8/10
edimir 2019 júl. 17. - 22:59:19 8/10 Előzmény maggi99
(237025/239045)
Gratulálok az önfegyelmedhez, hogy az 1. rész után képes vagy eltenni a folytatást holnapra... :)))
Én se láttam még tajvani sorozatot, de ez így elsőre meggyőzött arról, hogy fogok én még másikba is belevágni...:)

Hmm, majd értékelsz és átértékelsz a további részek megnézése után. Várjuk a véleményed!:)))))))))
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 22:54:01 8/10 Előzmény Illiona
(237024/239045)
off
Chief of Staff/Aide - 10. rész
SPOILER


Az általad említett új generáció képviselői közül a sorozatban eddig pozitív karakterek mind a társadalom vmely részéről érkeznek meg egy kudarccal a tarisznyájukban és azzal a hittel, hogy a politika alakításában szerephez jutva megváltoztathatják igazságosabbra a hazájukat.

Láttuk, hogy a hatalmon lévők bármire képesek akár a céljaik elérése, akar a pozíciójuk megőrzése érdekében... nem riadtak vissza sem az erőszak bevetésétől, sem a megfélemlítéstől, sem a politikai ellenfél lejáratásától.... DE a széria végén egy olyan eszközt is bevetnek, amivel semmilyen módon nem vállalható fel a közösség, itt már nem lesz elég mentség a "kisebb veszteség".... itt már nem lesz kibúvó, hogy a a megszerzett hatalommal jót fogok cselekedni. A gyilkosság elkövetése mindezt lenullázza. ....

Remekül felépített a 10. rész, ahogy Kang Sun-Young vesszőfutása folyik... az ő döntése... az ő választása.... és ezzel párhuzamosan Jang Tae-Joon-é, ahogy a jelöltségért a piac problémáját megoldja.... pedig azt hittem, hogy a 9. rész tragédiája egy kis tisztító tűz lesz, ami megacéloz, de sajnos nem így történt.... legalábbis Jang Tae-Joon esetében nem. Az a bizonyos "csak most az egyszer"... és tudjuk, hogy ez mindig határvonalnak bizonyul, mert az egyszert követi majd a kétszer... aztán egyre könnyebben a sokadik alkalom.....

Nagyon szeretném hinni, hogy a 2. szériában nem Jang Tae-Joon erkölcsi mélyrepülését fogjuk látni...
Igen, örülnék annak, ha a kis Do-Kyung bizalmát újra el tudná nyerni. Jó lenne őket ismét egy oldalon látni, együttműködni. Do-Kyung kezdi magát szépen kinőni a sorozatban. Nem lepődnék meg, ha Jang Tae-Joon kedvesének oldalára sodródna a 2. szériában, hiszen Kang Sun-Young tudta csak tiszta eszközzel megfordítani a vesszőfutását győzelemre, így a Fiú az ő csapatában érezné igazán csak jól magát. Jang Tae-Joon árulását nehezen tudná csak feldolgozni... idő kell hozzá...

Kíváncsi vagyok Yoon Hye-Won szerepének változására, aki Jang Tae-Joon jobbkeze és esetleg a híd lehet kettejük között. Képes lesz-e imádott főnökét és az érte rajongó fiút egy oldalon tartani? Jó lenne.....

