8/10
edimir 2019 márc. 03. - 22:25:56 8/10 Előzmény Riamara
(236305/239045)
off
The Crowned Clown
Spoiler

Nem véletlenül írtam, hogy túl sok mindent akartak belegyömöszölni, aztán a végére vmi kutyulmányt kaptunk. Már korábban is írtam a sorozat kapcsán, hogy sajnos ezúttal is egy olyan kosztümös sorozatot kaptunk, ahol a "történelem" zéró, csak egy díszlet, egy háttér, amibe beágyaztak egy romantikus történetet. Tkp. bármikor játszódhatna, bárki lehetne az épp regnáló király... elvégre mindig akadt olyan, aki a családtagjait eltette az útból, nem egyedi eset....

Nem véletlen tartja úgy a mondás: "Mindennek ára van"...akárcsak az, hogy "vmit vmiért". vhol mindennek ki kell egyenlítődnie... De ebben az esetben mindent akarnak ennek a szegény kis Bohóc-királynak... Aki elfogadja a trónt, annak fel kell vállalnia a vele járó áldozatokat is. A személyes boldogságot vágyakat beáldozni. Ő immár nem egyszerű magánember többé. olyan kötelezettségeket, terheket vállal ezzel fel, amelyek politikusi döntéseket várnak el tőle....

Bizonyára sokan kedvelték a Bohóc-király mosolyát, mondván, milyen üdítő, hogy nem egy búvalbélelt, örökké komor arcot kell nézniük. Egyszer talán elmegy, de végig a sorozaton keresztül már kicsit sok volt, egyszerűen az éretlenségét mutatta számomra, mint aki fel sem fogja, hogy milyen helyzetbe csöppent... kis Királynéjával az édes naivak, de ez a romantikus szál egyúttal elgyengítette a másik oldalt, a racionalitást... és innentől lett hiteltelen az egész. Mert ha a nép érdekében vállalom fel a trónt, akkor nem futok a Királyné után, míg a Ming követeket kell fogadnom... és így tovább, a példák hosszan sorolhatóak...

Tudom, egyedül vagyok a véleményemmel, de számomra bántóan bárgyú volt néhol a sorozat....
Nem véletlenül írtam a 2 nyangos "beismerést". Soha, semmilyen körülmények között nem vallhatta volna be egy veszélyes ellenfélnek, hogy ő kicsoda, a gyanú az csak gyanú, a beismerés már teljesen más tészta.... Az a fajta hazardírozás megengedhetetlen... persze tudom, kellett a "drámai" fordulat, de számomra ez a fajta "átverés" túl nagy ár volt, a húgát másként is megmenthette volna.

Igen, a szerepcsere feltételez egyfajta rövid távot, de a hosszabbat semmiképp, abban tényleg ott a lebukás "120 %-a", mint ahogy abban is igazad van, hogy az uralkodás egyfajta felkészültséget is megkíván..... erre a legjobb példa a kínai karakterek ismerete... Bohóc-királyunkat az Eunuch húzza ki egy ideig a slamasztikából a fordításaival, de a 15. részben már azt látjuk, hogy simán kiolvassa őket.... a kis zseni, hát nem megtanulta rekord idő alatt!:) Hát igen, biztosan zseni, bár sokat látjuk a könyvtárban... és bőszen tanul, gyakorol (már amikor nem Királynéjával édeleg éppen), de azért néhány hét alatt elsajátítani azt, ami másoknak évek kitartó munkája...... ?????

Holnap kiderül, hogy az eddigi fércműből mit tudtak kihozni a végére, remélem, hogy vmi jobbat, mint amit eddig, mert ez mélyen alulmúlta a várakozásaimat.....
Illiona 2019 márc. 03. - 16:09:11
(236304/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

a legujabb 4 rész megnézve! Hogy ez milyen jó!!
Már régóta nem éreztem ezt! Azt hiszem a Misty volt az utolsó olyan sorozat, hogy ugy minden együtt volt.
Kim Nam Gil annyira jó, annyira sokoldalú, a történet pedig pörög, látványos jelenetek, igazi karakterek, szinte minden személyiség valamiben más, különböző.
A rosszakat lehet utálni, vagy nagyon utálni, a jókat pedig szeretni vagy nagyon szeretni.
És persze hogy ugy ért véget már megint, hogy lehet izgulni egy hetet.

