hanguktaekwondoo 2019 júl. 11. - 23:49:41 Előzmény Cilia
(237005/239045)
elküldjem? időben lementettem..
10/10
Cilia 2019 júl. 11. - 21:57:20 10/10
(237004/239045)
Sziasztok!
Véletlen bemásoltam boil posztját is, de sebaj - ő volt az utolsó, aki beírta a jelentkezését, én meg automatikusan azt is hozzávettem. :-) Ma felhívott Ági is, hogy jönnek mindketten, de egyikük sem tud belépni a Portra.. így én vagyok a közvetítő. Remélem, jövő szombatra még nem jön vissza a kánikula, s el bírok menni én is - nagyon szeretném.
Szép estét, jó éjszakát a még esetleg betérőknek! :-)
10/10
Cilia 2019 júl. 11. - 21:50:26 10/10
(237003/239045)
Sziasztok Libagolykák! Nagyon remélem semmi nem jön közbe, ott tudok lenni, ha járni nem is, biciklizni még tudok. (2020. március 4-re van műtéti időpontom!!!)Bízzunk benne, hogy a megszokott szép időnk lesz, Főpapnőnk szokásához híven gondoskodik róla. A kért kellékeket viszem, az utolsó kettőt feltétlen! :)))))))))))
Rendkívül kíváncsivá tett a kimoderált hozzászólás.

30. LIBAGOLY TALÁLKOZÓ

Megszületett a dátum, remélem, hogy sokaknak megfelel.:) Elő hát a naptárat, lehet bejelölni a nagy libagoly ünnepet!

Időpont: július 20. (szombat)
Helyszín: Városliget - szokott padok

Amit feltétlenül hozz magaddal: jókedv, pergő nyelv, figyelmes fül, befogadó szív!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Szeretettel várunk! :)
1/ edimír
2/ kymara
3/ maggi
4/ Crutia
5/ Cilia (remélem...)
6/ MH
7/ boil
8/Kalaris
9)+1 Ági
Illiona 2019 júl. 11. - 19:53:28
(237002/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz?

Before We Get Married
Volt ennek a tajwani sorozatnak a 4. epizódjában egy nagyon nagy tévedés.
A bor amit ittak azt mondták rá, hogy az évjárata ugyanaz, mint a lánynak.
Vagyis ugy 25-28 év közötti.
Hát ez azért nem akármekkora tudatlanság.
Ami áruházkban kapható vörösbor, annak egy nagyon jó fajtája, aminek a szárazanyagtartalma (testesség!) magas, az talán eltartható 5-8 évig.
Ezeket a csúcsborokat nem is igazán lehet csak ugy áruházban megvenni, még Kinában sem.
Amit kapni lehet az jó minőségű 3-8 évesig spanyol, meg amerikai, meg ausztráliai borok.

Lehet egyébként ilyen régi 25-28 éves borokat is találni, egyes pincészetekben, ahol ha adnak belőle, de ezeket inkább szűk szakmai körökben kostolgatják.
(én is kostoltam egy szakmai látogatáson 1968-as badacsonyi kéknyelűt a Badacsonyi Borászati Kutatóintészetben, még 12-13 éve, egy hatalmas 50 l-es üvegből szedték)

Korábban már irtam erről a tévedésről, ha emlékeztek rá, mégpedig a Mr Sunshine cimű KINAI sorozat kapcsán, ott is vagy 50 éves évjáratot irtak egy tömegborra
Az persze kizárt, hogy hamisitják, főleg Kinában nem ! :)))))))
Illiona 2019 júl. 09. - 23:25:09
(237001/239045)
Before We Get Married

a történet arról szól, hogy van egy lány, akinek van egy komoly kapcsolata, és már házasodni készülnek. A fiúja eléggé inromantikus, nagyon spórol, és megtervezi az egész életüket, semmit nem biz a véletlenre, mintha kiszámithatatlan izgalmak nem is léteznének.
Van a fiú, aki tőzsdeügynök, éppen kinevezik egy ilyen vállalat élére, sikeres, 10 éve van egy barátnője, akivel a kapcsolata már régen kihült, de nincs bátorsága szakitani. - mindene megvan,illetve csak épp az kis kiszámithatatlan izgalom ami hiányzik az életéből.

