8/10
edimir 2018 aug. 12. - 12:55:58 8/10 Előzmény edimir
(233905/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - riadólánc 3.

Spoiler

KÉP: majd a szalagot ráköti a nyílvesszőre, azt pedig átlövi a folyón át a keramikushoz...
Üzenet továbbítva...

Hmm, tudom, micike ismét megró majd a szőrszálhasogatásomért, de én már csak ilyen gonosz vagyok. Minden elismerésem Hong-Pa íjászbravúrjához, nem csak képes átlőni a folyón, de az átellenben alig látszó épületcsoport gerendájába fúródik a nyílvesszője! Micsoda sasszem, micsoda célzás... és micsoda erő!:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 12:46:05 8/10
(233904/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - riadólánc 2.

Spoiler

KÉP: Hong-Pa, a fogadósné ruháján különböző színű szalagok...
Ebből választja a sárgát...

Nem látni, hogy ír-e rá vmit, vagy a színnek lenne-e különleges jelentése....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 12:43:24 8/10
(233903/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - riadólánc 1.

Spoiler

A következő jelenetsor összekapcsolódik. Az ellenállás kapcsolattartását mutatja be, ahogy értesítik egymást. Ezért elneveztem "riadólánc"-nak!:)))))))))))))

Nézzük, hogyan indul!

A főminiszter felkeresi a folyóparti fogadósnét. Egyrészt elő kell készülni a misszionárius érkezésére. Másrészt meg kell szerezni a tolmácsok Lee Wan-ik-nek leadott jelentését.
Személyes találkozó, az utasítás szóban hangzik el.


Hmm, eddig is sejtettük az ellenálló csoport tagjait, de eddig azt hihettük, hogy a keramikus áll a csoport élén. Most viszont kiderült, hogy mégis csak egy "nemesember", maga a főminiszter.....

Hmm, vajon mit szólna hozzá a Vadász, ha tudná, hogy épp a király legfőbb embere a csoportjuk vezetője?:))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 11:39:10 8/10 Előzmény Illiona
(233902/239045)
Van benne potenciál, tehát nem csak biznisz, de valóban szinte végtelen történetté duzzasztható...

Ahogy elnéztem a 2. rész trailerét, ott ugyebár a katona testvért kísérik át a 7 kapun. Folytatódik a főkísérő múltjából az felidézett emlékek, de a női kísérőnek is hirtelen megjelenik a múltja, ráadásul új szereplőt is bevontak, amolyan bekavaró színesítő karaktert.

Igen, van rá igény, kasszasiker, szóval miért is ne....
KÉP: a kis bekavaró!:)))))))))
Forrás:https://www.youtube.com/watch?v=ZpKq4wMPKYs
Illiona 2018 aug. 12. - 08:58:16 Előzmény edimir
(233901/239045)
Én az este már nem volt erőm megnézni a Mr Sunshine uj epizódját, majd ma délután.
Illiona 2018 aug. 12. - 08:41:27
(233900/239045)
Hurrá!!!!!!
lesz folytatása az Along With the God's ... cimű nagy sikerű mozifilmeknek!
Már folynak a tárgyalások a 3. és 4. rész esetleges szereplőiről.
Sajnos eddig erről nemigen volt szó, igy lehet hogy valamelyik szinész nem tudja beütemezni a filmet. Nagyon nagy kár lenne, mert véleményem szerint már megszoktuk ezeket az arcokat, és meg is szerettük őket, és ha pótolnák, nem lenne már ugyanaz.
https://www.allkpop.com/article/2018/08/along-with-the-gods-confirms-movies-3-and-4-with-current-actors
Egy másik helyen olvastam, hogy Joo Ji Hoon egy sorozatban is vállalt főszerepet, mégpedig valamilyen misztikus témában, Item cimmel.
https://www.hancinema.net/new-drama-item-explores-supernatural-objects-and-keen-investigation-121186.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Kép: Joo Ji Hoon
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 04:02:07 8/10 Előzmény edimir
(233899/239045)
Hmmm, vajon a pisztoly a párna alatt, vagy netán Choi elutazásának híre okoz álmatlanságot Kudo Hinának?:))))))))

Ejnye, Morpheusz, elringathatnád!:))))))))))))))))))

Bár még a 11. rész számos izgalmat tartogat, de azért semmiképp se forgolódjunk mi is álmatlanul!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 03:52:59 8/10
(233898/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))

Virradjunk egy kis Sunshine-ra!:)))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 03:47:25 8/10
(233897/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész

Spoiler

Egy másik fontos papír is Lee Wan-ik kezébe kerül...