A 2. széria se ígérkezik sétagaloppnak, se fáklyásmenetnek... elég sötéten fog indulni....
maggi99 2019 júl. 17. - 22:38:31
(237023/239045)
Kíváncsivá tettetek és elkezdtem nézni a Before we get married c. filmet.
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy kiről mit gondoljak. Így első látásra nekem kissé erőszakos a főszereplő. De óvakodom elsietett ítéleteket hozni, mert már egyszer nagyon ráfaragtam. Annak idején nagyon nem szimpatizáltam a Kapitánnyal a Faith c. sorozat első részei után, de a sorozat végére már én is "őszinte rajongója" voltam. És ti is írtátok, hogy az első részen túl kell lépni. Hát holnap lesz, hogy túllépek :)
Minden esetre, úgy látszik vannak nem csak koreai, hanem egyenesen ázsiai sztereotípiák. Például, itt is a kevésbé mutatós kis hölgyet választja főhősünk. Még véletlenül sem mutatós kis barátnőjét :)
Na persze őt otthon is várja egy szép barátnő, abból talán már elege van.
De azért a másik fiút megsajnáltam kicsit. Jó-jó, kicsit fafejű, meg hiányzik belőle a tűz. De amikor mégiscsak magára találna, hősnőnk gyorsan visszavonulót fúj.
Szóval kíváncsian várom a folytatást..... :)))
Illiona 2019 júl. 17. - 21:13:24 Előzmény edimir
(237022/239045)
Sziasztok!
Nagyon sűrű a mai este, ugyanis 5 azaz ÖT darab sorozat indult el ma. Ezt mind letölteni és belenézni kicsit fárasztónak tünik, de hát hátha akad köztük egy gyöngyszem is, és akkor megéri a fáradtságot.

Aide
Igen, igy ért véget a 10. rész, egyáltalán nem megnyugtatóan.
Mondjuk én ugyanezt jósoltam a 1-2 rész után is.
A korrupt, megvesztegethető, " uram-bátyám" tipusú politizálás a mai öregek sajátja.
Tudjuk, milyen érdemeket szereztek, de emiatt a legsötétebb titokzatos tetteket is meg kellett csinálniuk. Mindezt a legcsekélyebb lelkiismeretfurdalás nélkül tették, amugy meg az ő számukra mi is az hogy lelkiismeret?
A következő generáció már más.
Szépen kiteregeti az előző generáció piszkos ügyeit, de maga is besározódik.
Ilyen a főszereplőnk, Jang Tae Joon is. Nem tud teljesen tiszta maradni, ő az átmenet a két (a tiszta és a piszkos) világ közt.
A tiszta uj világ is már megmutatkozik, a fiatal naiv Han Do Kyung személyében, lelkesedése, naivitása, idealizmusa nem tűr semmilyen megalkuvást, ez a mai fiatalok sajátja amugy.

Hogy hogyan lesz tovább?
Szerintem Tae Joon egy kicsit megmártózik a mocsokban, amit persze a szükséges rosszal kimagyaráz. És ujra majd barátok lesznek Do Kyunggal.
hogy mi lesz a párkapcsolatával? szerintem egyáltalán nem előnyös ebből a szempontból, hogy együtt dolgoznak.
És Te mondtad előbb, hogy egy párkapcsolat célja, a közös gyermek. Itt ez hol is van?
Feladná-e a nő a politikai karrierjét egy gyerekért?
Szerintem ők cél hiányában majd szétmennek, de ez csak persze találgatás.
Majd meglássuk!!!
Kép: a sorozat plakátja
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 20:42:14 8/10 Előzmény edimir
(237021/239045)
off
Chief of Staff/Aide - 10. rész
SPOILER

A 10. résszel lezárult az 1. szériája a sorozatnak. Ha jól emlékszem, akkor november tájékára ígérték a folytatást, a 2. szériát.

Hmm.... nagyon kemény sorozat... és semmi rózsaszín felhőcske, semmi vattacukor... a torkunkon akad, nehéz lenyelni, így zárul az 1. széria...

Még a sorozat elején megfogalmazódtak kérdések, most egy újabb adódik hozzájuk... Vajon először a sötétség legmélyére kell süllyedned ahhoz, hogy fényt hozhass? Be kell szennyezned ahhoz a kezed/magad, hogy a szennyet elpucolhasd a világból?

Kép: amikor az eddig tiszta kéz bepiszkolódik.... Hmm, vajon minek a kezdete? A további erkölcsi lecsúszásé? Vagy az a mélypont, ahonnét elindul a jóvátétel... Erre a választ a 2. széria adhatja csak meg.