Egy véletlen folytán találkoznak, a lány a taxiban felejti a határidőnaplóját, a fiú aki utána beül, és belenéz. A tözsdeügynök, aki milliókkal kereskedik naponta, elképedve olvassa, hogy a lány mennyire keveset költhet magára, mert a vőlegényével spórolniuk kell. Egészen 65 !!! éves koráig megtalálja a élet és nyugdijazási tervét.
A figyelme felkeltődik, és megindul a harc egymás ellen, egymásért.
Kép: a sorozatból.
Illiona 2019 júl. 09. - 23:13:19
(237000/239045)
Before WE Get Married

ez egy friss tajwani sorozat.
Ugye könnyedén mondhatjuk, hogy kinai, de a tajwaniaknak van saját sorozat és filmgyártásuk, és egyébként Tajwan közigazgatásilag hová is tartozik: nos ezt nem én fogom megmondani, de azt hiszem hogy nincs is a Föld nevű bolygón olyan, aki tudná.
Amikor az első részeket feltették az Avistazra, már akkor belenéztem, és nagyon jónak találtam.
Azóta már rájöttem, hogy hetente csak egy részt adnak le, mindig pénteken. Eddig 6 epizód ment le, a 13-ból, és van magyar forditója is már 4. résznél tart.
Ez egy olyan sorozat, amit csak el kell kezdeni nézni, azonnal szinte beszippantja a nézőt, és amikor vége az 1 óra 12 percnek, csak a mérgelődés marad, hogy egy hetet kell várni. Utoljára talán az Onedin Család volt, ami ilyen elkeseredést váltott ki belőlem anno.
kép: a film plakátja
Illiona 2019 júl. 09. - 16:13:27
(236999/239045)
Search: WWW

a filmsorozat 1. részéből: (az internet:)
"Nem sértheti az emberek korát, társadalmi helyzetét, nemét,
faji vagy oktatási hátterét.
Itt az emberek szabadon megoszthatják a véleményüket.
Az internetnek kell lennie a legsemlegesebb,
és legváltozatosabb, szabadtérnek."



Illiona 2019 júl. 08. - 20:23:39
(236998/239045)
Search: WWW

Maga az alaptörténet olyan ami már megtörtént, akár tucatnyi más sorozatban, (akár éppen velünk is, csak épp nem irtak sorozatot róla.)
Egy 38 éves nő lefekszik egy 28 éves sráccal.
Egyéjszakás kalandnak indul, a nő már el is felejtette, bemutatkozás helyett hajnalban elszökött a tetthelyről (hotelből) De a férfi nem felejt, később megtudja ki a nő, megjelenik a munkahelyén, és kezdődik 10 részen keresztül a húzd meg, ereszd meg cimű játék, hogy 10 epizód mulva ott legyünk, ahonnan elindultunk: az ágyban.
Mindeközben megtudjuk a nő egy vezető beosztásban dolgozik Korea legnagyobb internetszolgáltatójánál.
Belebotlik munkája révén egy politikusba, aki álnéven kiskorúakat molesztál.
Nyilvánosságra is hozza.
A cége ezt nem tolerálja (hát persze hogy nem!) kirugják, átmegy a másik konkurrens szolgáltatóhoz.

A főszereplők mind ismeretlenek számomra, és nagyon jók.
A nő tipikus szingli, 38 éves nincs barátja, egyedül él, szülei ha vannak is nem törődik velük.Szép tágas lakásban él, szuper sportautója van, sugárzik róla és környezetéről az igényesség.
A férfi is egyedül él, egy tágas lakásban ami egyben az irodája is, zenét szerez internetes játékok számára. Sikeres. De csak 28 éves. Próbálja magát idősebbnek láttatni, hogy tárgyalóképesebb legyen.

Az eddigi legpoénosabb párbeszéd, amikor az együtt töltött élszaka után jóval később összefutnak a nő munkahelyén, a nő elképedve csak ennyit kérdez:
Hány éves?
mire a férfi csak ennyit mond:
nem kiskorú

Kép: a már nem kiskorú férfi főszereplő: Chang Ki Yong
Illiona 2019 júl. 08. - 20:03:24
(236997/239045)
Sziasztok!
elkezdtem többek között egy koreai sorozatot Search WWW címmel. Eddig 10 epizód ment le a 16-ból.
Roppant tanulságos, és elgondolkoztató.
Na nem annyira maga a történet, bár az is érdekes, de az ott felvetődő elmélkedések az internetről.
http://asianwiki.com/Search:_WWW

mert mit is jelent számunkra az internet?