Kép: akit utálva is lehet szeretni, illetve szeretve is lehet utálni: Joon Go.
Illiona 2019 márc. 03. - 11:27:32 Előzmény Riamara
(236303/239045)
Nagyon jó, amiket itt írtál, mindenképpen hozzátartozik ezekhez a személyiségekhez, akik itt a sorozatban vannak. Ezek a felvetések ki sem mutathatók ebből a sorozatból.
Azt hiszem itt a forgatókönyviró volt nagyon gyenge. Lehetett volna itt is igazi feloldhatatlan problémákkal szembesülnünk, de elvitték valami olcsó hatásvadász (bár annak sem nevezhető) irányba.
Amugy biztosan nő volt a forgatókönyviró, aki közben elégedetten dőlt hátra, hogy "hű de nagyon romamantikus vagyok!" Pedig nem az! vannak jelenetek, amiket 5-10 percig húznak, noha semmi cselekmény nincs mögötte.
Ez az időhúzás elkerülhető lett volna, ha a sorozat éppen csak 8 vagy 10 epizódból állna.
Végig az volt az érzésem, hogy ez már egy ismerős jelenet, pedig az eredeti filmet nem is láttam.
(lehet hogy az általad emlitett Vasálarcos miatt?)
Az igazi vészhelyzetek nincsenek valahogy megkoreografálva, ez a lázadás is itt a 15.ben 10 katonával olyan szánalmasnak tünik, bár emlegették, hogy több ezer katona van mellettük, de a megjelenités akkor is szánalmas, nem tudnunk kell hogy sokan vannak a lázadás mellett, hanem meg kellett volna rettennünk, hogy most mi lesz! ez elmaradt!
A szereplők pedig: a főszereplő húgáról edimir mindent elmondott, kivételesen egyet is értek vele, egyszerűen nem hiányozna, ha nem lenne. Nem érzem benne azt a tisztaságot, amit elvettek tőle.
Az Özvegy királyné pedig annyira akar jól játszani, hogy néha átesik a ló túloldalára, már szinte ripacs. Amugy meg olyan, mintha a teljesen uj porcelán fogsorát akarná mutogatni.
A királynéról nem akarok irni semmi (mert nem is tudnék - nem is jó, de nem is rossz).
Illiona 2019 márc. 03. - 11:03:55
(236302/239045)
The Fiery Priest
Közben Kim Nam Gil ujra megsérült, most épp bordatöréssel kezelik:

"Kim Nam-gil színész, 37 éves, az SBS magas rangú dráma "The Fiery Priest" főszereplőjében megsérült, miközben akció jelenetet készített.
A C-JeS Entertainment, a vasárnapi ügynökség szerint a kórházban egy törött bordát kezel. A baleset szombaton történt, amikor a 16. epizódra csoportos cselekvési felvételt készített.
De a bordatörés egy korábbi balesetből származik, amikor a színészet megrongálódott egy megrepedt ujj sérült meg akció jelenet közben. A borda törése nem volt abban az időben, de azóta folyamatosan fájdalmat szenvedett. Ismét sérült meg február 25-én, és a csuklótörés miatt kezelték.
A pénteki / szombati dráma 13-14. Epizódjai március 8-án és a március 9-i 15-16. Epizódokon kerülnek ki. nem döntött, mikor a színész újra munkát folytat.
A "Tüzes pap" olyan papról szól, aki megpróbálja megtalálni a mesterpapjának titokzatos halálának okait, és szembeszállni a mögötte lévő ördögi kartellel. Kim játszik Kim-il-t, az igazságot kereső forróvérű papot.
A dráma a látványos cselekvési jeleneteivel egyre növekvő népszerűségnek örvend.
Ugyanez azoknak, akik birják az angol nyelvet:
http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2019/03/688_264719.html?fbclid=IwAR1z9ud_p_HKVdhMdxRwzDziHQHWr_yKKDiR8RXaSh9b8T8MgtApVI75oJA
Illiona 2019 márc. 03. - 10:17:06
(236301/239045)
egy másik érdekesség:
Kim Tae Woo énekes már eddig is feltünt több mint érdekes duett párválasztásával: az Immortal Songs versenyben az idős Kang Buja (nem elirás) a partnere a Te és Én c dal kapcsán.
Ime:
https://www.youtube.com/watch?v=EQpoNgsFrdM
és itt egy másik különlegesség: mig Kim Tae Woo feltünően nagy, hát nem a legkisebb énekest választotta partnernek?
szerintem nagyon poénos, ráadásul, még jól is hangzik!
https://www.youtube.com/watch?v=8E_0EmJlglY
A kicsi partnert egyébként művésznevén Little Giantnak nevezik :)))))))))
Riamara 2019 márc. 03. - 09:59:32
(236300/239045)
Nekem csak egy bajom volt a sorozattal. A feléig ugyanis képtelen voltam elvonatkoztatni az eredeti történelmi személyektől. Hiába írták ki, hogy ez csak fikció, és senki sem azonos senkivel, a cselekmény folyása, vagy egy-egy odavetett mondat újra és újra eszembe juttatta, hogy a király az egyik kedvenc trónörökösöm, Gwanghae.
Elég nehezen birkóztam meg vele, hogy a karakterét kettébontották egy ördögre és egy angyalra. Hiszen személyiségének pont ez a kettősség volt az érdekessége. A haza megmentője, a családja kiirtója, nagyszerű reformok elindítója, nagyszerű tudósok gyilkosa. Ugyanakkor az élete roppant tanulságos, és elgondolkodtató. Ezért volt, hogy végül a legnagyobb bűnöket is meg tudtam neki bocsátani.
Kezdetben nem is gondolt magára, mint trónörökösre. Apját pedig elfogadta olyannak, amilyen. Bizonyos pártok bábjának. Akkor szakadt el a cérna, amikor a japánok megtámadták az országot, és az uralkodó osztály jól cserbenhagyta a népet. Ekkor lett Gwanghae a nép hőse. Joggal gondolhatta, hogy úgy tudja legjobban megvédeni az országot, ha király lesz. Szentül elhatározta, sokkal jobb király lesz, mint az apja. A bajtársai pedig segítettek neki ebben. Csak aztán jött a koppanás. Amikor rádöbbent, hogy nem létezik olyasmi, mint jó király. Mert hatalom nélkül a jóság mit sem ér, viszont a hatalom megszerzése kiöli a jóságot. Ezt a tanulságot ebben a sorozatban is kifejtették. Gwanghae ezt képtelen volt lelkileg feldolgozni, ezért az ellene elkövetett puccs voltaképpen jót tett neki. Idős korára megbékélt a sorsával.
Illiona 2019 márc. 03. - 09:57:07
(236299/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Tegnap megnéztem a 15. részig a The Clowned Clown cimű sorozatot, de majd ha a 16.at is láttam, akkor megirom mi is a véleményem róla.
Na ettől a sorozattól erőt vett rajtam a dögunalom, és elkezdtem a YT-on videókat nézni, ezeket már ugy munka közben hallottam ugyan, de csak beledobtam a kedvencekbe, hogy ne vesszen el, és most visszakeresgettem.
Néhány gyöngyszemet hozok a sokból, ami mindenképp érde3mes a figyelmünkre.
Az egyik ez a duett volt, amit LEE M oon Sae balladaénekes énekelt egy kislánnyal a Fantastic Duo c televiziós versenyben.
itt a dal:
https://www.youtube.com/watch?v=Lx61vBPj_iY
erről eddig irtam már ezen az oldalon.
Most megtaláltam egy 1987-as felvételt, ahol ugyanezt a dalt, ugyanaz a Lee Moon Sae adja elő.
itt egy 32 évvel ezelőtt készült felvétel, ugyanarról:
https://www.youtube.com/watch?v=aO3sBYozWw0

Számos sorozatbeli OST is a nevéhez fűződik (Reply).