KÉP: Joseph levele Choinak...

Lee Deok Moon jelenti Lee Wan ik-nek, hogy a király (tudom, Gojong már császár) titkos kapcsolattartónak egy misszionáriust használ fel, a misszionárius elfogott levelét adja át Wan-ik-nek... A levél címzettje Eugene Choi... ebből már tudjuk, hogy csakis gyermekkori megmentője, Joseph írhatta....

VWan-ik volt angol tolmácsként beleolvasva rájöhet, hogy szimpla magánlevél... De azért kiadja az utasítást Choi szobájának átkutatására.... Annál pedig már láttuk, hogy az "áruló" felsült.

Ez a levél is az íróasztal fiókjában landol....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 03:21:18 8/10
(233896/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész

Spoiler

Kudo Hinának egyelőre elég gondja támad...

KÉP: - felirat - Japánból vendég érkezik a Glory Hotelbe: dr. Matsuyama. Aki magával hozta Kudo Hina elhunyt férjének ( Kudo Shinichi ) boncolási jegyzőkönyvét.

Hmm, talán mégis megmérgezte a férjét? A doktor sokat sejtető magabiztos mosolya, Kudo Hina ideges rebbenése ezt alátámasztani látszik.... Ajaj, a boncolási jegyzőkönyv Lee Wan-ik íróasztalának fiókjában landol. Jó kis ütőkártyának, hogy a lányát újra a kezében tarthassa!

Egyébként a japán orvos a helyi kórház sebészetére kerül... így nem könnyű tőle szabadulni. De talán a papírtól igen....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 03:07:24 8/10 Előzmény edimir
(233895/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész

Spoiler

KÉP: Kudo Hina & Dong Mae

Nos, akik aggódtak ezen a bizonyos ölelésen, azok megnyugodhatnak. Maradtak régi barátok, valóban csak kedélyborzolónak tették be a jelenetet. Hmmm, ügyes fogásként pedig természetesen szerepeltették a preview-ban, had agyaljon rajta a nép a következő részig... aminek elején mindjárt ki is derül, hogy teljesen ártalmatlan dolog... semmi nagy egymásra találás, hirtelen fellángoló szenvedély nincs a dolog mögött.

Illiona, nem kell tiltakoznod!:)))))))))))))))

Ha a kapcsolatuk mibenlétében nem is tévedtem... de abban igen, hogy Kudo Hina egyszerűen csak elmélázott, nem pedig szomorúságában vigasztalásra szoruló nő....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 02:54:48 8/10 Előzmény edimir
(233894/239045)
OFF
Mr Sunshine - 11. rész

Spoiler

KÉP: - felirat - Ezt Dong Mae-nak jelentik az "árulóról"

Miért kereshette vajon Ae-shin nagyapjának házát? Szerintem ez már magánakció lehetett, nem Lee Wan-ik megbízásához van köze.... Talán a Nagyapánál,mint elhunyt fia barátja és harcostársa akart magának vmi előnyt kovácsolni? Vagy csak körülszimatolni, hogy mi történt a többiekkel, hátha felcsipegethet újabb hír-morzsákat?

Az "áruló" nevét most sem tudjuk meg. Álnéven, Lee Deok Moon (Go Ae-soon férjének nevén) - ként jelentkezik be a Glory Hotelbe. Mondjuk nem egy nagy konspirációs lángelme! Így még a legostobábbnak is nyilvánvaló, hogy Lee Wan-ik-hez van köze!!!!!

Nagyon bízom benne, hogy nagy hirtelen a semmiből egyszer csak nem az derül ki, hogy ő lenne a Nagyapa másik fia. Mert az már kicsit sok lenne. Főleg, hogy az 1. részben végig csak "barát/elvtárs" megszólítást kapott, fivér/testvér/sógor -t nem !!!!!!!!!!

8/10
edimir 2018 aug. 12. - 02:30:09 8/10 Előzmény edimir
(233893/239045)
OFF
Mr Sunshine - 11. rész

Spoiler

Nos, arra is választ kaptunk, hogy miért kellett Mandzsúriából visszahozatnia az "árulót" Lee Wan-ik-nek.... természetesen piszkos munkára....

Nem túl kifinomult a módszer. Gyilkosság az utcán.... eltakarítani, aki Lee Wan ik útjában volt... így végre "megüresedik" a külügyminiszteri poszt... és ki merné betölteni azok után, ami történt, kockáztatva, hogy golyót kapjon... Lee Wan-ik-nek már csak a mohó markát kell tartani, hogy belepottyanjon az áhított tárca....

