8/10
edimir 2019 ápr. 28. - 03:30:59 8/10 Előzmény edimir
(236825/239045)
és levezetésként nagyon kellett a sorozat megszállottsága után vmi hitelesebb, őszintébb... "hétköznapi"!:))))))))))))))))))))))))

https://www.youtube.com/watch?v=nhO0mz5NF2Q
8/10
edimir 2019 ápr. 28. - 03:15:34 8/10 Előzmény edimir
(236824/239045)
off

Love in Sadness - 37-40. rész - END

Spoiler

Az utolsó négy részhez kéretik a mentőmellény felvétele.... ha eddig a műkönnyek árjáról és a történet egy helyben való topogásáról írtam, akkor ez a befejező részekre hatványozottan igaz....

És igen, a kevesebb néha több.... hát hogy ezt miért nyújtották el 40 részre, az talány a számomra... az utolsó 4 rész 2 órája igazi vergődés... a szereplőknek és a nézőknek egyaránt....

Öngyilkossággal zsarolni a másikat... szánalmas....mert ez érzelmi zsarolás, lehet rajta könnyezni - már aki még bírja - , de számomra már csak betelt pohár... telítődtem a szenvelgéssel, az unalomig szajkózott frázisokkal.... Könyörgöm, húzd már meg azt a ravaszt... és legyen végre vége!!!!
Mert sajnos eddig jutottam a sorozatot nézve.... Sajnálom, lehetett volna sűrítéssel, vágással egy drámaibb sorozat, de így csak egy végtelenített tipródás volt az egész....

Soha, senkinek nincs joga egy másik emberre hárítani a felelősséget a saját érzelmeiért, döntéseiért. Most pedig egy beteg elme zsarnoki önmentegetését, a másik érzelmi gúzsbakötését tuszkolták le folyamatos adagokban a torkomon... hát bizony meg is akadt rajta... és bevallom, nem ízlett.

Anno a Let Me Introduce Her utolsó 5 percére mondtuk, hogy kicsit túl édeskésre sikeredett, de előtte szinte tökéletes volt, a végén is tisztességgel varrták el a szálakat, volt történet, ami építkezett, a kapcsolatok jóval bonyolultabbak, a karakterek összetettebbek voltak....

Számomra a Love in Sadness vége nagy csalódás, kár érte.... és sajnos számomra kicsit megkopott már a Doki kedves mosolya is így a végére... a színészi játékok, a mimikák és gesztusok olyan kiszámíthatóvá váltak az egyébként elég szegényes repertoárból... kivéve a bántalmazó férjet... na őt aztán megkaptuk, ha akartuk, ha nem... hosszan elnyújtott lelki agóniája bőséges lére eresztve (könnyzápor) került kimerítő bemutatásra...

Már csak egy dolog maradt számomra hátra, hogy a letöltött videókat és feliratokat tartalmazó mappát a DELETE jótékony gondjaira bízzam... mert tuti biztos, hogy még egyszer meg nem nézem....

KÉP: az egyik kedvenc képemmel búcsúzom a sorozattól...kényeztető lábfürdő... szerencsére nem a rengeteg műkönnyből... csak virágokból!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 22:57:36 8/10 Előzmény Illiona
(236823/239045)
Gondolom, te is szívesen vele áztál volna.....:)))))))))))))))))

Azért érdekes volt, hogy a színpad mennyezete beázott, minden letakarva... és az eső nem kicsit esett, hanem szakadt....

Megjegyzem nem együtt ázott a hallgatósággal, hanem csak ő egyedül... A rajongók esőkabátban és ernyővel... értük annyira nem aggódnék. Viszont Dimash összeszedhetett egy alapos meghűlést is akár.... nem tudom, hány dalt énekelt így ázva-fázva, de egy is soknak bizonyulhat....

Hmm, vajon nem készültek fel rendesen egy esetleges esőre a színpadot építők... Úgy látszik, a rajongók vagy jobban értesültek voltak meteorológiailag, vagy csak előrelátóbbak, mint a szervezők.
Persze a gesztus emlékezetes lesz Dimash legendájában....