Kép: Lee Moon Sae


Riamara 2019 márc. 03. - 09:27:03 Előzmény edimir
(236298/239045)
Pedig a koncepció világos. Hányan elgondolkodtunk a film végén azon, hogy mi lett volna, ha... Ha a bohóc marad a trónon. A sorozat készítőit is ez a kérdés sarkalta, hogy bemutassák miként folytatódott volna a történet.
Így. Kudarccal. Ugyanis az ilyesfajta csalást csak ideig óráig lehet fenntartani. Hosszabb távon a lebukás esélye 120 %. Ezért is hoztam fel a vasálarcos eredeti történetét, ami szintén bukással végződött, holott annak a fiúnak sokkal nagyobb hátszele volt.
Ami pedig a jó királyt illeti, az csak utópia. Ilyen ugyanis nem létezik. A királyok három csoportba oszthatók. Vannak a bábkirályok, akiket a kiskirályok irányítanak, vannak a diktatórikus királyok, akiket aligha lehet jónak nevezni. És vannak azok, akik a kettő között egyensúlyoznak, vagyis inkább ők tartják az egyensúlyt a különböző érdekcsoportok között. Ez van a legközelebb a jósághoz. Csakhogy ennek eléréséhez borzasztó sokat kell ám tanulni, és az ilyen királyok mögött általában mindig ott van egy diktarórikus apa, vagy nagyapa, aki megtanítja nekik hogyan tudják kézben tartani a rendszert. Olyan nincs, hogy az utcáról bemenő idegen erre képes lenne.
8/10
edimir 2019 márc. 03. - 01:19:46 8/10 Előzmény Riamara
(236297/239045)
off
The Crowned Clown
Spoiler

Igen, amit a "királycsinálók", mint az érem két oldala, abban bizonyos mértékig igazad van....Még az egykori Bal Államtanácsos többször is utalgat rá a királyi titkárnak, hogy ők mennyire egyformák...

Vhogy az ellentábor olyan középszerű... adva az Anyakirályné, aki fia gyilkosán szeretne bosszút állni felhasználva ehhez Jinpyung herceg, a királyi rokon, ambícióit... és a már említett Shin, az egykori Bal Államtanácsos, aki túlságosan nagyra tört, majd a pikszisből való kiesése után az ellentáborhoz pártol. Nincs karizmatikus főgonosz... a negatív szerepkör hármójuk között oszlik meg... aminek hajtóereje egyértelműen az önös érdek, az önzés, az egyéni bosszú, az ország népe, annak sorsa mit sem számít...

Lee Kyu, a királyi titkár is kezdetben csak eszközt, irányítható bábot lát a bohócban, akit a szükséges reformok meghozatalához felhasználhat... ha úgy tetszik, egy kis koreai Machiavelli:)

És aztán innentől jön az én bajom a sorozattal.... bekeverhetjük ide a Koldus és királyfit, a Vasálarcost... bármit... az a baj, hogy szerintem a készítők sem tudták, mit is akarnak igazán... kicsit sokat markoltak.... és tele következetlenségekkel...

Mit szuszakoltak be a sorozatba?
1. A szerepcserét, amit aztán mégis átalakítottak, mivel végleg kiiktatták az ifjú királyt.

2. Egy romantikus szálat, ami erősen uralja az egész sorozatot

3. A jó királlyá válás, mint karakterfejlődés a Bohóc-király esetében, egyfajta igazolását annak, hogy nem a származás a fontos, hanem, hogy ki mire használja a hatalmat, ezúttal a trónt.... az utalás sem véletlen Liu Bei-re, az emberséges, népéről gondoskodó uralkodóra, mint akihez hasonló szeretne lenni a Bohóc-király....
...és itt sántít sokszor a történet, mert a jószándékú Bohóc-király gyakran az egyéni vágyait elébe helyezi az ország érdekének. Amikor az alkut megköti a királyi titkárral, akkor elfogadja annak feltételeit, de ezekről alkalmanként megfeledkezik....
Igen, ő egy vásári bohóc, vhol át kell viszont lépnie a saját árnyékát, a saját korlátait, ha már elfogadta, hogy felül a trónra.... és ez a játék nem csak az ő bőrére megy ki, ezért is kellene jobban vigyáznia minden szavára és tettére...
Az arányokkal van a bajom... túl sok a hősszerelmes, túl kevés a jókirály... pedig a trónra nem azért került, hogy a Királynét döngicsélhesse körül....

