10/10
Cilia 2019 márc. 26. - 13:58:36 10/10 Előzmény edimir
(236525/239045)
Sziasztok!

Edimir, írd be a találkozóra szakit is, valószínűleg tud jönni ő is. :-)
8/10
edimir 2019 márc. 26. - 06:30:32 8/10
(236524/239045)
Off

Confession 1. rész

Spoiler

KÉP: vajon ki akarja megölni a Fiút és miért?
8/10
edimir 2019 márc. 26. - 06:27:55 8/10
(236523/239045)
Off

Confession 1. rész

Spoiler

Az első eset kapcsán ellenségek gyűjt.... Többek közt a nyomozás vezetőjét, akit az ügy miatt váltanak le....

KÉP: - nyomozó kontra ügyvéd..... mindkettő meg van győződve a maga igazáról.... vajon melyikük tévedett az ügy kapcsán?
8/10
edimir 2019 márc. 26. - 06:19:47 8/10
(236522/239045)
Off

Confession 1. rész

Spoiler


Kíváncsi voltam erre a most induló sorozatra, de nagyon nehéz hozzá feliratot találni, kár... mert igazán jónak ígérkezik...

Ismertető: http://asianwiki.com/Confession_(Korean_Drama)
A kerettörténetből szinte semmit se ismerünk meg, csupán annyit, hogy a Fiú apja gyilkosságért börtönben ül, nem hajlandó látogatókat fogadni....

A Fiú gyakornokként megkap egy reménytelen ügyet, amiben védőként csak asszisztálnia kéne a "sima" ügyhöz, amiben védencét gyilkosságért ítélnék el, de nyomozni kezd, miután a vádlott ártatlannak vallja magát..... Ennek nyomán sorra cáfolja a perben a rendőrség közvetett bizonyítékait... védencét felmentik a gyilkosság vádja alól....

Öt évvel később egy hasonló gyilkosságot követnek el... vajon egykori védence az elkövető? Hibázott, amikor egy gyilkosnak segített az igazságszolgáltatás alól kibújnia? Vagy ismét a rendőrség tévedett?
Vérbeli krimi... csak az a fránya felirat ne okozna problémát.....

KÉP: a sorozat nyitóképe....



8/10
edimir 2019 márc. 26. - 03:46:15 8/10 Előzmény Cilia
(236521/239045)
Jobbulást!:) Csak gyógyulgass szépen!:))))))))))))))

Akkor a következő jubileumi találkozó lesz. Azt viszont tényleg jól meg kell szervezni, nem ilyen hübelebalázs módjára... a mostaninál egyszerűen muszáj volt egy időpontot kijelölni, mert tologattuk volna a végtelenségig...
8/10
edimir 2019 márc. 26. - 03:27:44 8/10 Előzmény edimir
(236520/239045)
Olyan sótlannak látszik... de rengeteg arca van....
KÉP: itt a Mr Sunshine-ban épp Hina szállodáját akarja felrobbantani némi bénázással....

sem kora, sem külseje miatt nem virágfiú.... egyszerűen egy jó színész....
8/10
edimir 2019 márc. 26. - 03:15:33 8/10 Előzmény Illiona
(236519/239045)
Doctor Prisoner

Pedig számos sorozatban játszott, ő az a tipikus mellékszereplő, aki ott és akkor teszi a dolgát, aztán a sorozat után néhány hónappal már nem biztos, hogy emlékszünk rá, de mégis fel tudjuk idézni, ha vki konkrétan utal rá.

Te is láttad, legutóbb a Mr Sunshine-ban biztosan....
KÉP: ő volt az egyik zálogházas, akit a tolmács ikertestvérének néztek!:)))) Kissé fanyar, szarkasztikus figura...

A SKY Castle-ben végre egy nagyobb szerepet kapott, olyan családapát alakított, aki ellen fellázad végül a családja....aztán enged a rigorózusságából... ő és a piramisa rendkívül emlékezetes... ott élveztük a játékát, lubickolt a szerepében.... ez a kiszárad fa kivirágzott!:))))))))))))))))))))
Illiona 2019 márc. 25. - 17:10:30
(236518/239045)
Doctor Prisoner

én nem láttam korábban semmiben ezt a böntönfőorvost, de amikor itt megláttam, egyből az jutott róla eszembe, hogy "kiszáradt fa". Persze attól még lehet jó szinész, sőt, hiszen a gengszterfőnököt a Feri Atyából se a szépségéért szeretjük.
10/10
Cilia 2019 márc. 25. - 12:37:20 10/10 Előzmény edimir
(236517/239045)
Sziasztok, szép napot, kellemes hetet mindenkinek!