Vajon túléli a szerelem mindezt? Meddig őrizhető meg a másikba vetett hit, vagy törvényszerűen bekövetkezik az eltávolodás, a választott módok eltérő utakká válnak...

Tae Jun még elmondhatta a sorozat elején, hogy olyan szeretne lenni, akinek egyetlen döntését sem kellett megbánnia... nos, a 2. széria már biztosan nem ezzel kezdődik....

8/10
edimir 2019 júl. 17. - 13:44:40 8/10 Előzmény edimir
(237020/239045)
Off
Before We Get Married
Spoiler

A fejtegetés így folytatódik: "Úgy vélem, hogy azok, akik félrelépnek, szintén elfogadják a kockázat tényét. A befektetések szükségszerűen kockázatosak. A megcsalás szintén elkerülhetetlen következményekkel jár."

Lám, lám, a mindent körültekintően mérlegelő üzletember már eleve bekalkulálja az emberi párkapcsolatba a félrelépést, mint kockázati tényezőt.... a sorozat elején bizony ízelítőt kapunk abból, hogy a valóságban ezt milyen módon kivitelezi....

De vajon Weiwei csak egy félrelépés, vagy a 10 éves párkapcsolata egy tévedés... és az a "félrelépés" tkp. a jó irányba való elmozdulás egy zsákutcának tűnő útról történő letéréssel. Az igazi kockázatot az jelentené, ha a rossz kapcsolatot tartaná fenn, ami mindkét felet tönkreteszi.

Hmm, kockázat, félrelépés... nem is olyan egyszerű.. főként, ha egy érzés kezdi kinőni magát, ha a könnyed kis játékos kaland vmi egészen más irányt vesz....
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 13:30:54 8/10 Előzmény edimir
(237019/239045)
Off
Before We Get Married
Spoiler

Érdekes, ahogy az emberi kapcsolatokat a pénzügyi szaknyelvre lefordítja a sorozat üzletembere, Chu Kehuan..... lássuk mit is mond: "Nem létezik olyan, hogy veszteségmentes, biztos befektetés, így képesnek kell lennünk a kockázat befogadására. Elhihetik nekem, hogy a befektetés és a párkapcsolat valójában egy és ugyanaz"

Hmm, a labda feldobva, lehet leütni!:)))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 11:34:56 8/10 Előzmény Illiona
(237018/239045)
Off
Before We Get Married
Spoiler

Nem annyira a pörgőssége, mint inkább a koncentráltsága az, ami üdítő. Nem akar 16/24/50 részre felduzzadni, nem akar mindent beleszuszakolni, csak egyetlen kérdést jár körül, de azt alaposan.

Mennyire ismered a társad és önmagad... Házasság. Mára már alaposan leértékelődött, a válások magas száma megrendíteni látszik az egy életre való elkötelezettség egykori értelmét... és mégis, a törvény, a kultúra, a hagyomány, a hit e kapcsolatot egy fentebbi minőséggé emeli még mindig. Nem pusztán a házassági eskü miatt, hogy joban és rosszban kitartanak egymás mellett, hanem azért, hogy általa egy új család jöhessen létre, amelyben gyerekek születhetnek és nőhetnek fel, a társadalom új generációja, ha nagy szavakkal akarnék élni, akkor a Jövő. Ezért olyan fontos a házsasság. Hogy születhet gyerek azon kívül, hogy egyedülálló szülők is vannak, hogy a "papír nélküli" együttélés is lehet erős kapcsolat? Természetesen ezt nem vitathatjuk. De azt sem, hogy egy jól működő házasságban ez megvalósulhat, a gyermek több lehetőséghez jut, hamonikusabban nőhet fel, mindkét szülőtől megkapja a mintát.

