10/10
micike_MSc 2019 júl. 18. - 23:16:01 10/10
(237045/239045)
Sziasztok! Szép estét Mindenkinek!
A szokásos elhavazásban szenvedek, mindent olvasok és sokmindenre reagálnék, de mivel annyi időm nincs, így aztán csak gyűlik a restanciám és egyre kevésbé írok... :(((
De majd most! :)
Ha másért nem is, a találkozó miatt mindenképpen jelentkezem, mert szerencsére ez egy olyan időpont, amikor se nem dolgozom, se családi program nincs a hétvégén, így ha semmi nem jön közbe, akkor én is megyek.
Eleve ez a 30., ráadásul a legutóbbi találkozó után vettem még pár "dekorlepkét", mert nem jutott mindenkinek, miközben meglepően nagy sikere volt, pláne úgy hogy SSH eszembe sem jutott (mármint a Saimdang szépségeSSH hercege kapcsán, legalábbis Edimir szíves közlése szerint, de most ez majd a promó része lesz...:)))))
Szóval úgy néz ki, hogy megyek - mert pl. mit csináljak ennyi lepkével? -, úgyhogy fel is iratkozom gyorsan.

A hét elején még két éjszakát lenyomtam, aztán most végre szabi van! Éppen a találkozó után indulunk a szokásos balatoni nyaralásra, a nyári "Karácsonyunkra". :)
[A hétvégére úgy tűnik visszatér a nyár, ami egy nyaralás szempontjából tökéletes, de azért a szombati találkozón nem kéne olyan dögmeleg, mint ami ígérkezik...]
10/10
kimbin01 2019 júl. 18. - 22:37:34 10/10
(237044/239045)
Sokkal kritikusabbak vagyunk a koreai társadalommal szemben, mint azt gondoljátok, A tavalyi táborban elég parázs vita is kerekedett ebből, több szempontból is. A nyugdíj, a szociális háló, a hiearchikus társadalom, stb. Modern sorozatokat amit kedvelek egy kezemen meg tudom számolni, inkább a kosztümös, történelmi témákat szeretem. Ja, és a fantasy filmek sem kedvesek. Sokan azért vagyunk csak olvasó üzemmódban, mert ezekhez nem tudunk mit hozzászólni. No meg az a fránya szabadidő!
10/10
kimbin01 2019 júl. 18. - 22:18:11 10/10
(237043/239045)
Nem szeretem soha bő lére ereszteni a mondanivalóm, mert sok beszédnek sok az alja, azaz a zacc.
Csak egy dolgot nem értek. Nem járok olyan házba vendégeskedni, ahol nem látnak szívesen, főleg nem a feltálalt ételt kritizálni. Valami kényszerbetegség, exhibicionista hajlam? Hogy Hofival éljek: " Gőg és Magőg fiai. Ők ketten inkább nagyon magányos lelkek, akik itt élik ki társadalmi életüket.
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 21:32:46 8/10 Előzmény Cilia
(237042/239045)
30. LIBAGOLY TALÁLKOZÓ


Időpont: július 20. (szombat) - 12.00 órától
Helyszín: Városliget - szokott padok

Amit feltétlenül hozz magaddal: jókedv, pergő nyelv, figyelmes fül, befogadó szív!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Szeretettel várunk! :)
1/ edimir
2/ kymara
3/ maggi
4/ Crutia
5/ Cilia (remélem...)
6/ MH
7/ boil
8/Kalaris
9)+1 Ági
10/ Tilli
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 21:23:02 8/10
(237041/239045)
OFF
Designated Survivor : 60 Days - 6. rész

Spoiler


Bevallom, az amerikai sorozatból hiányzott számomra az igazi megrendülés a tragédia fölött... vhogy elsikkadt a forgatókönyvi bravúrok közepette... kicsit megijedtem, amikor a koreai is átvette a sémát... a romoknál megjelent elnök leveszi a biztonsági mellényt, aztán csúfosan kimentik újabb merénylettől tartva, majd inkognitóban, amolyan baseball sapkásan visszamegy osztozni a gyászolókkal veszteségükben.

