8/10
edimir 2019 márc. 30. - 01:07:57 8/10 Előzmény edimir
(236565/239045)
:)))))))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 30. - 01:05:35 8/10
(236564/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 25-26. rész

Spoiler

nagyon alakul az összhang...

KÉP: de még nem dőlt el kettejük között, ki is a főnök....
8/10
edimir 2019 márc. 30. - 01:03:08 8/10
(236563/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 25-26. rész

Spoiler
Azért jó volt látni, hogy a pökhendi főügyésznek is a tyúkszemére lépnek, van, akinek ő is kénytelen gazsulálni... s ezúttal a gengszterfőnök se hagyja, hogy lábtörlőnek nézze.....

KÉP: mi is kíváncsiak agyunk arra, ki is a nagyfőnök....
8/10
edimir 2019 márc. 30. - 00:59:42 8/10
(236562/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 25-26. rész

Spoiler

Ahogy várható olt az Ügyésznő is bekerül a kis csapatba...

KÉP: - felirat - lehet kételkedni, de az Atya hinni szeretné.....
8/10
edimir 2019 márc. 30. - 00:55:44 8/10 Előzmény Illiona
(236561/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 25-26. rész

Spoiler

Már van hozzá felirat....

KÉP: - felirat - szerencsére vannak gyors dolgok...:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 29. - 23:20:37 8/10 Előzmény Illiona
(236560/239045)
Szép és mély történet... csak látom magam előtt szinte az embereket, ahogy a 3 kérdés helyett 26 akarnak feltenni... és természetesen mind a 26 róluk, az ő problémájukról szól....

Hmm, nem véletlen olyan ritka a sárkány... és olyan sok van a teknősből......
Illiona 2019 márc. 29. - 19:45:49
(236559/239045)
Feri Atya

spoiler
megnéztem a legujabb epizódot egyenlőre felirat nélkül, fantasztikus lesz!
Mivel erősit a túlerővel szemben Feri Atya?
egy hatalmas fickóval!
és kiben lakik sárkányvér? hát a legkicsibben: a kis thaiföldi mingráns, aki eddig szótlanul türt minden verést, folyton megalázták stb, most elvesziti a fejét és....
Azt hiszem a nyomozás nem sokat halad előre, de azért kárpótolnak minket...
Az apácanő megdöbbentő dolgot tesz. Ezen még a kis fiatal plébános elcsodálkozik: kártyázik, és nyer!!!!!!!!
Illiona 2019 márc. 29. - 19:02:17
(236558/239045)
off

Hoztam egy thaiföldi mesét, talán tanitást.
Mivel Koreában főleg buddhisták az emberek, igy talán ideillik, de az ha egész Távol-Keletet nézzük, akkor is ez a vezető vallás.
De ez a kis tanmese okulásul szolgál bárkinek, bármilyen vallású, akár az ateistáknak is.
https://www.youtube.com/watch?v=-Wf9P4XOP48
Illiona 2019 márc. 29. - 18:57:49
(236557/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Nagyon elhanyagolt a PORT, valószinüleg mindenki ajándékot készit: de legalábbis ugy hiszem (vágyaim szerint) csokit csomagol. Köszönöm szépen :))))))))))))))) (csak vicceltem)

De komolyan: én ajándékot nem viszek senkinek, de meghivtam egy nagyon aranyos házaspárt, el is jönnek, a hölgy az koreai, a férje pedig magyar, nagyon nagyon kedves barátaim.

ha filmes nyelven akarnám megfogalmazni: "nyelvet fogtam" (Egri csillagok)
Illiona 2019 márc. 28. - 17:08:14
(236556/239045)
Confession - Gyónás 2 rész
Spoiler

Az szerintem szinte biztos, hogy a szivdonor képe jelenik meg előtte a fürdőszobai tükörben.
És az a rémálom, hogy nekiszáguld egy teherautó is lehet hogy a szivdonor utolsó emléke , a rémület miatt esetleg megmaradt, mint emlék. Ha van olyan mint sejttudat (a tudósbácsik szerint van) akkor ez nem lehetetlen.
És ez a " több mint titkárnő" is kötödhet esetleg a szivdonorhoz, nem?
A balesetet simán elintézték, rákenték valakire, pl. olyanra, az ügyvédfiú apjára és ennyi. De a megölt fiú anyja az nem tud megnyugodni, és várja, hogy majd valaki kiderit mindent.