Szabadságot!
de ebbe beletartozik némely felhasználó részéről a szabadosság is.
Mennyire kell és lehet szabályozni az internet szabadságát?
Hát igazából nem lehet! illetve ha nem lennének rosszakaró felhasználók, akkor nem is kellene.
De vannak (persze hiszen itt ezen az oldalon is!).
Megoldást jelent-e ha jogszábályok sokaságába zárjuk? Lehet-e minden aberrációra külön jogszabály? vagy amit éppen nem szabályoztak, azt akkor lehet???
Egy gyerek elleni szexuális zaklatás vagy egy politikus magánélete?
Hol van a határ, hogyan lehet utolérni a szabálytalankodókat, lehet-e büntetni,?
és mi van akkor ha okosak vagyunk, jellemesek, szabálykövetők, de egyszer csak hopp! mi találjuk magunkat a webes keresőmotorok első számú cimszavában?

Ugye milyen érdekes téma?
és akár azt is mondhatnám, hogy itt is húsba vág!

Kép: a filmből

Illiona 2019 júl. 07. - 17:32:28
(236996/239045)
Designated Survivor : 60 Days

még nekem az volt olyan nem ideillő, hogy iskolások voltak aznap a parlament épületében.
Minek?
hiszen akkor épp törvénykezési nap volt, vagyis zsufolásig foglalt volt az épület, kizárt hogy aznap látogatás lehetséges lett volna. Az is eszembe jutott, hogy talán miniszteréknek talán ott volt kialakitva az óvoda, vagy iskola? ez is olyan nem odaillő magyarázat.
Én semmiképp nem fogom megnézni az amerikait (még megfertőz valami virussal).
Igy nem tudom abban hogyan oldották meg, hogy pl számomra túl nyugodt az az első éjszaka.
Oké, persze vannak történések, amiket a szereplőink át is élnek, de eközben némileg steril a környezet. Biztosan a mentésben részt vevők tudják a dolgukat és csinálják is, de ez valahogy a falakon kivül reked.
Illiona 2019 júl. 07. - 16:42:43
(236995/239045)
Sziasztok!
Designated Survivor : 60 Days
Nem tudom honnan vetted, hogy "utálom" a "cipő" megjelenitését???????????????????
Egyáltalán nincs is semmilyen érzelmi kötődésem sem hozzá, hiszen csak egy tárgy.

Én a gombás lábat utálom csak, és kizárólag!!!!! Illetve annak filmbeni megjelenitését!
Igen, talán hogy itt a cipő a kényelmetlenséget, az oda nem illőséget mutatja.
Illetve lehet, hogy azt mutatja. :)))
De számomra előszőr, elsődlegesen itt kizárólag a lábgomba jutott az eszembe.
Csak amikor gondolkozni kezdtem, hogy talán van e valami más jelentése, akkor hát ez is eszembe jutott, hogy nme érzi jól magát abban a helyzetben, ahol van. Talán Koreában nem tudják, hogy itt ilyen tipusú reklámokkal nyomják agyon szegény tvnézők agyát? és akkor még csak lapuljunk, hogy csak lábgomba, nem pedig hüvelygomba!!! :))))
Ezt én mindenképpen a sorozat hibájának rovom fel.
Amugy nagyon jó kis sorozat lesz ez, ugy tünik, én mindenesetre nézem folyamatosan.
8/10
edimir 2019 júl. 07. - 12:43:16 8/10
(236994/239045)
OFF
Designated Survivor : 60 Days

Megnéztem az eredeti amerikai változat első részét is, hogy mennyi és milyen fokú a különbözőség.
Erről itt olvasható egy kritika: http://cornandsoda.com/kijelolt-tulelo-designated-survivor-evadkritika/

És mindjárt ki is jön az első lényegi különbség, az amerikai változatban valóban van kijelölt túlélő, a koreaiban csak a helyzet hozza így, ha úgy tetszik a Sors.

Bevallom, kicsit elfogul vagyok, de vhogy ügyesebben szőtték bele a "Pliátus a Credoba" minisztert a koreaiak, hiszen a katonai megoldás elhárításában a koreai zöld miniszter aktívabb szerephez jut, mint amerikai lakásügyi "kollégája"... más a nemzetközi viszonylat, jóval összetetteb... és persze sokadszorra kap szerepet sorozatban a két Korea egymáskoz való viszonya és a Nagy Szomszéd, ill. a Nagy Protektor árnyéka... a lavírozás kényszere, miközben a függetlenséget is igyekszik ebben az árnyékban megőrizni.