Természetesen az amerikai elnök egészen más minőségű közjogi méltóság, mint a koreai. Ott csak az elnöknek járt a különleges állami temetés. Abból az amerikai forgatókönyvíró ki is hozta a hatalmi játszmát. A koreai megemlékezés valamennyi elhunytnak szólt, együttesen, egy erre az alkalomra felépült emlékműnél, amely mindük arcképét tartalmazta..... Bár ide is bekavart a hatalmi játszma, de mégis adott lehetőséget momentumaiban az elbúcsúzásra/felidézésre....

KÉP: a tragédiában elhunytak emlékműve....
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 20:54:24 8/10 Előzmény edimir
(237040/239045)
OFF
Designated Survivor : 60 Days - 6. rész

Spoiler

Borítékoltam magamban, hogy bizonyos dolgokat egyáltalán nem, vagy nem úgy vesznek át a koreaiak, mivel saját nézőik számára elfogadhatatlan lenne. Az amerikai "szabadosságból" jócskán lefaragtak a koreaiak. Az elnök fia csak egy kicsit magába forduló tinédzser, de nem drogdíler, mint az amerikaiban. A NIS ügynöknője a merényletben vőlegényét vesztett menyasszony, míg az FBI ügynöknője a nős szenátor szeretőjét veszíti el a merényletben.
Bevallom, sem karaktere, sem játéka eddig még nem nyűgözött le különösebben, de amerikai elődjét nem lesz nehéz túlszárnyalnia....

KÉP: a menyasszony és vőlegény fotóalbuma.... amibe az igazi esküvőről készült képek már soha sem kerülhetnek bele....
hanguktaekwondoo 2019 júl. 18. - 20:46:32 Előzmény kimbin01
(237039/239045)
hollandia nagy, és ott még magyarul sem kell beszélni.
Érdemes megfontolni ezt a nagy igazságot, most, hogy már minden kint van, ami szeretve van. ;-)
Én roppant liberális vagyok -senkit sem tartóztatok.
Sőt, igény szerint akár segítek is. -zsenge ifjúságomban jól lőttem kapura ;-)

Hyungék mélységesen alatta maradnak a magyar színvonalnak. Csupán néhány dologban feltétlenül jobbak.
De ez nem az ország vezetése, irányítása és az állampolgárokról való gondoskodás.
Ezt még az is látja, aki időnként médiába pislog. És az, ami ott prezentálva van, minden vszínűség szerint csak a jéghegy csúcsa.
Apropó, fejesnéni akkor is így óbégatott, mikor olyan gyalázatosan dolgoztak az otthoni kompkatasztrófa idején? meg stb.
mecsoda képmutatás :-)))

Úgyhogy Dél - Korea ne dumáljon - okosabban tenné, ha a jenkiimádat helyett érdeklődve fordulna a magyar szív felé.
M.o.-n ugyanis az ember egyén, nem tömegáru.
Továbbá nincsenek kasztok.
Az átlagmagyar sokkal kevéssé anyagi szemléletű, mint az átlag koreai.
Az önelfogadás és a másság elfogadása -ó, nem a cukifiúkra gondolok, az ott is dúl csak sumákban- előrébb jár M.o.-n.
Majdnem minden, ami az ember valódi fejlődését jelenti.
ja, hogy több autót gyártanak?
persze.
meg hitelből vásárol ruhát a fél ország :-))
kisuvickolt művalóságban vákumoztatják az életüket, te jó ég, milyen sokan teszik ezt .-))

Nagyon -nagyon sok mindent tudna tőlünk tanulni a félsziget déli része.
Spiritualitás, problémakezelés -megoldás terén, az egyéniség megbecsülésének terén és estig sorolhatnám.
Páran már fel is ismerték ezt odaát és ezért tisztelet, megbecsülés nekik.
A színtiszta, szeretettel teli alázat a legnemesebb emberi megnyilvánulási forma.
Sajnos, ez a fogalom kevesek számára világos még. egyelőre.

