8/10
edimir 2019 márc. 08. - 07:03:50 8/10 Előzmény edimir
(236345/239045)
OFF

Babel - 10. rész

Még négy rész van vissza a végéig... azért akad még a gyilkoson kívül is rejtély... mikor és hogyan került az Idősebb fiú kezébe a szivar alakú pendrive a féltestvére és a felesége viszonyáról, mert ő rejtette el a pendrive-ot... vajon látta a tartalmát?
Illiona 2019 márc. 07. - 23:07:07 Előzmény edimir
(236344/239045)
én is néztem, de lehet hogy összevárok pár részt. Végül a Bábelt is csak gyüjtögetem.
Már nagyon el voltunk kényeztetve az angol feliratokkal, és szinte csodálkozunk azon, hogy eltelik pár nap, mire megvan.
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 22:52:38 8/10
(236343/239045)
Possessed

Új sorozatot indított el az OCN, már két rész ki is jött...
Itt az ismertetője: http://asianwiki.com/Possessed_(OCN)

De sajna nincs még fenn az angol felirata.... Ha ez is olyan nyögvenyelős lesz az angol felirattal, mint a Babel, akkor bele se kezdek, mert azt vmi idegtépően lassan teszik fel.... Pedig belenéztem volna, már le is töltöttem....
Illiona 2019 márc. 07. - 22:23:49 Előzmény edimir
(236342/239045)
ez igen! Az elnökné ezért már jó pontot érdemelne!
Bár ez a búvalbélelt arc egyáltalán nem illik illik egy jó vörösborhoz, de hát van aki bánatában - bár ez szinte csak a magyarokra jellemző- :)))))
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 22:20:51 8/10
(236341/239045)
OFF

Babel - 10. rész

KÉP: Illiona, megint hoztam a képet a "hogyan fogjunk helyesen borospoharat" mappába.:))))))))))))))
Elnökné úgy tűnik járatosabb e téren, mint a menye.... Őt eddig többnyire csak teázni láttuk, de a fivér eltüntetése vszínűleg már a teánál erősebb italt igényelt....
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 22:14:31 8/10
(236340/239045)
OFF

Babel - 10. rész

Spoiler

KÉP: a drón által készített felvételen Tae Min Hora emeli a felesége a papírvágókést, amivel megölték...

Lehet, hogy a rendőrségnek/ügyészségnek ennyi elég a letartóztatáshoz. De nekünk nem... a felvételen csak ráemeli a papírvágót... de nincs olyan részlet a felvételen, hogy le is szúrná vele....

Én nem hiszem, hogy a feleség lenne a gyilkos... lehet, hogy csak fenyegette a vele erőszakoskodó férjét... így próbálta leállítani... Ne feledjük, a gyilkosság éjjelén vki kiürítette a széfet is... Márpedig s feleséget nem érdekelte a tartalma... mivel az Idősebb Fiú ártatlanságában is hiszek, így egy harmadik szereplő lehet a valódi gyilkos....
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 21:20:41 8/10
(236339/239045)
OFF

Babel - 10. rész

Spoiler

KÉP: Az Elnök Lány jön megkérdezni Anyucit, vajon mit tud a nagybácsiról? Mert ugyebár a nagybácsi nem vmi magánakció keretében bízta meg a pilóta feleségét, hogy a férje szemcseppjét machinálja...
Szívmelengető felismerés a fiának és a lányának, hogy anyuci áll az apjuk balesetének hátterében... hogy anyuci bizony el akarta tenni apucit láb alól... jobban mondva az útból... az elnöki szék felé...
Micsoda család!:(
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 19:42:42 8/10
(236338/239045)
OFF

Babel

Spoiler

Egyre mocskosabb a sorozat, a végén elég sok piszkot kell majd eltakarítani.... Vannak, akik egyre mélyebbre süllyednek... az Elnöknén nem lepődünk meg, de sajnos az Elnök Lánya is kezd hasonlatos lenni anyucihoz... a féltékenysége a legrosszabbat hozza ki belőle... és sajnálni se igen tudjuk... egyszerűen el kéne fogadnia, hogy az egyoldalú szerelméből nem kérnek... hmm, azért jókora békát tuszkolt le Cha ügyész a torkán azzal, hogy nemérdekli, kitől van a gyerek, ő a nőt szereti....

Viszont aki kellemes meglepetés, az az Idősebb Fiú. Szinte azt kell mondani, hogy jót tett vele a sérülése... a tolókocsi ellenére még sosem láttuk ennyire energikusnak, határozottnak. Se drog, se ital... most, hogy lát maga előtt célt, úgy tűnik, nincs szüksége a pótszerekre....