Tudom, Illiona, te utálod a "cipő" szerepeltetését, pedig jó több szempontból is. Nem csak a miniszter kivülállóságát jelzi a politika világától, hanem egyfajta predestináció is... Hiszen az első nyilvános fellépésénél a miniszter az elnök kölcsöncipőjében kénytelen a bemutatkozó fotózásnál feszengeni.... A cipőhöz, a szerephez fel kell nőnie.... A feszengés jelzi, hogy még bizonytalan... önmagában, a helyzetben... Itt most nincs királyi trón, ami előtt ácsorghatna a mindenkori király... itt csak egy cipő van, de a szerepe ugyanaz.....

Hmmm, azt hiszem érdemes lesz a koreai sorozatot azoknak is menézni, akik látták az eredeti amerikait.....
8/10
edimir 2019 júl. 07. - 11:11:59 8/10
(236993/239045)
Off
Designated Survivor : 60 Days - Chief of Staff/Aide


Hmm, két nagy politikai sorozat.... A Designated Survivor egy amerikai sorozat remake-je, de úgy tűnik az első két rész alapján, hogy sikerül koreai színt vinni bele, magukra szabniuk. Sokak számára talán pergőbb, látványosabb az Aide finom megoldásainál. Másént építkeznek, másra fókuszálnak.

Jól megférnek egymás mellett:)))))))))))))))))
Hmm, még a támogatók is szépen megoszalanak közöttük. A Designated Survivort a Hyundai, az Aide-t a Kia szponzorálja.

Nekem mindössze egy aprócska problémám van. Kim Kap-Soo szereplése mindkét sorozatban. Nem mintha nem hozná a színész jól a szerepét mindkét sorozatban. De vhogy mégsem szerencsés, hogy az Aide hányinert keltő képviselőjét és a Designated Survivor sorozat merényletben elhunyt elnökét ugyanaz a színész játsza a párhuzamosan futó sorozatokban. Olyan fals azok számára, akik mindkettőt nézik egyszerre.
8/10
edimir 2019 júl. 07. - 10:33:22 8/10 Előzmény edimir
(236992/239045)
off
Chief of Staff 8. rész
SPOILER

Hagytak izgalmat jócskán a szériát záró részekre..... húúúúúúúúúú... nehéz lesz az egy hetet kivárni.

Megszoktuk, hogy az esőnek mindig fontos szerep jut, ezúttal is.... Vajon a végső kétségbeesés, avagy a tisztulás kezdete, netán mindkettő?
Jöjjön egy dal az OST-ból... csak úgy.. egy bocsánatkérés... talán a Menny könnye... mindenesetre szép.... https://www.youtube.com/watch?v=ugcf5j591R4
8/10
edimir 2019 júl. 06. - 11:19:28 8/10 Előzmény edimir
(236991/239045)
off
Chief of Staff 7. rész
SPOILER

A 10 részes első széria a végéhez következik lassan. Bár a koreai nézettsége csökkent, de azt kell mondanom, hogy a ma esti rész (8.) igazi vízválasztó lesz. Hiszen elhangzanak azok a mondatok , amik ezt sejtetik.
A Képviselő az igazságügyi miniszteri székbe vágyik, már csak a kinevezés előtti meghallgatás lenne hátra...
Jang Tae-Joon, a személyzeti főnöke egyre több olyan dolgot vállal be az érdekében, amiért a lelkiismeretét el kell hallgattatnia..."Már csak egy lépés".... Igen, a nagyon mélyről indult férfi már valóban csak ennyire van az áhított céltól, a hatalom azon magasságától, ahonnan remélte, hogy lesz ráhatása változtatni, jobbá tenni.... az ár is magas, amit fizet érte....

De mi van akkor, a képviselő csak akkor avanzsálhat, ha beáldozza ezért a leghatékonyabb, legrátermettebb segítőjét? Itt is elhangzik az a bizonyos mondat: "Mi haszna van a tehénnek, ha elvégezte a dolgát?"... Jöhet a hentes! Mi azt mondjuk: A mór megtette dolgát, a mór mehet!" A koreai szólás sokkal kíméletlenebb....

Jang Tae-Joon csak szépen bűnbakként eltűnik a süllyesztőben, vagy van vmi esélye kihúzni a fejét a hurokból? Hogyan alakul a sorsa, miután beáldozták? Van még miben megkapaszkodnia, miután a karrierjét főnöke szándékosan kettétöri? Van, ami megállíthatja a mélyrepülését?