KÉP: - felirat - utalás Liu Bei-re
Liu Bei: http://hu.clearharmony.net/articles/a111164-Liu-Bei-az-emberiesseg-es-gondoskodas-kiralya.html#.XHsMx4lKhdg
Riamara 2019 márc. 02. - 13:26:01 Előzmény edimir
(236296/239045)
The Crowned Clown - spoiler

Talán azért nem, mert Shint nem főgonoszra tervezték. Ő egy királycsináló, mint ahogy Lee titkár is az. A történet pedig arra van kihegyezve, hogy azért ők alapvetően egyformák, csak az indokaik mások. Azért, mert az egyikük egy tipikus kapzsi nemes, addig a másik idealista ettől még ők ugyanannak az érmének a két oldalai. Azt pedig végképp nem bírják elviselni, ha alkotásuk önjáróvá válik. Ezért meg is tesznek mindent, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő. De melyik királycsináló nem ilyen?

Ha Sun pedig nem király. Ő egy bohóc, aki királyt alakít. Akkor lenne karakteridegen, ha nem lenne teátrális. Ráadásul vándorkomédiás, aki nem leírt darabot játszik, hanem folyamatosan rögtönöz. Így aztán van hogy tökre hiteles, és van amikor csak a képzelete után megy. Mint Tom a Koldus és királyfiban (ami ugye megihlette az alkotókat) ahol a saját józan paraszti eszével próbálja megoldani a királyfi felmerülő problémáit, de ettől ő még nem lesz király.

A filmváltozat végig megőrzi ezt a személycserés történetet. A sorozat írói viszont keresztezték ezt a storyt a Vasálarcossal. Az eredetivel, és nem a hollywoodissal. Amiből nagyjából sejthető a történet vége is.

8/10
edimir 2019 márc. 02. - 00:52:11 8/10
(236295/239045)
off
The Crowned Clown - 15. rész
Spoiler

KÉP: - felirat - az említett Zhao Yun és Liu Bei története valóban híres.... itt olvashattok róla: http://hu.clearharmony.net/articles/a111216-Zhao-Yun-egy-huseges-es-bator-katonai-tabornok-feddhetetlenseggel.html#.XHmhq4lKhdg

De bizonyára sokan emlékeztek még rájuk a Red Cliff c. mozifilmből is.....
8/10
edimir 2019 márc. 02. - 00:46:20 8/10
(236294/239045)
off
The Crowned Clown - 15. rész
Spoiler

KÉP: ez a két összehajló fa viszont gyönyörű... mindent kifejeznek... a "történetüket" már szinte kár is elmondani... a látvány önmagáért beszél... a szavaknál sokkal szebben.....
8/10
edimir 2019 márc. 02. - 00:43:15 8/10
(236293/239045)
off
The Crowned Clown - 14. rész
Spoiler

KÉP: a triumfáló egykori Bal Államtanácsos.... számos remek Gonoszt láttunk már más sorozatokban... itt sajnos nincs ilyen, pedig miként teher alatt nő a pálma... a Bohóc-királynak is kellene vki méltó ellenfél... ez az alak bennem csak viszolygást kelt, egyszerűen csak undorító.....
8/10
edimir 2019 márc. 02. - 00:33:29 8/10
(236292/239045)
off
The Crowned Clown - 14. rész
Spoiler

KÉP: integető húgocska..... ezt még a 14. részből vágtam ki... tudom, egyedül leszek a véleményemmel, hiszen mindenki más a testvérek szívfacsaró búcsújaként nézte meghatottan....