De hát miért is nem működnek jól a házasságok? Mert a házasulandó felek nem ismerik jól sem önmagukat, se a társukat.... a BEFORE itt kap hangsúlyt, ahhoz, hogy a kapcsolatot egy másik minőségre (házasság) emelhessük nem a jeggyűrű, az esküvői ruha, a lakodalom és a násznép, a nagy nap kell csak és igazán.... hanem a megismerés, aztán pedig a helyes döntés. És többnyire itt hibáznak a párok, hogy nem jól mérik fel sem önmagukat, sem a párjukat. Garanciát ez sem jelent, de nagyobb, reálisabb esélyt a működő kapcsolatra igen.

Mr Szombat még annyire sem ismeri a Lányt, hogy tudja, milyen eljegyzési gyűrűnek örülne.... és ez a bizonytalanság nem az ékszerek terén való tájékozatlanságából fakad, hanem abból, hogy nem ismeri a Lány személyiségét. Ha egyedül választana, akkor az általa választott jeggyűrű a társadalmi elvárásoknak felelne meg (minél nagyobb a kő, annál jobb)... és cseppet sem személyhre szabott ajándék lenne.... Pedig mi lehetne fontosabb egy jeggyűrű esetében, ami jelkép, egy életen át viselt ékszer.
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 10:53:55 8/10
(237017/239045)
Off
Before WE Get Married
Spoiler

A másik pár kihűlt kapcsolata.... 10 éves kapcsolat, amiben ott a meghalt anyának tett ígéret , hogy gondoskodik a Férfi a két lányáról, ott van benne kezdetben a szenvedély, amíg ki nem oltja a nő egyoldalú döntése az abortuszról, amivel elpusztítja közös gyermeküket.

Még csak egy dühödt utalás hangzott el erről, nem ismerjük a nő döntésének hátterét, de Miss Nyafkaság eddigi viselt dolgai alapján nem is vagyok rá annyira kíváncsi. Miért? Mert nem volt joga meghozni egyedül a döntést a közös gyermekükről. Nem érdekel az a hazug önáltatátása, hogy esetleg a Férfi karrierjének érdekében hozta ezt az "áldozatot", mert esetleg kezdő tőzsdeügynökként a nő szerint még nem fért volna bele egy gyerekről való gondoskodás, elvonta volna a figyelmét a felfelé való törekvéstől, a majdani csúcsra jutástól. Miss Nyafkaság sem ismerte a saját párját, őt sem érdekelte a szeretett férfi igazi megismerése, neki elég volt, hogy a társa egy tehetséges, ambíciózus vki.... s már meg is volt az ő terve, hogy a férfit a lehető legmagasabb pozícióba juttassa, hogy aztán majd feleségként ő is ott tündököljön mellette a csúcson. Hogy ebben a férfiben van szamai és férfiúi büszkeség, hogy önérzetét sérti az gazsulálással megmentett pozíció... az nem számít....Miss Nyafkaság nem hajlandó tudomást venni semmiről, se az elhidegülésről, se a másik igazi jelleméről, vágyairól, meggyőződéséről... Szerencsére ott van a Húg, aki tisztán látja, hogy az a kapcsolat mindkét felet csak tönkreteszi. Segít a Férfinak elvágni a szálakat teljesen
8/10
edimir 2019 júl. 17. - 10:26:08 8/10 Előzmény edimir
(237016/239045)
Off
Before WE Get Married
Spoiler

A Lány vajon valóban változik, vagy csak kezdi magát jobban megismerni, a saját vágyait jobban felismerni?