KÉP: az Idősebb Fiú elegánsan kiutasítja a tárgyalóteremből (és ezzel a cég vezetéséből) Elnökné anyucit.... a pátyolgatott báb végre önállósítja magát....
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 06:59:56 8/10 Előzmény edimir
(236337/239045)
off
The Fiery Priest - Feri Atya - 9-10. rész

spoiler

KÉP : elesés részegen, a jobb csuklója a járdaszegélynél.....
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 06:56:00 8/10 Előzmény edimir
(236336/239045)
off
The Fiery Priest - Feri Atya 11-12. rész

Spoiler

KÉP: a plüss
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 00:59:07 8/10 Előzmény Illiona
(236335/239045)
Az Ügyésznő végig nagyon közönséges... nekem is feltűnt, ahogy zabál (nem tudok rá más szót!), közben vedeli a sört... semmi nőiesség nincs benne, mintha hangsúlyozni akarná ezzel a közönségességgel is, hogy nincs neme, nem nő, hanem "csapattag". Bezzeg az új kegyenc, annak nincs ilyesmire szüksége, ő férfi, őt golfozni hívja a főnök....
Az ügyésznő eddig minden skrupulus nélkül megcsinált minden "becsomagolást", amivel a Főügyész megbízta. Olyan mintha se szakmai, se emberi etikája nem lenne.... Pedig az ő esetében szerintem lesz szerecsen mosdatás... tehát néhány rész múlva ott látjuk Feri Atya oldalán... De nekem sem tűnik túl elfogadhatónak ez a majdani pálfordulás.... Nagyon össze akarják őket hozni, elég sok az erre utaló jel, még ha nem is lehet igazi románc közöttük, de vmi ilyesmit lebegtetnek kettejük közt....
Ez a plüss... érdekes már ez a fordított ajándékozás is....

Nyomozó. Volt egy jelenet, ahol a fürdőből jön ki, ahol lefekvés előtt lábat mosott... aztán a szobába visszatérve a földre hajigált ruhákban törli meg a vizes lábát... közönségességért ő se megy a szomszédba... igénytelen nem csak a munkájában... az életében is... nem túlélő, hanem vegetáló..... Nincs senkije, a rendőr kapitányságon se becsülik semmire sem, ő a legrosszabb rendőr a többiek szemében... Szóval a pálfordulása és megtáltosodása neki sem lesz sokkal hitelesebb, mint az ügyésznő változása... pedig nagyon úgy néz ki, hogy ez fog bekövetkezni... Egyetlen pozitív megnyilvánulása volt neki, hogy nem vette el a borítékot, amit a megölt társa családjának szántak az évforduló kapcsán... na, azt már az ő gyomra se vette be...

Francia falu.... a feltett videón látszik a parkolóban a rengeteg külön busz, ami turista áradatot hozza-viszi... Bárki is találta ki, jó húzás volt a részéről... mert egy illúziót felhasználva eléri, hogy otthon költik el a belföldi turisták a pénzüket. Láttam néhány "európai" tárgyat is az utcai asztalokon, elég gagyinak tűntek, de rá lehet sózni őket a szuvenír gyűjtőkre... ez is jó biznisz....
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 00:23:20 8/10
(236334/239045)
Kilépéskor vettem észre...

KÉP: :)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 07. - 00:13:43 8/10 Előzmény Illiona
(236333/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

spoiler

Az előző (9-10.) részben volt, amikor lerészegedik a nyomozóval való iddogálás közben... és a bolt előtt a kövezetre zuhan miközben az ügyésznővel találkozik... épp az jutott eszembe, hogy már ez a látszólag ártalmatlan jelenet is mennyire balesetveszélyes, csak essen rosszul...

Oroszok. Nem tudom, létezik-e oroszok utcája, ahová koreai rendőr a lábát se meri betenni, de érdekes, hogy ebben a sorozatban a "legpiszkosabb" munkát az orosz maffiával csináltatják meg... van ugyan saját gengszter bandájuk is, de úgy tűnik, hogy igyekeznek a nagy balhét külföldivel elvitetni.... Még jó, hogy annyi humort csempésznek a sorozatba, mert az összefonódásokat látva, ill. azt, hogy ennek révén hogy tudnak mindent eltüntetni, tisztára mosni... elég ijesztő...

KÉP: az oroszok bárja
8/10
edimir 2019 márc. 06. - 23:48:48 8/10 Előzmény Illiona
(236332/239045)
off
The Fiery Priest - Feri Atya 11-12. rész

Spoiler

A Nővért én is imádom, most már ő is kezd "tüzesedni". Szenzációs volt az a jelenet, ahol Jung asszonnyal teáznak együtt... az Atya megőrzi a nyugalmát, a nővér viszont felpaprikázódik... nagyon karakán, nem hagyja lerázni magát!:)

KÉP: - felirat - :))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 06. - 23:31:44 8/10
(236331/239045)
Off

Haechi - 15-16. rész

Spoiler
A sorozat OST-jában még csak egy dalt hallhattunk eddig... Love to Death .... hmm, furcsa cím
Itt a dal videója, be lehet állítani rajta az automatikus fordítást magyarra... https://www.youtube.com/watch?v=qdWtkZqXjPY

Mindig meglep, hogy a dalszövegekben akad egy-egy sor, ami szinte költészet....
KÉP: kivágás a videóból - felirat - nos, még az automatikus fordítással is érezzük a szépségét....