Remélem, hét végére nem üt be valami krach, mert sikerült megcsípnem a járvány végét - az egyéb nyavalyáimon felül - s el tudok menni a találkozóra.
Edimir, sorrendben ez lesz a 29. :-)
Még tartozom a tavaly nyári fotókkal is, annyi minden jött közbe, hogy mindig elfelejtettem az albumba rendezést, de majd pótolom ezt is.
8/10
edimir 2019 márc. 25. - 06:24:03 8/10 Előzmény Illiona
(236516/239045)
Doctor Prisoner


Azért én külön örültem, hogy Namgung Min mellett Kim Byung-Chul alakítja a börtön főorvosát, a SKY Castle Cha professzoraként nagyon megkedveltem, ott remekül játszott, remélem, itt is jó lesz.

KÉP: - felirat - egy kis meglepetés... pénz helyett terhelő iratok... az új börtönorvostól szuvenír:)))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 18:21:34 8/10 Előzmény Illiona
(236515/239045)
Doctor Prisoner

Jónak ígérkező sorozat, a nézettsége is meredeken ível felfelé....
https://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_Prisoner
Illiona 2019 márc. 24. - 17:29:48
(236514/239045)
Doctor Prisoner

most a hétvégén kezdődött ez a sorozat, eddog a 1-4 részt vetitették le (félórás részekkel.)
a történet a börtönben kezdődik, egy börtönorvos szemén keresztül láthatjuk az aktuális eseményket.
DE a fő célpont a korházak finanszirozása, a csebolok jól ismert összefonódása, a börtönbeli kis rabok csak asszisztensek ehhez a nagy játékhoz.
A főszerepben Namgung Min, aki bravurosan oldja meg az eddig felmerült problémákat, Ellenségeket is begyüjt a további feszültség miatt. Van a multjában is, ami a börtönléthez köti....
Feszültségtől nem mentes, izgalmas, semmiképp nem rózsaszín lányregény.
Illiona 2019 márc. 24. - 13:17:46
(236513/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

ismét vasárnap délelőttöt szántam arra, hogy megnézzem az utolsó két részt, és ismét idegesit szinte minden.
Én nem tudok elnéző lenni s szakácsnővel, (a "szép" és a nagybetú mostantól elmarad: igy járt!) .
Egyszerűen számomra közönséges. Ami kevéske jó cselekedete volt, az mind az miatt volt, hogy nem engedték a konchoz közel. Ha közelengedik, soha semmi jót nem csinál - na ez az ami eldönti nálam a hovatartozást.
Hogy Feri Atya volt harcostársa felbukkan, ez egy jó húzás volt. Valljuk be, hogy a gengsztrefőnök és bugyuta bandája mellényulásaiból már majdhogynem elegünk volt, túl sok lett volna ez 20 epizódra, és csak a felénél járunk. Először nagyon jó volt, de most már elég is. Tehát kellett valaki profibb aki előjön: hát ez a volt ügynök.
Igy lesz ez egyenlő felek küzdelme.
Azt azért továbbra sem értem, hogy miért a különitmény vezetőjét hibáztatja Feri Atya? Hiszen annak idején, amikor ő is ott volt bevetésen, és amikor besorozták oda, nem volt kikötés, tudta ha az a parancs akkor ölni kell. Bár lehet hogy ő azt hitte faültetésre megy :))))
Talán kellett volna hibáztatni azokat az arabokat, (vagy kiket?) akik bepakolták a robbanóanyagot egy gyerekekkel teli pincébe, - hiszen ott van a legnagyobb biztonságban: a gyerekek miatt majd nem robbantják be. Akkor hányan, és szerte világban hány ártatlan ember halt volna meg terrorizmus által, ezzel a robbanóanyaggal?
Vagyis nem a vezetőjük, hanem az arabok (vagy kik) voltak a hunyók.
Emberáldozat pedig mindig van, ezt tudjuk, ha csak bekapcsoljuk a tv hiradót (mármint bekapcsoljátok: én már 6 éve nem.
De persze ez film, igy találta ki a forgatókönyviró, igy fogadjuk el.

KÉp: hát ezen jót nevettem: a japán 80 000 dolláros kerámiából való tea öntögetés az szenzációs!!!!
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 11:48:15 8/10 Előzmény Illiona
(236512/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

spoiler

A mi szimpátiánktól/ antipátiánktól független a forgatókönyv, s benne a fordulatok. Én csak az általunk előre jósolt változások bekövetkezését követtem nyomon. Az, hogy némely változást, fordulatot nem tartasz hihetőnek, hitelesnek, ezt a forgatókönyvírón kérd számon. Az, hogy hetekkel ezelőtt megjósoltuk, hogy a Nyomozó és az Ügyésznő átáll az Atya oldalára, az a sorozat belső logikájából következett, nem az érintett karakterek jelleméből. Nem mondtam, hogy tapsikolok érte örömömben, csak prognosztizáltam vmit, amit valószínűnek tartottam, függetlenül attól, hogy különben mit gondolok a szereplőkről.