No de vissza a sprőd valóságba :-)
Javaslom a Silla topik nevét 신라 átkeresztelni Cshilhára
칠하
-sokkal beszédesebb, hiszen a valóságnak inkább megfelel /sic!/
és könnyebb is megjegyezni..:-))

na jó. lehet 질라 is :-))


https://www.youtube.com/watch?v=lc0E1EM-Cro
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 20:44:49 8/10 Előzmény edimir
(237038/239045)
OFF
Designated Survivor : 60 Days - 6. rész

Spoiler

Nos, kb. a 16 részes sorozat harmadánál járunk. Persze kérdés az, hogy csak egy szériában, vagy többen gondolkodnak a készítők, hiszen az eredeti amerikai sorozat 3 évadot élt meg, igaz, ott 10 részes volt egy évad.

Már az első részeknél nyilvánvaló volt, hogy nem szolgai másolásról van szó, hanem magukra szabták a koreaiak az amerikai sorozatot. Természetesen a fő szálat megtartották, a merényletet és azt a minisztert, aki kormánytagként átveszi az elnöki szerepet, akinek a rendkívüli helyzetben kell döntéseket hoznia. Aki nem ismeri ki magát a politikai játszmákban, kétkedik saját képességeiben, a feladatra való alkalmasságában.

Átveszik a hármas építkezést is, ahogy azt már az amerikai sorozatot elemző írásban felvázolták:
1. az elnök és apparátusa a különleges helyzetben
2. az elnök családja
3. a NIS nyomozása

Vegyük előre az elnök családját! Itt eddig még talán annyira sem látjuk őket, mint az amerikai sorozatban. A feleség szintén emberjogi ügyvéd, de sokkal alkalmazkodóbb, észak-koreai védence esetében kihátrál, hogy elnök férjét ne hozza kényelmetlen helyzetbe. Kíváncsi voltam, vajon a látszatra annyira adó koreaiaknál miként építik be a feleség "múltját", a házassága előtti kapcsolatot. Hiszen az amerikai változatban épp az ad egy lehetséges támadási felületet az elnökkel szemben, hogy tinédzser fia apasága nem tisztázott... Itt a koreai változatban a fiú talál egy 2005-ben (valószínűleg az a fiú születési éve) készült fotót, amelyen terhes édesanyja egy férfi társaságában mosolyog ... a férfit pedig nem ismeri a fiú...
Hogy aztán mi sül majd ki belőle? Meglátjuk.

KÉP: az a bizonyos fotó
hanguktaekwondoo 2019 júl. 18. - 20:41:40 Előzmény Illiona
(237037/239045)
üres locsogásból valóban van elég ebben a topikban. szinte csak az. de azt nem MIn -Rin vagy én tesszük.
Mi ide értelmet hozunk.
Mindenki belefáradt az értelmetlen gittrágásotokba, azért vagytok ketten és egyedül a Sillában.
aminek azért nagyon örültök, mert nem kell csak magatokra figyelni. :-)
Mindenkit elmartatok.
Legszívesebben még egymást is kiszlalomoznátok, hogy egyedül tudjatok tudósítani :-))

/ilyenkor szokott megjelenni a búvópatak -egyesület és csak azért is demonstrálni, ideig -óráig, hogy mely erő van itt
pedig hát a mindennapokban csak csömör és léhaság :-)/

Még egy fogalomtisztázás: a véleménykülönbség kinyilvánítása és a tényekre történő rámutatás nem szinonímája a vagdalkozás szónak, kedves Iliona.
Az két külön fogalom! :-))
de hát ennek felfogásához nem fennen hirdetett, önfényező, hanem valódi tolerancia kéne :-))
Illiona 2019 júl. 18. - 16:39:51
(237036/239045)
Sziasztok!
Szombaton találkozunk, hogy mikor azt persze nem irták meg a szervezők?????????????

Én ujra meghivtam a koreai-magyar házaspár barátaimat, el is jönnek, de idejük korlátozott, csak egy órát maradnak. Mi délben, 12-re érünk ki a Városligetbe. Akkorra majd csak összegyültök :))))
Tőlük lehet kérdezni, elég tájékozottak mind a magyar, mind a koreai sajtóban megjelentekről.
Persze a valóságról, hogy mi az ami történt, és mi az ami nem történt meg. Olyan dolgokról is, ami a magyar sajtóban nem jelent meg, kizárólag Koreában foglalkoztak vele!
A mult találkozó nagyon jó benyomást keltett bennük, a kérdésekben benne volt amit már eddig is mennyi mindent tudtunk Koreáról, és nem csak a sorozatokból, benne volt az a szeretet , és az a jóindulat, amivel mi az országuk felé fordulunk.