én viszont csak bosszankodni tudtam ekkora felelőtlenség láttán..... nem vagyok szívtelen, de ha a Bohóc-király titkának megóvása oly életbevágó sok szempontból, akkor a húgocska integetése egy szükségtelen kockázat... persze, megnyugtatja a bátyuskát, hogy jól van, minden rendben van nála... DE mindeközben olyat tesz, amivel leleplezi a kettejük közötti meghitt kapcsolatot... teszi ezt olyan helyen, ahol ezt megláthatják....

Egyébként itt a sorozat vége felé egyre több az ilyen meggondolatlan, a leleplezés irányába mutató jelenet... Természetesen egy ilyen súlyú titkot borzasztó nehéz megőrizni, óhatatlan, hogy vki akaratlanul is elárulja... de ezek nem éppen a forgatókönyvírás bravúrjainak számítanak, sőt....
8/10
edimir 2019 márc. 02. - 00:14:50 8/10 Előzmény edimir
(236291/239045)
off
The Crowned Clown - 15. rész
Spoiler

Nos, a végéhez közeledik a sorozat, hétfőn este jön is már a záró rész. Lassan tehát elköszönünk tőle.

Bizonyára lesznek olyanok, akik nagyon sajnálják majd, hogy az ifjú Bohóc-király és a Királyné szívükhöz nőtt párosának története nem folytatódik. A romantika kedvelői kaptak egy szép ifjú párt, akiknek végigkísérhették egymás felé vezető útjukat, akik nem csak megtalálták egymást, de a másik mellett örökre elköteleződtek, a másik támogatója, támaszai is kívánnak lenni a trón magasán kívül is.

Gyönyörűen fényképezett, nekem még mindig tetszik a zenéje, rendkívül drámai... DE....

DE maradt azért bennem hiányérzet mindezek ellenére.... Ami mások számára talán üdítően frissnek tűnt a csoszon kori merevséghez képest, az nekem túlságosan kilógott onnan.... pl. nyilvánosan nem zokog a király a trónon miniszterei előtt... bármennyire is szereti a feleségét, de nem sétálgat vele kézenfogva.... tudom kosztümös tudom hogy fikción alapuló... de vhogy mégis nagyon kilógnak ezek az apró részletek...

...mások pedig lehet, hogy látványos jelenetet eredményeznek, de a Bohóc-király intelligenciáját kissé megkérdőjelezik.... ilyen a két nyang jelenet... teljesen ostoba és szükségtelen teátrális megnyilvánulás.... Tudom, ő a Szív embere, de én szeretem, ha ez párosul az értelemmel is...

... továbbra is nagyon "belterjes" maradt a sorozat... Miután átláttuk az első részek után a kapcsolatokat, már nem kell erőlködnünk azon, hogy az esetlegesen felbukkanó újabb szereplők nevét megjegezzük, őket elhelyezzük a kapcsolatrendszerben.... mert nincsenek új szereplők....

...és igen az alapgárda sem igen mutat látványos "fejlődést", van elmozdulás a kiindulópontról egyes szereplőknél, de egyik se képes kinőni magát igazi nagy egyéniséggé akár pozitív, akár negatív oldalon... olyan kis langyoska mindenki....

... természetesen a szirupba jócskán keveredik így a vége felé némi keserű íz, sűrűsödnek a viharfellegek... elűzve a rózsaszín felhőcskéket, nő a feszültség, a dráma... És igen, a vége felé lehet izgulni a kedvencekért..

Meglátjuk, hogy hétfőn milyen pont kerül az i-re... milyen zárást képzelt el a történetnek a forgatókönyvíró.... Talán kicsit megerőlteti magát, ha már eddig nem tette...

KÉP: 2 nyang
8/10
edimir 2019 márc. 01. - 19:12:45 8/10 Előzmény Illiona
(236290/239045)
Nos, a Fates és Furies volt az egyik a három közül, amibe bele se vágtam, olvastam róla ismertetőt, aztán úgy gondoltam, hogy ilyesmi már volt, nem izgat....