A szivátültetésről szólt a tavaly nézett Love is Drop By Drop cimű sorozat is. A megmütött férfi elkezd vonzódni a nőhöz, akit pedig korábban a donor szeretett. Folyton felmerül benne a kép, ahogy megsimogatja a nőt, nem is érti eleinte. Megismeri és megszereti a kisfiát, elkezd gondoskodni róluk.
Szereti ugyanazt a dalt is.
Ebben a sorozatban is érdekesen alakul a történetnek ez a vetülete, csak még annyira keveset tudunk, és mindjárt itt a 16. rész.
maggi99 2019 márc. 28. - 13:10:37
(236555/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ 29.

Időpont: 2019. március 30. (szombat)
Helyszín: K-POINT ÉTTEREM

Sziasztok,
Beszéltem ma az étteremmel. Remélem jól értettük egymást ékes angol nyelven a kis hölggyel.
Szombaton 11:30-tol várnak minket (akkor nyitnak).
Próbáltam kérni, hogy azt a kis különtermet megkapjuk. Mintha fogta volna az adást. Remélem :)

Aki volt már velünk ott, az emlékezhet rá, hogy elvileg 15:00-17:00-ig szünetelnek. De múltkor is hagytak minket . Talán most is sikerül. De azért nem bánnám, ha volna valami alternatívánk. Minden ötlet jól jöhet.

Akkor szombaton találkozunk.
Már nagyon várom :)
8/10
edimir 2019 márc. 28. - 06:42:56 8/10 Előzmény Cilia
(236554/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ 29.

Időpont: 2019. március 30. (szombat)
Helyszín: K-POINT ÉTTEREM

Aki bújt, aki nem ... gyere!:)))))))))))))))))))))))

Ha úgy gondolod, hogy szívesen beszélgetnél egy tál finom koreai étel mellett, akkor ott a helyed!:))))))))))))))))))))
1. edimir
2. maggi
3. Illiona
4. Crutia
5. Cilia
6. Kalaris
7. Ági+1 fő
8. Boil (talán)
9. micike (remélem)
10. szakire
11. dorombka ( csak 1 órahosszra, mert szülinap van otthon )
12. sz.kati
13, Tilli
8/10
edimir 2019 márc. 28. - 01:10:15 8/10
(236553/239045)
Confession 2. epizód

spoiler

Egy gyilkosság esetében perdöntő bizonyítékot visszatartani, azzal zsarolni ... erre nem tudok egyszerűen mit mondani... s mindezt egy olyan ember teszi, aki nyomozónak vallja magát!!!!

Egy olyan nyomozó, aki anno , amikor lehetősége volt rá, akkor a rábízott gyilkosságot nem a megfelelő körültekintéssel, nemkielégítő bizonyítékokra alapozva oldotta meg, hanem beérte a a megérzéssel és néhány közvetett bizonyítékkal, melyek megdönthetőek voltak.... épp az a szakmaiság és elvhűség hiányzik belőle, ami a fiatal ügyvédben megvan...

Azért az egész bagázsról megvan a véleményem.... ügyészség, mely szinte mindenütt áthúzott sorokat tartalmazó ügyiratot ad át az ügyvédnek, amiből hiányoznak az áldozatról, a tetthelyről készült fotók.... Nem egyszerűen kicsinyesek, de inkorrektek és etikátlanok... és ők az ügyészség!!!!!

Az, hogy mindenki ellene szurkol, mert 5 évvel ezelőtt lemosta őket kis gyakornokként és
betartanak neki, ahol csak tudnak... ez borzasztó szegénységi bizonyítvány... azt hiszik, ha az ügyvéd elveszíti a pert, ezzel az 5 évvel korábbi beégésük törlődik?! Rendőrség, ügyészség mintha csak a saját presztízsével törődne... a megölt nő és a valódi tettes pedig nem számít....

Könyörgöm, melyik az a csekély értelmű gyilkos, aki a tetthelyen összevérezett cipőjét gondosan neylontasakba rakja, majd beteszi az otthon a fiókba, hogy házkutatásnál megtalálhassák nála?????
De bezzeg az áldozat ruháját gondosan elégeti, hogy a nyomokat eltüntesse!!!!!!! Komolyan, ez már fáj!!!!