Ő mindig is ragaszkodott ahhoz, hogy a maga részét maga fizesse, azaz ott van benne a saját erő és az a függetlenség, hogy ne tartozzon senkinek se, ne legyen lekötelezett. A nyugdíj terv és Mr Szombat mellett való elkötelezettséget nagyon komolyan veszi, ráteszi az életét. Nem a kemény spórolás kezdi részéről a kapcsolatukat, hanem az, ahogy Mr Szombatot kezdi jobban megismerni. Benne ott munkál az empátia, megérti Mr Szombat saját otthon utáni vágyát, hiszen jövendő apósa elmondásából megismeri Mr Szombat hányattatott gyerek- és ifjúkorát, a stabil otthon hiányát, azt, hogy emiatt a másik magányra volt ítélve, a folyamatos költözések miatt nem lehettek barátai.
De a közös otthon megléte lesz az igazán árulkodó a kapcsolatukról. a Jelen üressége és elhanyagoltsága, amit a Majd, a Jövő ígéretei se tudnak igazán felderíteni, mert egyre hamisabbnak tűnnek minden fogadkozá ellenére. Még hinni akar... miért is? Mr Szombat, az apósa, a saját anyja, a környezete kedvéért, még próbálja áltatni magát, pedig már egyre tisztábban látja, hogy ez a kapcsolat nem az, amire vágyik, ami neki is megfelelhet. Próbálja kiharcolni magnak a figyelmet, a törődést Mr Szombattól, hogy ne fuldokoljon ebben a kapcsolatban, amitől már boldogságot nem igazán remél, csak egyfajta rendezett életet....


8/10
edimir 2019 júl. 17. - 10:04:19 8/10 Előzmény Illiona
(237015/239045)
Off
Before WE Get Married
Spoiler

Talán nem csak arról van szó, hogy változunak/változunk, hanem arról is, hogy mennyire ismerik/ismerjük önmagunukat/önmagunkat és a másikat.

Ott van Mr. Nyugdíj Terv, megjegyzem, én Mr Szombatnak kereszteltem el magamban elsőre. Az, hogy a kedvesével kizárólag szombat este hajlandó ... hmmm és itt elgondolkodtam a szón... mit is csinálni? Együtthálni, lefeküdni, együttlenni, szeretkezni? Ez nem egyszerűen a romantikus hajlam hiánya, nem az elsöprő szenvedélytől való mentesség, nem pusztán csak önfegyelem, ez vmi más.
Persze kicsit sarkított, de azért árulkodó. Számára a Lányból az volt a legfontosabb, hogy ő volt az első, aki hajlandó volt a randin a saját fogyasztását kifizetni. Aztán pedig elfogadni a közös jövő érdekében a spórolási tervet. Azaz alkalmazkodni őhozzá, az ő tervéhez, az ő elvárásához. De vajon a Lányt, mint embert is szereti, valóban törődik vele, törekszik arra, hogy megismerje őt magát, az igényeit? Már látjuk a jeleket? Mr Szombat csak annyit hajlandó a másikból meglátni, amennyi a saját szemszögéből fontos.

Mondhatnánk, hogy Mr Szombat felelőségteljes dolgozó, aki a közös jövő érdekében a mérhetetlen túlórát bevállalja, hát persze, hogy nincs ideje, energiája a másikat körülugrálni. De épp ennek a rövidke együtt töltött időnek a minősége az árulkodó. A köhögő lányt megkímélem és magam viszem fel az új öltönyt az emeleti szekrénybe. Ez az ő törődése a beteg menyasszonyával!Ennyi!!!! Csak egy gyengéd érintés a homlokon, hogy van-e még láza, egy aggódó kérdés, hogy vaóban meggyógyult-e, vagy csak minket akar megnyugtatni és még mindig ott bujkál benne a betegség nyoma. Egy pillantás a társunk szemébe, amiben ott vannak az iránta táplált érzelmeink, hogy szavak nélkül a tekintetünk valljon.. Ezek hiánya az árulkodó.

Persze mondhatnánk, hogy Mr Szombat másként szeret, az ő szerelme sajátos, rá jellemző, a személyiségéből fakadó. Hmmm.... Nem vagyok szerelem-szakértő, nincs ilyen fajta diplomám, de nálam ez az érvelés gyenge. És nem csak a másik férfi elsöprő érzelmei miatt, azok csak a fény, amisegít, hogy tisztábban lássuk Mr Szombatot.