A másik megbízatás már nem megy ilyen simán. Azon rajtaveszt... De milyen jó, hogy a kis Domi nővérkéje remek megfigyelő...milyen ügyesen beleszövi a forgatókönyvíró a "kulcscserét" ismét a fejleményekbe... s a tetőponton ismét csak jól jön az idegen nyelv ismerete: Move to the left!"
Érdemes volt a kis Domi nővérkéjének a Taylor házban nem csak a babára figyelni, de nyelvet is tanulnia, az életét mentette meg.


KÉP: az "áruló" Su-mi fejéhez fogja a fegyver, ő az élőpajzsa Choival szemben....
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 02:07:46 8/10 Előzmény edimir
(233892/239045)
OFF
Mr Sunshine - 11. rész

KÉP: - felirat - a bizonyos régi fénykép az árulónál.... fotó hátoldalán datálva
Sajnos ezzel kapcsolatban minden kérdésünkre még nem kaptunk választ. A fotó hátulján szerepel a datálás: 1874 tavasza - Tokyo.. Go Sang-Wan... tehát Ae-shin édesapjáé, 1 évvel Ae-shin születése előtt készült.
8/10
edimir 2018 aug. 12. - 01:48:21 8/10 Előzmény edimir
(233891/239045)
OFF
Mr Sunshine - 11. rész

Nos, egy korábbi kérdésemre választ kaptunk a 11. részben.
KÉP: Go család JAVÍTOTT leszármazási táblázat

A 2. fiú ága végre tisztulni látszik. Bizony van egy másik unoka is: Go Ae-soon ("unokanővér"), férjezett, sőt a férjét is megismerjük ebben a részben. Ő a főminiszter (Lee Jung-Moon) unokaöccse. Amitől kacifántos lesz a dolog, hogy ez az unokaöcs épp a nagy ellenfélnek, Lee Wan-ik-nek dolgozik!
Nem túl nagy hát közöttük a családi összhang.

A sorozat készítői jól megvezettek.... Eddig sehol semmi utalás nem volt az "unokanővér" férjének kilétére, egyetlen közös jelenetük nem volt. Az unokanővért a férje házában nem láttuk, vagy a Nagyapjánál tűnt fel áskálódni/pénz kunyizni, vagy a Glory Hotelben verte a blattot, vagy a zálogházban próbált pénz szerezni a kártyaadósságára.

Szóval igazi példás nemesi asszonyság, igazi odaadó mintafeleség!!!!

Hmmm, érdekes, hogy senki nem mondta a Nagyapának, hogy Go Ae-soon férje is lehetne az örököse, elvégre ő is ugyebár férje a Nagyapa unokájának... miként Ae-shin férje is az lenne. Vagy nem mindegy melyik unokáról van szó?????

Úgy tűnik nagyapa unokái között bizony tesz különbséget, Ae-shin a kedvenc.
8/10
edimir 2018 aug. 11. - 21:24:10 8/10 Előzmény Illiona
(233890/239045)
Én is csak most tudtam letölteni, online oldalon néztem meg addig is türelmetlenségemben.
Illiona 2018 aug. 11. - 20:22:49 Előzmény edimir
(233889/239045)
az avistára még most kezdik a maiakat felpakolni. Nem tudom miért késtek, de hát ott is emberek vannak.
a Let Me Introduce Her cimű sorozat már jön lefelé, abból ma 4 epizód.
Majd arról is irok egyszer, ha ráérek :)))))
8/10
edimir 2018 aug. 11. - 20:22:01 8/10 Előzmény micike_MSc
(233888/239045)
Rád? Soha!:))))))))))))) Én imádom a monológjaid, mindig tartalmasak és informatívak... jöhet a további "pár" gondolat!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 11. - 20:19:43 8/10
(233887/239045)
Én megnéztem!:)))) Tűkön ülve várom hozzá legalább az angol feliratot...:))))))))

Hmmm, azt hiszem, megint lesz olyan jelenet, ahol kellenek nagyon azok a bizonyos "félszavak"...
Háttttt, nem gondoltam volna, hogy egy Dong Mae ölelésen ekkorát fogok nevetni, de ezt is megértem... hiába, ez a fránya villamos!:)))))))))))
Illiona 2018 aug. 11. - 18:09:30 Előzmény micike_MSc
(233886/239045)
egyáltalán nem haragszom :)))))
Különösen nagyon érdekes volt , amit Byun Yo Hanról hoztál, és a Hedvig cimű misicalról is.
Na és a koreai betűkről !!! :)))
Én már tükön ülve várom a következő epizódot, hogy feltegyék az Avistára.