....és most jöjjön egy másik dal és egy másik esős koncert...
https://www.youtube.com/watch?v=PcPmokVbz3A

Itt pedig a dalhoz kapcsolódó egy régi hozzászólás:

A Mindenséggel egységben - 5 éve
"Részlet egy szeptember végi levélből (a koncertről): Szegeden voltunk a Dóm téren. Már maga a tér is varázzsal bír, főképpen, ha estvélledik és körbe-körbe kicsi fa pavilonok világlanak és csendes, hol hangosabb embertömeg áramlik köztük. Borfesztivál volt, az egyik legrangosabb hazai bormustrával. Kézzel fogható volt a könnyed szertelenség, gondtalanság, amivel az emberek kint voltak a téren és borospoharaikban szép borokat kortyolgattak. Felszabadultság és olyan érzés uralkodott, amilyenek az emberek, valójában. Mert itt lekerülnek a hétköznapi szerepek, felöltött álarcok, eluralkodó gyengélkedések. Ebben a hangulatban kezdődött egyszer csak egy koncert, aminek a végére én is kijöttem a mi pavilonunkból (kilógtam) kicsit pihenni, megenni egy szendvicset.
Odamentem a színpadhoz, ahol ez a Banda játszott. Épp az utolsó szám következett. Előrébb mentem a szellős sorokban, hogy láthassam a srácot, mert korábban sok jót hallottam felőle és néhány számát is, de a hatás eddig váratott magára. Felkonferálta az utolsó dalát, aminek vezénymondata ennyi volt:
"- És most jöjjön Radnóti" - s a tömeg lelkes kiabálással, sikollyal fogadta.
A négy vonós elkezdte és játszottak. Egyre szebb volt, vagy csak én hallottam meg végre egyre inkább... Van egy sora, amikor az van benne:
"-Már esik is kint"...és képzeld, Maca, ebben a pillanatban elkezdett esni az eső!!! Első megdöbbenésemben körbenéztem és mindenki látta, érezte, hogy itt most valami történik. 
Balázs a színpadon is elmosolyodott
(a technikus kolléga már szaladt is ráhúzni a neylont a hangfalakra). Az emberek felnéztek az Égre, feltették kezüket, összenéztek és ismételgették a szöveget:
"-Már esik is kint, már esik is kint!"
Annyira gyönyörű volt és olyan, mintha a Feljebbvaló jelzett volna:
-Jól van gyermekeim, rendben vagytok!
Mintha jelelt volna, hogy ez itt és most, így ahogyan van, tetszik Neki!
Valami földöntúli volt, ünnepi. Mosolyogtak a színpadon, ők is átélték nagyon.
A fiatal és bohó közönség csak ingott - ringott a zenére, kezét feltéve, s a refrénhez érkezve hangosan skandálták ismét:
"-Már esik is kint - már esik is kint"
És én ott álltam a közepén, fogva a szendvicsemet és csak néztem az előadókat, s az emberek arcát és gyönyörködtem szótlanul, úsztam a jóban.
S a legnagyobb csoda - mely eközben még mindig hátra volt és szinte félelmetesen hatott - a végére megmutatta magát. Mert mi történt a zene és a szöveg végeztével???
Igen...
Mindenki döbbenetére abban a pillanatban elállt az eső."

Illiona 2019 ápr. 27. - 22:27:28
(236822/239045)
és még egy ázott videó:
https://m.weibo.cn/status/4365795016468839?fbclid=IwAR2KhUwWuLBh6KwOL8oJIl24YbKIDSuREp0vTb6GXHVnhmalgPn9N-fDT_k#&video
és a fellépés vége:
https://m.weibo.cn/status/4365796447164602?fbclid=IwAR19RYgFlQYSLnqEg6WA5LJLach1ictFHBU1cNaSH9Ngn-vl06KmpaJ981k#&video
Ez egyébként a Mount Emei Music Festival volt, ahol fellépett.
A gyakran elhangzó Wo áj ni az azt jelenti, hogy szeretlek!
Illiona 2019 ápr. 27. - 22:18:04
(236821/239045)
Ma volt Dimash előadása Chengduban.

Szakadó esőben ugy döntött osztozik rajongói sorsában, bőrig ázva énekelt.
https://m.weibo.cn/status/4365832207522416?fbclid=IwAR2QBzzIbzLbapGkxHlQNpQPcCUAwBoY90-EdT1zhNOal7019KfHukst2FM#&video
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 22:10:33 8/10 Előzmény Illiona
(236820/239045)
Off

Confession - 9-10. rész

Spoiler

Melyik részre gondoltál? Én most néztem meg a 9-10. részt. Igen, a "Szupertitkárnő" visszafogott, mind hangban, mind játékban. Biztos vagyok benne, hogy ez szándékolt. Hogy affektálna? szerintem nem erről van szó. Igen, van a lényében egy csipet enerváltság, mintha kilopták volna belőle a dinamizmust , az erőt és a temperamentumot..... Természetesen megtörte az egyetlen fia halála, még ha 10 év is telt el azóta. Miért? Mert TUDTA!!!!!