És rá kell jönnünk, hogy Mr Szombat meglehetősen kicsinyes. Nem aNyugdíj Terv miatt, hanem ahogy a másikkal, az állítólagos társával, a menyasszonyával nem törődik. Mert ez nem pénz, idő kérdése, hanem csak önző kényelem, az empátia hiánya... Mr Szombat egy mini zsarnok, mégha ezzel nincs is tisztában, de az. Ő maga nem jár haza a közös otthonba a túlórái miatt, de a menyasszonyát eltiltaná a barátnőjétől, mert az "rosszhírű". Menjen haza az üres otthonukba munka után és zárja ki az életéből a barátnőjét is... magyarán teljes magányra ítélné a "szeretett" nőt.

És mit ad mindezért a Lány? Két hónap múlva megleshet az esküvőt tartani. A Lány kap egy dátumot, de ettől vajon Mr Szombat megváltozik?
Illiona 2019 júl. 16. - 23:52:54
(237014/239045)
Before We Get Married

ez a jelenség, amikor a lány közvetlenül az esküvője előtt jön rá, hogy talán mégsem ahhoz kellene férjhez menni, nagyon szépen van ábrázolva a kinai Too Late to Say Loving You cimű sorozatban.
Ott annyival több, hogy a szülők mindkét oldalon nagyon elégedettek az esküvővel, a két fiatal gyerekkoruk óta ismerik egymást. De a férfi őrültséget csinál, az élete is veszélybe kerül, és a lány elindul egy másik városba, hogy megmentse. Először lehetetlennek tünik, de azután egy férfi siet a segitségére, és igaz hogy a lány jó hire oda lesz, de a vőlegénye megmenekül.

De nem ugy a lány! Először csak felfigyel a másik férfira, érdekelni kezdi, kiváncsi lesz rá, segiteni akarja a céljai elérésében, végük amikor azt meg akarják ölni, akkor a golyó elé ugrik. Sorsuk eldől, megszeretik egymást.
De mi lesz igy a vőlegényével.
Az persze a jó hirét elveszitett lányt megtagadja, de később a szülei, nagymamája hatására mégis hajlandó lenne elvenni...
A lány az esküvője napján, az ünnepség előtt közvetlenül szökik el, akkora lesz nagyobb a lelkében a szerelem, mint a kötelességtudat.
Ez ugy kb 10 epizód a 36-ból. Minden egyes jelenetnek van egy hajtóereje, ami a végzet felé tolja a szerelmeseket.
Amikor nézem ezt az uj sorozatot, sokszor eszembe jut ez a másik sorozat is, pedig az a két világháború között játszódik, és a másik különbség, hogy nagy szerepe van a döntésékben a környezet megitélése (inkább elitélése) valamint a szülőknek.

Vagyis mindegy milyen korban, hol élünk, ezek a problémák ugyanazok: tudunk - e helyesen dönteni, észrevesszük e hogy mind magunk, mind a párunk változik, és lehet hogy ellenkező irányba.
De bármilyen korban élnek a szereplők, a szerelem ugyanaz.

Erről a sorozatról részletesebben irtam itt, amikor megnéztem, gondolom emlékeztek még rá.
Kép: Wallace Chung a Too Late to Say Loving You cimű filmből
Illiona 2019 júl. 16. - 22:18:11 Előzmény edimir
(237013/239045)
Megnéztem és fenn van az Avistán, elkezdtem letölteni
Van angol is hozzá, majd googléval átforditom.
Amugy ez a fiu akkora uj siker, hogy az is lehet, hogy lesz majd rendes forditója.
De majd meglátom, ha lejött, hogy milyen.
YT -os videókat láttam már közös sorozatukból
8/10
edimir 2019 júl. 16. - 21:07:55 8/10 Előzmény edimir
(237012/239045)
off

Pleasantly Surprised

A zene lényegtelen a sorozatból a páros jelenetekből ad ízelítőt. Azért Jasper Liu lényegesen kisfiúsabb még itt: https://www.youtube.com/watch?v=r4pLgVkip2M