"Wolya" tényleg Sillában volt igazán emlékezetes, de azért a Giantben is jó volt.

KÉP: Giant - "Wolya" az apa
Illiona 2019 márc. 01. - 12:16:58
(236289/239045)
Ezek közül a Fates & Furies cimű sorit láttam csak, atöbbit nem is szándékszom megnézni.

A Fates és Furies ciműt Wolja főszereplásével lehetett megnézni. Ebben Wolja pont olyan volt, mint az összes többiben, szép ugyan, de csak szenvelgett vagy 20 részen keresztül.
Neki tényleg a Silla volt, amiben kiemelkedőt nyujthatott, azóta egyetlen szerepében sem volt maradandó.
Most már nagyon látszik a kora is, agyon van kozmetikumokkal nyomva + olyan kamaszosra vágva a haja - nem igazán tetszik.
egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=aoEF_1o3A0E
az azsiawiki:
http://asianwiki.com/Fates_%26_Furies
8/10
edimir 2019 márc. 01. - 00:05:51 8/10
(236288/239045)
2019 január TOP 10 koreai sorozata

Itt egy vki által összeállított nagyon szubjektív lista: https://www.youtube.com/watch?v=kj40zl-snIE
1. Memories of Alhambra
2. Clean with passion for now
3. Encounter
4. My strange hero
5. The last empress
6. Children of nobody
7. Fates & furies
8. Priest
9. Sky castle
10. Top star yoo baek

Igazából nem ezt kerestem, én a februárra voltam kíváncsi, de ha már találtam, hát elhoztam, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre....

Én a 10-es listából három sorozatot nem láttam, nem érdekelt, így bele se kezdtem.... kettőt a kukába tettem az első részek után, mert olyan irányba ment el, ahova én már nem akartam követni.....

Nos, nekem a listából gyakorlatilag csak 3 sorozat tetszett igazán... a Memories of the Alhambra, a Last Empress/Empress Dignity és a Sky Castle

Hmm, azért a lista készítőjéről sokat elárul, hogy egy olyan kis habkönnyű semmit a 2. helyre rangsorolt, mint amilyen a Clean with Passion for Now, amolyan futottak még, 12 egy tucat....
Illiona 2019 febr. 28. - 07:48:09
(236287/239045)
A mai koreai hirek (meg a többi is persze :)) ) tele vannak az uj Észak-korea vezetője, valamint az USA elnöke találkozójával. Majd mindenki figyelje a hireket.
ideteszem az USA elnöke nyilatkozatát:

A találkozó előtt még van idő egy üzenetre Twitteren keresztül.
Donald Trump amerikai elnök cáfolta azon híreket, melyek szerint engedményeket fog tenni az észak-koreai félnek. Szerinte az Egyesült Államok rendkívül jó tárgyalási pozícióban van, a következő napokban pedig "nagyon kemény munka" várható Kim Dzsong Ünnel közösen a denuklearizáció kapcsán.
Azt is hozzátette, hogy idővel Észak-Korea gazdasági nagyhatalommá válhat, a geopolitikailag különösen is érintett országok - Kína, Oroszország, Japán, Dél-Korea - pedig segíteni fognak a folyamatokban.

(Donald J. Trump)
Kép: annak a két jó humorú férfinak teszem ide a fotóját, akik a Téli Olimpia alatt "eljátszották" a nevezetes párost.
Micsoda ötlet, és megvalósítás! Na ők biztosan a békét szerették volna!!!
8/10
edimir 2019 febr. 27. - 23:47:07 8/10 Előzmény Illiona
(236286/239045)
Koccintás - Babel

Nos, azért egy kicsit másként volt a jelenet.... koccintás
KÉP: - felirat - és igenis egymás szemébe néznek közben... mert ez a két páros barátok.... csak ezek után jön az előbbi kép szerinti hagyományos elfordulás, de ott is csak annál a párosnál, amely még bizonytalan a kapcsolata mibenlétében, még nem randiznak, nincs bensőséges, bizalmas fok.