Hmm, melyik általam használt kifejezés, leírt mondatból tűnik úgy, mintha rajonganék az Ügyésznőért? Csak úgy kérdem.

KÉP: - felirat - úgy látszik, a "düh járvány" még többeket megfertőzött.....

Hmm, a kedvenc apácánknak lehet vmi titka. Az Atya régi orvos barátjának ismerős az arca vhonnan.... márpedig ilyen megjegyzés nem szokott véletlenül elhangzani... Mi lehet a titok, honnan ismerős neki a múltból az apáca?
Illiona 2019 márc. 24. - 11:06:30
(236511/239045)
The Fiery Priest - Feri Atya

spoiler

én ugyan most nézem csak a 21-22-őt, de feltünő, hogy mennyire rajongsz a szépszakácsnőért, hogy mennyire "megtért". Egyáltalán ennek eddig itt a sorozatban semmi nyoma!!!
Ő egy őnző, maqának való törtető karrierista, aki nem is ismeri azt a szót, hogy tisztesség, nem tud enni csak zabál és folyton, akkor hol van itt a jó útra térés? Ha nem teszik ki épp az alkalmatlansága miatt a bandából, akkor most is ugyanolyan keményen korrupt, mint volt.
Csak kérdezem!
Kép: Feri atya : Kim Nam Gil a forgatáson - hát nem virágot kapott!
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 10:54:40 8/10
(236510/239045)
Off
The Fiery Priest - Feri atya - 23-24. rész
Spoiler

Bár a "megtakarítási nap" időről időre csinos összeggel gyarapítja az öt vezető zsebét, de úgy tűnik a mohóság így is éket ver közéjük..... a belső széthúzás csúnya leszámolásokhoz vezethet.... amibe az Ügyésznő is belekeveredik....

KÉP: már lesz miért átállnia az Atya oldalára.... elvégre az életét köszönheti neki.....

Egy hét múlva meglátjuk, vajon ugyanolyan hatékony-e az Ügyésznő a jó oldalon, mint amennyire eddig korábban a rosszfiúk csapatát erősítette...
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 10:47:00 8/10
(236509/239045)
Off
The Fiery Priest - Feri atya - 23-24. rész
Spoiler

... és természetesen jól ismeri az Atya kvalitásait a múltból egykori feletteseként.... terrorista elhárítóként minden megpróbáltatást, fájdalmat kibírt, az ellenséget mindvégig üldözte kitartóan és lerázhatatlanul...

KÉP: - felirat - tehát nagyon is megbecsült tagja volt ő a NIS-nek, Kim Hae Il, az ő nevét szívesebben jegyezzük meg....
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 10:40:02 8/10
(236508/239045)
Off
The Fiery Priest - Feri atya - 23-24. rész
Spoiler

A volt parancsnok sajnos szakértő.... a megfelelő ellenlépések meghozásával alaposan megnehezíti az Atya dolgát....

KÉP: - felirat - ez ő, Lee Joong Kwon... immár az ő emberük....
8/10
edimir 2019 márc. 24. - 01:40:11 8/10 Előzmény edimir
(236507/239045)
Off
The Fiery Priest - Feri atya - 23-24. rész
Spoiler

Sajnos okozott... Igazi mosok a volt parancsnok!:((((

KÉP: gyónás örve alatt teszi, amit tesz... tépi fel a másik sebeit... a gránát 11 gyereket ölt meg a pincébe anno..... és persze a múltja sem titok már....
8/10
edimir 2019 márc. 23. - 22:07:37 8/10
(236506/239045)
Off
The Fiery Priest - Feri atya - 21-22. rész
Spoiler

Illiona, jó volt a megérzésed, hogy az Atya régi parancsnoka még fel fog bukkanni a sorozatban... sajnos úgy tűnik, hogy most épp őt kérik fel arra, hogy a villában történt betörésnél nyomokat keressen..... vszínűleg már ő sem ügynök, jó pénzért bármire kapható....

még komoly problémát okozhat a feltűnése, megtalált néhányat az Atya spéci kütyüjei közül... és ő bizony felismerheti és beazonosíthatja az Atyát... ráadásul az utolsó bevetésen még össze is rúgták a port, tehát az egykori beosztottja iránt nem táplálhat túl szeretetteljes érzelmeket.....

KÉP: fenn: anno a bevetésen a parancsnok - lenn: a jelenben nyomoz