És persze elutasítják azt a kételyt, amit arra alapoz az ügyész, hogy egy divatosan öltözködő nő nem viseli öt napon át ugyanazt a ruhát. Pedig ez sokkal életszagúbb, mint a véres cipőt otthon fiókba rakó elkövető!

KÉP: - felirat - a biztonsági kamera felvétele szerint a gyilkosság feltételezett idejéhez képes 5 nappal korábban hagyta el az áldozat a lakását, ahova már nem tért vissza... az akkori öltözéke megegyezik a tetthelyen elégetettel....

Hmmm, és senkit nem érdekel az ügyvéden kívül, hogy hol volt a nő 5 napig!!!!! Miért van rajta ugyanaz a ruha...

Hát persze, megvan a véres cipő, minek is kéne a többi bizonyítékkal törődni, netán gondolkodni?!

8/10
edimir 2019 márc. 28. - 00:24:34 8/10 Előzmény Illiona
(236551/239045)
:))))))))))))))))))))))))

Na jó, a plasztikai sebésznél nem ugyanazt szabatták át ugyanolyanra!:))))))))))))

Egyébként máskor légy tekintettel a családomra és a szomszédaimra... borzasztó élmény lehet számukra, ha az éjszakába vki hangosan artikulátlan hangokat ad ki, amit csak erős szépítéssel neveznék gyöngyöző kacajnak, valójában sokkal inkább elementáris röhögés....:)))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2019 márc. 28. - 00:15:46
(236550/239045)
Confession 2. epizód

spoiler

megnéztem ujra a 2. részt, immár felirattal.
Hogy ez a nyomozó milyen gáz!!
Csak az hajtja, hogy az 5 évvel ezelőtti ügyben kimondja magát gyilkosnak a srác. Csak amiatt hogy igaza legyen.
Oké, neki a nyomozói munka volt az álma, kiskorától kezdve, ez a munka adott neki egy megbecsülést, elismerést, rangot, amikkel most nem rendelkezik.
És persze jövedelmet is ami azóta nincs. (pedig tudna ezer helyen dolgozni ha akarna).

Hogy mi lesz a tárgyaláson sajnos 1 hetet kell várni.

Amikor ott a tetőn gondolkodott az ügyvéd és bejött a templomon a kereszt. Akkor azért benne volt, hogy az igazi igazságszolgáltatás akkor lesz, ha majd mindannyian megyünk a szőnyeg szélére, hogy hogyan éltünk, mit cselekedtünk. Ehhez az emberi igazságszolgáltatásnak nincs köze.
Lehet valaki leüli a börtönbüntetést, és ezzel megváltja a bűnét - társadalom szerint.
Pedig nem. Az igazi bűnbánatnak nincs köze a börtönhöz.
A confession azt jelenti : gyónás.
Az a legjobb, a másik sorozatbeli Feri Atyához mennek gyónni, ha már igy együtt futnak a sorozatok :)))))))

Hogy a cím mit jelenthet, azt majd megtudjuk később szerintem.
Illiona 2019 márc. 28. - 00:03:00 Előzmény Ljerk
(236549/239045)
:)))))))))))))))))))))))

Ha azt vesszük alapnak, legalábbis az én hitem szerint!!!!! hogy mindannyian Isten gyermekei vagyunk akkor ezek a képen is azok, és akkor mindannyian testvérek.

Hogy az ateisták mit mondanak ugyanerre azt nem tudom :)))))
10/10
offtopic
Ljerk 2019 márc. 27. - 23:39:21 10/10 Előzmény Illiona
(236548/239045)
Biztos, hogy már beraktam ezt a képet legalább egyszer - de hátha valaki nem ismeri. :) A képen kik a lányok, a fiúk, a testvérek és a teljesen idegenek? Szabad a gazda.... :)
Illiona 2019 márc. 27. - 23:06:24 Előzmény edimir
(236547/239045)
Nem engem egyáltalán nem emlékeztet rá.
De megértelek, mindkettő távol-keleti, és persze ferde szemű.
Persze hogy számunkra hasonlóak, mint mindenki arrafelé.

Van egy szakállas vicc egyenesen Kinából:

A szakitás Kinában a legrosszabb, mert utána mindenkiben az ő arcát látod!

:))))))))))))))))))))))))))))))

8/10
edimir 2019 márc. 27. - 20:27:19 8/10
(236546/239045)
Confession

Tudom, butaság...

KÉP:de téged nem emlékeztet a fiatal ügyvédet alakítószínész kicsit Rainre?