Igen, ő volt az Ügyvédet megműtő szívsebész... és igen, tudta, hogy a szív, amit beültetett, az agyhalott fiáé... Megcsinálta, de ez volt számára az utolsó műtét. Hogy miért nem tudta folytatni az orvosi pályát? Nem tudom, ki mekkora lelkierővel rendelkezik, de számomra teljesen elfogadható, hogy megtette a kötelességét sebészként, aztán összeomlott tőle anyaként... és aztán a megtört anya már többé nem akart sebész lenni, mert ott kísértett a tudata mélyén az utolsó műtétje a maga tragédiájával....

Azért gondolj bele, neki magának kellett döntenie egyetlen hozzátartozójaként arról, hogy az agyhalott fiát nem tartja gépeken, hanem csak addig, míg a szerveit kiveszik, hogy donorrá váljon. A sebész dönt, de belül az anya szenved! S gondolom, ezt a döntést gyorsan kellett meghoznia, nem volt sok idő a mérlegelésre.....

Még nem tudjuk, miért lett az ügyvéd "tltkárnője". Mikor alkalmazásába állt, akkor még úgy tudta, hogy a fia közlekedési baleset következtében lett agyhalott. 10 év után végre összeszedi annyira magát, hogy kíváncsi lesz a fia "szívére", azaz az ügyvédre, aki ezt a legnagyobb ajándékot megkapta....Milyen ez az ember, megérdemli? Vajon a "szív" befolyásolja bármiben is, vmiképp felfedezem benne a meghalt fiam "hatását"?

Hmm, talán a Sors akarata, hogy nem tudta még elengedni a fiát, a gyászt.... Ha elengedte volna, akkor sosem tudja meg, hogy megölték... hogy miért és hogyan halt meg...

Biztos, hogy nem ugyanaz az ember, mint 10 éve. A tragédia megváltoztatta, de azért nem forgatta ki teljesen magából. Személyiségének az alapjait nem radírozta ki. Továbbra is rendelkezik a készségeivel, az értékrendje sem ingott meg. Csak mintha nem merné az érzelmeit szabadjára engedni... talán fél kiengedni őket, nehogy maguk alá temessék. Próbál visszailleszkedni a "normál" életbe, uralkodni a gyászán, ezért tűnik visszafogottnak.

Ez a visszafogottság nem gyengeség, hanem fegyelmezettség a részéről. Nagyon erős morálisan, a 10. rész utolsó jelenete pont ezt igazolja, a fegyelmezettséget és a morális erőt. Az a beszélgetés az ügyvéddel, hogy vállalja-e a védelmet?... az briliáns, az egyik érzelmi csúcspontja a sorozatnak, ha nem lenne ilyen visszafogott a hangja és a játéka, akkor nem ütve akkorát a kérdése: "Mit mond a szíve?

igen, a sebész sem válogathatja meg a páciensét, a gyilkosnak is jár a műtét, ahogy a jogi védelem is.....
KÉP: - felirat - .....még akkor is, ha!!!!!!!
Illiona 2019 ápr. 27. - 18:52:41
(236819/239045)
A multkor már részletesen volt szó Jane Zhang kinai énekesnő karrierjéről.
Most (ma ) megjelent uj albuma.
https://www.youtube.com/watch?v=OIX8vbzM59M

nekem tetszik!
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 18:23:55 8/10 Előzmény Illiona
(236818/239045)
Off

The Nokdu Flower

Hogy mennyi lesz benne a romantika? Valamennyit biztosan belecsempésznek a "fogyaszthatóság" végett, elvégre azért nézőre is szükség van. :) De már az első képsorok alapján érezhető, hogy inkább "realisztikus" lesz az ábrázolás.

Főként a két fivérre lesz kihegyezve a dolog, két oldal, két álláspont...