Hogy mások mit vagdalkoznak itt, az engem nem érdekel, üres locsogás csak. Hiába, front van, sajnos én is megérzem.

Korábban irtam itt, a Szegeden, a Konfuciusz Intézetben vetitett Bangzi Melody cimű kinai filmről.
Ennek a filmnek az volt a tanulsága, (sok egyéb mellett) hogy mindig, mindegyik közösségben van egy "falu bolondja", és bizony elfogadónak kell lenni vele, még ha nehéz is.
Min-Rin 2019 júl. 18. - 15:39:24 Előzmény kimbin01
(237035/239045)
A koreai külügyminiszter-asszony véleménye számunkra jogosan mellékes. A magyar hatóságok munkáját nem ez kell hogy meghatározza. Olyan ország felelős tisztségviselője ő, ahol mindennaposak az egész országra árnyat borító szégyenletes események. Elég csak az elmúlt fél év botrányaira gondolni, elég azt végiggondolni, hogy a világ országai közül abban az országban a legmagasabb az öngyilkosságok száma, mert a bajba jutott ember nem lát más kiutat. Ahol a lélek betegségei titkolandók, ahol a nem kívánt, házasságon kívül született gyermekek százezreit hagyták az elmúlt évtizedekben magukra, s kerültek árvaházba vagy örökbefogadásra más országokba. Ahol a nemzet gazdagodása és a miénknél jelentősen magasabb GDP dacára az öregek legnagyobb része nyomorog.

Kedves hölgyeim, legalább egy évtizede bámuljátok nap mint nap a koreai filmeket. Még ma sem látjátok, hogy amit azok mutatnak, többségében elrettentő példák? Megértem, hogy sokak számára a lila köd nagyon vágyott, arról nem szívesen mond le, de hacsak nem teljesen ostoba, legalább a szíve mélyén tudnia kell, az elomló imádat amit Dél-Korea iránt érez nem más, mint önmaga ámítása.

Természetesen mindenkinek jogában áll a végzetesen felelőtlen ukrán hajós által okozott tragédiát politikai ürügyként használni, bárki kinyilváníthatja, hogy a haza számára nem szent, hanem csupán egy kozmopolita mondással jellemezhető fogalom. Az Ubi bene, ibi patria emlegetése illionát nem mosta tisztára, sőt! Az általad leírtak azonban szinte mindent elárulnak - rólad.