8/10
edimir 2019 júl. 16. - 20:58:25 8/10 Előzmény Illiona
(237011/239045)
Off
Before WE Get Married
Köszönöm, hogy ajánlottad, meg is néztem az eddigi 7 részt.... és remekül szórakoztam!:)
Nagyon jó a vezető páros, ez volt a korábbi közös sorozatuk: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pleasantly_Surprised_(TV_series)
Azért megnézném őket ebben is, biztos hogy sikerülne megfőzniük.:)
Illiona 2019 júl. 16. - 08:10:55
(237010/239045)
Sziasztok!

a multkor feltettem ide egy videót a Before We Get Married cimű tajwani sorozat 7. részéből. Azt kb két óra mulva le is vették a YT-ról, és azóta sem tette fel senki, "hogyan helyezzük el otthonában a részeg pasinkat?"
A Videán fent vanb az aegész sorozat, igy azok is megnézhetik, akik nem tudnak letölteni, és a 7. epizód végén az utolsó 6 perc az, ami nagyon érdekes.
egyzuerűen felmentek a videára, beütitek a keresőbe hogy "Before We Get Married 7 " és mér nézhető is. Persze csak aki akar egy jót nevetni!
8/10
edimir 2019 júl. 14. - 00:43:09 8/10
(237009/239045)
Off
A nagy zsákmány/The Grand Heist 2012 - koreai mozifilm

Itt a nyár... és bár ma épp egy kis hidegfrontot is kaptunk, de azért jöhet egy kis jeges ínyencség!:)
Ez a mozi garantáltan az!:))))))))))))) Pazar humor... sok nevetés..... ettől a jégtől nem fagy le az ajkunkról a mosoly!:))))))))))))))

Ismertető itt: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Grand_Heist

Köszönet ezoritunak a magyar feliratért. Ezt is megnézhetitek a videán online.

Jó szórakozást!
8/10
edimir 2019 júl. 13. - 21:52:32 8/10
(237008/239045)
Off
A királyi szabó / The Royal Tailor (2014) - mozifilm

Illiona panaszkodott, hogy mennyire elege van már a Csoszon kor női öltözékéből, mennyire egyenszabott... jöjjön akkor egy gyönyörű film a korabeli öltözékről... és természetesen nem csak arról.... egy kicsit az álmokról... és egy kicsit az emberről...

Ne csak az ezer gyönyörű hanbokért, az extra költségvetésért nézzük meg... Dong Mae kedvelői Yoo Yeon-Seok -ot ezúttal az ifjú király szerepében láthatják, akik pedig Park Shin-Hye-t szeretik, azok a fiatal királynőként láthatják kedvencüket. Számomra azonban fontosabb volt az az életöröm, ami áradt Ko Soo játékából, az újító szabóéből... álmodni és alkotni
Ismertető:
Ihttps://hu.wikipedia.org/wiki/A_kir%C3%A1lyi_szab%C3%B3
http://www.frockflicks.com/the-royal-tailor-2014/

Sipizolix magyar feliratával online is megnézhetitek a videára feltöltve. Köszönet neki a fordításért.
Illiona 2019 júl. 13. - 12:31:24
(237007/239045)
Sziasztok, !

Before we Get Married

a 7. epizód hiába ment le pénteken, egyszerűen nem teszik fel sehová.
Mindössze néhány rövid részlet van a YT-on.
ime egy ezek közül: a nő küzdelme a részeg fiúval.
egészen megizzasztó már csak nézni is.
https://www.youtube.com/watch?v=Vxe4K1L9qNM

Viszont legalább nem hánynak benne!

A képen a főszereplő Jasper Liu
Illiona 2019 júl. 12. - 08:18:42
(237006/239045)
Before We Get Married

Kép: a 4 főszereplő.
De nem az kéri meg a lány kezét, akit szeret. Az csak a háttérben figyel, és szenved,
Ebben a sorozatban a 6 részben volt annyi történés, mint egy koreai 16 részében.
Nem terjesztik ki a történetet egyéb információkra, de legalább pörögnek az események.