A ma esti rész és a jövő heti zárórészek azt hiszem tartogatnak egy izgalmas fordulatot.
8/10
edimir 2019 júl. 03. - 14:32:57 8/10 Előzmény Illiona
(236990/239045)
OFF
Designated Survivor : 60 Days

KÉP: az a bizonyos autó a filmben hátulról
Ha jól gondolom, akkor ez a Hyundai NEXO lehet.
Nem reklámozni szeretném, de itt tudsz megnézni az automatikus parkolásáról , szerintem ez szerepelhet a filmben is: https://www.youtube.com/watch?v=iH64Ad5yK7s
8/10
edimir 2019 júl. 03. - 03:55:48 8/10
(236989/239045)
off
Chief of Staff 3-6. rész
SPOILER

Nos, e téren szerencsére változott a helyzet, a képviselő közönségessége már nem szerepel annyira kihangsúlyozva. Viszont kapunk egy igazi sötét figurát, olyat, akitől ringlispilezni kezd a gyomrunk. S innentől még összetettebb lesz a "játék". Immár komolyan veszélybe kerül a Titkár pozíciója. Megfelelni a képviselő elvárásainak, védeni a pozícióját és kedvesét, ugyanakkor olyan megoldásokat találni, amik felvállalhatóak a számára.... fogós feladat....

Közben megismerjük a többiek múltját, indíttatását... a Titkár és Kedvese szerelmének történetét....

Elgondolkodtató, hogy a képviselőket segítő kis csapatba tartozóknak bizony számítaniuk kell arra is, hogy kb. 5 év adatik meg nekik ezen a pályán, aztán jön a süllyesztő.... Kifacsarják őket a politikusok, aztán már természetesen különöebb szívfájdalom nélkül lecserélik őket....

Van, aki meg tud kapaszkodni? Mi az az ár, amiért eladod a kedvesed, netán a meggyőződésed?

Nos, nem könnyű sorozat, de még mindig nagyon is jónak tűnik. Meglátjuk, hogyan alakul......
Illiona 2019 júl. 02. - 09:21:07
(236988/239045)
Sziasztok!
A tegnap esti sorozatban, a Designated Survivor : 60 Days ciműben a környezetvédelmi miniszter (csak igy kisbetűvel, sőt nagyon kisbetűvel) távozott volna egy szuper autóval, aminek ki volt a tipusa kockázva, mégpedig egy nagyon zsúfolt parkolóból. Ugye mindenkinek ismerős a probléma? az autóajtó kinyithatatlan (már persze a jogsival rendelkezők).
Nos, itt a miniszter ur megnyomott egy gombot, és az autó vezető nélkül beindult, és kigurult kb 2 métert, ekkor kijött takarásból a kilincs, már csak ki kellett nyitni, és beülni.
Nem tudom ez reklám volt-e avagy sem, bár ha az autógyártó cég megszponzorálta a forgatást, akkor nem takarták volna ki a felségjelzést. N nem ismerem az ottani reklámozási jogositványokat.
Képet nem vágtam ki, majd mindenki figyelje, amikor nézi!
hanguktaekwondoo 2019 júl. 02. - 00:10:57 Előzmény boil54
(236987/239045)
Az van, hogy Illiona tkp. mindenben egyetért velem és eljutott egy pontra, amikor ezt már nem tudta eltitkolni.
Ez a megalapozott érzés és világszemlélet egy nagyon karakán, szókimondó kommentben teljesedett ki, melyben kissé fésületlenül ugyan, de végre színt vallott.
Meg kell mondanom, megható volt olvasni.
Nekem megvan a komment, lementettem ;-)
Illiona 2019 júl. 01. - 20:09:06
(236986/239045)
Designated Survivor : 60 Days

Ma indult ez a sorozat, Ji JIn Hee főszereplésével, már nagyon vártam.
Amikor 2 héttel ezelőtt (vagy 3 ) az Aide is elkezdődött, először abban vártam a nagy robbanást, de eltévesztettem, igy az most következett be.
Összeségéban nagyon jó sorozat lesz, úgy érzem.
Vannak hiányosságok, illetve olyan részletek, amiket én nme szeretek, de ezek kisebbségben vannak.
Eddig nagyon jók a szereplők, még a nők is!!!!!
az ázsiawikin az ismertetőnél 18 férfit sorolnak fel és mindössze 7 nőt.
Persze ha a valós politikai körülményeket nézzük, akkor a legmagasabb szinten nincs is több, sőt még ennyi nő sem. Persze nem itthon, hanem Koreában!!!!
egy ismertető:
http://asianwiki.com/Designated_Survivor:_60_Days