....persze ott harmadik főszereplőnek a Kereskedőlány.... ő azért más, mint a Mr Sunshine Ae-shin-je, nem él kettős életet, nincs titkos "forradalmár" oldal.... de ő sem az a szokványos Kisasszony, hiszen kereskedőcéget alapított és vezet... tehát egy nagyon is racionális, önálló életvitelű nő... ő sem arra vár virágként, hogy férjhez menjen, hanem a maga ura kíván maradni.....

Érdekes lesz, hogy mennyit változik majd. Hiszen kezdetben vérbeli kereskedő, aki a japánoknak ad el rizst, csak az üzlet érdekli.... hiszen ez a "sorsa"...

KÉP: - felirat - ... mégis, vhol az az érzésem, hogy ez a nagyon is racionalista nő a sorozat végére ott lesz a lázadók oldalán, mégpedig az érzelmei miatt.... már most sem hagyja teljesen hidegen a látott nyomor... és a frissen beiktatott főtisztviselő dőzsölése közötti ellentét... a felháborodás, a düh már kezd benne fortyogni..... Hogy mindkét fivér, vagy csak az egyik szerelme lesz-e.... majd meglátjuk, mint ahogy a japánokkal való kapcsolatának változását is szerintem.....

Illiona 2019 ápr. 27. - 18:21:05 Előzmény edimir
(236817/239045)
Most viszont gyorsan belekukkantottam a Confession most leadott részébe.

Spoiler

Ismét egy körrel közelebb kerültek a gyilkosokhoz, de még mindig nem üthető rés rajtuk.

Ez a "gondatlan" "szupertitkárnő" egy kicsit unalmas nekem már ezzel a Szomszédokbeli halk , szevedélymentes affektálással.
Mintmár irtam, egy másik 100 részes sorozatban volt 2. körös szereplő, ahol megmutathatta a szinészi képességeinek a javát. Oké, hogy itt 10 éve meghalt a fia, de ennek már 10 éve, tessék már tisztességesen beszélni. Affektálásra ott van a temető, ott tessék.
Amikor a Love To The End cimű sorozatban egy gazdag, gondtalan anyát alakitott, akinek azután egy pillanat alatt mindene elveszett, a lánya kivételével: a társadalmi pozició, a pénz, a férje meghal, a fiát külföldön behálózza egy pénzéhes nőcske. De az elkényeztetett asszony ezt mind elviseli, és harcol minden érintettel az igazáért. Közben ugy olvas be , mint aki erre született, annyira nyersen, közönségesen. Én eleinte utáltam őt, mármint a karaktert, de később megszerettem, és végül már szurkoltam neki.
Innen tudom, hogy tud akár játszani is a hangjával.
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 18:00:55 8/10 Előzmény Illiona
(236816/239045)
KÉP: - felirat - tessék, kivágtam a kedvedért!:))))))))))))))

A KOCCA a The Korea Creative Content Agency - https://www.kocca.kr/en/main.do
Ráadásul a székhelye Jeolla tartományban található, ahonnan a lázadás kiindult!:)
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 17:53:49 8/10 Előzmény edimir
(236815/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler

Mosolyognom kellett, amikor megláttam a Mr Sunshine -ból a "Vadász" itt is lázadót alakít!:)))
KÉP: - felirat -tehát ő Jeon Bong Jun, a valós személy életrajza: https://en.wikipedia.org/wiki/Jeon_Bongjun

Az életrajzból pedig megértjük a sorozat címét. Hiszen Jeon Bong Jun-t nevezték a kis termete miatt "Bab Vezér"-nek. Lám, ott is a kicsire a babszem kifejezést használják, mint nálunk a mesékben.. Babszem Jankó!:)))))

Egyébként a mung babot nevezik nokdu-nak, tehát a sorozat címe: A babvirág.... Utalva ezzel egyrészt a lázadás egyik fő alakjának a becenevére.... általa indult az egész...... az ő "virága".......
és talán arra is átvitt értelemben, hogy kicsinek indult a mozgalom, aztán egy hatalmas lázadássá nőtte ki magát.....

