rásütötték a bélyeget.

A reformról itt az ismertető:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gabo_Reform

Érdemes beleolvasni, mert az előzményekben kifejtik részletesen az ország állapotát. Pl a lakosság 90%-a írástudatlan paraszt! (ennyit a falragaszokat olvasgató doráma szereplő nép fiairól), a Kína és Japán befolyás alakulását az erőviszonyok elmozdulása mentén... És persze az egész tehetetlen királyi udvart, ami csak sodródik.....
A sorozat csak kettőt említ a reform kapcsán, a rabszolgaság és a régi (korrupt) hivatali rendszer eltörlését, de érdemes a többi intézkedést is megnézni....
Hmm, eltörli többek közt, hogy a bűnös családját is sújtsa a büntetés!!!!! lásd Yujin!

KÉP: Gabo reform hirdetmény a sorozatban ... tessék olvasd írástudatlan tömeg!



8/10
edimir 2018 aug. 08. - 20:53:14 8/10 Előzmény Illiona
(233831/239045)
Igen, épp erre gondoltam én is. Csak most vettem észre a hozzászólásod, mert közben az enyémet írogattam, képet szerkesztettem hozzá...

Igen, populáris sorozatot akartak csinálni, ami eladható, szép főszereplőkkel és rendkívül látványosan, néhol festőien megkomponált képi világgal. Erre mondtam, hogy képi eufémizmus...

Igen, talán a könnyebb utat választotta a látványvilággal... Látod, már így is vihart kavart, hátha még realisztikus is lenne?!
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 20:33:06 8/10 Előzmény Illiona
(233830/239045)
OFF
Mr Sunshine

És az a bizonyos "hiszti", amire utal az általad idézett magánvélemény....
Véleményem szerint, itt az illető a sorozat körüli felháborodásra utalt, hogy túl elmaradottnak mutatja be a korabeli Csoszont, ill. a pro-japánok szimpatikus ábrázolására, ha jól emlékszem....

Nos, a fotókat elnézve nincs miről beszélni, szerintem a mai Szöul lakói se nagyon ismernének rá a korabeli nagy falunak tűnő Hanseong-ban az ő ultramodern fővárosukra....

Másrészt, mint említettem az előbb, a sorozat készítői a látványvilágban a tényleges elmaradottság/nyomor realisztikus megjelenítése helyett inkább a megjelenő újdonságokra (közvilágítás, villamos, vonat, telefon) teszik a hangsúlyt ... és valljuk meg, ez kevésbé sokkoló a nézőnek, ez végül is egy doráma, nem dokumentumfilm, tehát a nézőpont és a mit és hogyan fényképezek más. Szerintem ennek csak örülhetnek a koreai nézők....

Milyen helyszínek/terek bukkannak fel a sorozatban? Királyi palota, nemesi ház, Glory Hotel a főbb helyszínek, felvillannak kisebb boltok (szabóság, gyógynövényáruda, kovács műhelye), néha az utcán is járnak szereplőink, de ott is inkább rájuk fókuszál a kamera, a háttér csak alig kivehető....

Hentesék kunyhója a múltban szinte egyike a ritka kivételeknek, Dong Mae karakterének megértéséhez elengedhetetlen...

A hétköznapok emberei mellett a domináns főszereplők mind szépek és jól öltözöttek...

KÉP: hordszékek és nemes kisasszonyok - fent Ae-shin a sorozatból - lent korabeli fotó
Archív fotó forrása:
https://soranews24.com/2014/03/05/35-fascinating-photos-of-korea-from-100-years-ago-before-k-dramas-took-over-asia/

Hmmm, ugyebár nem mindegy a látvány? És itt nem csak a színekről van szó.....
Illiona 2018 aug. 08. - 20:07:02
(233829/239045)
szerintem a Mr Sunshinében egy egészen más Csoszon van.
Mintha nem is ott lenne.
Azt hiszem a forgatókönyviróNŐ nem is akarta a sorozatot ebbe a nyomasztó világba elhelyezni. Igy is támadják, hogy túlontúl lehúzza Csoszont a japánok előnyére.
Vagyis előbb szembe kellene nézniük a multjukkal. Ebben ez a sorozat nem fog segiteni.
Ez a nő számomra még egy minusz pont, annyira szánalmas. Nem meri felvállalni a valóságot, inkább csak vállal ránt és szinezi kifelé.
Vagyis megfelel a sorozatipar követelményeinek.
De ez nem művészet.
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 19:45:44 8/10 Előzmény edimir
(233828/239045)
OFF
Mr Sunshine
A sorozat készítői például a városfalat is szerepeltetik, eddig kétszer is egy-egy fontos beszélgetés helyszíneként....
1. Kyle és Choi beszélgetnek... Kyle Csoszonba érkezésének estéjén, miután ezt némi alkohollal megünnepelték... Kyle itt kezdi el a "versét"... Choi itt beszél először a szülei megbosszulásáról....
Csak annyi látszik az éjszakában (jótékonyan takar a sötétség), hogy két alak ül a városfal kövein... aztán már csak a beszélgetők arca...

2. KÉP: Hee-sung és a kis Do-mi beszélgetése szintén a városfalnál... viszont a kamera a lehangoló városkép helyett a festőien hajnali párába burkolt hegyeket mutatja a távolban....

Képi eufémizmus.... a készítők inkább ezt az eszközt használják

Természetesen villannak fel a nyomorról is képek, de csak elvétve...
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 19:30:17 8/10 Előzmény Illiona
(233827/239045)
Szép napot!:)

Jó, hogy hoztad ezt a videót, már elég régen volt, amikor itt Sillán a 100 évvel ezelőtti Koreát bemutató archív fotókat kibeszélgettük ennek az írásnak a nyomán:
https://soranews24.com/2014/03/05/35-fascinating-photos-of-korea-from-100-years-ago-before-k-dramas-took-over-asia/
Ezek a képek a videón is visszaköszönnek. És igen, "Egy kép többet ér ezer szónál."
Lehet őket nézegetni és közben elgondolkodni az akkori állapotokon. Döbbenetesek!
Hogy mennyire és hogyan adja adja vissza ezt a Mr Sunshine? Ezen is eltöprenghetünk...

KÉP: Látkép - Hanseong/Szöul - archív fotó
forrás: a fentebb megadott link
Illiona 2018 aug. 08. - 14:06:08
(233826/239045)
itt egy kis adalék Mr Sunshinéhoz:
Milyen is volt Csoszon 100 évvel ezelőtt?
Hát nem akármilyen volt az elmaradottság!

https://www.youtube.com/watch?v=qUrt4WDuN8Y

És egy magánvélemény a Catherina boszorkánykonyhája oldal készitőjétől:
" Azt nem tudom,túlhajtják-e a hisztit, avagy nem. Viszont ha volt mélypontja Korea történetének, az egyik biztos a 19.század vége volt - a leggyengébb állapota, totális pusztulat - addigra teljesen kifosztogatták őket, a mandzsuk az utcán verték a népet a feudalizmus teljes sötétsége azért elég ellentétben állt a nyugattal, mellétennénk Budapest képét 1900-ban és Ég és Föld!Tényleg elmaradott volt - mert a kínaiak is elmaradtak akkor és bezárta a kapuit."