Igaz, a vélemény már minden errejáróban megfogalmazódhatott akkor, mikor az itteni jajongás kizárólag a dél-koreai áldozatokkal kapcsolatosan hangzott el, és a két magyar áldozatról említés sem történt.
10/10
kimbin01 2019 júl. 18. - 11:23:10 10/10 Előzmény kimbin01
(237034/239045)
10/10
kimbin01 2019 júl. 18. - 08:25:27 10/10
(237033/239045)
Sziasztok!
Még itthon. Gondoltam megnézem mi újság van, és véletlenül a 8. oldalt nyomtam meg, ahol ment az adok-kapok a hajótragédia okán. Meg kell mondanom, igenis Illivel értek egyet, mert ez a felelőtlenség, ami a Dunán, és a folyami hajózás berkeiben megy, most igazolást nyert. Gondolom sokan olvastak ezzel kapcsolatos véleményeket, híreket, ahol régi motorosok figyelmeztettek régóta, hogy baj lesz. Kár, hogy itt, és az mellékes milyen országból jött emberekkel. Az egyszerű emberek megható szeretete, gyásza legalább annyira enyhítette a fájdalmat, mint a hivatalos szervek balf...sága. Abban is egyetértek, hogy nem hazának Nevezte Magyarországot, mert hogy Arisztofanészt idézzem: "Ubi bene, ibi patria". (Ahol jól megy a sorom, ott a hazám.)
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 00:12:52 8/10 Előzmény edimir
(237032/239045)
Szerintem is jól teszi, hogy nem szabatja át az orrát. Nekem pont ezért tetszik, mer más, nem trendi lenni!:)
8/10
edimir 2019 júl. 18. - 00:11:14 8/10 Előzmény Illiona
(237031/239045)
Nem a lány külseje, hanem a személyisége van hatással a férfira. Szép nőkkel tele van nála a padlás... de egyik se erős, független egyéniség... elege van már azokból a nőkből, akik ráhajtanak a pozíciója, a vagyona miatt, akik ráakaszkodnak, akik könnyen kaphatóak.... először csak kíváncsi lesz, aztán amolyan játék a számára, végre "vadászhat"... a zsákmány nem hullik az ölébe.... és csak aztán kezd felfigyelni a Nőre, hogy az Emberként különleges lesz a számára.... Mert ez a nő valóban érző, együttérző, az egyetlen, aki tudja, hogy hol találhatja meg, amikor gondja van.... aki őszinte... és a lábmasszázskor ki meri adni magát!:))))))))))))) Az alma a vízből... az is egy olyan lecke, ami már ráfért több szempontból is....
Illiona 2019 júl. 17. - 23:43:20 Előzmény maggi99
(237030/239045)
Szia!
Más oldalakon is olvastam, hogy a főszereplőnő nem szép.
Pont ez az, amikor egy szinésznő ugy dönt, nem fekszik kés alá. Neki csak az orrát kellene kicsit átszabni, nem is lenne ez olyan nagy műtét, de akkor olyan lenne, mint az összes többi egyenarcú szinésznő.
Amugy meg van a csajnak egy belső, nagyon pozitiv kisugárzása, miért ne szerethetne belé egy ilyen csúcsragadozó??????
Csak nézd tovább, a lány vőlegénye egyre rosszabb lesz, a tözsdés fiú meg egyre jobb. Bár nekem az első pillanattól kezdve ő volt a sokkal jobb. :)))))))
Illiona 2019 júl. 17. - 23:26:09
(237029/239045)
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 23:20:17 8/10 Előzmény Illiona
(237028/239045)
Aide

Nem szerelmes párként gondoltam rájuk, kizárólag munkatársként. A Nő csoportjában épp a nagyágyú esett ki, a Fiú jól jönne nekik segítségként, csak és kizárólag így gondoltam!!!!
Illiona 2019 júl. 17. - 23:19:38
(237027/239045)
Rookie Historian Goo Hae Ryung

http://asianwiki.com/Rookie_Historian_Goo_Hae-Ryung

Ma indult ez a sorozat, ami a csoszon kor könnyebb világába visz el bennünket.
először olyan kis romantikus, könnyű történetnek indul, de azután az utolsó percekben már látjuk, nem is annyira könnyű a téma.
A királyi hatalom, ami megingathatatlannak tünik, és egy névtelen forradalmár könyve mégiscsak megingatja.
A terjesztését megállitani nem lehet, az abban lévő eszmék pedig bomlasztóan hatnak. Persze ez még fűszerezve van némi politikai áskálódással is.
A történet középpontjában mégsem ezek állnak, hanem az álnéven szerelmes regényeket (itt mi ponyvának mondanánk) irogató herceg, és a nemes, de szegény lány, aki csak próbál felolvasásokból megélni.
A hercegünk csak azzal nem számol, hogy őt is hamisitják!!!
Sok megmosolyogtató történik ebben az első részben, és csak remélem ilyen is marad.

Kép: ez a jelenet nagyon csalóka. Nem lehet eldönteni, hogy sirnak vagy nevetnek, mert egyszerre mindkettőt.
Illiona 2019 júl. 17. - 23:09:32 Előzmény edimir
(237026/239045)
Aide

az hogy a Tae Joon barátnője és a kis Do Kyung összejöjjön azt azért ne akarjuk. Éppen van egy tucatnyi koreai sorozat, ahol a nő 10 évvel idősebb, és 16 részen keresztük magyarázzák, hogy miért kell nekik összejönni, ez a táma az elejétől fogva unalmas volt. A fiú csak válasszon magának barátnőt, ha lehet ne egy ilyen karrierista nőt, hanem egy hozzáillőt, és én sok boldogságot kivánok neki. A Sun Young pedig találhat magának egy karrierista férfit, aki nem akar normális párkapcsolatot, csak egy szeretőt, ugy a 40-es korosztályból.