A Mr Sunshine-ban Lángvirág szerepel... itt babvirág!:))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 17:41:57 8/10 Előzmény Illiona
(236814/239045)
Igen, a sorozat elején van is egy felirat a szponzorálásról, eszembe is jutottál, amikor megláttam:)
Illiona 2019 ápr. 27. - 17:12:56
(236813/239045)
épp ma olvastam a koreai hirekben, hogy ezt a sorozatot megszponzorálta az állam, illetve valamelyik minisztérium.
Vagyis kevésbé romantikus, inkább realisztikus sorozatról lehet szó,
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:59:53 8/10 Előzmény Illiona
(236812/239045)
Off

The Nokdu Flower

Spoiler

Érdekes ez a plakát...hiszen a két fivért és a kereskedőlányt helyezi egy háromszög csúcsaiba, a kör, amiben állnak...
KÉP: ... a sorozat összeesküvőinek iratából származik, amelyen egy kör köré írták fel a a résztvevők a nevüket... a kör tehát a lázadás jelképe itt a plakáton....

Három főszereplőnk a lázadás idején vajon melyik oldalt választja?

A Donghakról itt is olvashattok: https://en.wikipedia.org/wiki/Donghak
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:45:07 8/10
(236811/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler

A 2. rész végére eljutunk a lázadás kitöréséig....
KÉP: - felirat -
A lázadásról itt olvashattok: https://hu.wikipedia.org/wiki/Tonghak-l%C3%A1zad%C3%A1s
Tehát a sorozat bizony valós eseményeket/szereplőket igyekszik bemutatni, amely Csoszon történetének egyik igen fontos állomása volt....
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:39:37 8/10
(236810/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler

A törvénytelen származású Baek Yi-Kang féltestvére már törvényes házasságból született. Baek Yi-Hyun Japánban tanult (mint anno Hae-sung), szeretné az elmaradott Csoszont felzárkóztatni a haladás terén Japánhoz, a köztisztviselői vizsgára készülve bízik abban, hogy maga mögött hagyhatja ezt a vidéket....

KÉP: a gyufa, amit Japánban ismert meg.... egy kis miniforradalom a háztartásban... már nem kell többé a tüzet őrizni, hiszen ilyen egyszerű a meggyújtása.... és ez csak egy a találmányok sorában, amit az elmaradott Csoszon nem ismer, nem használ...

Vajon most is nyújtanak be miatta petíciót, mint a Mr Sunshine idején, amikor sérelmezték az elmaradott Csoszonról festett képet a tiltakozók?
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:29:09 8/10
(236809/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler

Úgy tűnik , az erőszak hatásosan leszereli az elégedetlenséget..... De hamarosan nyilvánvalóvá válik, hogy az elégedetlenkedők jóval többen vannak és szervezettebbek, mint azt hitték....

KÉP: az ellenfelek... Jeon Bong-Joon, a szervezkedés egyik vezéralakja... és Baek Yi-Kang, egy megerőszakolt szolgálólány és egy nemes úr gyereke, akit apja a verőlegények vezetőjévé tett.....
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:21:21 8/10
(236808/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler
KÉP: - felirat - ... tehát 1893 novemberében indul a sorozat, Jeolla tartományban. Ahol elhúzódó válságot okoz, hogy hónapok óta nincs a tartomány élén kinevezett vezető, mert bár többeket is próbáltak hivatalba helyezni, de azok lemondtak... Így aztán a helyi tisztviselők a helyzetet kihasználva saját zsebükre többszörösen beszedik az adót, a terheket növeli a közmunkában épülő víztározó....
Természetesen jól jön az elégedetlenkedők leszerelésére egy kis önkény, meg a verőlegény banda megfélemlítő ereje...
8/10
edimir 2019 ápr. 27. - 15:11:25 8/10 Előzmény Illiona
(236807/239045)
Off

The Nokdu Flower - 1-2. rész

Spoiler

Igen, az egyik ebben az időben (is )játszódó sorozat épp a Mr Sunshine volt.
Sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Nokdu_Flower

Ez a sorozat talán inkább a belső problémákra koncentrál.... a japánok még csak mint a csoszon rizs felvásárlói jelentek meg eddig a színen.... csak hallunk róluk, de maradnak egyelőre a háttérben.

Valóban nyomasztó a sorozat... éhínség, korrupció sújtja az embereket, az ország helyzete a mélypont felé halad....
KÉP: önmagában is beszédes a sorozat nyitó képe az éhező anyával, karjában a gyerekével...és a varjakkal....

Úgy tűnik, Csoszonban csak a korrupt hivatalnok+ sleppje és a varjak laknak jól.....
Illiona 2019 ápr. 26. - 21:28:23
(236806/239045)
és a sorozat plakátja