Illiona 2019 márc. 06. - 23:29:29 Előzmény edimir
(236330/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

spoiler

Most ezen az utolsó 2 részben volt, hogy Feri Atya - Kim Nam Gil bunyó közben elvágódott, és a keze pont a járdaszegélyhez csapódott. Nem volt veszélytelen az esés, talán egy ilyen esésnél törött el a csuklója is.
Még egy gondolat erejéig visszatérek a nyomozó, és az ügyésznő esetére.
Az zavar, hogy nem maguktól javulnak meg, nem az események hatására jön elő a lelkiismeretük, hanem külső körülmények, csalódások okozzák.
Az ügyésznő esetében hogy kiesett a kegyekből, a nyomozó pedig már százszor elkezdhetett volna nyomozni, de még mindig a megalkuvás győz. A társára pedig emlékezik, sajnálja, de nem tesz semmit. No jó, kell valami a következő részekre is.

Viszont az oroszok nevében én tiltakozom!!!! ilyen képet bemutatni róluk!!!
Most március 11-én jön egy koreai barátnőm fél évre Magyarországra, meg fogom tőle kérdezni, vannak e ott orosz alvilágiak!!! De addig is tiltakozom!!! (ha lesz találkozó, akkor elhivom őt is)

Kép: Hozok egy képet a nővérről is, annyira jó ez a figura!!! Komoly, ugyanakkor mulatságos, mindig tettrekész, de mindig sopánkodik, de helyén van a az esze, és a szive is!
8/10
edimir 2019 márc. 06. - 23:25:11 8/10
(236329/239045)
Off

Haechi - 15-16. rész

Spoiler
KÉP: 1721 augusztusa - egy kaotikus éjszaka után.......
8/10
edimir 2019 márc. 06. - 23:19:19 8/10 Előzmény edimir
(236328/239045)
Off

Haechi - 15-16. rész

Spoiler
KÉP: - felirat - ilyen szavakkal azt hiszem, nagyon is szerethető lesz ez a sorozat.....
Illiona 2019 márc. 06. - 23:18:23 Előzmény edimir
(236327/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

Spoiler

én is megnéztem már az péntek-szombati részeket.
Nagyon tetszett ez kis koreai-franciaországbeli jelenet. Már csak a vörösbor miatt is, hiszen a francia léthez hozzátartozik a jó francia bor, és nem a soju. :)))
Egyébként ugy tudom, hogy nagyon népszerű arrafelé ez a kis francia falucska, hétvégente rengetegen vannak. De persze meg is értem, hisz nekünk ugyan csak másfél óra Franciaország (majdnem Párizst irtam, de az már most NO GO ZONA). Náluk viszont kevés kivétellel nem adatik meg ez a lehetőség, marad ez a hamisitatlan pici francia falu.

Viszont ami a nyomozót és az ügyésznő szépszakácsnőt illeti, én nem vagyok ennyire bizakodó.
Egyáltalán nem mutatják a megtérés jeleit, pedig azért már sok idő eltelt.
Az ügyésznő esetében a viselkedése is ocsmány - például ugy eszik, azt a ronda barna szinű tésztát, mint egy disznó. És ez nem dicséret.
Folyton csak zabál, miközben mindent elintéz a "főnöknek". Azért nem ez az első eset, és eddig is igy élt, jó vastagon megkorrumpálva.
Oké, lehet hogy majd átváltozik, és ezután egy tiszta szivű és tiszat kezű ügyész lesz. Bizom ebben, de nem hiszem el.
A nyomozó az más. Ő ha nem is tett jót, de nem is tett rosszat, csak elvolt ott a rendőrségen, mint befőtt a polcon. Ő ha jó utra tér, akkor nem a - 10-ről kell elindulnia, csak a 0-ról.(persze 10-es skáláról beszélek) Nekem ez a szépszakácsnő egy kicsit ripacs is. de azért hagyom magam meggyőzni.

Kép: a kis nyomozónk a rendőrfőnök előtt.
8/10
edimir 2019 márc. 06. - 20:28:02 8/10 Előzmény edimir
(236326/239045)
off
The Fiery Priest - Feri Atya 11-12. rész

Illiona, megint hoztam a képet a "hogyan fogjunk helyesen borospoharat" mappába.:)))))))))))))) Most a The Fiery Priestből!:))))))))))))))))) A "tanú" inna éppen, ha leesett állal végrehajtható lenne... de legalább a poharat helyesen fogja!:)))))))))))))))